PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انسان طبیعت معماری

mary.r
08-12-02, 09:40
سلام دوستان موضوع ÷روژه انسان طبیعت معماری من طراحی یک فضای مسکونی متناسب با اقلیم گرم و خشک زاهدان است در ضمن باد نامطلوب تقریبا تمام سال از شمال میوزد چه نظراتی دارید برای÷روژه ام ؟ ممنون از کمکتان

zahra nassiri
08-12-02, 11:36
تا جایی که من میدونم در چنین اقلیم هایی برای رسیدن به منطقه ی آسایش ما نیاز به استفاده از رطوبت زمین در جهت کاهش و قابل تحمل تر کردن گرما داریم
به همین دلیل منازلی که در یزد،اصفهان و کرمان شکل میگیرند اغلب درلایه های منفی شکل میگرفته اند.البته الان دیگه با توجه به پیشرفت تکنولوژی این کار صورت نمیگیره.
و از طرفی ما برای کاهش سطح تابش در چنین اقلیم هایی ارتفاع کاذب بنا رو بالا میبریم.
مراجعه شود به:خانه ی بروجردیها-کاشان.
در مورد باد هم میتونم بگم جهت گیری توده میتونه خیلی به رفع این عامل مزاحم کمک کنه.
راستی خیلی کم و خلاصه توضیح دادید
اگه میتونید عکسی از سایتتون بگذارید یا آنالیز سایتی....

mary.r
08-12-02, 20:00
اگه میتونید عکسی از سایتتون بگذارید یا آنالیز سایتی....[/quote]
ممنون از كمكتان سايت خاص ومشخصي نيست فقط از ما خواسته شده واحد مسكوني متناسب با اقليم و فرهنگ زاهدان با مصالح مدرن با كمترين مصرف انرژي طراحي كنيم :(

zahra nassiri
08-12-02, 21:11
یعنی الان باید راجع به مصالح صحبت کنیم؟

mary.r
08-12-03, 10:16
راجع به مصالح كمي مطلب دارم ولي اگه شما هم مطلبي داريد ممنون ميشم كمكم كنيد در ضمن دقيقا نمي دونم براي مقابله با بادي كه از شمال ميوزه چه كار كنم ايا فقط باز شو هاي كمي در ضلع شمال بگذارم كافيست
يا ميتونم كارهاي ديگه اي هم انجام بدم ؟ به جز كتاب اقليم و معماري كتاب ديگه اي نميشناسيد يا سايت خاصي كه كمكم كنه ؟ممنون

zahra nassiri
08-12-03, 21:19
شما میتونی علاوه بر بازشوها ،کلا بنا رو طوری طراحی کنی که پشت به باد شمال قرار بگیره.تا از کوران احتمالی که برای این اقلیم نامناسب هست جلوگیری کنی.
یا اینکه بنایی طراحی کنی که با باد نوسان کنه.که البته این بیشتر به درد ساختمون های مرتفع میخوره.مثل سازمان ملل.
و یا توسط پوسته های مجازی از قدرت باد وارده بر بنا کم کنی.پوسته های مجازی پوسته هایی روی بنا هستند که کاربری معماری خاصی پشتشون نیست.
چیز دیگه به ذهنم رسید میگم.
جزوه ی طراحی شهری که در حال حاضر توی بازار نیست و باید از قدیمی تر ها بگیریدش در مورد طراحی در چنین اقلیم هایی صحبت کرده سعی میکنم اسم نویسنده و اسم کامل کتاب رو همین روزا واستون بذارم.

حیدریان
08-12-29, 20:56
سلام .احساسی که انسان از بودن در اقلیم یا فضایی دارد با کتاب اقلیم ومعماری متفاوت است.آیا هرگز در زاهدان بوده اید؟اگر نبوده ایدحتما سوال کنید .جهت گیری بافت قدیم چگونه است؟درختان ازچه نوعی است؟آیا برای وارد نشدن شن وگرد وخاک زیاد منطقه در بافت قدیم پنجره ها ازتوری خاصی پوشیده شده؟ساختمانها دارای گنبدند؟دو پوسته اند ؟ضخامت وجنس دیوارها از ضریب حرارتی بالایی برخوردار است؟
بنظر شما معماران قدیم ترم چندم عمرشان انسان طبیعت معماری خواندند که اینچنین با طبیعت آشنا ومهربان بودند.خوشبخت باشید ومعمار.

MohsenDevil69
10-01-17, 14:53
;) manam ensan tabiat memari ba dr mosavi daram :o har chi fekmikonam maghzam ghad nemide bejai:wall:aghe be jai residi be manam komak kon tashkor:blink::victory:

MohsenDevil69
10-01-17, 17:16
سلام دوستان موضوع ÷روژه انسان طبیعت معماری من طراحی یک فضای مسکونی متناسب با اقلیم گرم و خشک زاهدان است در ضمن باد نامطلوب تقریبا تمام سال از شمال میوزد چه نظراتی دارید برای÷روژه ام ؟ ممنون از کمکتان
salam hale shoma khobe ! feknakonam dr mosavi vaght kone hame inaro neghah kone shoma say kon ye chizi tahvil bedi 1 bahman nazdike manam daram bahash 1kom tah vile yekam eghlimo raiat kon va maselaho aftab inaro hale dige:victory::victory::victory::victory::victory:: victory::victory::victory::victory::victory::victo ry::victory::victory: .

mozhgan13
10-03-07, 20:03
سلام.من باید برا درس انسان طبیعت یه مقاله بدم.ولی هنوز موضوعشو انتخاب نکردم.دارم به این موضوع فکر میکنم:ارائه الگوهای معماری پایدار با توجه به معماری سنتی ایرانالبته استادم گفته یه جزئی از معماری ایران رو در نظر بگیرم.مثلا حیاط مرکزی،یا بادگیر ها یا همچین چیزایی.ممنون میشم اگه یه کمکی بهم کنید