PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي براي خريد دوربين عكاسي

صفحه ها : 1 [2]

rainmaker
10-05-31, 20:04
سلام
من واسه پروژه ی آخر ترم باید از یه محله عکس پانوراما بگیرم اما نمیشه !!!!!:confused1: آخه خیابونه خیلی تنگه و ...
نمی دونم چی کار کنم !کمک !!!!!!!!:confused1:

star67
10-05-31, 20:22
سلام
من واسه پروژه ی آخر ترم باید از یه محله عکس پانوراما بگیرم اما نمیشه !!!!!:confused1: آخه خیابونه خیلی تنگه و ...
نمی دونم چی کار کنم !کمک !!!!!!!!:confused1:

پاناروما 180 یا 360؟

pariiiiiisa
10-06-11, 16:32
سلام دوستان
من امسال می خوام تو دانشگاه عکاسی بخونم(کارشناسی)رشته ی هنرستانم هم گرافیک بوده و مختصری با عکاسی اشنا هستم ضمنا قبل از رفتن به دانشگاه می خوام یه سری کلاس های عکاسی هم برم که امادگی داشته باشم.
به نظر شما چه دوربینی باید بگیرم که هم برای کارهای دانشگاه ازش استفاده کنم هم کارهای شخصی؟
در ضمن قیمتش هم مهم نیست

pariiiiiisa
10-06-14, 12:25
کسی راجع به سوالی که پرسیدم اطلاعاتی نداره؟

A.M.D
10-06-14, 12:32
سلام دوستان
من امسال می خوام تو دانشگاه عکاسی بخونم(کارشناسی)رشته ی هنرستانم هم گرافیک بوده و مختصری با عکاسی اشنا هستم ضمنا قبل از رفتن به دانشگاه می خوام یه سری کلاس های عکاسی هم برم که امادگی داشته باشم.
به نظر شما چه دوربینی باید بگیرم که هم برای کارهای دانشگاه ازش استفاده کنم هم کارهای شخصی؟
در ضمن قیمتش هم مهم نیست

سلام ...
من d90 با کیت 17-70 رو پیشنهاد میکنم و 500d کانن با لنز 17-70

اگه قیمت براتون مهمه میتونید با دوربین ارزون تر شروع کنید و بجاش لنز 10-22 mm سوپر واید زیگما و 17-70 mm و 70-200 mm بخرید .

یا میتونید مثل خودم با 2 رقمی های کانن شروع کنید .. 40 دی 50 دی 30 دی با کیت 18-200 .. هم واید داره ... هم تله ... قیمتشم بین 1ونیم تا 2 هست ... موفق باشید

Saba
10-06-24, 17:05
دوستان عكاس نظرتون در مورد دوربين الفا 100 سوني چيه ؟
براي خريد پيشنهاد مي كنيد؟؟؟
پيشاپيش مرسي:)

Saba
10-06-26, 00:10
رضا حداقل تو جواب ميدادي!!!!!!!

A.M.D
10-06-27, 00:06

آلفا 100 دوربين جالبيه و اگه ميخواdد بهتر بشناسيدش يه بار 400 دي كاننو تست كنيد ...
نميدونم بهتر از نيكونو كانن هست يا نه و تا حالا باهاش كار هم نكردم .... اما چون سنسور نيكونو سوني ميسازه بايد دوربين جالبي باشه ...

.t.A.T.u
10-06-27, 13:33
آلفا 100 در زمان عرضه خودش دوربین خوب و پیشرویی بود. اما الان در شرایط حاضر خردیش توصیه نمی شود. امکانات خوبی دارد اما تکنولوژی سنسور آن دیگر قدیمی محسوب میشود. در زمان خودش هم نویز آن در ایزوی 800 و 1600 "نا امید کننده" توصیف شده بود چه برسد به حالا که کنترل نویز نسبت به چهار-پنج سال قبل پیشرفت چشم گیری داشته...

Alfredo James Nash
10-06-27, 15:45
به نظر منم canon 500D به نسبت آلفا 100 بهتره. من الان چند ماهي هست كه كانن 500 دارم راضيم ازش. فقط بايد يه لنز خوب براش بگيري

abmaram
10-08-18, 11:01
سلام به همگی
نظرتون در مورد این دوربین چیه؟ میخوام بخرمش
Canon PowerShot SX120 IS
میتونین مشخصاتش رو اینجا ببینین:
http://www.digikala.com/Default.aspx?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-SX120IS

mohijoon
10-09-18, 23:31
سلام.من خودم هم میخوام دوربینی بخرم(با قیمت پایین)...به نظر شما ایکسوز بهتره یا اس ایکس؟تنها برتریش رو فیلمبرداری hd است؟

mohijoon
10-09-18, 23:49
مدل sx120 is دوربین خوبیه...خودم هم این رو انتخاب کرده بودم...اما به من میگن که با همین پول بهتره ایکسوز بخرم...

حسام
10-09-18, 23:57
مدل sx120 is دوربین خوبیه...خودم هم این رو انتخاب کرده بودم...اما به من میگن که با همین پول بهتره ایکسوز بخرم...
منظور شما از ایکسوز همون کاسیوست؟؟؟

mohijoon
10-09-19, 00:11
منظورم canon ixus

چون لنزش وایده و hd و...مجهزه .... برتر از sx است؟(CANON IXUS 200 IS)

mohijoon
10-09-19, 00:41
(canon Ixus 200is) بهتره یا (canon Sx120 Is)؟

حسام
10-09-19, 00:54
راستش... من توی این مقایسه : http://www.digikala.com/?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Canon-IXUS-200-IS-IXY-930-IS,DigitalCamera-Canon-SX120IS
به نظرم... 200 is بهتر باشه. هرچند یکی دوتا آپشن و تنظیمات دستی و کارآیی کمتر داره.. و بالعکس
تقریبا مث همدیگه هستن...
البته 200... 12.1 مگه.. با سنسور کوچیک تر
و 120 10 مگه ..با سنسور بزرگتر
باز هم دوستان متخصص بهتر نظرشون رو بدن

.t.A.T.u
10-09-19, 02:53
(canon Ixus 200is) بهتره یا (canon Sx120 Is)؟

والا به نظر من اس ایکس ۱۲۰ آی اس دوربین بهتری هست، به دلایل زیر:
۱. سنسور بزرگتر و مگاپیکسل کمتر=> چگالی پیکسل کمتر و در نتیجه نویز کم تر.
۲. رنج تله بیشتر( ۳۶-۳۶۰ در مقابل ۲۴-۱۲۰ )
۳. لنز سریع تر در انتهای فاصل کانونی( اف ۴.۹ تا در مقابل اف ۵.۶ )
۴. استفاده از باتری قلمی( دقت کنید در دوربین های کامپکت به دلیل استفاده مدوام از ال سی دی، باتری قلمی یک مزیته )
۵. فوکوس دستی( البته بحث اینکه کارایی دارد یا خیر جداست...)

مزیت های ۲۰۰ آی اس.
۱. رنج واید بهتر( ۲۴ در مقابل ۳۶ )
۲. بدنه سبک تر
۳. فیلم برداری با کیفیت اچ دی
۴. سرعت شاتر بیشتر ( ۱/۳۰۰۰ در مقابل ۱/۲۵۰۰ )
۵. فلاش با برد ۶.۵ متر.

در نهایت به نظر من اس ایکس ۱۲۰ آی اس انتخاب مناسب تری است.

mohijoon
10-09-19, 03:14
ممنونم از راهنماییتون...اما بنظر شما http://www.digikala.com/Default.aspx?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Canon-IXUS-130-IS-IXY-400F%2cDigitalCamera-Fujifilm-FinePix-S2500HD%2cDigitalCamera-Canon-IXUS-200-IS-IXY-930-IS%2cDigitalCamera-Canon-SX120IS%2cDigitalCamera-Canon-IXUS-120-IS-IXY-220-IS

کدام بهترین است(بترتیب)....شرمنده که زیاد میپرسم

یکی از دوستانم واسه این میخواد که بعد از گرفتن عکس با فتوشاپ رو عکس طراحی کنه تا قیمت 250 هزارتومان

آخه IXUS لنزش واید و فیلمبرداری HD و زوم بالا .....میگن ایکسوز بهتره تا اس ایکس پاورشات

.t.A.T.u
10-09-19, 04:20
ممنونم از راهنماییتون...اما بنظر شما http://www.digikala.com/Default.aspx?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Canon-IXUS-130-IS-IXY-400F%2cDigitalCamera-Fujifilm-FinePix-S2500HD%2cDigitalCamera-Canon-IXUS-200-IS-IXY-930-IS%2cDigitalCamera-Canon-SX120IS%2cDigitalCamera-Canon-IXUS-120-IS-IXY-220-IS

کدام بهترین است(بترتیب)....شرمنده که زیاد میپرسم

یکی از دوستانم واسه این میخواد که بعد از گرفتن عکس با فتوشاپ رو عکس طراحی کنه تا قیمت 250 هزارتومان

آخه IXUS لنزش واید و فیلمبرداری HD و زوم بالا .....میگن ایکسوز بهتره تا اس ایکس پاورشات

دوست عزیز چه حرفیه؟ فلسفه فروم به همین پرسش و پاسخ هاست...
در هر صورت، به نظر من سری IXUS کنون سری ارزشمندی است اما برای کاربرانی که به دنبال ثبت لحظات و خاطرات اند نه به دنبال عکاسی و یادگیری آن. در این سری با بدنه های فلزی و طراحی زیبا و کوچکی طرف هستیم که موجب افزایش قیمت نسبت به کارایی میشود و قرار گیری این سری با سری اس ایکس در یک رده قیمت به معنای کاربرد یکسان آن ها نیست. سری اس ایکس سری اس ال آر لایک ها هستند که همانطور که از اسمشان پیداست در آن ها سعی شده که امکانات دی اس ال آر ها در یک بدنه جمع و جورتر و سبک تر و صد البته ارزان تر قرار بگیرد. این از این.
پس توصیه من برای کسی که قصد یادگیری عکاسی و دنبال کردن آن را دارد، خرید یک اس ال آر لایک است( البته در این رنج قیمت ).
فیلم برداری اچ دی هم درست است که امکان خوبی است، اما یک ویژگی مهم برای دوربین عکاسی محسوب نمیشود بلکه پوینت مثبتی است در کنار دیگر امکانات. لنز واید هم که در سری IXUS قرار دارد وحی منزل نیست که برای هر کسی خوب باشد، کسانی که به دنبال عکاسی منظره و معماری هستند بیشتر به دنبال رنج واید هستند. اینکه رنج تله را نیاز دارید یا واید بستگی به نیاز شما دارد.
در رابطه با دو دوربین اس ایکس ۱۲۰ و اس ۲۵۰۰ اچ دی. بایست گفت هر دو دوربین های خوبی با توجه به این رنج قیمت هستند. اس ۲۵۰۰ بدنه بهتر، رنج بهتر( هم واید هم تله‌ ) و فیلم برداری اچ دی دارد از طرفی لنز کندتری نسبت به ۱۲۰ و احتمالا نویز بیشتری هم دارد( احتمالا! به دلیل چگالی پیکسل بیشتر ) پیشنهاد من این است. بروید هر دو مدل را دست بگیرید چند عکسی با آن ها بیندازید ببینید کدام بیشتر به دلتان می نشیند همان را بخرید و مطمئن باشید انتخاب های خوبی هستند و ضرر هم نمی کنید

موفق باشید.

پ.ن: این هم ریویو از این دو بدنه برای قضاوت بهتر:
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx120_is_review/
http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_s2500hd_review/

mohijoon
10-09-19, 04:41
توضیحاتتون کامله...ممنونم
دوستم کارش روتوش و طراحی عکس(فتوشاپ) است...با این دوربین میخواد عکسهای با کیفیت با رزولیشن بالا و وضوح خوب...که در سایزهای 60 در 70 یا 90 به چاپ ببره که پیکسل پیکسل نشه

.t.A.T.u
10-09-19, 05:04
توضیحاتتون کامله...ممنونم
دوستم کارش روتوش و طراحی عکس(فتوشاپ) است...با این دوربین میخواد عکسهای با کیفیت با رزولیشن بالا و وضوح خوب...که در سایزهای 60 در 70 یا 90 به چاپ ببره که پیکسل پیکسل نشه

عرضم به حضورتون اگر قصد روتوش عکس رو دارید و چاپ با ابعاد بالا، بعید می دانم همچین دوربینی جواب کارتان را بدهد. به نظرم صبر کنید یک دی اس ال آر ارزان قیمت با یک لنز متناسب نیازتان تهیه کنید، دستتان در این زمینه بیشتر باز خواهد بود و کیفیت کارتان هم تاثیر فاحشی خواهد داشت.
دی اس ال آر ها علاوه بر اینکه می توانند با فرمت خام عکاسی کنند( و این دست دوست شما را در پس پردازش و اجرای تکنیک های فوتوشاپ بسیار باز خواهد گذاشت ) به طور قطع دارای نویز کم تر و در نتیجه با یک ویرایش مناسب می توانید در ابعاد بسیار بزرگتر هم بدون افت کیفیت زیادی عکس ها را چاپ کنید. و دی اس ال آر ها دارای دامنه وسیعی از لنزها و تجهیزات جنبی هستند که می توانند متناسب با نیاز شما کیفیت کار شما را افزایش دهند. و با توجه به اینکه این دوربین درآمدزا خواهد بود پس اگر زمانی نیاز به آپدیت تجهیزات هم داشته باشید می توانید بدون مشکل آن را انجام دهید.

موفق باشید.

mohijoon
10-09-19, 09:31
Fujifilm FinePix S2800HD (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-S2800HD) لطفا یه نگاه به این مدل و این مدل بندازید و نظر بدید
Fujifilm FinePix S1800 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-S1800)

mohijoon
10-09-19, 23:30
سلام...

امروز برای دیدن دوربین به مغازه رفتیم..اما یکی از فروشنده هاش گفت که کلا ixus برتر از sx است و فوجی هم میگفت لنزش بالاتره و زوم اپتکالش.........

(فیلم برداری اصلا مهم نیست)همان کیفیت عکس مورد نظره

حالا دوستم نمیدونه ixus 200 is رو بخره ؟ یا sx 120 is ؟ چه سخت شد انتخاب (من خودم هم sx 120 is رو پیشنهاد میکنم...نسبت به قیمتش دوربین خوبی است)

smiler
10-09-20, 19:25
نظرتون راجع به canon 95s chie ?...

mohijoon
10-09-21, 02:59
نظرتون راجع به canon 95s chie ?...

واسه من اگر پیشنهاد کردید باید بگم که کارآرایش از SX 120 IS کمتره

.t.A.T.u
10-09-21, 04:15
سلام...

امروز برای دیدن دوربین به مغازه رفتیم..اما یکی از فروشنده هاش گفت که کلا ixus برتر از sx است و فوجی هم میگفت لنزش بالاتره و زوم اپتکالش.........

(فیلم برداری اصلا مهم نیست)همان کیفیت عکس مورد نظره

حالا دوستم نمیدونه ixus 200 is رو بخره ؟ یا sx 120 is ؟ چه سخت شد انتخاب (من خودم هم sx 120 is رو پیشنهاد میکنم...نسبت به قیمتش دوربین خوبی است)

فروشنده مورد نظر شکر میل فرمودند. اصولا تجربه ثابت کرده اعتماد به حرف فروشنده جماعت نتیجه خوشایندی ندارد.
در رابطه با تفاوت سری ixus و sx که چند پست قبل توضیحات داده شد. و اینکه چرا اس ایکس ۱۲۰ پیشنهاد میشود هم که باز توضیحاتی ارائه شد. و البته اینکه در اصطلاحات عکاسی لنز بالاتر نداریم حالا شاید زوم اپتیکال دوربینی بالاتر باشد ولی لنز بالاتر که دیگر از اصطلاحات فروشندگان گرامی است. به هر حال پیشنهاد من هم بین این دوربین اس ایکس ۱۲۰ است، به قول خودتان ارزشش به نسبت قیمتش بسیار خوب است. اما در نهایت هم تصمیم گیرنده دوست شما و رضایت قلبی اوست.

mohijoon
10-09-21, 05:33
فروشنده مورد نظر شکر میل فرمودند. اصولا تجربه ثابت کرده اعتماد به حرف فروشنده جماعت نتیجه خوشایندی ندارد.
در رابطه با تفاوت سری ixus و sx که چند پست قبل توضیحات داده شد. و اینکه چرا اس ایکس ۱۲۰ پیشنهاد میشود هم که باز توضیحاتی ارائه شد. و البته اینکه در اصطلاحات عکاسی لنز بالاتر نداریم حالا شاید زوم اپتیکال دوربینی بالاتر باشد ولی لنز بالاتر که دیگر از اصطلاحات فروشندگان گرامی است. به هر حال پیشنهاد من هم بین این دوربین اس ایکس ۱۲۰ است، به قول خودتان ارزشش به نسبت قیمتش بسیار خوب است. اما در نهایت هم تصمیم گیرنده دوست شما و رضایت قلبی اوست.

ممنونم من هم با شما هم عقیده ام (آخه دوربین فوجی دست مغازه دار مونده و میخواست قالب دوستم کنه؟);)
دوست عزیز sx 120 is رو پنجشنبه میخریم.اما میخواستم بدونم که چه مارک باطری و شارژری بخریم که واسه این دوربین خوب باشه؟

.t.A.T.u
10-09-21, 17:53
ممنونم من هم با شما هم عقیده ام (آخه دوربین فوجی دست مغازه دار مونده و میخواست قالب دوستم کنه؟);)
دوست عزیز sx 120 is رو پنجشنبه میخریم.اما میخواستم بدونم که چه مارک باطری و شارژری بخریم که واسه این دوربین خوب باشه؟

شارژر سونی مدل BCG-34HRMF
و دو جفت از این باتری های camelion 2300 always ready تهیه کنید.
هرچند که احتمال تقلبی بودن این باتری های کملیون ضعیفه، ولی باز هم از جای معتبر خرید کنید( این در مورد شارژر هم صدق می کنه ).
پ.ن: البته دو جفت باتری سونی ۲۷۰۰ آمپر مثل اینکه با شارژر عرضه میشود. می تونید در ابتدا از این ها استفاده کنید ولی برعکس شارژر باتری های فوق العاده ای نیستند. شاید در آینده مجبور به تعویض باتری شوید.

mohijoon
10-09-30, 18:35
سلام دوستان عزیز

ببخشید که این سوال رو در این قسمت میپرسم.آخه پستی که بتونم سوالم رو اونجا بپرسم نبود

میخوام بدونم کدام دانشگاه های غیرانتفاعی (از طریق کنکور سراسری ) است که رشته عکاسی داشته باشه؟ امسال رو فقط میدونم محمودآباد داشت...

منتظر پاسخ شما هستم

armankh
10-10-22, 06:57
سلام من میتونم با 50000 تومان یک دوربین عکاسی بخرم

تو رو به خدا اگه میدونی به گو خیلی واجبه:Pimp: دیجیتال

mahbube
10-10-22, 16:26
خوب دوستم نوع دوربین رو مشخص کن دیجیتال یا معمولی؟
از چه مارکی میخوای....برای چه کاریه؟

yaradan
10-10-22, 17:46
سلام من میتونم با 50000 تومان یک دوربین عکاسی بخرم

تو رو به خدا اگه میدونی به گو خیلی واجبه:Pimp:

با عرض سلام خدمت دوست محترم.
یک پیشنهاد کوچولو واست دارم اگه میخوای بیشترو راحت از کافه استفاده کنی یک مطالعه جزئی از ایین نامه و قوانین را داشته باش.
اگه چنین سوالی هم داری تو این تاپیک بذار.راهنمایی برای خرید دوربین عکاسی.

خوب دوستم نوع دوربین رو مشخص کن دیجیتال یا معمولی؟
از چه مارکی میخوای....برای چه کاریه؟

سارا و
10-11-02, 09:21
هر چقدر پول بدهي همان قدر آش مي خوري . اگر دنبال عكاسي هستي بايستي به همان اندازه هزينه كني تا اينكه نتيجه كافي و مطلوب راشته باشي . دوربين خودم كانن دي 400 هست كه از آن راضي هستم .

ماه طلا
10-11-02, 19:45
هر چقدر پول بدهي همان قدر آش مي خوري . اگر دنبال عكاسي هستي بايستي به همان اندازه هزينه كني تا اينكه نتيجه كافي و مطلوب راشته باشي . دوربين خودم كانن دي 400 هست كه از آن راضي هستم .
معذرت ميخوام مدت فيلمبرداري دوربين شما چقدره؟
تا چند تا عكس ميتونه ذخيره كنه؟
ممنون ميشم

سارا و
10-11-03, 02:13
معذرت ميخوام مدت فيلمبرداري دوربين شما چقدره؟
تا چند تا عكس ميتونه ذخيره كنه؟
ممنون ميشم
باید بدانید که دوربین دی 400 کانن فقط برای عکاسی طراحی شده نه برای فیلمبرداری . کار من ویرایش و طراحی گرافیگی است و به محض عکس گرفتن از عکسهای خودم بک آپ می گیرم و تا حالا این مورد را تست نکرده ام .

B- arch
10-11-03, 06:32
سلام من میخوام دوربین sx 130 canon بخرم.12mp , zoom optic 12 برابر فعلا واسه عکاسی معماری استاد گفته اشکال نداره دوربین غیر حرفه ای باشه.آیا این دوربین خوبه؟

sogand
10-11-08, 23:25
سلام به همه دوستان
وقت همگي بخير
خوب حقيقتش اينه كه من به عكاسي خيلي علاقه دارم و اين علاقه از دوره دانشجويي و درس فتوژورناليسم شروع شد. اما بعد كه وارد كار شدم خيلي ازش دور شدم تقريبا ميشه گفت كه با عكاسي آشنايي ندارم دو تا سوال دارم اول اينكه از كجا شروع كنم با توجه به اينكه توي مسائل هنري و به خصوص عكاسي شروع خيلي مهمه دوم اينكه چه دوربيني براي شروع كار خوبه . البته اينم بايد ذكر كنم كه من شاغلم و صبح تا 6-7 سر كارم البته 5 شنبه ها آزادم .
از يه دوستي راهنمايي خواستم و اون بهم گفت كه يه canon 550 D براي شروع خوبه اما دوست دارم بيشتر اطلاعات كسب كنم. و لطفا اينم بهم بگيد كه با خوندن مطالب عكاسي و تمرين ميتونم پيشرفت كنم يا نه؟
ممنون از همكاريتون
منتظر نظرهاتون هستم :D

iman kh
10-11-09, 00:44
سلام به همه دوستان
وقت همگي بخير
خوب حقيقتش اينه كه من به عكاسي خيلي علاقه دارم و اين علاقه از دوره دانشجويي و درس فتوژورناليسم شروع شد. اما بعد كه وارد كار شدم خيلي ازش دور شدم تقريبا ميشه گفت كه با عكاسي آشنايي ندارم دو تا سوال دارم اول اينكه از كجا شروع كنم با توجه به اينكه توي مسائل هنري و به خصوص عكاسي شروع خيلي مهمه دوم اينكه چه دوربيني براي شروع كار خوبه . البته اينم بايد ذكر كنم كه من شاغلم و صبح تا 6-7 سر كارم البته 5 شنبه ها آزادم .
از يه دوستي راهنمايي خواستم و اون بهم گفت كه يه canon 550 D براي شروع خوبه اما دوست دارم بيشتر اطلاعات كسب كنم. و لطفا اينم بهم بگيد كه با خوندن مطالب عكاسي و تمرين ميتونم پيشرفت كنم يا نه؟
ممنون از همكاريتون

واسه شروع به نظر من بهترین روش یه اشنایی با تاریخچه عکاسی هست که میتونی با خوندن 2-3 تا کتاب بهش برسی و شاید علاقتو بیشترم کنی و این که با سبک ها و عکاسای مختلف اشنا میشی

من شخصا اول دوس داشتم با عکاسی انالوگ اشنا بشم و واسه همین یکم مطالعه کردم و یکم تمرین !

واسه یادگیری تکنیک ها و کار با دوربین و لوازم و ..... هم مطالعه لازمه هم تجربه

من خودم جدا از مطالعه در این مورد ، با دیدن عکسای عکاسای مختلف خیلی نکته ها یاد گرفتم

البته اینا همه در صورتیه که بخوای خودت یاد بگیری نه اینکه استاد داشته باشی

اگه علاقه داسته باشی این پروسه خیلی زود میگذره و البته بدون تمام شدنی نیست

هرروز میشه چیزای جدید یاد گرفت

در مورد دوربینم 550d دوربین خوبیه اما نیکون هم فراموش نکن .... بین کنون و نیکون خودت با توجه به راحتی و خوش دستی و کلا نظر شخصی انتخاب کن چون یه جورایی هم ترازن و باید ببینی با کدوم راحت تری

pesarak
10-11-09, 00:52
سلام به همه دوستان
وقت همگي بخير
ممنون از همكاريتون

سلام دوست عزیز..
بهترین تمرین برای عکاسی جدا از خوندن کتاب
دیدن عکس هست
حالا بعدن در این مورد میتونیم صحبت کنیم.
اما دوربین
از اونجایی که نمی شه دم به دقیقه دوربین عوض کرد و یکی جدید خرید
بهتر همون اول یه دوربین خوب بخرید(نیمه حرفه ای)من پیشنهادم50دی کانن یا دی90 نیکن
من عکاسی رو تجربی شروع کردم و خودم با خوندن و تکرار و تمرین درکارام پیشرفت میبینم
شما هم حتما میتونید این کار رو بکنید.
خوشحالم که دنبال علاقتون رفتید

sogand
10-11-13, 23:50
ممنون از نظرات و راهنمايي هاي خوبتون
اگه ممكنه اسم كتاب ها رو هم بهم بگيد چون نه از تاريخچه عكاسي اطلاعاتي دارم و نه با ساختمان دوربين و ...
ممنون ميشم اگر كه وقت كرديد بهم پاسخ بديد
باز هم از لطف شما بي نهايت سپاسگذارم

hasty
11-05-13, 23:23
خب من حرفه ای عکاسی نمی کنم ولی میخوام نهایت 300 واسه خریده دوربین دیجیتال هزینه کنم چی بخرم؟

o0oro
11-06-02, 11:46
دوستان من میخام یه دوربین بخرم! حدود 800 هم میخام هزینه کنم
اول انتخابمو کرده بودم اما با کمی تحقیق به شک افتادم.
میخام یه دوربین بخرم که عمری برام بمونه و ازین حرفا.... یعنی تا مدتها نیاز به بیشتر ازین نداشته باشم.
اصلا نمیدونم از چه برندی بخرم...!؟
اول دی 500 کنون رو انتخاب کرده بودم بعد که با hs20 fuji film مقایسش کردم به شک افتادم. چون با اینکه نیمه حرفه ایه بعضی امکاناتش بهتره و قیمتش هم کمتره. از طرفی هم میخام یه چیز عمری باشه

miunel_5
11-06-04, 17:25
بچه ها من می خوام یه دوربین کانن بخرم ولی می خوام بدونم که موقع خرید از کجا می تونم بفهمم که دوربین اصل هست یا نیست؟سوال بعدیم اینه که از بین دو دوربین ixus 300 hs و
ixus 310 hs
کدوم رو پیشنهاد می کنید که بگیرم؟

amingraphic
11-06-05, 14:21
سلام دوستان
میخواستم بدونم که دوربین های فوجی فیلم چطوره؟
دوربین های خوبی داره!با قیمت پایین ولی باطری قلمی میخوره!
باطری قلمی بودن چقدر تاثیر داره؟

حسام
11-06-06, 01:14
سلام دوستان
میخواستم بدونم که دوربین های فوجی فیلم چطوره؟
دوربین های خوبی داره!با قیمت پایین ولی باطری قلمی میخوره!
باطری قلمی بودن چقدر تاثیر داره؟
من 2 هفته ای میشه که دوربین فوجی HS20 گرفتم ..
به جرات میتونم بگم... فوق العاده دوربین خوبیه... البته در رده نیمه حرفه ای یا شبه حرفه ای ( SLR like)
چون تنها تفاوتش با دوربین حرفه ای..فقط تعویض نشدن لنز هستش
از نظر باطری ها که فرمودید... من قبل از فوجی هم... الیمپوس داشتم و اون هم باطری میخورد...
خیالتون رو راحت کنم... اگر 2 سری ( 8 عدد) باطری Rechargeble (شارژی) داشته باشید.. هرگز به مشکل نمیخورید .. مخصوصا اگر باطری خوبی هم بگیرید
من طی دیروز و و امروز... بالغ بر 800 عکس با همین 2 سری باطری گرفتم.. وهنوز هم دوربینم مشکل کمبود شارژ نداره
پس اصلا باطری رو مشکل ندونید

z.k
11-07-05, 22:13
سلام من دانشجوی کارشناسی گرافک هستم میخوام برای خرید دوربین عکاسی حرفه ای 800،000 تومان هزینه کنم ولی نمیدونم نیکون یا کنون کدوم بهتره ؟لطفا راهنمایی کنید چه مدلی با این پول میشه خرید؟ممنون

joojoo64
11-07-08, 20:53
میشه منو راهنمایی کنید لطفا یه دوربین عکاسی میخوام بگیرم برا استفاده ی شخصی و ...تا -350-300 میخوام هزینه کنم
من که اصلا حرفه ای نسیتم لطفا اگه نظرتون رو در مورد این دوربینا هم بگید ممنون میشم
http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=42663
و این یکی
http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=43044
اگه هیچکدومم خوب نیست لطفا پیشنهاداتتو.ن رو بگید بازم ممنون

lady_atieh
11-07-09, 00:44
میشه منو راهنمایی کنید لطفا یه دوربین عکاسی میخوام بگیرم برا استفاده ی شخصی و ...تا -350-300 میخوام هزینه کنم
من که اصلا حرفه ای نسیتم لطفا اگه نظرتون رو در مورد این دوربینا هم بگید ممنون میشم
و این یکی

من اطلاعاتی راجب به دوربین ها ندارم اما اگر می خواین یه دوربین با استفاده خانگی و نیمه اتوماتیک بگیرین
پیشنهادم به شما canon sx200هست . که البته الان فکر کنم چند تا مدل بالاترشم اومده باشه . خیلی دوربین خوبیه
اینجا هم امکاناتاشو ببنین :
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-PowerShot-SX200IS
http://www.camshop.ir/productview-fa-374.html
http://hajmohammad.ir/archives/162

حسام
11-07-09, 01:46
و این یکی

من اطلاعاتی راجب به دوربین ها ندارم اما اگر می خواین یه دوربین با استفاده خانگی و نیمه اتوماتیک بگیرین
پیشنهادم به شما canon sx200هست . که البته الان فکر کنم چند تا مدل بالاترشم اومده باشه . خیلی دوربین خوبیه
اینجا هم امکاناتاشو ببنین :
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-PowerShot-SX200IS
http://www.camshop.ir/productview-fa-374.html
http://hajmohammad.ir/archives/162
توی این رنج قمیت... من s4000 فوجی و sx200 کنون رو پیشنهاد میکنم
هر چند.... اس 4000 جدید تره.... ولی sx200 هم خوب توی بازار جواب داده
:victory:

joojoo64
11-07-09, 01:55
توی این رنج قمیت... من s4000 فوجی و sx200 کنون رو پیشنهاد میکنم
هر چند.... اس 4000 جدید تره.... ولی sx200 هم خوب توی بازار جواب داده

ببخشید اقا حسام میشه بگید چرا از بین اون دوتا 4000 رو پیشنهاد دادید میخوام فقط جهت اطلاع بدونم و از تفاوتشون مطلع شم اخه من فقط از روی قیمتشون اینارو انتخاب کردم البته تا 350 اگه مورد بهتری سراغ دارید بهم بگیدم ممنون میشم..
سپاس از لطفتون.;)

حسام
11-07-09, 02:51
ببخشید اقا حسام میشه بگید چرا از بین اون دوتا 4000 رو پیشنهاد دادید میخوام فقط جهت اطلاع بدونم و از تفاوتشون مطلع شم اخه من فقط از روی قیمتشون اینارو انتخاب کردم البته تا 350 اگه مورد بهتری سراغ دارید بهم بگیدم ممنون میشم..
سپاس از لطفتون.;)
خوب.. 4000 یه سری امکانات بیشتر داره
از جمله زوم 30 ایکس ... فیلم برداری 60 فریم ....ماکرو 2 سانتیمتر ..مونیتور 46000 پیکسل

در مورد دوربین های دیگه .. با این رنج قیمت.. مسلما فقط در نیمه حرفه های ها باید دنبالش باشید.... پس شاید این دوربین ها بد نباشن :
http://www.digikala.com/default.aspx?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-F500EXR,DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-F550EXR,DigitalCamera-Nikon-Coolpix-L120,DigitalCamera-Sony-Cybershot-DSC-H70,DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-S4000
البته توی مقایسه بالا.. من اولی از سمت چپ ( Fujifilm FinePix F550EXR (http://www.digikala.com/default.aspx?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-F550EXR)) و اس 4000 رو ترجیح میدم:victory:

baharenaz
11-07-18, 12:55
سلام
خسته نباشید
من میخواستم یه دوربین Nikon D3100 بخرم قیمتش حدود 800 بود میتونم تا 1 نومان هم هزینه کنم
همین انتخاب خوبیه که با بقیه پول لوازم جانبی بخرم یا میتوتنم چیز بهتری بخرم ؟ لوازم جانبیشم بعد بخرم آخه الان اونقدر برام مهم نیست لوازم جانبیش
پیشاپیش تشکر

angelika
11-07-18, 13:36
سلام
خسته نباشید
من میخواستم یه دوربین Nikon D3100 بخرم قیمتش حدود 800 بود میتونم تا 1 نومان هم هزینه کنم
همین انتخاب خوبیه که با بقیه پول لوازم جانبی بخرم یا میتوتنم چیز بهتری بخرم ؟ لوازم جانبیشم بعد بخرم آخه الان اونقدر برام مهم نیست لوازم جانبیش
پیشاپیش تشکر

سلام
دویت عزیزم دوربین من d450 کانن دوربینه خیلی خوبیه من اینو 3 ساله پیش خریدم ولی اون موقع d500 نبود
d500 خیلی دوربینه عالیه من چند تا از دوستام که خواستن بخرن به هشون اینو پیشنهاد کردم :victory:

o0oro
11-07-18, 13:45
سلام
دویت عزیزم دوربین من d450 کانن دوربینه خیلی خوبیه من اینو 3 ساله پیش خریدم ولی اون موقع d500 نبود
d500 خیلی دوربینه عالیه من چند تا از دوستام که خواستن بخرن به هشون اینو پیشنهاد کردم :victory:
اره الان که قیمتها بالا رفته 550 دی هم تفاوت قیمت چندانی دیگه با 500دی نداره
البته یه نکته قابل یاد اوریه که دوربین های مدل kiss با دوربینهای مدل دی کنن تفاوت قیمت دارند و مواظب باشید که با اسم دی دوربین kiss رو با اون قیمت نخرید

smiler
11-07-26, 14:35
کدوم و پیشنهاد میکنین و اختلافاتشونم بگین بی زحمت :)

nikon p7000 یا canon G12

حسام
11-07-26, 15:00

nikon p7000 یا canon G12
من نظرم روی نیکون 7000 هستش...
یه سری امکاناتی بیشتر از کنون داره
http://www.digikala.com/default.aspx?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Nikon-Coolpix-P7000,DigitalCamera-Canon-G12
فک کنم خودت ببینی بهتر از این باشه که من بگم :victory:

iman kh
11-07-27, 03:47

nikon p7000 یا canon G12

اگه فرمت raw برات مهم نیست .... nikon l120

fereshte pc
11-08-03, 04:14
چی پیشنهاد میکنین :confused1::confused1::confused1::confused1::confu sed1:
یه دوربین عکاسی میخواستم از600 -800 چی پیشنهاد میکنین دوستان

Alfredo James Nash
11-08-03, 10:52
چی پیشنهاد میکنین :confused1::confused1::confused1::confused1::confu sed1:یه دوربین عکاسی میخواستم از600 -800 چی پیشنهاد میکنین دوستان
بستگي به نوع استفادتون داره يعني براي چه سبك عكاسي ميخواين.
پيشنهاد من Canon 550D البته قيمتش حدودا 900 تومنه ولي دوربين خيلي خوبيه و پرفروش هم بوده و سالها ميتونيد ازش استفاده كنيد.فقط بعد از يه مدت كه تو عكاسي راه افتاديد بايد يه لنز ديگه هم براش بگيريد.

o0oro
11-08-03, 11:02
بستگي به نوع استفادتون داره يعني براي چه سبك عكاسي ميخواين.
پيشنهاد من Canon 550D البته قيمتش حدودا 900 تومنه ولي دوربين خيلي خوبيه و پرفروش هم بوده و سالها ميتونيد ازش استفاده كنيد.فقط بعد از يه مدت كه تو عكاسي راه افتاديد بايد يه لنز ديگه هم براش بگيريد.
البته این دوربین مدل kissX4 رو حدود 950 یا 960 میتونید پیدا کنید
اما مدل550d الان حدودا بالای یک میلیون و خورده ای هست
من خودم حدود یکی دو ماه پیش خریدم 1170.000 اما خب تهران احتما 50 تومن ارزونتره;)

shiiimaaa
11-10-19, 13:15
سلام.
من می خوام یه دوربین نیمه حرفه ای بخرم(برای دوربین حرفه ای پول ندارم)چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید که هم قیمتش زیاد گرون نباشه و هم کاربردش بالا باشه،در ضمن بتونم در آینده لنزش رو عوض کنم

fk_invisible
11-10-19, 13:25
اگر حدود هزینه ای که در نظر گرفته اید را بگویید ، بهتر میشود راهنمایی کرد:)

fk_invisible
11-10-19, 13:28
تمرین بوکه و بافت . لطفا نظراتتان را بفرمایید .:)

62341

62342

...

یک سوال: چرا وقتی levels را دستکاری میکنم ، تصویر نویز دار میشود؟:confused1::o

بسیار سپاسگذارم از راهنمایی ها و نظرات اساتید و دوستان گرامی:blink:!!!

shiiimaaa
11-10-19, 13:51
حداکثر 700-800هزار تومان

حسام
11-10-19, 17:31
حداکثر 700-800هزار تومان
خوب..اول عرض کنم که دوربینی که لنزش عوض بشه..اصولا بهش میگن حرفه ای ;)
پس دنبال نیمه حرفه ای نباشید
با 800 تومن هم دوربین های SLR خوبی رو میتونید پیدا کنید
البته با لنز معمولا 18-55 ( شاید هم 18-135)
ولی توی دوربین ها کنون و نیکون رو میتونید بگیرید
اگر هم لنز نمیخواید عوض کنید ... یه fuji hs20 ( دوربینی که من دارم) رو بگیرید .. که از هر لحاظ برای عکاسی نیمه حرفه ای عالیه و تقریبا بی رقیبه

shiiimaaa
11-10-19, 19:26
خوب..اول عرض کنم که دوربینی که لنزش عوض بشه..اصولا بهش میگن حرفه ای ;)
پس دنبال نیمه حرفه ای نباشید
با 800 تومن هم دوربین های SLR خوبی رو میتونید پیدا کنید
البته با لنز معمولا 18-55 ( شاید هم 18-135)
ولی توی دوربین ها کنون و نیکون رو میتونید بگیرید
اگر هم لنز نمیخواید عوض کنید ... یه fuji hs20 ( دوربینی که من دارم) رو بگیرید .. که از هر لحاظ برای عکاسی نیمه حرفه ای عالیه و تقریبا بی رقیبه
خوب همون حرفه ای;)
دوستان مدل خاصی رو میشناسید که بهم معرفی کنید؟

نظرتون راجع به canon 500D و nikon D3100 و nikon D5000 و nikon D200 یا D80 وِ D60 چیه؟
زیاد شدن!!ببخشید!

حسام
11-10-19, 20:08
نظرتون راجع به canon 500D و nikon D3100 و nikon D5000 و nikon D200 یا D80 وِ D60 چیه؟
زیاد شدن!!ببخشید!
به نظرم یه سر به دیجی کالا بزنین بد نیست
اونجا تمام این دوربینها رو داره + قیمتها و مشخصاتشون
همشون رو با هم میتونید مقایسه کنید در کنار هم
www.digikala.com

shiiimaaa
11-10-20, 00:23
یکی از دوستان لطف کردند و گفتند D500 canon.میتونم دلیلش رو بدونم؟
در واقع با D5000 یا nikon D3100 مخالفید؟(بخاطر قیمتش میگم،آخه پول اینو راحتتر می تونم جور کنم)یاnikon D3s؟

حسام
11-10-20, 04:03
در واقع با D5000 یا nikon D3100 مخالفید؟(بخاطر قیمتش میگم،آخه پول اینو راحتتر می تونم جور کنم)یاnikon D3s؟
یا خدا.....
کی به شما قیمت d3s رو 800 داده؟ اگر بود من الان 10 تا میخوام.... :d:d:d:d
قیمت نیکون دی تری اس بالای 6 تومنه :tt1::tt1::tt1:
شک نکنین ...d3100 خیلی بهتر از 5000 عه...
ولی کنون 550d خیلی بهتر از ایناهاس

iman kh
11-10-20, 18:38

با توجه به بودجه ای که در نظر دارین من نیکون d5100 یا d3100 رو پیشنهاد میکنم که طبیعتا 5100 بهتر هست از نظر ایزو و رزولوشن و ....

حسام
11-10-21, 16:14
با توجه به بودجه ای که در نظر دارین من نیکون d5100 یا d3100 رو پیشنهاد میکنم که طبیعتا 5100 بهتر هست از نظر ایزو و رزولوشن و ....
اینم سند :
http://www.digikala.com/default.aspx?Page=Compare&Products=DigitalCamera&Compare=DigitalCamera-Nikon-D5100,DigitalCamera-Nikon-D3100

shiiimaaa
11-10-22, 14:27
ممنون.پس همون d5100 رو میخرم:d
فقط به نظر شما اگه اینترنتی و از طریق digikala بخرم مشکلی برام پیش میاد؟

iman kh
11-10-22, 15:17
ممنون.پس همون d5100 رو میخرم:d
فقط به نظر شما اگه اینترنتی و از طریق digikala بخرم مشکلی برام پیش میاد؟

نه اما میتونید تلفنی هم خرید کنید و با پیک میفرستن
اگر هم حضوری برید شاید بشه کمی تخفیف گرفت !

M.Bahar
11-12-11, 19:04
سلام لطفا کمـــــــــــــــــــــــ ک

میخام دوربین حرفه ای بگیرم حداکثر1،300 تا 1،500 میتونم هزینه کنم
دوستام میگن بدنه کنن d500 با لنز بهتر بگیرم. میگن مدل بدنه زیاد تاثیری نداره!
استادم میگه اگه لنز حرفه ای آنالوگ پیدا کنم بزارم رو بدنه دیجیتال نیکون، فوکوس خیلی بهتری میده..
کمک

:blink:

zahrasong
11-12-13, 05:02
سلام
اومدم ازتون مشاوره بگيرم :blushing:
راستش من تازه امسال دانشجوي نمايش شدم و مي خوام يه دوربين بخرم که بتونم از تئاترها وپشت صحنه ي فيلمها عکسبرداري کنم طوري که مزاحم کارعوامل نشم.
خودمم هنرستان گرافيک خوندم و کارم پوستره و مي خوام از کارامم عکس بگيرم و براي چاپ استفاده کنم.
دوربيني هم مي خوام که بتونم همه کارباهاش بکنم مثل ادغام تصاوير-اديت-فيلم سازي-تصويربرداري وغيره.
مي خوام که فلاش و فلش هم داشته باشه که فقط در مواقعي که نياز دارم ازش استفاده کنم .
ممنون اگه راهنماييم کنين چه برندي بگيرم و چه مدلي.
راستش حدود2سال پيش يه دوربين کانن هندي کم مدلMD140
خريدم که فقط چند عکس گرفتم و يک فيلم که اصلا راضي نيستم چون کيفيتش خوب نيست.
و البته لنز خوبي هم مي خوام که چيزي درموردش نمي دونم!
اسم نيکون هم تازگيا خيلي شنيدم !
بین 550D و 600D و1100D کانن موندم کدوم بهتره لطفن راهنماییم کنین و اگه دوربین بهتری مدنظرتونه هم بگین ممنون.
ممنون اگه کمکم کنين.:victory:

iman kh
11-12-13, 06:12
سلام لطفا کمـــــــــــــــــــــــ ک

میخام دوربین حرفه ای بگیرم حداکثر1،300 تا 1،500 میتونم هزینه کنم
دوستام میگن بدنه کنن d500 با لنز بهتر بگیرم. میگن مدل بدنه زیاد تاثیری نداره!
استادم میگه اگه لنز حرفه ای آنالوگ پیدا کنم بزارم رو بدنه دیجیتال نیکون، فوکوس خیلی بهتری میده..
کمک

:blink:

لنز که 100% مهمه اما بدنه هم بی اهمیت نیست ! مخصوصا سیستم فوکوس و یه سری پارامترای دیگه که زیاد تاثیر دارن

من در مورد حرف استادت هیچ پیش زمینه و تجربه ای ندارم و نمیدونم ایا درسته یا نه ! اما احساسم میگه زیاد جدی نگیر !

لنز خوب اگه بخوای بگیری هزینت خیلی زیاد میشه و خودش ممکنه 1 ملیون به بالا بشه ! پس بهتره بدنه رو الان خوب بگیری و بعدا لنز خوب

فعلا با یه لنز نرمال کارت راه میفته

iman kh
11-12-13, 06:14
سلام
اومدم ازتون مشاوره بگيرم :blushing:
راستش من تازه امسال دانشجوي نمايش شدم و مي خوام يه دوربين بخرم که بتونم از تئاترها وپشت صحنه ي فيلمها عکسبرداري کنم طوري که مزاحم کارعوامل نشم.
خودمم هنرستان گرافيک خوندم و کارم پوستره و مي خوام از کارامم عکس بگيرم و براي چاپ استفاده کنم.
دوربيني هم مي خوام که بتونم همه کارباهاش بکنم مثل ادغام تصاوير-اديت-فيلم سازي-تصويربرداري وغيره.
مي خوام که فلاش و فلش هم داشته باشه که فقط در مواقعي که نياز دارم ازش استفاده کنم .
ممنون اگه راهنماييم کنين چه برندي بگيرم و چه مدلي.
راستش حدود2سال پيش يه دوربين کانن هندي کم مدلMD140
خريدم که فقط چند عکس گرفتم و يک فيلم که اصلا راضي نيستم چون کيفيتش خوب نيست.
و البته لنز خوبي هم مي خوام که چيزي درموردش نمي دونم!
اسم نيکون هم تازگيا خيلي شنيدم !
بین 550D و 600D و1100D کانن موندم کدوم بهتره لطفن راهنماییم کنین و اگه دوربین بهتری مدنظرتونه هم بگین ممنون.
ممنون اگه کمکم کنين.:victory:

اینطور که معلومه شما استفاده حرفه ای دارین و بهتره که اول بودجه ای که دارین رو بگید چقدره تا بهتر بشه فکر کرد

هانایی
11-12-15, 19:53
سلام. من کاملا مبتدی هستم و از شما راهنمایی میخوام. اطلاعتم درباره دوربین خیلی خیلی کم هست. من دوره فوتوشاپ رو گذروندم و الان دارم توی یه اتلیه یه دوره ۳ ماهه کاراموزی میرم. بعد از عید میخوام کلاس عکاسی فنی و حرفه ای شرکت کنم. میخوام یه دوربین بخرم و به طور حرفه ای کار عکاسی اتلیه انجام بدم. نمیدونم چه دوربینی برای من تازه کار مناسبه و اینکه باید دوربینی بخرم که لنز ثابت داشته باشه یا لنزش تعویض بشه. تا سقف ۱ میلیون فعلا میتونم هزینه کنم. لطفا راهنماییم کنید. مرسی

up

سپیده .احمدی
12-01-09, 04:10
سلام من دوربینی میخوام که لنزهاش جدا باسه(تله.نرمال .واید) و قابلیت زوم هم داشته باشه و خیلی پیشرفته باشه اگه کسی میدونه با قیمتش و مدلش برام ذکر کنه؟
;):)

iman kh
12-01-09, 11:38
سلام من دوربینی میخوام که لنزهاش جدا باسه(تله.نرمال .واید) و قابلیت زوم هم داشته باشه و خیلی پیشرفته باشه اگه کسی میدونه با قیمتش و مدلش برام ذکر کنه؟
;):)

سلام
شما به یه دوربین Slr احتیاج دارین + لنز مناسب برای کاربرد مورد نظرتون

برای اینکه بتونم بهتر کمکتون کنم لطفا بهم بگید که اولا برای چه منظوری میخواید ؟ دوما بودجه شما چقدره ؟

سلام. من کاملا مبتدی هستم و از شما راهنمایی میخوام. اطلاعتم درباره دوربین خیلی خیلی کم هست. من دوره فوتوشاپ رو گذروندم و الان دارم توی یه اتلیه یه دوره ۳ ماهه کاراموزی میرم. بعد از عید میخوام کلاس عکاسی فنی و حرفه ای شرکت کنم. میخوام یه دوربین بخرم و به طور حرفه ای کار عکاسی اتلیه انجام بدم. نمیدونم چه دوربینی برای من تازه کار مناسبه و اینکه باید دوربینی بخرم که لنز ثابت داشته باشه یا لنزش تعویض بشه. تا سقف ۱ میلیون فعلا میتونم هزینه کنم. لطفا راهنماییم کنید. مرسی

up

من به شما کنون 600D رو پیشنهاد می کنم

که به صورت کیت با یه لنز 18-55 قیمتش حدود 1100000 تا 1200000 هست
البته در اینده حتما نیاز به لنز های دیگه دارین برای کار در اتلیه
منتها برای شروع این میتونه گزینه مناسبی باشه

mehraz23
12-01-17, 20:18
من يه دوربين خوب واسه عكاسي حرفه اي معماري ميخوام،يه slr كه واسه 5 سال جوابگوي كارم باشه و نيازي به عوض كردنش نداشته باشم:دي

اين دوربين رو ميخوام با خودم ببرم سفرهاي معماري و....چه لنزي واسش بگيرم،كه بيشتر به درد حرفه ام بخوره؟؟؟؟

خودم چند مدل مدنظرم هست كه پايين تر بهش اشاره ميكنم اما قبل از اون يه تفكراتي در مورد نيكون و كنن در ذهن من ايجاد كردند كه گيج شدم....مثلا در مورد كنن گفتن سبكتر از نيكونه،تجهيزات و لنزهاش ارزونتره،اما رنگ ها رو خوب نشون نميده مخصوصا در عكاسي لند اسكيپ و اينكه بعد 1 يا 2 سال كيفيت عكس هاش به شدت افت ميكنه ....

در مورد نيكون گفتن تجهيزات و لنزهاش تا سه برابر قيمت نسبت به كنن واسم در مياد،رنگ هارو خوب نشون ميده،ولي هر دوربين نيكون معادلش در كنن بسيار ارزونتره.....

اون عكسايي كه من از نيكون ديدم رنگاي خيلي خوبي داشتن نسبت به كنن....

حالا من چيكار كنم؟ تا يك ميليونو صد هم ميتونم ماكزيمم هزينه كنم

خودم مدل هاي زير رو مدنظر دارم:

Canon EOS 550D (Kiss X4 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-550D-Kiss-X4)

CANON 500D

CANON 600D

Nikon D3100 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Nikon-D3100)

Canon EOS 1100D (Rebel T3 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-1100D)

بيشتر نظرم روي550كنن هست اما ال سي دي 600 ميچرخه كه واسه من كاربرد زيادي داره....

از لحاظ ساير امكانات بين 600D و 550D فرق زياديه؟

يه چيز ديگه....به نظرتون اين طرف سال بخرم يا اونطرف سال؟؟؟؟؟از نظر ارزونتر شدن و اومدن مدل هاي بهتر....

o0oro
12-01-17, 20:40
من يه دوربين خوب واسه عكاسي حرفه اي معماري ميخوام،يه slr كه واسه 5 سال جوابگوي كارم باشه و نيازي به عوض كردنش نداشته باشم:دي

اين دوربين رو ميخوام با خودم ببرم سفرهاي معماري و....چه لنزي واسش بگيرم،كه بيشتر به درد حرفه ام بخوره؟؟؟؟

خودم چند مدل مدنظرم هست كه پايين تر بهش اشاره ميكنم اما قبل از اون يه تفكراتي در مورد نيكون و كنن در ذهن من ايجاد كردند كه گيج شدم....مثلا در مورد كنن گفتن سبكتر از نيكونه،تجهيزات و لنزهاش ارزونتره،اما رنگ ها رو خوب نشون نميده مخصوصا در عكاسي لند اسكيپ و اينكه بعد 1 يا 2 سال كيفيت عكس هاش به شدت افت ميكنه ....

در مورد نيكون گفتن تجهيزات و لنزهاش تا سه برابر قيمت نسبت به كنن واسم در مياد،رنگ هارو خوب نشون ميده،ولي هر دوربين نيكون معادلش در كنن بسيار ارزونتره.....

Canon EOS 550D (Kiss X4 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-550D-Kiss-X4)

CANON 500D

CANON 600D

Nikon D3100 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Nikon-D3100)

Canon EOS 1100D (Rebel T3 (http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-1100D)

بيشتر نظرم روي550كنن هست اما ال سي دي 600 ميچرخه كه واسه من كاربرد زيادي داره....

يه چيز ديگه....به نظرتون اين طرف سال بخرم يا اونطرف سال؟؟؟؟؟از نظر ارزونتر شدن و اومدن مدل هاي بهتر....

احتمالا گرون خواهد شد. اگه هم نشه ارزون نمیشه.
ممکنه دم عید چون دارن انبارارو جمع و جورو حسابارو جمع میکنن ارزون بدن بعضیا
به نظرم کنون بهتره.رنگهاش رئالتره.نیکون کمی اغراق تو رنگ میکنه
دی 550 و 600 هم خیلی تفاوتش کمه. اما اگه ال سی دی براتون مهمه همون دی 600 خوبه

.t.A.T.u
12-01-19, 10:30

CANON 500D

CANON 600D

سلام بر دوست گرامی!
من خیلی وقته که از بازار تجهیزات عکاسی دور هستم و هیچ قیمت و مشخصاتی دقیق خاطر نیست. فقط بد ندیدم چند نکته رو یادآوری کنم.
1. در مبحث عکاسی دیجیتال ما جمله هایی شبیه " این دوربین رنگش بهتره، این دوربین رنگش گرم تره " و اینا نداریم. به این دلیل شما وقتی که به صورت خام عکاسی می کنید. عملا پردازنده دوربین هیچگونه دخل و تصرفی در اطلاعات شما انجام نمیده و در ثانی کلیه این موارد در امور پس از پردازش به گستره بی نهایتی قابل تغییر و بهبود است.
2.البته این نکته رو هم بگم که عامل موثر در رنگ لنز هست و این به لنز مورد استفاده شما هم بستگی داره...
3.مورد بعدی هم که خیلی عجیبه. مگر ممکنه که کیفیت عکس ها بعد از دو سال افت کنه؟ اینطوری که رسما دوربین خراب محسوب میشه! این رو شما کلا از ذهنتون بیرون کنید. و البته دقت کنید ما در رابطه با کمپانی بزرگی مثل کنون داریم صحبت می کنیم نه ایران خودرو!

و خلاصه اینکه امیدوارم خرید خوبی داشته باشید

iman kh
12-02-03, 00:18
از دوستان کسی قیمت اقلام زیر رو داره ؟
قیمتی که الان بشه خرید در تهران یا مشهد

1 - دوربین کنون 7D
2 - لنز کنون 105-24
3 - ***** HOYA UV HD 77mm

mehraz23
12-02-25, 00:14
دوستان من بین دوتا دوربین کنون 550 دی و نیکون دی 3100 تردید دارم...:cursing:
با توجه به اینکه بعد از خرید دوربین نمیخوام لنزی واسش تهیه کنم،لنز کدوم از این دوتا بهتره و نیاز منو که عکاسی معماریه برطرف می کنه؟؟؟؟:confused1:
یه مسئله دیگه هم اینکه من چند جا خوندم نویز کنن بیشتر از نیکونه...با توجه به اینکه من اغلب موارد در فضاهای داخلی یه بنای تاریخی مشغول عکاسی هستم و متعاقبا تا حد زیادی تاریکه....کدوم دوربین رو پیشنهاد می کنید؟؟؟؟؟:'(
منتظر پیشنهاداتتون هستم...چون توی این هفته میخوام برم بخرم

iman kh
12-02-25, 05:32
دوستان من بین دوتا دوربین کنون 550 دی و نیکون دی 3100 تردید دارم...:cursing:
با توجه به اینکه بعد از خرید دوربین نمیخوام لنزی واسش تهیه کنم،لنز کدوم از این دوتا بهتره و نیاز منو که عکاسی معماریه برطرف می کنه؟؟؟؟:confused1:
یه مسئله دیگه هم اینکه من چند جا خوندم نویز کنن بیشتر از نیکونه...با توجه به اینکه من اغلب موارد در فضاهای داخلی یه بنای تاریخی مشغول عکاسی هستم و متعاقبا تا حد زیادی تاریکه....کدوم دوربین رو پیشنهاد می کنید؟؟؟؟؟:'(
منتظر پیشنهاداتتون هستم...چون توی این هفته میخوام برم بخرم

تقریبا مشابه هستن
خیلی اختلافشوم ناچیزه
550 کنون کمی بهتره از نظر تجربه استفاده کننده هاش

کاملا بستگی داره با کدوم راحت تری

mehraz23
12-02-25, 09:16
تقریبا مشابه هستن
خیلی اختلافشوم ناچیزه
550 کنون کمی بهتره از نظر تجربه استفاده کننده هاش

کاملا بستگی داره با کدوم راحت تری

مرسی،یه سوال دیگه،لنز جفتشون 18-55 هست؟؟؟؟
18-55 vr با 18-55 is چه تفاوتی داره؟؟؟؟

o0oro
12-02-28, 12:47
سلام دوستان. دیروز یکی از دوستانم به من زنگ زد و گفت که براش یه دوربین خوب پیدا کنم و بودجه ای هم که اعلام کرد 700 بود. و برندcannon
البته الان با بالا رفتن قیمتها خیلی سخت میشه چیز دندون گیری پیدا کرد.
من یه سری جستجو کردم که نتایج به دست اومدش یه سری دوربین بود.
sx150
sx130
sx30
اگر ممکنه راهنمایی کنید که این دوربینا خوب هستن یا نه؟ یا دوبین دیگه ای توی این حدود قیمت اگر میشناسید معرفی کنید.
---
سوال دیگه ای هم دارم. اینکه دوربین sx220 با قیمت حدودی 480 از ظاهرشم میشه فهمید غیر حرفه ای تر از sx150 هستش. اما چرا انقدر قیمتش بالاتره؟

iman kh
12-02-28, 13:21
مرسی،یه سوال دیگه،لنز جفتشون 18-55 هست؟؟؟؟
18-55 vr با 18-55 is چه تفاوتی داره؟؟؟؟

یکی هستن !

vr یعنی vibration reduction

is هم یعنی image stabilizer

هر دوش هم به معنی سیستم لرزش گیر هستن vr برای نیکون و is برای کنون

iman kh
12-02-28, 13:28
سلام دوستان. دیروز یکی از دوستانم به من زنگ زد و گفت که براش یه دوربین خوب پیدا کنم و بودجه ای هم که اعلام کرد 700 بود. و برندcannon
البته الان با بالا رفتن قیمتها خیلی سخت میشه چیز دندون گیری پیدا کرد.
من یه سری جستجو کردم که نتایج به دست اومدش یه سری دوربین بود.
sx150
sx130
sx30
اگر ممکنه راهنمایی کنید که این دوربینا خوب هستن یا نه؟ یا دوبین دیگه ای توی این حدود قیمت اگر میشناسید معرفی کنید.
---
سوال دیگه ای هم دارم. اینکه دوربین sx220 با قیمت حدودی 480 از ظاهرشم میشه فهمید غیر حرفه ای تر از sx150 هستش. اما چرا انقدر قیمتش بالاتره؟

sx220 چه جوری از ظاهرش فهمیدین غیر حرفه ای تر از sx150 هست ؟!

من sx220 هم دارم و واقعا دوربین خوبیه
خیلی از تنظیمات لازم رو داره مثل iso - shutter speed - diaf - white balance - manual focus - .....
سیستم فوکوسش خیلی بهتر از sx150 هست
سنسورش cmos هست که از ccd sx150 بهتره
خروجی HDMI داره که sx150 نداره
صحفه نمایشش رزولوشنش دو برار sx150 هست
زوم اپتیکالش هم بالاتره

در کل تو رده دربینهای کامپکت sx220/230 شدیدا گزینه مناسبی هست

حسام
12-02-28, 15:09
فاطمه خانوم...از من میشنونی اصلا سراغ این دوربین های کنون نرو.....اصلا (غیر از اینی که ایمان گفت)
چون اینا رو برای رقابت با فوجی زد... و البته شکست خورد
اگر فقط کنون میخوای ... سری G اون هم G12 بگیر
وگرنه برو سراغ فوجی .. اون هم نوع جدید دوربین من Hs 30

iman kh
12-02-28, 17:05
فاطمه خانوم...از من میشنونی اصلا سراغ این دوربین های کنون نرو.....اصلا (غیر از اینی که ایمان گفت)
چون اینا رو برای رقابت با فوجی زد... و البته شکست خورد
اگر فقط کنون میخوای ... سری G اون هم G12 بگیر
وگرنه برو سراغ فوجی .. اون هم نوع جدید دوربین من Hs 30

nikon و fuji دوربینهای خوبی دارن اما اونا رده کامپکت نیستن دیگه و یه چیزین بین کامپک و slr و ممکنه بعضیا به دلایلی اندازه و کوچیکی واسشون مهم باشه

nikon l120 هم بسیار خوبه اما raw نداره تو فرمتاش متاسفانه

aysa
12-02-28, 21:10
سلام .من رشته ام گرافیکه،این ترم عکاسی دیجیتال دارم و می خوام یه دوربین بگیرم که هم عکاسی بکنم و هم در کارهای مربوط به رشته ام استفاده بکنم.حالا به نظرتون دوربین کامپکت g12 بخرم و یا اینکه 600dیا 550d ؟؟؟؟
یه سوال دیگه اگه این دوربینها رو از آمریکا بخرم ،قیمتش ارزونتر از ایران میشه؟

iman kh
12-02-28, 22:29
سلام .من رشته ام گرافیکه،این ترم عکاسی دیجیتال دارم و می خوام یه دوربین بگیرم که هم عکاسی بکنم و هم در کارهای مربوط به رشته ام استفاده بکنم.حالا به نظرتون دوربین کامپکت g12 بخرم و یا اینکه 600dیا 550d ؟؟؟؟
یه سوال دیگه اگه این دوربینها رو از آمریکا بخرم ،قیمتش ارزونتر از ایران میشه؟

در مورد سوال اول : اگه هدف عکاسی هست 100% slr بهتره

در مورد سوال دوم : معمولا قیمت ایران خوبه اما باید بگردین با توجه به گرونیه دلار ممکنه اختلاف قیمتا تو بازار زیاد باشه

mehraz23
12-02-28, 22:42

در مورد سوال دوم : معمولا قیمت ایران خوبه اما باید بگردین با توجه به گرونیه دلار ممکنه اختلاف قیمتا تو بازار زیاد باشه

من دیروز رفتم دوربین بگیرم...سمت جمهوری قیمتا خیلی روی هوا بود!!!!!:
550d-canon
1.140.000
1.185.000
1.190.000
1.210.000
1.230.000
1.280.000
1.315.000
1.350.000

iman kh
12-02-28, 23:21

من دیروز رفتم دوربین بگیرم...سمت جمهوری قیمتا خیلی روی هوا بود!!!!!:
550d-canon
1.140.000
1.185.000
1.190.000
1.210.000
1.230.000
1.280.000
1.315.000
1.350.000

دقیقا
متاسفانه به علت نوسانات شدید ارز قیمتی اینجوریه

البته ممکنه ارزونی بی دلیل هم نباشه
مثلا شاژرش اصلی نباشه
یا ..... که خودتون بهتر میدونین
پس ترجیحا از شرکت یا فروشگاه معتبر بخرین

o0oro
12-03-04, 11:09
sx220 چه جوری از ظاهرش فهمیدین غیر حرفه ای تر از sx150 هست ؟!

من sx220 هم دارم و واقعا دوربین خوبیه
خیلی از تنظیمات لازم رو داره مثل iso - shutter speed - diaf - white balance - manual focus - .....
سیستم فوکوسش خیلی بهتر از sx150 هست
سنسورش cmos هست که از ccd sx150 بهتره
خروجی HDMI داره که sx150 نداره
صحفه نمایشش رزولوشنش دو برار sx150 هست
زوم اپتیکالش هم بالاتره

در کل تو رده دربینهای کامپکت sx220/230 شدیدا گزینه مناسبی هست
توی تصویرش انگار لنز واید تری داشت!:confused1:
ببخشید باز میپرسم... درباره مدل sx30 چی؟؟؟ گزینه خوبیه؟؟ برای کسی که بودجش کمه و یه دوربین میخاد که بهتر بتونه باهاش کارشو راه بندازه.
من بهش پیشنهاد دادم که اگه بودجش کمه نخره پولاشو جمع کنه و تا اون موقع بیاد دو.ربین منو برای یه مدت ببره استفاده کنه . نظر شما چیه؟؟ به نظرتون با توجه به افزایش قیمت ها نخریدن و رسوندن بوذجه به 1200-1100 ریسکه؟؟؟

حسام
12-03-04, 12:49
توی تصویرش انگار لنز واید تری داشت!:confused1:
ببخشید باز میپرسم... درباره مدل sx30 چی؟؟؟ گزینه خوبیه؟؟ برای کسی که بودجش کمه و یه دوربین میخاد که بهتر بتونه باهاش کارشو راه بندازه.
من بهش پیشنهاد دادم که اگه بودجش کمه نخره پولاشو جمع کنه و تا اون موقع بیاد دو.ربین منو برای یه مدت ببره استفاده کنه . نظر شما چیه؟؟ به نظرتون با توجه به افزایش قیمت ها نخریدن و رسوندن بوذجه به 1200-1100 ریسکه؟؟؟
اصلا طرف sx30 نرید... اصلا...
دوربینی که تقریبا من هر سایتی دیدم ازش بد گفته...
دست دوستان هم دیدم..خیلی رضایت بخش نبوده
اگر زوم بالا براشون اهمیت نداره ( و با توجه به پسند ظاهر sx30) حتما حتما برید سری G و مدل G12 کنون رو بگیرید... مطمئن باشید پشیمون نمیشید
اگر هم زوم بالا نیاز دارید... کنون رو فراموش کنین... فوجی HS30 یا سونی dh100 (اگر اشتباه نکنم مدلشو) ...

o0oro
12-03-04, 13:00
اصلا طرف sx30 نرید... اصلا...
دوربینی که تقریبا من هر سایتی دیدم ازش بد گفته...
دست دوستان هم دیدم..خیلی رضایت بخش نبوده
اگر زوم بالا براشون اهمیت نداره ( و با توجه به پسند ظاهر sx30) حتما حتما برید سری G و مدل G12 کنون رو بگیرید... مطمئن باشید پشیمون نمیشید
اگر هم زوم بالا نیاز دارید... کنون رو فراموش کنین... فوجی HS30 یا سونی dh100 (اگر اشتباه نکنم مدلشو) ...
تو رنج قیمت 700 پیشنهاد شما چیه کدوم مدل سری G???:o
اخه من از چند تا عکاس پرسیدم گفتن فوجی فیلم نویز زیاد میده تو عکساش؟؟؟؟؟(ایا؟؟):(
با این گرونی دوربین الان این دوستم از من انتظار داره یه دوربین تو شکل و شمایل d60 بهش معرفی کنم....:blink: اخه شکل و سمایل هم شد ملاک انتخلب؟؟:cursing::2mad:

حسام
12-03-04, 13:21
تو رنج قیمت 700 پیشنهاد شما چیه کدوم مدل سری G???:o
اخه من از چند تا عکاس پرسیدم گفتن فوجی فیلم نویز زیاد میده تو عکساش؟؟؟؟؟(ایا؟؟):(
با این گرونی دوربین الان این دوستم از من انتظار داره یه دوربین تو شکل و شمایل d60 بهش معرفی کنم....:blink: اخه شکل و سمایل هم شد ملاک انتخلب؟؟:cursing::2mad:
خوب واقعا اگر شکل و شمایل ! مهمه... فقط فوجی بگیرید
اگر کیفیت براتون مهمه... G12
البته بگم ها... ورژن جدید دوربین فوجی HS20 که HS30 باشه .. هم باطری لیتیوم روش داره ( برا من 4 تا باطری قلمی میخوره)
http://www.digikala.com/default.aspx?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-HS30EXR
میتونین مشخصات بقیه دوربین ها رو هم با این مدل در کنار هم مقایسه کنین

baharenaz
12-04-14, 19:59
(Canon EOS 550D (Kiss X4
قیمت : 1285000 تومان | خدمات طلایی دیجی کال

Nikon D3100
قیمت : 1205000 تومان | خدمات طلایی دیجی کال

سلام من میخوام یه دوربین بخرم تو این رنج قیمت این دو مدل رو دیدم/به نظر خوب هستن
من یک سری کار روی سفال انجام میدم که باید ازشون عکس تهیه کنم برای ارائه به مشتری
کیفیت کار برام مهمه ، غیر از این به عکاسی هم علاقه دارم،و میخوام دوربینی ک میخرم تا چند سال جوابگو باشه و بتونم در عین حال باهاش شروع به عکاسی حرفه ای کنم
الان هم به کمکتون نیاز دارم و ممنون میشم از راهنماییتون پیشاپیش
مدل دیگه ای هم اگر هست و پیشنهاد میکنید استقبال میکنم
با تشکر

iman kh
12-04-14, 20:53
(Canon EOS 550D (Kiss X4
قیمت : 1285000 تومان | خدمات طلایی دیجی کال

Nikon D3100
قیمت : 1205000 تومان | خدمات طلایی دیجی کال

سلام من میخوام یه دوربین بخرم تو این رنج قیمت این دو مدل رو دیدم/به نظر خوب هستن
من یک سری کار روی سفال انجام میدم که باید ازشون عکس تهیه کنم برای ارائه به مشتری
کیفیت کار برام مهمه ، غیر از این به عکاسی هم علاقه دارم،و میخوام دوربینی ک میخرم تا چند سال جوابگو باشه و بتونم در عین حال باهاش شروع به عکاسی حرفه ای کنم
الان هم به کمکتون نیاز دارم و ممنون میشم از راهنماییتون پیشاپیش
مدل دیگه ای هم اگر هست و پیشنهاد میکنید استقبال میکنم
با تشکر

canon 550D گزینه بهتری هست منتها اگر بتونید 600D بگیرید باز بهتره ...

o0oro
12-05-25, 21:26
دوستان *****هایی هست که برای زوم استفاده میشه نمیدونم اسمش چی هست دقیقا کسی اطلاعاتی از اینن *****ها داره؟ چه اپشنایی رو برای خریدش در نظر باید گرفت؟ اصلا کسی استفاده کرده؟ قیمت و اینا
-------------
پیشنهاد : به اسم این تاپیک عبارت "و تجهیزات "هم اضافه شه بد نباشه
( راهنمايي براي خريد دوربين و تجهیزات عكاسي)

iman kh
12-05-26, 01:49
دوستان *****هایی هست که برای زوم استفاده میشه نمیدونم اسمش چی هست دقیقا کسی اطلاعاتی از اینن *****ها داره؟ چه اپشنایی رو برای خریدش در نظر باید گرفت؟ اصلا کسی استفاده کرده؟ قیمت و اینا
-------------
پیشنهاد : به اسم این تاپیک عبارت "و تجهیزات "هم اضافه شه بد نباشه
( راهنمايي براي خريد دوربين و تجهیزات عكاسي)

فیل ترهای close up
کاربرد اصلیشون افزایش بزرگنمایی لنز و کاهش فاصله کانونی هست و برای ماکروگرافی کاربرد داره
طبعا مقداری هم بزرگنمایی لنز افزایش پیدا میکنه

اما اصلا برای افزایش زوم گزینه مناسبی نیست و بهتره لنز مناسب تهیه کنین

s.a.r.a
12-06-08, 13:11
سلام دوستان -من دوربین cannon sx260 میخوام بخرم-اگه کسی ازین دوربین داره یا اطلاعاتی بجز ویزگیهایی که تو کاتالوگ و سایتها هست میدونه.لطفا من رو راهنمایی کنه.

ممنون:victory:

iman kh
12-06-08, 14:45
سلام دوستان -من دوربین cannon sx260 میخوام بخرم-اگه کسی ازین دوربین داره یا اطلاعاتی بجز ویزگیهایی که تو کاتالوگ و سایتها هست میدونه.لطفا من رو راهنمایی کنه.

ممنون:victory:

برای استفاده روزمره و خونگی دوربین خوبیه

SORENNA
12-06-08, 14:48
نقل قول ازo0oro
جدا از بزرگ نمایی بر اساس ظریب *****.. به شما امکان میده کمی در ماکروگرافی به سوژه نزدیکتر شوید

ellina
12-06-16, 12:40
سلام.میشه بگید تو تهران از کدوم مراکز معتبر میشه دوربین خرید؟؟
ممنونhttp://www.smileycodes.info/emo/cathead/ch19.gif

Avalanche
12-07-11, 20:37
من میخوام یه دوربین بخرم..اس ال آر باشه که چه بهتر..در حد 1 میلیون هم هزینه میکنم..تا 1.5 میلیون هم میتونم هزینه کنم..اگه قسطی باشه که بازم چه بهتر..میتونم بیشترم هزینه کنم..شاید تا 2 میلیون..
حالا با این شرایط من چه دوربینی پیشنهاد میکنین؟

angelika
12-07-11, 20:49
من میخوام یه دوربین بخرم..اس ال آر باشه که چه بهتر..در حد 1 میلیون هم هزینه میکنم..تا 1.5 میلیون هم میتونم هزینه کنم..اگه قسطی باشه که بازم چه بهتر..میتونم بیشترم هزینه کنم..شاید تا 2 میلیون..
من دوربینه خودم دی 450 کانن البته 4 ساله پیش خریدم ولی دی 600شو یکه از دوستام خریده بود من خیلی خوشم اومد:victory:

iman kh
12-07-11, 21:38

ببینید خرید دوربین عکاسی حرفه ای مساویست با خرید لوازم زیر که باید همش رو در نظر گرفت
دوربین / لنز / سه پایه / کیف / مموری / *****

باید دید بیشتر چه استفاده ای دارید تا بدونیم لنز مناسب چی میتونه باشه و چه لوازم جانبی مورد نیاز هست ؟ همینجوری نمیشه گفت چی خوبه چی خوب نیست ... همه دوربینها خوب هستن اگر با توجه به نیاز ها درست انتخاب بشن

پرتره / منظره / شهری / ماکرو / حیات وحش / ....

اگر یکم بیشتر در مورد دلایلتون برای خرید دوربین توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد

Avalanche
12-07-12, 11:26
ببینید خرید دوربین عکاسی حرفه ای مساویست با خرید لوازم زیر که باید همش رو در نظر گرفت
دوربین / لنز / سه پایه / کیف / مموری / *****

باید دید بیشتر چه استفاده ای دارید تا بدونیم لنز مناسب چی میتونه باشه و چه لوازم جانبی مورد نیاز هست ؟ همینجوری نمیشه گفت چی خوبه چی خوب نیست ... همه دوربینها خوب هستن اگر با توجه به نیاز ها درست انتخاب بشن

پرتره / منظره / شهری / ماکرو / حیات وحش / ....

اگر یکم بیشتر در مورد دلایلتون برای خرید دوربین توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد
ممنون آقا ایمان..ببینید من از مبانی عکاسی میشه گفت چیزی نمیدونم..منتها میخوام با یه دوربین حرفه ای شروع به کار کنم..فعلا میخوام با عکاسی از مناظر طبیعی شروع کنم..به همین خاطر هم میگم که اس ال آر میخوام..که بشه لنزشو عوض کرد..
لوازم جانبی هم که فرمودین تهیه میکنم..فعلا برای شروع یه دوربین خوب با قیمت مناسب میخوام..که البته برای بعد ها هم که پیشرفت کردم تقریبا جوابگوی کارام باشه..حالا پیشنهاد شما چیه برای خرید؟هم خود دوربین هم لوازم جانبیش..
ممنون.

iman kh
12-07-12, 14:29
ممنون آقا ایمان..ببینید من از مبانی عکاسی میشه گفت چیزی نمیدونم..منتها میخوام با یه دوربین حرفه ای شروع به کار کنم..فعلا میخوام با عکاسی از مناظر طبیعی شروع کنم..به همین خاطر هم میگم که اس ال آر میخوام..که بشه لنزشو عوض کرد..
لوازم جانبی هم که فرمودین تهیه میکنم..فعلا برای شروع یه دوربین خوب با قیمت مناسب میخوام..که البته برای بعد ها هم که پیشرفت کردم تقریبا جوابگوی کارام باشه..حالا پیشنهاد شما چیه برای خرید؟هم خود دوربین هم لوازم جانبیش..
ممنون.

خب حالا خیلی بهتر شد
برای عکاسی منظره شما نیاز به یک لنز واید / ***** پلاریزه / ***** ND / سه پایه داره

من بر خلاف سابق هیچ تعصب برندی ندارم و هم با نیکون کار کردم و هم کنون

در هر دو برند شما گزینه های خوبی دارین که سعی میکنم هر دوش رو بگم و با توجه به همه جوانب یعنی هم دوربین و هم لنز ببینیم کدوم مناسب تر هست

در برند نیکون شما دو گزینه دارین با این حدود قیمت : D90 و D5100
دوربین D90 دوربین بسیار خوبیه که درسته شاید مشخصاتش روی کاغذ از d5100 کمتر باشه اما اصلا در یک رده نیستن که بشه مقایسه کرد و اساسا دوربین بهتری هست
دلیل :
برتری های D5100 :
D5100 دارای سنسور با رزولوشن بالاتر هست 16 مگا پیکسل در حالی که D90 دارای سنسور 12 مگا پیکسلی هست (اختلاف این دو سنسور در خروجی واقعا موضوع مهمی نیست و ممکنه اصلا کسی متوجهش نشه)
برای فیلم برداری d5100 امکانات بهتری داره که مهمترینش مانیتور متحرکش هست که شدیدا برای فیلم برداری کاربرد داره
دوربین جدیدتری هست از D90 حدود 3 سال

و اما برتری های D90 :
بدنه حرفه ای دوربین که چند تا مزیت داره : اول اینکه بسیار خوشدست تر هست برای عکاسی مخصوصا برای اقایون
دوم امکان تنظیمات بیشتر بدون وارد شدن به منوها که این هم به خاطر طراحی بدنه هست و شما یک مانیتور روی بدنه اضافی دارید که تنظیمات رو میبینید و با 2 کلید چرخان میتونید تمامی تنظیمات رو بدون وارد شدن به منو انجام بدید که در D5100 این گونه نیست و باید حتما وارد منوها بشید و این برای یک عکاس حرفه ای کمی غیر قابل تحمل هست و همیطور باعث مصرف باطری زیادی میشه که موضوع مهمیه

نتیجه :
D90 دوربینی حرفه ای تر هست برای عکاسی حرفه ای به دلیل بدنه و طراحی
D5100 دوربینی بهتر برای فیلمبرداری هست

حالا در مورد لنز برای نیکون : بهترین لنز که همه کاره هم باشه یکجورایی لنز خوب 105-18 هست که معمولا به صورت کیت هم عرضه میشه
اگر بخواید برای منظره حرفه ای تر کار کنید لنز واید مثل سیگما 20-10(f3.5) یا نیکون 24-12 هم هستن که با توجه به قیمتشون فعلا بهتره بهشون فکر نکنید . هر دو حدود 1300 تا 1500 هستن البته سیگما یک لنز 20-10 دیگه هم داره که اون حدود 900 تومن هست (f4-5.6)

پس در برند نیکون شد 2 تا گزینه :

D90 + 18-105 : حدود 2 میلیون تومن ممکنه کمی بالاتر یا پایین تر با توجه به نوسانات ارز
D5100 + 18-105 : زیر 2 میلیون تومن ممکنه حدود 200 هزار تومن از قبلی کمتر بشه

توصیه من بین این دو : اگر قصد واقعا عکاسی هست فارغ از اعداد و ارقام روی کاغذ D90 بهتره و وقتی در دسستتون هست کاملا احساس متفاوتی داره اما اگر قصدتون فیلمبرداری و ... هست D5100 بهتره (من هیچوقت نمیتونم با بدنه کوچیک و متریال سبکتر و شکننده تر و تنظیمات وابسته به منو کنار بیام)

برای ***** ها هم حتما حدود 200-100 تومن هزینه میشه و سه پایه هم حدود 300

اگر بودجه محدوده خیلی میتونی این ها رو بذاری بعدا و فعلا فقط ***** UV بگیری و یا میتونی به جای 105-18 لنز 55-18 رو بگیری و حدود 400-500 تومن صرفه جویی کنی اما 105-18 کجا و 55-18 کجا !

در پست بعدی در مورد کنون توضیح میدم

pesarak
12-07-12, 14:41
ممنون.

اگر مشکل قیمت نیست یه راست برید سراغ کانن 5دی مارک 2
با لنز های 24-70
10-20
***** های lee functien
با نگهدارنده ی 4 اسلایده
***** های سافت 0.9 و 0.6
***** Cpl و برای عکاسی از دریا ***** gold blue pl خیلی خوب هست.
***** nd400 و nd8 جواب کار شما رو میده.
یه سپایه ی خوب و محکم و سبک با تنظیمات تراز کردن.
یه شاتر ریموت.برای از بین بردن لرزش دست در هنگام عکاسی که خیلی واجبه.
یه کیف زد اب مناسب و سبک.
جمعا حدود 11-12 میلیونی باید هزینه کنید :)

iman kh
12-07-12, 15:19
خب در مورد CANON

با بودجه شما تنها گزینه 600D هست با لنز 135-18
ه
این دوربین هم رده همون نیکون D5100 هست و من شخصا توصیه نمیکنم اما در مقایسه با نیکون D5100 من کنون 600D رو ترجیح میدم البته اختلافای خیلی جزئی دارن

با توجه به مجموع موارد و وجود لنز 105-18 نیکون من پیشنهادم نیکون D90 هست

برای ***** هم ***** Circular Polarized و ***** UV حتما لازم دارین که برای جلوگیری از افت کیفیت بهتره از برندهای خوب استفاده کنید مثل B&W یا HOYA که با توجه به قیمت دومی بهتره

البته شما یک گزینه دیگه هم دارین و اون هم دوربین های SLR LIKE هستن
این دوربین ها چیزی بین دوربینهای SLR و Compact هستن و بدنه ای متوسط دارن به همراه لنز فیکس و غیر قابل تعویض منتها با رنج خیلی بالا

حسام با همین دوربینها عکاسی رو شروع کرده و یکبار هم ارتقا داده دوربینش رو و همچنان با همین دوربینها عکاسی میکنه
کیفیت خروجی این دوربینها خوبه خیلی
برای این رده قیمیتی حدود 1 میلیون تومن باید در نظر بگیری

به این گزینه هم جدی فکر کن و حتما با حسام مشورت کن چون تجربه کار باهاش رو داره

برای من لذت عکاسی فقط در SLR سنگین بزرگ خوشدست .... خلاصه میشه
اما باید دید این لذت چقدر هزینه داره و چقدر قراره استفاده بشه

Avalanche
12-07-12, 15:39
خیلی ممنون آقا ایمان..بسیار لطف کردین..با توجه به پیشنهادهایی که دادین من ترجیح میدم حتی شده چند ماه هم صبر کنم تا شرایط خرید Nikon D90 فراهم بشه..راجب این دوربین هایی که گفتین هم حتما با آقا حسام حرف میزنم..بازم ممنون..فقط حالا باید برم ببینم قسطی هم میدن یا نه..

iman kh
12-07-12, 15:47
خیلی ممنون آقا ایمان..بسیار لطف کردین..با توجه به پیشنهادهایی که دادین من ترجیح میدم حتی شده چند ماه هم صبر کنم تا شرایط خرید Nikon D90 فراهم بشه..راجب این دوربین هایی که گفتین هم حتما با آقا حسام حرف میزنم..بازم ممنون..فقط حالا باید برم ببینم قسطی هم میدن یا نه..

خواهش میکنم

اگر میخواید صبر کنید به نیکون D7000 هم حتما فکر کنید حدود 2700 میشه با همون لنز اما خب خیلی بهتر از دی 90 هست و با کنون 7D برابری میکنه

و در آخر شاید بهتر باشه برای شروع زیاد هزینه نکنید تا بعدا بتونید با توجه به نیازهای واقعی انتخاب کنید
حتما هم برید بازار و این مدلها رو تو دست بگیرید چون شدیدا مهمه که خوشدست باشه دوربین و بدنه خوبی داشته باشه

Avalanche
12-07-14, 18:00
یه سوال..
من اگه از همین ایران بگیرم به صرفه تره یا اینکه بگم از آمریکا یا جای دیگه بیارن؟

کتایون کتی
12-07-15, 20:23
دوستان سلام
من یک دوربین عکاسی NIKON D5100 گرفتم. می خواستم یک کیف مناسب این دوربین که برای کیت لنز خودش 18-55 مناسب باشه معرفی کنین واینکه من فعلاٌ قصد اضافه کردن لنز و ندارم و تصمیم دارم مدتی با همین لنز سر کنم با دونستن این مطلب کیف دوربین و بهم معرفی کنین و دیگه 3 پایه مناسب این دوربین با همین لنز و پیشنهاد بفرمایین.
و اینکه زیر بدنه دوربین نوشته NIKON CORP.JAPAN
MADE IN THAILAND افرادی که حرفه ای هستند لطفا بفرمایید آیا باید همین جور باشه یا به صورت دیگه منظورم اینه که آیا باید بنویسه MADE IN JAPAN و اینکه من این دوربین و از DJKALA خریدم اما دفترچه نداشت آیا باید داشته باشه؟ و آیا سیم رابطش یا شارژرش چینی هستش یا مال فلاند یا ژاپن؟
فوری جواب بدین ممنون میشوم:blushing:

iman kh
12-07-16, 01:54
دوستان سلام
من یک دوربین عکاسی NIKON D5100 گرفتم. می خواستم یک کیف مناسب این دوربین که برای کیت لنز خودش 18-55 مناسب باشه معرفی کنین واینکه من فعلاٌ قصد اضافه کردن لنز و ندارم و تصمیم دارم مدتی با همین لنز سر کنم با دونستن این مطلب کیف دوربین و بهم معرفی کنین و دیگه 3 پایه مناسب این دوربین با همین لنز و پیشنهاد بفرمایین.
و اینکه زیر بدنه دوربین نوشته NIKON CORP.JAPAN
MADE IN THAILAND افرادی که حرفه ای هستند لطفا بفرمایید آیا باید همین جور باشه یا به صورت دیگه منظورم اینه که آیا باید بنویسه MADE IN JAPAN و اینکه من این دوربین و از DJKALA خریدم اما دفترچه نداشت آیا باید داشته باشه؟ و آیا سیم رابطش یا شارژرش چینی هستش یا مال فلاند یا ژاپن؟
فوری جواب بدین ممنون میشوم:blushing:

سلام
خیلی از دوربینهای نیکون در تایلند تولید میشه من D80 هم که داشتم تولید تایلند بود
شارژر و ... هم چینی هستن همه دوربینها
دفترچه که حتما باید داشته باشه یا انگلیسی یا ژاپنی و یا اسکاندیناوی بستگی داره به سفارش کجا بوده باشه
در مورد کیف توصیه میکنم lowepro toploader pro 65 AW رو بگیرید
شدیدا مقاوم در برابر ضربه / کاور برای باران و برف / اتصالات فلزی / بند دور کمر برای کم کردن فشار از شانه و گردن / جیبهای اضافی و کاربردی
3 پایه بستگی به بودجه شما داره اما غیر از برندهای manferotto / vangaurd / velbon / gittso چیزی نگیرید

iman kh
12-07-16, 01:56
یه سوال..
من اگه از همین ایران بگیرم به صرفه تره یا اینکه بگم از آمریکا یا جای دیگه بیارن؟

قیمت ایران با قیمت امریکا معمولا یکی هست و اختلاف کمی داره بقیه جاها هم که گرونتر هستن

کتایون کتی
12-07-16, 02:45
سپاس
این 3 پایه و کیف رو میتونم از سایت بخرم؟:confused1:

iman kh
12-07-16, 02:56
سپاس
این 3 پایه و کیف رو میتونم از سایت بخرم؟:confused1:

راستش من ایران نیستم و خیلی وقته از وبسایتهای فروشگاهای اونجا اطلاعی ندارم
اما اگه از نزدیک ببینید و تست کنید خیلی بهتره چون راحتی استفاده خیلی شرط مهمی هست

راستی برای کیف و 3 پایه چقدر حدودا بودجه دارید ؟ تا بشه بهتر در مورد مدل راهنمایی کرد

کتایون کتی
12-07-16, 03:09
راستش من ایران نیستم و خیلی وقته از وبسایتهای فروشگاهای اونجا اطلاعی ندارم
اما اگه از نزدیک ببینید و تست کنید خیلی بهتره چون راحتی استفاده خیلی شرط مهمی هست

راستی برای کیف و 3 پایه چقدر حدودا بودجه دارید ؟ تا بشه بهتر در مورد مدل راهنمایی کرد
حدود 150 هزار واسه هردو:blushing:

iman kh
12-07-16, 03:18
حدود 150 هزار واسه هردو:blushing:

خب من پیشنهاد میکنم یک کیف خوب الان بگیرین و بعدا 3پایه

lowepro toploader pro 65 AW عالیه
lowepro toploader zoom هم خوبه ارزونتره ولی کیفیت خوبی داره

اگر هم نیاز به کوله پشتی دارین و میخواد غیر از دوربین وسایل دیگه هم مثل غذا و 3 پایه و ... حمل کنین باید حتما کوله پشتی بگیرین و مدلای زیادی هست

بهترینش lowepro Sport هست که در دو سایز هست 100 و 200 که 100 در حال حاضر برای شما مناسبه قیمتش 100 دلار هست حدود 185000 تومن باید بشه ولی عالیه و واقعا لذت میبرین ازش
من هفته قبل 200 رو خریدم و شدیدا توصیه میکنم
جای دوربین شدیدا مقاون و ضد ضربه هست / فضای زیاد برای بقیه وسایل / قابلیت دسترسی سریع به دوربین بدون دد اوردن کوله پشتی از بدن / جیب های زیاد با کاردبرددهای واقعا فکر شده / وزن خیلی خیلی کم حدود 1 کیلو / کاور ضد آب / محل قرار گیری تبلت / محل 3 پایه / ..... در دو رنگ مشکی و نارنجی هست

http://digital-photography-school.com/lowepro-photo-sport-100200-aw-bag-review

در حال حاضر بهترین کوله پشتی عکاسی هست از همه نظر (از نظر تست کننده ها و ریویوهای موجود و تجربه شخصی)

کتایون کتی
12-07-16, 03:40
خب من پیشنهاد میکنم یک کیف خوب الان بگیرین و بعدا 3پایه

lowepro toploader pro 65 AW عالیه
lowepro toploader zoom هم خوبه ارزونتره ولی کیفیت خوبی داره

اگر هم نیاز به کوله پشتی دارین و میخواد غیر از دوربین وسایل دیگه هم مثل غذا و 3 پایه و ... حمل کنین باید حتما کوله پشتی بگیرین و مدلای زیادی هست

بهترینش lowepro Sport هست که در دو سایز هست 100 و 200 که 100 در حال حاضر برای شما مناسبه قیمتش 100 دلار هست حدود 185000 تومن باید بشه ولی عالیه و واقعا لذت میبرین ازش
من هفته قبل 200 رو خریدم و شدیدا توصیه میکنم
جای دوربین شدیدا مقاون و ضد ضربه هست / فضای زیاد برای بقیه وسایل / قابلیت دسترسی سریع به دوربین بدون دد اوردن کوله پشتی از بدن / جیب های زیاد با کاردبرددهای واقعا فکر شده / وزن خیلی خیلی کم حدود 1 کیلو / کاور ضد آب / محل قرار گیری تبلت / محل 3 پایه / ..... در دو رنگ مشکی و نارنجی هست

http://digital-photography-school.com/lowepro-photo-sport-100200-aw-bag-review

در حال حاضر بهترین کوله پشتی عکاسی هست از همه نظر (از نظر تست کننده ها و ریویوهای موجود و تجربه شخصی)
تشکر از راهنماییتون
مفید بود :victory:

angels
12-08-30, 04:00
سلام بچه ها .
من میخوام یه دوربین عکاسی بخرم.راستش من از عکاسی چیزی نمیدونم و کاملا مبتدی هستم و تازه میخوام شروع به عکاسی کنم.یه دوربینی میخوام که بعدا کمی حرفه ای تر هم شدم به کارم بیاد.راستش سایزش برام خیلی مهمه و دوست دارم کوچیک باشه و اندازه ی حرفه ای ها که یه لنز بزرگ داره نباشه.تو دوربین های کامپکت خیلی گشتم اما تا جایی که من تو سایت ها سمپل هاشو دیدم اکثرا عکس های بی روح و رنگ پریده میگرفتن . یه دوربینی میخوام که رنگ عکسهایی که میگیره خیلی خوب باشه و حدالامکان نویزش کم باشه.این دوربین هم تقریبا میخوام برای همه کار استفاده کنم.عکسهای ماکرو .طبیعت.شهری و......
خودم دوربین fujifilm finepix x10 و دیدم عکس هاش به نظرم خوب بود سایزشم مناسب بود و قیمتش 1195000 تومن بود.حالا میخوام دوستان کمک کنن ببینم دوربین خوبی انتخاب کردم؟یا مثلا کسی تو این رنج قیمت (از 1200000تومن بیشتر نشه)و با سایز کوچیک دوربین بهتری میشناسه؟کسی و میشناسید که از این دوربین داشته باشه و راضی باشه؟کسی میدونه نقاط قوت و نقاط ضعف این دوربینو؟
دوستان زودتر کمک کنید تا من تا هفته بعد دوربینم و بخرم.

حسام
12-08-30, 14:17
سلام بچه ها .
من میخوام یه دوربین عکاسی بخرم.راستش من از عکاسی چیزی نمیدونم و کاملا مبتدی هستم و تازه میخوام شروع به عکاسی کنم.یه دوربینی میخوام که بعدا کمی حرفه ای تر هم شدم به کارم بیاد.راستش سایزش برام خیلی مهمه و دوست دارم کوچیک باشه و اندازه ی حرفه ای ها که یه لنز بزرگ داره نباشه.تو دوربین های کامپکت خیلی گشتم اما تا جایی که من تو سایت ها سمپل هاشو دیدم اکثرا عکس های بی روح و رنگ پریده میگرفتن . یه دوربینی میخوام که رنگ عکسهایی که میگیره خیلی خوب باشه و حدالامکان نویزش کم باشه.این دوربین هم تقریبا میخوام برای همه کار استفاده کنم.عکسهای ماکرو .طبیعت.شهری و......
خودم دوربین fujifilm finepix x10 و دیدم عکس هاش به نظرم خوب بود سایزشم مناسب بود و قیمتش 1195000 تومن بود.حالا میخوام دوستان کمک کنن ببینم دوربین خوبی انتخاب کردم؟یا مثلا کسی تو این رنج قیمت (از 1200000تومن بیشتر نشه)و با سایز کوچیک دوربین بهتری میشناسه؟کسی و میشناسید که از این دوربین داشته باشه و راضی باشه؟کسی میدونه نقاط قوت و نقاط ضعف این دوربینو؟
دوستان زودتر کمک کنید تا من تا هفته بعد دوربینم و بخرم.

سلام..توصیه میکنم canon g12 رو حتما ببینید یا تست کنید

NasRin68
12-09-12, 17:40
سلام،من دانشجوی رشته معماری هستم و میخوام 1 دوربین DSLR با بودجه نهایتا 800تومن بخرم،تقریبا بیشتر پست ها و راهنمایی هاتونو خوندم و واقعا ازتون ممنونم،اطلاعاتتون خیلی کمکم کرد.
اما راستش هنوزم نمیدونم باید دنبال چه چیزهایی باشم و چی بخرم؟؟؟!!!!!!!:confused1:

حسام
12-09-12, 18:15
سلام،من دانشجوی رشته معماری هستم و میخوام 1 دوربین DSLR با بودجه نهایتا 800تومن بخرم،تقریبا بیشتر پست ها و راهنمایی هاتونو خوندم و واقعا ازتون ممنونم،اطلاعاتتون خیلی کمکم کرد.
اما راستش هنوزم نمیدونم باید دنبال چه چیزهایی باشم و چی بخرم؟؟؟!!!!!!!:confused1:
سلام..
خوب دوربین dslr با قیمت 800 تومن و با دلار 2600 تومن که عمرا پیدا نمیشه !
اگر سال پیش گفته بودید..چند گزینه بود.. ولی الان نه
با 800 تومن.. اگر dslr بخواید بگیرید..باید دنبال دوربین کارکرده باشید.. هر چند.. کارکرده ی بسیار تمیز با این قیمت زیاد پیدا میشه
مثلا کنون 500 دی یا 450 دی
نیکون دی 3100
و اگر خیلی خوش شانس باشید دوربینی مثل 40 دی کنون

NasRin68
12-09-12, 23:48
مرسی از راهنماییتون،من میتونم تا 1 تومن هم هزینه کنم اما راستش میخواستم 1مقداری واسه هزینه های جانبی کنار بذارم،به نظرتون من باید بیشتر چه چیزهایی رو ملاک قرار بدم واسه انتخاب ؟

p@rissa
12-09-21, 22:18
سلام دوستان دوربین من کانن دی 550 مدل ایس 4 هستش با لنز 18-55 راستش میخوام الان یه لنز جدید بندازم استادم 18-135 بهم معرفی کرده من هیچ اطلاعاتی راجب لنز ها ندارم اگه میشه کمکم کنید که چه لنزی بخرم

iman kh
12-09-21, 22:20
سلام دوستان دوربین من کانن دی 550 مدل ایس 4 هستش با لنز 18-55 راستش میخوام الان یه لنز جدید بندازم استادم 18-135 بهم معرفی کرده من هیچ اطلاعاتی راجب لنز ها ندارم اگه میشه کمکم کنید که چه لنزی بخرم
بودجه چقدر براي لنز در نظر گرفتين ؟

p@rissa
12-09-21, 22:24
میشه با 800 تومن چیزی خرید؟؟؟

iman kh
12-09-22, 01:59
میشه با 800 تومن چیزی خرید؟؟؟

بله
اما به همون اندازه هم كيفيت بايد انتظار داشت
زماني بود با اين مبلغ دوربين نيكون دي ٨٠ با لنز ١٣٥-١٨ گرفتم
ياد باد ان روزگاران ياد باد

به نظر من اگر لنز ٨٥-١٥ كاركرده سالم پيدا كنين خيلي عالي هست
خروجيش در حد ١٠٥-٢٤ هست و فوق العاده شارپ
قيمت كار كاردش بايد حدود يك ميليون باشه كمي كم و زياد
اگر هم حتما بايد نو باشه يا ٨٠٠ باشه ١٣٥-١٨ خوبه اما انتظار بهبود اپتيك نسبت به لنز فعليتون نداشته باشين و فقط رنج بيشتري عايدتون ميشه

iman kh
12-09-22, 02:07
البته قيمت ١٣٥-١٨ هم حدود يك ميليون بايد باشه

ولي اگر خواستيد حتما نو باشه ١٣٥-٢٨ لنز بهتري هست از نظر كيفيت ساخت و خطاي اپتيك كمتري داره
ولي به جاش وايد ١٨ رو نداره كه نميدونم ايا براتون لازمه يا نه

p@rissa
12-09-22, 15:13
البته قيمت ١٣٥-١٨ هم حدود يك ميليون بايد باشه

ولي اگر خواستيد حتما نو باشه ١٣٥-٢٨ لنز بهتري هست از نظر كيفيت ساخت و خطاي اپتيك كمتري داره
ولي به جاش وايد ١٨ رو نداره كه نميدونم ايا براتون لازمه يا نه
خب منم برای عکاسی اتلیه فشن اینجور چیزا بیشتر میخوام کار کنم....راستش میخواستم برم کلاس پیش بهرنگ دزفولی باهاش صحبت کردم 18-135 معرفی کرد

p@rissa
12-09-22, 15:14
اهان اینم بگم استاد خودم استاد اصلانی که عکاسی اتلیه نور پردازی اینجور چیزا..کار میکنه 24-200 معرفی کرد...

iman kh
12-09-22, 21:47
كنون مگه ٢٠٠-٢٤ داره ؟
١٣٥-١٨ اصلا واسه اتليه مناسب نيست و اصلا شارپنس قابل قبولي نداره
براي اتليه با بودجه يك ميليون فقط كاركرده ٨٥-١٥ خوبه كه اونم واسه اتليه لنز خيلي خوبي نيست
من پيشنهاد ميكنم كمي در مورد عكاسي مدلينگ بيشتر تحقيق كنين و نياز هاتون رو بيشتر بشناسين
براي اتليه فقط يك لنز كافي نيست
براي داخل اتليه لنزي مثل ١٠٥-٢٤ خوبه به همراه يك لنز پرايم با دياف باز مثل ٨٥ اف ١.٨ يا ٥٠ اف ١.٤
براي بيرون اتليه هم ٢٠٠-٧٠ كه خب لنز گروني هست
١٠٥-٢٤ حدود ٢٢٠٠٠٠٠ هست
٥٠ اف ١.٤ حدود ٧٠٠٠٠٠ هست
٢٠٠-٧٠ هم ٥ مدل داره از يك ميليون تا ٧ ميليون

اما داشتن حداقل لنزي كه شارپنس قابل قبولي داشته باشه الزاميه و گر نه خروجي كار ضعيف ميشه
مخصوصا براي چاپ سايز بزرگ

iman kh
12-09-22, 21:57
من به نظرم براي عكاسي مدلينگ بهترين گزينه ارزون ١٠٥-٢٤ هست كه به عنوان تك لنز جوابگوي خيلي از كارها هست

mahnaz.d
12-10-03, 15:23
سلام.
دوربین Canon PowerShot G11 10MP Digital Camera with 5x Wide Angle Optical Stabilized Zoom and 2.8-inch articulating LCD چه طوره؟ بخرم به نظرتون؟

iman kh
12-10-04, 00:58
براي چه منظوري ؟
دوربين بد وجةد نداره
بايد نيازهاتون رو بگيد و بودجه رو تا طبق اون بهترين انتخاب رو داشته باشي

mammad ashury
12-10-07, 12:54
سلام . من حدود 400 تومن پول دارم . برای کارهای معماریم یه دوربین میخوام بخرم. خودم از Canon PowerShot SX150 IS خوشم اومده. حالا به نظره شما بین (Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S و Canon PowerShot SX150 IS کدوم انتخاب بهتریه .
: http://digikala.com/default.aspx?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-IXUS-1000-HS-IXY-50S (Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S
Canon PowerShot SX150 IS : http://digikala.com/default.aspx?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-PowerShot-SX150-IS
راستی کنون نمایندگی داره ؟ از کجا بخرم ؟

iman kh
12-10-13, 14:39
راستش با این وضع نوسان قیمتها نمیشه واقعا پیشنهادی داد
کنون که در ایران نمایندگی داره ولی میتونید از فروشگاهی دیگه هم خریداری کنید و در هر صورت گارانتی معتنر در مواقع لزوم خوب هست
اما بین این دو مدلی که گفتین قطعا sx 150 is بهتر هست
هم فیلمبرداری hd داره و هم سنسور ccd داره و هم دو سال جدید تر هست

Saba
12-11-27, 05:50
سلام من با بخش فيلمبرداري دوربينم مشكل دارم بايد كجا مطرح كنم؟؟؟

iman kh
12-12-10, 13:49
سلام من با بخش فيلمبرداري دوربينم مشكل دارم بايد كجا مطرح كنم؟؟؟

چه مشکلی ؟

Saba
12-12-13, 03:28
چه مشکلی ؟
موقع فيلمبرداري همش تصوير تار ميشه!چرا؟مثل حالت قبل از زوم!

iman kh
12-12-13, 03:33
موقع فيلمبرداري همش تصوير تار ميشه!چرا؟مثل حالت قبل از زوم!
یعنی چی حالت قبل از زوم ؟ مگه قبل و بعد زوم اتفاقی میفته ؟
شاید فوکوس اتومات هست و موقع فیلمبرداری زمان لازم داره تا فوکوس کنه

Saba
12-12-13, 03:47
یعنی چی حالت قبل از زوم ؟ مگه قبل و بعد زوم اتفاقی میفته ؟
شاید فوکوس اتومات هست و موقع فیلمبرداری زمان لازم داره تا فوکوس کنه

خب خيلي طول ميكشه بعضي وقت تا 7 -8 ثانيه تاره تصوير

اينه دوربينم
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-HS10

iman kh
12-12-13, 08:05
خب خيلي طول ميكشه بعضي وقت تا 7 -8 ثانيه تاره تصوير

اينه دوربينم
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-HS10

در حالت فیلمبرداری دوربین به صورت متوال درگیر فوکوس کردن میشه و اگر سوژه حرکت زیادی داشته باشه دوربین زمان زیادی لازم داره که دوباره نقطه فوکوس جدید رو پیدا کنه
این به دوربین و سوژه هم بستگی داره
احتمالا مشکلی نیست اما برای اینکه بشه فهمید مشکل هست یا نه باید دقیق تست بشه
ولی در کل برای فیلمبرداری از فوکوس منوال بیشتر استفاده میکنن
فوکوس اتومات در دوربیهای حرفه ای هم مشکل داره و اصطلاحا میگن فوکوس گیج میزنه
99% طبیعی هست

Martin eco
13-01-02, 01:12
با سلام و خسته نباشید
فلش pup up دوربین من بصورت جهنده عمل نمیکنه دو باید بصورت دستی خارجش کنی در حالیکه در مشخصاتش جهنده ذکر شده..و درمنوی فلش دسترسی به مواردی مانند slow و غیره رو نمیده
اینم مشخصات دوربینم :
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-SL300

حسام
13-01-02, 03:56
با سلام و خسته نباشید
فلش pup up دوربین من بصورت جهنده عمل نمیکنه دو باید بصورت دستی خارجش کنی در حالیکه در مشخصاتش جهنده ذکر شده..و درمنوی فلش دسترسی به مواردی مانند slow و غیره رو نمیده
اینم مشخصات دوربینم :
http://www.digikala.com/?products=digitalcamera&product=digitalcamera-fujifilm-finepix-sl300
روی مود m دستی ... تست کنین.. احتمال میدم به این خاطر باشه
معمولا روی چه مودی عکاسی میکنین؟
یا در نور شب و تاریک..روی مود اتومات بزارید دوربین رو و شات بزنین..
اگر جهش نکرد ...ببرید نمایندگی

Martin eco
13-01-02, 04:15
روی مود m دستی ... تست کنین.. احتمال میدم به این خاطر باشه
معمولا روی چه مودی عکاسی میکنین؟
یا در نور شب و تاریک..روی مود اتومات بزارید دوربین رو و شات بزنین..
اگر جهش نکرد ...ببرید نمایندگی
روی همه مودها امتحان کردم...روی مود دستی عملا فلش یک حالت داره اونم فقط اگر فلاش بیرون باشه
روی مود اتومات هم دوحالت red eye و همیشگی
باز هم جهش نمیکنه!!:(

Martin eco
13-02-09, 03:46
ببخشید جاش اینجا نیس ولی نمیدونستم کجا بزارم...
دوربینم روشن نمیشه ..مشکل از باتری هم به نظر میاد نیس...گذاشته بودم تو کیفش..باز کیفش هم تو کوله ام بود که تقریبا ضد ضربه اس...در آوردم روشن کنم دیدم نمیشه...
چه کنم؟:(

حسام
13-02-09, 16:54
ببخشید جاش اینجا نیس ولی نمیدونستم کجا بزارم...
دوربینم روشن نمیشه ..مشکل از باتری هم به نظر میاد نیس...گذاشته بودم تو کیفش..باز کیفش هم تو کوله ام بود که تقریبا ضد ضربه اس...در آوردم روشن کنم دیدم نمیشه...
چه کنم؟:(

دوربینتون چی بود؟
به نظرتون چه بلایی سرش اومده؟
توی شارژ هم زدید؟

Martin eco
13-02-09, 18:36
دوربینتون چی بود؟
به نظرتون چه بلایی سرش اومده؟
توی شارژ هم زدید؟
Fuji SL300
والا نمیدونم..هر چی فک کردم چیزی یادم نیومد...نه از دستم افتاد کوله..نه ضربه ای خورد...
آره اومدم خونه گفتم حتما باطری مشکل داره..زدم تو شارژ ازدوباره گذاشتم بازم هیچی

حسام
13-02-09, 18:50
Fuji SL300
والا نمیدونم..هر چی فک کردم چیزی یادم نیومد...نه از دستم افتاد کوله..نه ضربه ای خورد...
آره اومدم خونه گفتم حتما باطری مشکل داره..زدم تو شارژ ازدوباره گذاشتم بازم هیچی

پس حتما ببرش پیش یکی از فروشنده های فوجی.. ( مشهد خ جم.. فتوآرام ..آقای احمدزاده).. خیلی هم دستکاریش نکن.. اگر لازم بود بفرست گارانتی

Clockwork Orange
13-02-09, 20:06
الان من کلی تحقیق کردم یه slr خوب تا سقف 2 تومن پیدا میشه ؟

Martin eco
13-02-10, 00:34
پس حتما ببرش پیش یکی از فروشنده های فوجی.. ( مشهد خ جم.. فتوآرام ..آقای احمدزاده).. خیلی هم دستکاریش نکن.. اگر لازم بود بفرست گارانتی

وایییییی....برگه گارانتی رو پست نکردم:hang:
به نظرتون مشکل خیلی عمقیه؟؟

حسام
13-02-18, 19:32
الان من کلی تحقیق کردم یه slr خوب تا سقف 2 تومن پیدا میشه ؟

canon 550D ( به اسم kiss x4 هم شناخته میشه)
نیکون هم فکر کنم 5100D

moradi_2_sm
13-07-26, 17:09
http://narenji.ir/20033-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-S110

armor
13-07-26, 18:36
این سایت برای خرید محصولات دیجیتال خیلی خوبه قیمت های خوبی هم داره من امتحانش کردم توی بازار کامپیوتر بازاری ها هم به عنوان مرجع ازش استفاده میکنن
http://www.digikala.com/

--nazanin--
13-08-17, 12:42
سلام و خسته نباشید
من هیچ سر رشته ای در خرید دوربین ندارم
درحال حاضر یه دوربین canon دیجیتال دارم کیفیت عکسش خوبه اما نه اونقدری که بتونم از محصولات فروشگاهم عکسهای عالی تهیه کنم. می شه یه دوربین نیمه حرفه ای با قیمت بهم معرفی کنید

moradi_2_sm
13-08-17, 13:15
شاید نورپردازی تون خوب نیست

iman kh
13-08-17, 13:51
سلام و خسته نباشید
من هیچ سر رشته ای در خرید دوربین ندارم
درحال حاضر یه دوربین canon دیجیتال دارم کیفیت عکسش خوبه اما نه اونقدری که بتونم از محصولات فروشگاهم عکسهای عالی تهیه کنم. می شه یه دوربین نیمه حرفه ای با قیمت بهم معرفی کنید
سلام
منظورتون چه جور محصولاتی هست ؟
با توجه به اندازه و متریال میشه لنز و نورپردازی رو تعیین کرد