PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست برای طراحی مدرسه

alexis_0066
08-10-03, 11:00
با سلام . اگر کسی اطلاعات یا پلانی در رابطه با طراحی مدرسه داره . ممنون میشم در اختیارم بذاره.

مريم
08-10-03, 16:45
با سلام . اگر کسی اطلاعات یا پلانی در رابطه با طراحی مدرسه داره . ممنون میشم در اختیارم بذاره.
سلام
فکر کنم بهتره این تاپیک منتقل بشه به بخش کمک برای دریافت منبع و طراحی!
با این حال به روی چشم!:)
واسه طراحی مدرسه اول باید مقطع تحصیلی رو در نظر بگیرین!مثلا مقطع دبستان تفاوفت های قابل توجهی نسبت به سایر مقاطع داره.تعداد کلاسها-فضاهای مورد نیاز سطح لازم برای هر فضا و .. رو هم می تونین از استانداردهای مربوط استخراج کنین.ولی راه مناسبتر در نظر گرفتمن شرایط لازم برای استفاده کننده هست .واسه همین می گم مقطع تحصیلی مهمه!
نوع آب و هوا و ... هم مثل سایر طراحی ها تاثیر مهمی داره.
نکته های مهم دیگه تو طراحی مدرسه:
نورگیری فضاها و جهت تابش نور در کلاسها
ارتباط فضاهایی مثل کتابخانه و آزمایشگاه و .. با کلاسها
ارتباط حیاط با کلاسها
ارتباط فضاهای اداری با کلاسها
سطح مفید هر کلاس
فضاهای نمیه بسته که می تونه برای فعالیت های دانش آموزان در نظر گرفته بشه و...
در کل طراحی مدرسه به نظر من چیزی نیست که راحت ازش بگذرین!;):)
شما اگه مشخص تر سوالتون رو مطرح کنین دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن.:)

alexis_0066
08-10-04, 13:46
با سلام
مدرسه دخترانه / مقطع تحصیلی مدرسه: راهنمایی و دبیرستان /اقلیم گرم و مرطوب ( بندرعباس ) / مساحت 5000 متر مربع
در این زمینه پروژه مشابه دارید؟

مسعود حبیبی
08-10-04, 14:26
با سلام
مدرسه دخترانه / مقطع تحصیلی مدرسه: راهنمایی و دبیرستان /اقلیم گرم و مرطوب ( بندرعباس ) / مساحت 5000 متر مربع

این موضوع طرح این ترم شما هستش؟!
شما کمک برای طراحی می خواید یا یه طرح مشابه و آماده؟!

مريم
08-10-04, 16:10
در تکمیل صحبتهای آقا مسعود!
اگه این مربوط به طرح این ترم شماست و کمک واسه طراحی می خواین به نظر من در ابتدا سه فاکتور رو در نظر بگیرین: اقلیم - سایت و موضوع مدرسه!مطالعات کاملی رو در این سه قسمت انجام بدین تا راحت تر در طراحی به نتیجه برسین!

zahra nassiri
08-10-04, 16:18
من مدرسه رو گذروندم
مدرسه ابتدایی بود
توی اقلیم مشهد.هرچند الان دیگه اقلیم یه چیز حل شده است.
میتونم اگه چیزی از مطالعاتم رو پیدا کردم واست اینجا بذارم.

alexis_0066
08-10-04, 23:25
نه این پروژه اجرایی است و کمکی که می خواهم بیشتر در زمینه مطالعات اولیه و دیدن نمونه های مشابه داخلی و خارجی به منظور آشنایی بهتر و بیشتر با موضوع است .

مريم
08-10-05, 06:48
دیدن نمونه البته که می تونه کمک کنه ولی به نظرم اقلیم بندر عباس یه اقلیم خاصه و در صد زیادی از طراحی باید به در نظر گرفتن اقلیم انجام بشه!قاعدتا مدرسه ای که توی مثلا...شهرکرد هست اگه اصولی طراحی شده باشه با نیازهای مدرسه بندر عباس متفاوته!پس اگه خواستین سرچ هم بکنین فکر کنم بد نیست گزینه اقلیم رو هم در نظر داشت باشین

alexis_0066
08-10-09, 16:44
مریم خانم شما نمونه خوب مدرسه (ترجیحا داخلی ) سراغ دارید ؟

مريم
08-10-10, 06:52
مریم خانم شما نمونه خوب مدرسه (ترجیحا داخلی ) سراغ دارید ؟
:blushing::blushing::blushing:
مدرسه ای که طراحی قابل توجهی داشته باشه شرمنده!الان چیزی به ذهنم نمی رسه.
ولی یه مدرسه هست مال قدیمه من خودم متاسفانه ندیدم ولی مدرسه خوبیه می گن بذارین یه سرچی می کنم سوال می کنم ببینم اگه عکسی یا نقشه ای ازش پیدا کردم بهتون خبر می دم!
راجع به مدرسه های امروزی هم از یکی از دوستهام که در جریانه می پرسم حتما بهتون اطلاع می دم.
شرمنده !!!:blushing:
دوستان شما اطلاعی ندارین !؟؟یکی بیاد!!!من از خجالت آب شدم!:blushing:

alexis_0066
08-10-18, 19:49
سلام . نه خواهش میکنم این چه حرفیه .
پس منتظر پست های بعدی شما در این ارتباط هستم

VOROJAK2266@YAHOO.COM
08-10-21, 21:39
سلام من رویا هستم دانشجوی ترم 5 رشته ی مهندسی معماری موضوع طراحی ام دبیرستان است ی تونید کمکم کنید

alexis_0066
08-10-23, 02:11
سلام من در مرحله مطالعات یک پروژه اجرایی مدرسه دخترانه هستم . اگر مایل بودید می تونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم

alexis_0066
08-10-23, 02:14
سلام .مریم جان از دوستت پرسیدی ؟

مريم
08-10-23, 06:15
سلام .مریم جان از دوستت پرسیدی ؟
سلام
مناسفانه اون دفعه نبود!برای ماموریت رفته بود.مجدد باهاش تماس می گیرم فکر کنم دیگه برگشته و حتما ازش می پرسم و بهتون اطلاع می دم!
اسباب خجالت و شرمندگی که معطل شدین:blushing:
سعی می کنم در همین یکی دو روزه بهتون اطلاع بدم

alexis_0066
08-10-24, 23:11
سلام . ممنون از لطفتون . منتظر خبرتون هستم

مريم
08-10-27, 19:14
ببخشین که پاسختون طول کشید!شرمنده!:blushing:
حقیقتش از دوستم پرسیدم گفت اگه نمونه خوبی که تازه طراحی شده باشه می خواین برین سازمان نوسازی مدارس .البته معمولاً نقشه ها رو نمی دن بیرون ولی اگه با معرفی نامه از دانشگاه باشین فکر کنم بهتون بدن ببینین یا اگه طرفش آدم خوبی باشه همون جا اطلاعاتی رو که می خواین کپی می کنه و می ده بهتون!
در مورد نمونه های قدیمی هم انگار پارسال 4 تا مدرسه به عنوان مدارس ماندگار ایران معرفی شدن .یکیش رو که یادش نبود! ولی سه تای دیگه:
مدرسه سعادت -بوشهر
مدرسه البرز-تهران
مدرسه ایرانشهر-یزد
واقعا شرمنده که بیشتر از این نتونستم بهتون کمک کنم!اگه سوال دیگه ای هست بفرمایین تا من اگه خودم بدونم بهتون بگم اگه هم نه از دوستم می پرسم و بهتون اطلاع می دم.
موفق باشین:)

alexis_0066
08-10-27, 20:24
ممنون از اطلاعات خوبتون . لطف کردید

alexis_0066
08-10-28, 15:53
مریم جان . جای شما خالی امروز به همراه یکی از دوستان یه سر رفتیم نوسازی مدارس و این قدر اطلاعات به ما دادند که الان موندیم چه جوری از این همه اطلاعات استفاده کنیم . !!!!!!!!!!!!!! ( در ضمن از برخورد خوب و محترمانشون هم واقعا ممنونیم .!!!!!!!)

مريم
08-10-28, 16:43
مریم جان . جای شما خالی امروز به همراه یکی از دوستان یه سر رفتیم نوسازی مدارس و این قدر اطلاعات به ما دادند که الان موندیم چه جوری از این همه اطلاعات استفاده کنیم . !!!!!!!!!!!!!! ( در ضمن از برخورد خوب و محترمانشون هم واقعا ممنونیم .!!!!!!!)
نمی دونم!!!:o
از طرز صحبت شما معلومه که نتیجه بخش نبوده!نمی دونم!!!شما کجا تشریف دارین؟!نمی دونم !واقعا متاسفم!
من از جانب خودم و اون سازمان از شما معذرت می خوام!

alexis_0066
08-10-29, 02:11
من بندرعباس هستم .منم از طرف خودم و دوستم از شما و از اون سازمان متشکرم !!!!!

مريم
08-10-29, 07:51
نمی دونم چه رفتاری از طرف اون سازمان با شما شده که اینقدر باعث دلخوریتون شده که حتی این همه از من هم عصبانی هستین:(
شاید تا حالا براتون از این نوع اتفاقها نیفتاده بوده که ناراحت شدین!
ولی هر چی جلوتر برین بیشتر به این نوع برخوردها عادت می کنین.
یه اتفاق که واسه خودم افتاده واستون تعریف می کنم!البته بی احترامی بهمون نشدها!!!!
واسه یکی از درسهامون باید می رفتیم از یه کارخونه تولید یه نوع مصالح ساختمونی بازدید می کردیم و از تمام مراحل ساخت و تولید و بسته بندی و ...عکس می گرفتیم و گزارش تهیه می کردیم.هر چی به این در و اون در زدیم جور نشد:(!3 تا دختر بودیم و هر جایی هم نمی تونستیم بریم.خلاصه با کلی درد سر یه کارخونه پیدا کردیم اون هم بیرون شهر و باهاشون تلفنی حرف زدیم و همه چی رو گفتیم و گفتن باشه هیچ مشکلی نیست .ما هم برای محکم کاری یه معرفی نامه هم از دانشگاه گرفتیم و صبح ساعت نمی دونم چند رفتیم .رسیدیم اونجا مدیر کارخونه گفت اجازه عکس برداری بهتون نمی دیم!!!!:oگفتیم بابا ما نصف کارمون عکسه!اصلاًاز قبل که بهتون گفته بودیم!هر چی گفتیم قبول نکرد!:(دیگه هم وقتی واسه انجام اون پروژه نداشتیم که بخوایم از اول یه جای دیگه پیدا کنیم.واسه همین دنبال یه آقا مهندسه راه افتادیم که واسمون توضیح بده!خدا بهش خیر بده با حوصله همه چی رو بهمون گفت.دو قسمت هم گفت عیبی نداره کسی نیست عکس بگیرین!من با مهندسه حرف می زدم و گزارش رو آماده می کردم اون دو تا دوستم هم مثل خلافکارها باید عکس می گرفتن!!!!:oبعدش هم با چه مکافاتی برگشتیم خونه!
شاید شرایطی که برای شما پیش اومده مشابه این مورد نباشه ولی می خواستم بدونین شما اولین و تنها کسانی نیستین که باهاتون سرد برخورد شده باشه.
امیدوارم موفق باشین :)

Unrated
08-10-29, 12:40
بچه ها میشه تو این تاپیک به من هم کمک کنید؟

alexis_0066
08-10-29, 16:23
نه. من عصبانی نشدم .چون قبل از اینکه بریم هم به دوستم گفتم من یه مدت یه پروژهایی داشتم که سر و کارم زیاد با سازمانهای دولتی می افتاد و بهش گفتم اگه پارتی نداشته باشی کارت راه نمی افته و امروز که پارتی جور کردیم کم کم داره کارمون راه می افته .

مريم
08-10-29, 16:26
نه. من عصبانی نشدم .چون قبل از اینکه بریم هم به دوستم گفتم من یه مدت یه پروژهایی داشتم که سر و کارم زیاد با سازمانهای دولتی می افتاد و بهش گفتم اگه پارتی نداشته باشی کارت راه نمی افته و امروز که پارتی جور کردیم کم کم داره کارمون راه می افته .
خوب خدا رو شکر!همین که کارتون داره راه می افته خیلی خوبه
موفق باشین

alexis_0066
08-10-30, 20:58
ممنون از لطفتون . ببخشید مریم جان شما در چه مقطعی از معماری تحصیل می کنید و کدوم دانشگاه ؟

مريم
08-10-31, 07:44
ممنون از لطفتون . ببخشید مریم جان شما در چه مقطعی از معماری تحصیل می کنید و کدوم دانشگاه ؟
خواهش می کنم!:)
من کارشناسی ام رو دو سال هست گرفتم!دانشگاهش هم بماند!!!;):D:D

alexis_0066
09-02-02, 19:37
سلام .لطفا اطلاعات بیشتری از مدرسه School Canteen at Póvoa de Varzim / Cadilhe & Fontoura (http://www.archdaily.com/2198/school-canteen-at-povoa-de-varzim-cadilhe-fontoura/)
بگذارید .

lady_atieh
09-02-02, 20:16
سلام .لطفا اطلاعات بیشتری از مدرسه School Canteen at Póvoa de Varzim / Cadilhe & Fontoura (http://www.archdaily.com/2198/school-canteen-at-povoa-de-varzim-cadilhe-fontoura/)
بگذارید .
روی اسم مدرسه که کلیک کنید منبع اصلی رو می تونید ببنید . در اونجا اطلاعات کامل هست البته به زبان انگلیسی !

مهندس ف
09-05-06, 22:29
سلام من یه ایده اولیه واسه طراحی مدرسه می خوام

mak
09-08-06, 14:34
3بعدي كامل .
آدرس بده تا برات بفرستم

iman kh
09-08-06, 14:36
iman_kh_707@yahoo.co.uk

linber
09-10-01, 07:40
سلام چند نونه مدرسه راهنمایی خارجی می حوام

mak
09-10-01, 14:44
سلام من یه ایده اولیه واسه طراحی مدرسه می خوام
مکتب خونه چطوره ؟؟؟ باید فرم دایره ای کار کنی .البته تو فرم دایره ای باید نهایت سعیتو بکنب چون استادا رو این منحنی زیاد گیر میدن

iman kh
09-10-01, 15:07
مکتب خونه چطوره ؟؟؟ باید فرم دایره ای کار کنی .البته تو فرم دایره ای باید نهایت سعیتو بکنب چون استادا رو این منحنی زیاد گیر میدن

فک کنم قبل از تصمیم گیری برای فرم نیاز به انجام مطالعات و بررسی نمونه های اجرا شده در الگوهای متنوع داشته باشیم ........

مريم
09-10-03, 10:29
فرم مي تونه بخشي از ايده طراحي باشه.
گاهي فرم با تكيه بر مطالعات انجام شده شكل مي گيره.
اينكه بگيم فلان موضوعي چه فرمي داره معمولا يه كار مجسمه گونه ايجاد مي كنه كه البته يكي از شيوه هاي طراحي مي تونه همين روش باشه ولي به نظرم بهتره شما اول نگاه بهتر و دقيقتري نسبت به موضوع پيدا كنين.
مثلا در يه مكتب خونه چه اتفاقي مي افته.
چه فضاهايي نياز داره؟
نحوه فعاليت كاربران چطوره؟
چند نفر مي خوان از اين فضا استفاده كنن؟
و...

mak
09-10-03, 15:07
اينكه بگيم فلان موضوعي چه فرمي داره معمولا يه كار مجسمه گونه ايجاد مي كنه كه البته يكي از شيوه هاي طراحي مي تونه همين روش باشه ولي به نظرم بهتره شما اول نگاه بهتر و دقيقتري نسبت به موضوع پيدا كنين.
چه فضاهايي نياز داره؟
و...
مریم جانمکتب خونه های قدیم رو اگه دیده باشی می بینی که همه دوره و بصورت دایره وار می نشستند و ردیفی مثل الان نبودن. میدونی واسه چی ؟ چون که اونجا همه با هم برابر باشن. چه اون که کلاس سوم چه اون که داره درسش تموم میشه و حتی اون که تازه داره شروع می کنه.مکتب خونه رو اگه به کسی بگی مستطیل یا مربع شکل بوده کسی براحتی قبول نمی کنه ...
پس حتما باید فرمی از منحنی باشه و اینکه مکتب خونه های قدیم یا همون اکابر ، فضای خاصی نداشتن غیر از اینکه 1 اتاق بوده واسه درس دادن که اون اتاق هم بیشتر جز خونه ی استاد بوده. پس میشه گفت که بد نیست بعضی وقت ها این چیزها رو در نظر گرفت و فکر نکنیم که مجسمه سازیه بلکه بیشتر به تئوری و مبانی مدرسه بپردازیم و پشت این فرم خیلی ایده ها باشه.مدرسه جای اندیشیدنه نه اندیشه ها.

zahra-f
09-10-03, 15:26
سلام ما نیاز به یک سری اطلاعات در مورد مدرسه دبیرستان از جمله پلان های کامل درآن مورد نیازمندیم.

linber
09-10-07, 08:07
عزیزم چند نمونه هنرستان خارجی می خوام واسه مطالعات تطبیقی

mahtab2689
09-10-07, 23:41
این موضوع طرح این ترم شما هستش؟!
شما کمک برای طراحی می خواید یا یه طرح مشابه و آماده؟!
سلام. من طرح 2دارم و راجب مدرسه ابتدایی پسرانه هستش اگه مطلبی دارید که بهم کمک می کنه لطفا اینجا بذارید. اطلاعاتی راجب استانداردها بررسی فضاها و... ممنون :)

mahtab2689
09-10-07, 23:47
چه فضاهايي نياز داره؟
و...
سلام حالتون چطوره؟ می تونید یه سری اطلاعات راجب مدرسه ابتدایی بهم بدید؟

mahtab2689
09-10-10, 02:15
فک کنم قبل از تصمیم گیری برای فرم نیاز به انجام مطالعات و بررسی نمونه های اجرا شده در الگوهای متنوع داشته باشیم ........
اگه پیام منو دریافت کردین بهم جواب بدین

iman kh
09-10-10, 02:17
اگه پیام منو دریافت کردین بهم جواب بدین

پیامی نیومده
یا پیغام خصوصی بدید یا ایمیل

iman_kh_707@yahoo.co.uk

Fencho0l
09-10-19, 13:09
annahita@gmail.com

مريم
09-11-04, 06:44
سلام.
دوستاني كه مشغول جستجو براي نمونه تطبيقي هستن نمونه هاي خوبي رو مي تونن از قسمت case study اين سايت پيدا كنن:

www.designshare.com (http://www.designshare.com)
مدارس اين سايت با رويكرد به مدارس نوين مورد بررسي قرار گرفتن.كه در همين مورد كتاب "دستور زبان محيطهاي يادگيري" تاليف حامد كامل نيا هم كتاب مفيديه.
معمار شماره 49 هم مختص اماكن آموزشي هست.
موفق باشيد:)
ببخشين اين لينكي كه گذاشتين باز نمي شه!مي شه يه بار چك كنين!؟

lady_atieh
09-11-04, 10:25
ببخشين اين لينكي كه گذاشتين باز نمي شه!مي شه يه بار چك كنين!؟
مریم جون باز میشه که !

مريم
09-11-04, 14:55
مریم جون باز میشه که !
:oواسه من هنوز باز نمي شه!نمي دونم چرا!:confused1:

bahar razaghi
09-11-06, 00:27
bahar.azizam@gmail.com

A.M.D
09-11-06, 01:56
amd_design@rocketmail.com

amd_design_2008@yahoo.com

ترجیحآ دومی

salim2571
09-11-10, 22:20
با سلام خدمت اساتید محترم
لطفا هر نوع اطلاعاتی در مورد طراحی مدرسه ابتدایی ،پلان و.. دارین ممنون میشم در اختیار ما بزارین. پروژه این ترم ما مدرسه ابتدایی 10 کلاسه است.
تشکر پیشاپیش

ice_nsh
09-11-23, 10:47
3بعدي كامل .
آدرس بده تا برات بفرستم
ice_nsh@yahoo.com
khili be in poroje niaz daram mer30 az shoma.

ddasad
09-11-24, 16:36
سلام دوستان... طرح یک مدرسه ابتدایی 10 کلاسه رو میخوام ...منظور فرم بنا هستش...یک سالن اجتماعات داره و اتاق مدیر و معاون و اتاق استراحت معلمین...
همچنین اگه اطلاعاتی در مورد فضا سازی فضای سبز و حیاط مدرسه هم دارین بزارین ممنون میشم..

محسن حسني
09-11-24, 16:54
من ترم پیش طرح 2معماری مدرسه10 کلاسه داشتم سعی میکنم اگه پیداکردم براتون چند تاعکس بیارم

hooman-ghoshani
09-11-24, 21:09
منم يك ده كلاسه دارام .تو قسمت ماكت هست.اگه خوشتون اومد ايميل بزنيد تا بفرستم
hooman_ghoshani@yahoo.com

ارشیتکت
09-11-26, 00:05
سلام دوستان
بعد از مدتها دوباره اومدم به خدا سرم خیلی شلوغه معذرتم رو بپذیرید خیلی دلم تنگ شده بود اصلا کلا دلم گرفته بود گفتم یک سری به رفقا بزنم....
که دوباره بهتون زحمتی بدم
من دارم روی پروزه ی یک مدرسه ابتدایی راهنمایی کار میکنم
راجع به روابط فضاها ومبلمان احجام و...کمک میخواستم
اگه کتابی هم باشه که کسی اطلاع داشته باشه ممنون میشم (راجع به روابط فضاها)

eghlima
09-11-29, 11:33
سلام .من تازه عضو سايت شدم .احتياج شديد به اطلاعات معماري راجع به يک مدرسه باحال داخلي ياخارجي دارم.کمکم کنيد:confused1:

ddasad
09-11-29, 20:38
دمت گرم حال دادی...همش رو بزار تو یه فایل برا دانلود... یا اگه زحمتی نیست به ایمیلم بفرست...

asadkhodadady@gmail.com

660528
09-12-13, 16:19
برا منم میفرستین؟ :blushing:
بفرستین :)
میدونم نمیفرستین:'(
ولی من عمیقا به نقشه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خیابون حجاب تهران احتیاج دارم:'(
mahmudi_86@yahoo.com

s.m
10-02-28, 15:27
سلام.من شدیداً به کمک احتیاج دارم موضوع پروژه ی این ترمم طراحی مرسه ی راهنمایی هستش برای شروع اول باید اطلاعات کامل در مورد دو مدرسه در اقلیم مختلف در ایران و یک مدرسه در خارج از کشور را تهیه کنم.لطفاً کمکم کنید نمی دونم چه طور اطلاعات بدست بیارم.ممنون

s.m
10-02-28, 15:28
sara_hasti2005@yahoo.com

s.m
10-02-28, 15:42
سلام عزیزان پروژه ی این ترم من طراحی یک مرسه ی راهنمایی هستش برای شروع کار باید اطلاعات کامل در مورد طراحی 2 مدرسه در ایران از اقلیم مختلف و یک مدرسه در خارج از کشور را تهیه کنم نمی دونم چطور باید اطلاعات پیدا کنم خواهش می کنم کمکم کنید. ممنون منتظرتون هستم.sara_hasti2005@yahoo.com

محسن حسني
10-02-28, 16:18
طرح پژوهشي بازي و زمين بازي از ديدگاه روانشناسي كودك
هدف:

بازي در حقيقت تأمين كننده رشد جسماني، ادراكي، عقلاني، عاطفي، اجتماعي، تربيتي و آموزشي كودكان است. اغلب كودكان در فضاهاي شهري مملو از برج‌ها و مجتمع‌هاي مسكوني محصور گشته‌اند و اين نكته ضرورت وجود زمين هاي بازي را در مجاورت محل‌هاي مسكوني به اثبات مي‌رساند. هدف از اين تحقيق طبقه‌بندي بازيها از ديدگاه روانشناسي و بررسي تاريخچه تشكيل پاركها از گذشته تا كنون بوده و درآن روابط اجتماعي كودك با محيط اطراف مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. سپس به شرايط اقليمي و محيطي موثر بر زمين بازي و عوامل رواني موثر در جلب توجه كودك به وسايل بازي پرداخته است.

روش پژوهش:

در اين راستا ابتدا ابعاد رفتاري و فيزيكي زمين بازي مورد بررسي قرار مي‌گيرد و در ادامه پس از ارائه مشخصات هر پارك در قالب جداولي به بررسي مشخصات فني و تعداد وسايل بازي موجود در پاركها پرداخته و مشكلات موجود به همراه عكس‌هاي مربوطه ارائه شده است. در ادامه مواردي نظير: آسيب رساني به وسايل، وندليسم در مقايسه با قيمت رفتار كودك در پارك، ايمني و ارگونومي، آنتريومتري و نيز پلان پاركها و وسايل مختلف بازي كودكان مورد بررسي قرار گرفته است. در اين زمينه پرسشنامه‌هاي رفتاري در پاركهاي مورد مطالعه تكميل و در قالب نمودار توزيع فراواني ارائه شده است.

نتايج :

1ـ لزوم هماهنگي بين بخشهاي مختلف وسيله بازي و نيز محل قرارگيري آن.

2ـ طراحي مناسب و جذاب وسايل بازي و استفاده از رنگها، فرمها و لوازم به تناسب سليقه كودكان.

3ـ توجه به شرايط محيطي و جوي پارك در ساخت و استفاده از وسايل

4ـ لزوم توجه به ميدان استفاده از وسايل بازي و رعايت فاصله قرارگيري وسايل با يكديگر

5ـ استفاده از وسايل حقيقي از كار افتاده (نظير هواپيماي قديمي) در زمين‌هاي بازي جهت تقويت رشد فكري كودك

6ـ نوآوري در ساخت وسايل بازي كودكان

7ـ لزوم توجه به كفسازي مناسب در زمين‌هاي بازي و استفاده از سنگريزه با دانه بندي مطلوب (7/0 ـ 5/0 ميليمتر)

8ـ طراحي وسايل بازي با توجه به سن و جنسيت كودكان و توجه به فرهنگ و آداب و رسوم ملي در ساخت وسايل بازي و نيز انطباق وسايل بازي خارجي با فرهنگ رفتاري و استفاده مردم

9ـ تعيين موقعيت صحيح زمين بازي و در نظر گرفتن كليه موارد جغرافيايي و اقليمي محيط

10ـ تلفيق مناسب وسايل بازي و ادغام آنها در يكديگر

11ـ توجه به زمان و فصل مراجعه كودكان به زمين هاي بازي و سرپوشيده نمودن بخشي از زمين در فصول خاص

12ـ توجه به كنترل ديد والدين و احاطه جامع آنها به كودك و نيز وجود ناظر يا مربي در زمين بازي.

محسن حسني
10-02-28, 16:34
این فایل راههاي بر انگيختن انگيزه در كودكان فكركنم بدرد بچه هاي طرح ۲ بخوره
دانلود (http://www.4shared.com/file/231468766/b9f80fae/naghdo_baresi_nezam_arzeshyabi.html)
اين فايل هم نقد و ارزشيابي در نظام ارزشيابي ايران فكركنم بدرد بچه هاي طرح ۲ بخوره
دانلود (http://www.4shared.com/file/231469416/4c434055/_2__naghdo_baresi_nezam_arzesh.html)

بهارم
10-03-26, 19:55
سلام به همه
سال نو مبارك
من نورگيري مدرسه راهنمايي را ميخواستم با يه پلان كه تو طراحي كمكم كنه
ممنون
djsheytoonak_b@yahoo.com
اين ايميلمه;)

ayshin
10-03-27, 02:56
بچه ها کمک کل نقشه های یک دبستان رو میخوام در ضمن کلاس درس وکتابخانه طبق استاندارد ها مبلمان شده emailam ;www.afsoon.sh.71@gmail.com تو رو خدا فوری:victory:

Unrated
10-03-27, 05:13
هدف ایجاد فوروم تبادل اطلاعات درون اون هست. اگه کسی اطلاعاتی میخواد باید اینجا دنبالش باشه.

مطمئن باشید دادن ایمیل و به به انتظار نشستن شانس بسیار کمی برای رسیدن به جواب به جا میزاره.

s.m
10-03-31, 19:14
با سلام
مدرسه دخترانه / مقطع تحصیلی مدرسه:دبستان ، راهنمایی /اقلیم گرم و خشک / مساحت کل 3000 متر مربع و متراژ طراحی 1000 متر مربع

narjes
10-10-12, 05:17
این یه طرح بوده که قبلا درسایت arcspace دیده ودم نمی دونم به دردتون بخوره یا نه در ضمن چندتا کا درباره مدرسه معماری دارم اگه بدردتون خورد بگید تا بذارم
I.E.S. (Interactive European School)
ELEMENTARY SCHOOL IN ATHENS, GREECE

http://img222.imageshack.us/img222/618/05lowerlevel.jpghttp://img230.imageshack.us/img230/8261/07section.jpghttp://img183.imageshack.us/img183/7552/26761129756033171816116.jpghttp://img96.imageshack.us/img96/1822/ies02.jpghttp://img139.imageshack.us/img139/9798/ies03.jpg

Introduction
The elementary school will be constructed in a partly urbanised area, 22 kilometers south of Athens’ city center. The school will host a total of 288-320 children, six to twelve years of age, for grades one through six. Aiming for the highest educational standards, the school supports traditional, innovative and alternative educational practices and methods for learning. The adoption and implementation of a curriculum based on a holistic educational approach aims at the development of every pupil’s intellectual, emotional, social, physical, artistic, creative and spiritual potentials, moulding the character of the next generation of world citizens. Social and environmental awareness, socialization, individualism, information technology and arts are all essential factors integrated into the coursework at I.E.S.
This innovative design allows for a highly stimulating environment, which facilitates the learning practices adopted by the educators as well as engages and inspires all pupils to develop their personalities and talents.
Overview
The school is situated on a mountain slope outside the suburb of Varkiza. The orientation of the site to the East, the surrounding hills to the north, and the natural mild slope of the ground provide an interesting physical environment for an ecological design approach.
In the heart of the school lies an internal oval atrium, formed from the boundaries of two curved wings of classrooms. It is a multi-purpose space where all classrooms have direct access to and where both formal and informal events and activities may take place. Within it, pupils can find educational materials, playgrounds, meeting rooms, notice boards and a restaurant

The building takes advantage of the natural slope of the site and provides all classrooms with direct access to the surrounding playground. Classrooms can be united for shared activities, or lessons can be performed outside in certain areas next to the classrooms.
Classrooms may accommodate up to eighteen children, ensuring a personal relationship between tutors and children and providing a small circle of classmates, suitable for socialization and friendship. The small groups contribute to the development of individual’s skills and the understanding of individual needs and sensitivities. Furthermore, spatial characteristics at I.E.S. encourage social behavior and the dissemination of knowledge between different ages.
The school administration is aware of the psychological shock sometimes imposed on younger children due to the departure from home. The design tackles this problem with unique classrooms and a dedicated outdoor area for each one of them. The architects created easily recognizable, friendly nests, provoking the feelings of belonging and companionship. Additionally, the classrooms for younger pupils are equipped with their own restroom areas for lessons in personal hygiene. The proposed layout is ‘fully inclusive’, and pupils or staff using wheelchairs have access to all internal and external facilities.
The environmental awareness of pupils and the ways in which they entwine green practices into their lives is of major importance at I.E.S. The building is a first rate example of sustainable design and the main instrument of the adopted educational program on environmental awareness and green human behavior. It encompasses various sustainable solutions such as the extended use of green roofs, use of geothermic energy for heating and cooling, water treatment, hybrid ventilation systems, intelligent control of light and shade, sea water for the swimming pool, and appropriate plantation for protection from sunlight and wind. The roof of the atrium is equipped with an ETFE material cover and electronically controlled openings, providing the benefits of a fully controlled greenhouse.
The character of the school reflects the educational philosophy and ethics of the school’s management. The learning process is based on the active participation of pupils, the development of personal skills and social interaction.
The proposed design creates a learning environment, as well as a teaching instrument, easily adaptable to current and future educational methods. The school provides a safe and stimulating environment for pupils and staff. Children are taught to develop critical thinking, rather than rote memorization, and to communicate their views.
The design makes extensive use of information and communications technology (ICT), which is considered an irreplaceable tool within the educational process. Children take advantage of the integration of technology in their educational programs and through opportunities for further communication and information gathering. Computer use is an internal tool of the teaching process. The school has adopted the standard one laptop per child, electronic blackboards, the use of wireless network inside and outside the building and tele-education. Children and parents have controlled access to the school database, educational program tutorials, workshops and pedagogical aids.
The business plan foresees the continuous use of the facility for at least fifty years. However, it is not feasible to predict the educational methods in use and the available technology of the future. The design offers classes and auxiliary spaces with the maximum degree of flexibility and adaptability.
Team:
Lead Firm
Manos Perrakis & Associates S.A.
Consultant
Manos Perrakis – Architectural design
Tsagrasoulis Aris - ThetaSIM Building Energy & Lighting Simulation
Team Members
Gregory Cambitsis principal architect - Manos Perrakis & Associates
Phaidon Perrakis project architect - Manos Perrakis & Associates
Evaggelos Voumvoulakis - Liontos and Associates, structural engineers
Dimitris Mantas electrical, mechanical engineer
Harry Yahnees 3D Visualisation

narjes
10-10-12, 06:04
اگه میتونستم ترجمه کنم حتما این کارو میکردم. ای بزرگوار

castell
10-10-12, 06:22
اگه میتونستم ترجمه کنم حتما این کارو میکردم. ای بزرگوار
سلام به شما .
دوست عزیز لطفا از سیستم نقل قول استفاده کنید تا دوستان متوجه بشن منظور شما از گفته هاتون با چه شخصی هست . این سیستم پایین سمت چپ ، گوشه هر پست موجود هست که این امکان رو به شما میده .
الانم من متوجه شدم منظورتون با من بود ولی من منظورم sami2 بود که تو نقل و قولم عنوان شد .
کمال تشکر دارم از شما و امیدوارم شاهد حضور سبزتان در کافه باشم .:D
عضو کوچک کافه (ص.م)

ma30
10-10-17, 19:18
با سلام خوش اومدین به کافه.
اول از همه یک خواهش کوچولو:آیین نامه (http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=119) کافه را مطالعه فرمایید.این بند یکی از قوانین آیین نامه است که میگم:لطفا با فونت فارسی بنویسیم.
دوم اینکه یک مدرسه 12کلاسه دارم با همه ی جزئیات واسه طراحی فنی کار کردم.
یک میل بفرست با پیام خصوصی برام تا فایل اتوکدشو بهت بفرستم

سلام میشه برای منم بدید؟
تشکر میکنم

ماه طلا
10-10-18, 20:01
سلام
ميشه لطفا سايت يا كتابي به من معرفي كنين كه اطلاعاتي در مورد مدرسه راهنمايي داشته باشه
ممنون ميشم

myself
11-02-11, 18:43
سلام
کسی اینجا هست که برای کودکان استثنایی مدرسه طراحی کرده باشه یا اینکه در این مورد اطلاعاتی داشته باشه؟

#Mahsa#
12-02-22, 00:02
سلام بچه ها...من چندتا منبع تحقیق وچندتاعکس درمورد طراحی مدرسه معماری میخواستم.کسی کمکم میکنه؟؟؟:(

mahnaz.d
12-02-22, 00:06
سلام بچه ها...من چندتا منبع تحقیق وچندتاعکس درمورد طراحی مدرسه معماری میخواستم.کسی کمکم میکنه؟؟؟:(

هنرستان معماری منظورته؟ یا دانشکده ی معماری؟

#Mahsa#
12-02-22, 20:16
هنرستان معماری منظورته؟ یا دانشکده ی معماری؟
آره عزیزم هنرستان معماری:blushing:درسطح دبیرستان یاکالج.نمونه ایرانی و خارجی بودنش فرقی نمیکنه..

mahnaz.d
12-02-22, 21:40
آره عزیزم هنرستان معماری:blushing:درسطح دبیرستان یاکالج.نمونه ایرانی و خارجی بودنش فرقی نمیکنه..
اینم خدمت شما

لینک
(http://www.archdaily.com/search/?cx=018045377813080133324%3Adqvn4mlyefm&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8&q=school+of+architecture&sa=Search&siteurl=www.archdaily.com%2F&ref=)