PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش جواهر سازی

annahita
08-12-27, 14:56
سلام.
من خیلی دوست دارم جواهر سازی یاد بگیرم اگه کسی میدونه کجا میشه یاد گرفت یا cdآموزشی یا سایت یا منبع خاصی میشناسه لطفا به من معرفی کنه.
مممممممممنون

fatemeh afshari
08-12-28, 07:52
سلام.
من خیلی دوست دارم جواهر سازی یاد بگیرم اگه کسی میدونه کجا میشه یاد گرفت یا cdآموزشی یا سایت یا منبع خاصی میشناسه لطفا به من معرفی کنه.
مممممممممنون
طلا و جواهر سازی یکی از رشته هایی که فنی و حرفه ای آموزش میده. البته تا جایی که من دنبال کردم همیشه کلاس خانم ها به خاطر تکمیل نشدن ظرفیت،تشکیل نمیشه. امیدوارم الان اینطوری نباشه و تو بتونی جواهر سازی رو یاد بگیری. چون این کار واقعا دوست داشتنیه:tt1:

ezrael
09-01-07, 20:38
الان اموزشگاهایی که طلا سازی اموزش میدن بدرد 30 سال پیش میخوره
بهتره پولتو دور نریزی
بهتره با نرم افزارهای طراحی شروع کنی

fatemeh afshari
09-01-08, 09:43
الان اموزشگاهایی که طلا سازی اموزش میدن بدرد 30 سال پیش میخوره
بهتره پولتو دور نریزی
بهتره با نرم افزارهای طراحی شروع کنی

حالا دیگه 30 سال هم که نه;) به نظر من کار کردن با استاد کارای قدیمی میتونه خیلی هم خوب باشه . یاد گرفتن روش کار به هر حال خوبه.حالا که ما دسترسی به فن جدید نداریم میتونیم همون روش قدیمیه خودمونو یاد بگیریم و با کمک ذوق و ابتکار خودمون کارای جدید خلق کنیم.:D

ezrael
09-01-08, 10:00
من خودم ادم کم سابقه ای تو این کار نیستم که این حرف رو به شما ها میزنم
میدونید چرا الان مغازه ها کار خارجی با قیمت 4 تا 5 برابر قیمت کار ایرانی میخرن ولی به قول شما اساتید ما یا بیکارن یا با قیمت پایین کار میکنن؟
در ضمن ما دسترسی به فن داریم ولی تنبلیم
البته جسارت به همکاران نشه اول خودمو میگم

حامد طباطبایی
09-01-08, 10:43
سلام.
مممممممممنون

خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم ...
www.mashhadamoozesh.ir/ayar (http://www.mashhadamoozesh.ir/ayar)
در ضمن ما برای اولین بار از طرف ایران طرح جهانی دادیم و با اختلاف یک رای از کشور برزیل انتخاب شد.
اینو گفتم که بدونید ما حتی خیلی جلوتر از 30 سالی که دوستان اشاره کردن فعالیت میکنیم و در حال گسترش صنعت ساخت و طراحی جواهرات با ماشین آلات و بصورت هنر دست هستیم.

ezrael
09-01-08, 18:35
من قصد جسارت نداشتم
گفتم . من ادم تازه کاری نیستم ولی من تا به حال اموزشگاهی که در حد متوسط هم باشد ندیدم تا برسد جلوتر.
حتما من ندیدم
من سایت شما رو دیدم خوشحالم که این صنعت پیشرفت کنه
ولی خوشحال میشدم چیز دیگه ای جز مدرک در سایت میدیدم چون با مدرک و تقدیر نامه نمیشه 30 سال جلو رفت بهتره با کار نشون بدیم

حامد طباطبایی
09-01-09, 10:52
من قصد جسارت نداشتم
گفتم . من ادم تازه کاری نیستم ولی من تا به حال اموزشگاهی که در حد متوسط هم باشد ندیدم تا برسد جلوتر.
حتما من ندیدم
من سایت شما رو دیدم خوشحالم که این صنعت پیشرفت کنه
ولی خوشحال میشدم چیز دیگه ای جز مدرک در سایت میدیدم چون با مدرک و تقدیر نامه نمیشه 30 سال جلو رفت بهتره با کار نشون بدیم

خوب البته حق دارین ندیده باشین ما هم نزدیک به 50 سال میشه که نسل به نسل سازنده طلاو جواهرات هستیم اما به قول شما آموزشگاهی که مناسب باشه نیست در مورد مدرک و تقدیر نامه هم باید بگم که تا نباشد چیزکی ....;) در ضمن آموزشگاه با جواهر فروشی تفاوت های زیادی داره نمونه کار برای آموزشگاه کارآموزای اون هستن که اگه خبر های مسابقات world skills 2007 رو شنیده باشین با صفدر سوختانلو که نفر 8 جهان شد آشنا هستین ...
ایشون تمام آموزشاشونو تو همین آموزشگاه گذروندن بازم ازین نمونه کارا داریم البته :D هر ساله مقام های اول تا سوم مسابقات کشوری استانی یا شهرستانی نمونه کارایی هستن که ما میتونیم در اختیار جناب محترم عالی قرار بدیم;)

ezrael
09-01-09, 16:51
با سلام
من تصور میکنم اموزشگاه کاری یاد میده که هنر جو بتونه به بازار کار وارد بشه یعنی با جواهر فروشی کار کنه
منم فکر میکنم جواهر فروشی با اموزشگاه فرق میکنه ولی ارتباط مستقیم داره وگرنه چه فایده داره اگر کار مقام اول بیاره ولی تو بازار فروش نره
در کل من به پیشکسوتهایی مثل شما احترام میزارم.
من خودم این کارو از نوجوانی اغاز کردم و در کنار در رشته هنرهای تجسمی تحصیل کردم ...
از این مدارک هم زیاد دارم اگه لازم بود اونا رو هم میزارم
الانم تو این رشته کار میکنم و فکر میکنم تا حدودی موفق بوده ام
اگه دوستان مایلن من مطالب اموزشی که بلدم که میتونه برای ورود به این کار براشون مفید باشه بزارن
اگر مایل بودید بفرمایید از چه مبحثی شروع کنیم
1 : طراحی
2:روشهای ساخت نمونه اصل
3:قالبگیری و ریخته گری

fatemeh afshari
09-01-11, 11:47
من فکر میکنم که طلا و جواهر سازی توی کشور ما اونقدر ها که باید پیشرفت نکرده. این افتخاراتی هم که حامد ازش حرف میزنه درسته که انصافا عالی و قابل تحسینه اما محدوده. یعنی تعداد کسایی که باید چنین اقتداری داشته باشن محدوده. یه دلیله بزرگ و اساسیشم اینه که توی کشور ما تعداد افرادی که زکات علمشون رو میدن خیلی کمه.تجربه کردم که میگم :(

حامد طباطبایی
09-01-11, 16:19
با سلام
من تصور میکنم اموزشگاه کاری یاد میده که هنر جو بتونه به بازار کار وارد بشه یعنی با جواهر فروشی کار کنه
منم فکر میکنم جواهر فروشی با اموزشگاه فرق میکنه ولی ارتباط مستقیم داره وگرنه چه فایده داره اگر کار مقام اول بیاره ولی تو بازار فروش نره
در کل من به پیشکسوتهایی مثل شما احترام میزارم.
من خودم این کارو از نوجوانی اغاز کردم و در کنار در رشته هنرهای تجسمی تحصیل کردم ...
از این مدارک هم زیاد دارم اگه لازم بود اونا رو هم میزارم
الانم تو این رشته کار میکنم و فکر میکنم تا حدودی موفق بوده ام
اگه دوستان مایلن من مطالب اموزشی که بلدم که میتونه برای ورود به این کار براشون مفید باشه بزارن
اگر مایل بودید بفرمایید از چه مبحثی شروع کنیم
1 : طراحی
2:روشهای ساخت نمونه اصل
3:قالبگیری و ریخته گری

درسته اما برای کار کردن تو جواهر فروشی نیازی به آموزش سازندگی و طراحی نداره در کل ما راه رو برای هنر جو هایی که علاقه برای پیشرفت دارن باز کردیم اگه هدف کسی که میاد این باشه که تو کار گاه یا فروشگاه کار کنه بهتره که تو همون محیط کارگاه یا فروشگاه آموزش ببینه و نیازی به 8 ماه آموزش و مدارک رسمی نداره . بیشتر هدف ما پیدا کردن استعداد های هنر جوهای خلاقه همین آقای سوختانلو با همون سطح دانشی که داشتن میتونستن تو هر مغازه یا کارگاهی مشغول شوند .
اما به خاطر وجود علاقه و استعداد بسیار بالایی که داشتن مرحله به مرحله آزمون ها و المپیاد های شهرستانی ، استانی و کشوری مسابقات رو گزروندن تا به مرحله جهانی رسیدن و هم برای خودشون و هم برای ایران افتخار آفرین شدن و به خاطره همین شهرت و مقامی که بدست آوردن حالا هم اون کارایی که شما میفرمایید رو بفروش میرسونن هم تو رشته های مختلف دیگه ای می تونن اقدام کنن مثل همین دانشگاهی که جدیدا تو اصفهان در حال راه اندازیه میشه از ایشون به عنوان استادی که تجربه خیلی بالایی داره استفاده کرد .
در کل آینده درخشانی دارن .
اینو بخاطر این گفتم که نشون بدم داشتن مدرک و اسمو رسم هماهنگ با هنر فرد عامل انواع فعالیت های مفید و آینده ساز برای شخص میشه.
و اگر شما هم مدرکی که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای و سازمان جهانی IVTO هست دارین پیشنهاد میکنم که حتما در المپیاد ها شرکت کنین .

پیروز و موفق باشین.

حامد طباطبایی
09-01-11, 16:24
در ضمن منو به خاطر مشکلات تایپی ای که تو مطالب هست ببخشین چون امکان ویرایش برای بنده حذف شده و نمیتونم متنی که ارسال میکنم رو edit کنم هم متن و هم فایل ها .
امید وارم زود تر این مشکل هم حل بشه :wall::ring::glare:

نوید
09-02-11, 17:49
سلام. من پایه یاد گرفتنه ساخت جواهراتم تا الانم از نرم افزار واسه این موضوع کمک نگرفتم میخوام اگه میشه از تجربییاتت استفاده کنم.

monk night
09-04-02, 02:02
مرسي از مطالبي كه گذاشتيد.:)
من مجسمه هاي طلا مي ساختم البته تنها كه نه من و خانم ابطحي.
من به اون طراحي درس مي دادم و اون مجسمه سازي . ايشون 4 سال پيش اين كارو به من درس داد الان 69 ساله هستند.
من اينجا ايران مجسمه هاي طلا نديدم. تمام مداليون البته خيلي گيج كننده.
نمي دونم تا حالا art clay silver ,وارد ايران شده يا نه؟
شما مي تونيد خودتون مجسمه و مداليون شخصي بسازيد.

ezrael
09-04-02, 16:58
مرسي از مطالبي كه گذاشتيد.:)
من مجسمه هاي طلا مي ساختم البته تنها كه نه من و خانم ابطحي.
من به اون طراحي درس مي دادم و اون مجسمه سازي . ايشون 4 سال پيش اين كارو به من درس داد الان 69 ساله هستند.
من اينجا ايران مجسمه هاي طلا نديدم. تمام مداليون البته خيلي گيج كننده.
نمي دونم تا حالا art clay silver ,وارد ايران شده يا نه؟
شما مي تونيد خودتون مجسمه و مداليون شخصي بسازيد.
بله این روش هم در ایران هست ولی بعلت هزینه بالای متریال مصرفی بصورت تجاری استفاده نمیشه و فقط جنبه هنری داره .
ولی بد نیست با این روش هم بیشتر اشنا بشیم.
امیدوارم بتونید اطلاعات مفیدی در اختیار ما بزارید.
متشکرم:)

grace
09-12-19, 20:55
بچه ها من خیلی دوس دارم زیور آلات بسازم! ولی به صورت دستی! کسی میدونه اصفهان کجا کلاس آموزشش هست!؟

حامد طباطبایی
09-12-19, 23:11
بچه ها من خیلی دوس دارم زیور آلات بسازم! ولی به صورت دستی! کسی میدونه اصفهان کجا کلاس آموزشش هست!؟

ایشالا فردا براتون یه خبرایی میگیرم . با 1 تلفن پیدا میشه . ;)

البته باید بگم پیدا کردن جایی که به خانم های محترم آموزش بده کمی سخته و اگر هم باشه حتما باید مجوز داشته باشه و 100% قیمت زیبایی هم برای آموزش میگیرن ...:D:D .

دوستانی هستند که آموزشگاه دارن تو اصفهان اما برای آموزش دادن به خانوم ها باید دید شیفت دارن یا فقط مختص آقایونه .
البته تا جایی که من اطلاع دارم مختص آقایون بوده . بازم پدرم بیشتر میتونه کمک کنه که الان تو آسمونه داره میاد تهران loool فردا ازشون میپرسم .

atreyas
09-12-20, 18:16

سلام من سراغ دارم بزودی تبلیغاتش شروع میشه میتونین باهام تماس بگیرین

نگین غفاری
09-12-27, 01:10
سلام لطفا آدرس این کلاس جواهر سازی در اصفهان رو به من هم بدبد

mansoorshafiei
09-12-30, 14:11
بله این روش هم در ایران هست ولی بعلت هزینه بالای متریال مصرفی بصورت تجاری استفاده نمیشه و فقط جنبه هنری داره .
ولی بد نیست با این روش هم بیشتر اشنا بشیم.
امیدوارم بتونید اطلاعات مفیدی در اختیار ما بزارید.
متشکرم:)

سلام

منم خیلی کم دیدم توی ایران این کار رو انجام بدهند...البته خیلیش برمیگرده به تکنولوژی مورد استفاده.این که شما از چه روشی در تولید استفاده می کنی بسیار امر مهمیه...مثلا اگه بخوایم یه مجسمه رو بصورت دستی یا ریخته گی در بیاریم مشخصه که جنبه تجاری نخواهد داشت...
در این مورد و کارهای مشابه انشا الله سر فرصت می نویسم.

joobini
12-03-25, 04:25
سلام و خسته نباشید دسته جمعی ...
تمام صفحات و تک تک نظرات رو توی این تاپیک خوندم . کارشناس ارشد طراحی صنعتی مدرس و طراح زیور آلات . چند ساعتی بیشتر نیست که وارد کافه شدم و از این بابت خوشحال .
در حال حاضر دو ساله که مدیر روابط عمومی و ارتباطات تنها مجتمع تولید کننده ماشین آلات لیزر و CNC در صنعت طلا و جواهر کشور هستم - مدیر اجرایی اولین ضیافت شب لیزر در ایران و مدیر هنری مجموعه گالری دیجیتالی ویترین -
از کمپانی Delcam مجموعه آموزش مولتی مدیای نرم افزار پنج گانه Art cam قبل از عید برای پخش به بازار فرستاده شد که توی اولین نمایشگاه فناوری طلای تهران به همراه نسخه دوم گالری ویترین در سالن ماشین آلات این نمایشگاه رونمایی شد . جدا از اینکه صدای گوش خراش من روی این نسخه برای تدریس بخش مثال های اجرایی ضبط شده ;)پیشنهاد می کنم واسه تمام کسایی که در مقوله طراحی در ماشین آلات حکاکی سی ان سی مشکل دستوری - اجرایی با بازوها و سرقلم ها دارند یه نیم نگاهی هم به این مجموعه بندازن .
در ضمن خوشحال می شم اگر بتونم در کنار استفاده از مطالب کافه کمکی به دوستان خودم بکنم مخصوصاً اونهایی که در اصفهان مستقرن .

joobini
12-03-25, 05:00

سلام لطفا آدرس این کلاس جواهر سازی در اصفهان رو به من هم بدبد

سلام به همه همشهری های خوبم.
خواهش می کنم عجله نکنید . به عنوان نماینده تام الاختیار مجتمع صنعتی که در حال کار در اون هستم با مسئول آموزش شهید بهشتی مرکز فنی و حرفه استان که در حال برگزاری دوره فروش و ساخت طلا وجواهر هستند در بهمن ماه سال قبل صحبت هایی انجام شد. کارگاههای فاز 1 و 2 اونها رودیدم ....
اواسط همون ماه هم یه جلسه کوچیک با مرکز آموزش خانه صنعت و معدن داشتیم و بالاخره تلفنی با یکی از اساتید دانشگاه هنر اصفهان - شعبه سنگتراشها - دیوید - که رشته طراحی طلا و جواهر رو تدریس می کنن هم صحبت کردم .
اما ...
فنی و حرفه ای استان - دومین دوره این مجموعه کلاس رو فکر می کنم تموم کردن چون طول دوره 3 ماه پیش بینی شده بود و در زمان صحبت ما دومین دوره در حال اجرا بود . امکانات در کارگاه فاز 1 متاسفانه در وضعیت خوبی نبود اما فاز 2 برنامه های اجرایی خوبی داشت . نورد و پروفیل و ماشین آلات عمومی جای خود اما کنار یه سری CNC های 12 محور پیش بینی حضور یکی دوتا دستگاه برش وجوش لیزر ، زنجیر باف و مدلساز حرفه ای هم شده بود !
خانه صنعت و معدن تمرکز بیشتری روی طراحی و ایده پردازی زیور آلات کرده و به نظر من اگه زمینه فعالیت شما طراحی محض باشه می تونه خیلی خوب کمکتون کنه .
من عذر می خوام اگه دست و پا شکسته دارم راجع به این موسسه ها نظر می دم درک کنید !
پیشنهاد می کنم حسابی تحقیق کنید تا بدونید دقیقاً چی می خواین . تا جایی که بتونم و وقت اجازه بده کمکتون می کنم . اگه تمایل دارید تمام خواسته ها وتوانایی های خودتون رو واسم میل کنید تا بیشتر بهتون بتونم کمک کنم ... ali.mirzaee00@gmail.com

joobini
12-03-25, 06:27
خوب البته حق دارین ندیده باشین ما هم نزدیک به 50 سال میشه که نسل به نسل سازنده طلاو جواهرات هستیم اما به قول شما آموزشگاهی که مناسب باشه نیست در مورد مدرک و تقدیر نامه هم باید بگم که تا نباشد چیزکی ....;) در ضمن آموزشگاه با جواهر فروشی تفاوت های زیادی داره نمونه کار برای آموزشگاه کارآموزای اون هستن که اگه خبر های مسابقات world skills 2007 رو شنیده باشین با صفدر سوختانلو که نفر 8 جهان شد آشنا هستین ...
ایشون تمام آموزشاشونو تو همین آموزشگاه گذروندن بازم ازین نمونه کارا داریم البته :D هر ساله مقام های اول تا سوم مسابقات کشوری استانی یا شهرستانی نمونه کارایی هستن که ما میتونیم در اختیار جناب محترم عالی قرار بدیم;)
حامد جان سلام
عذر می خوام اما چون از اول تاپیک همون طورکه گفتم تک تک نظرات رو خوندم لازم دونستم با اینکه دلم راضی نمیشه اما یه چیزایی رو یادآوری کنم اما قبل از اون یه سری به سایت شما زدم تا از چیزایی که می خوام بگم مطمئن باشم .
اول اینکه یاد بگیر کمتر این نیشخندارو چاشنیه حرفات به این و اون بکنی یه جورایی خودتو می بره زیر سئوال !
دوماً رو آخرش می گم اما سوماً ...
شاید باور نکنی که چقدر از نزدیک با اخبار صنف در ارتباطم و به دلایلی با روسا و مسئولان چندتا از اتحادیه ها بخصوص مشهد ، تهران ،اصفهان . یزد و بندرعباس مکرراً صحبت و مکاتبه کردم .
نمایشگاه سالانه بین المللی اکسپو تهران بعلاوه اولین دوره نمایشگاه فناوری طلای 90
دومین نمایشگاه بین المللی طلای یزد
نماشیگاه شیراز و تبریز
و حتی چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی مشهد که اگه اشتباه نکنم اردیبهشت ساله قبل برگزار شد بنده نه نامی از غرفه شما و نه اسمی از نام محترم خانوادگی شما شنیدم - هر چند حضور در نمایشگاهها می تونه واسه بعضی از موسسات و شرکت ها مسئله مهمی نباشه اما هویت منطقه ای ،کشوری و حتی بین المللی به روند معرفی هرچه بیستر شغل و حرفه شرکت کنندگان می ده -
بگذریم ... ساله پیش قرار بود یه لیست کامل از اعضای فعال اتحادیه شهرهای مختلف به تهران ارسال بشه چرا ،بماند ... اما مکاتبات و نامه نگاری هاش با این بنده حقیر بود البته از قضا مشهد و اصفهان ! جناب آقای تقی زادگان که احتمالاً معرف حضور هستن ؟! بله ،رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد رو عرض می کنم من داخله لیست ارسالی ایشون نامی از شما ندیدم - البته با کمی تامل در لیست ایشون داخل هارد سیستم چند دقیقه پیش - و این دو مورد مطمئناً دلیلی واسه صوری بودن موسسه شما خدای نکرده نیست اما دلیل محکمیه که حداقل واسه من ثابت می کنه که باز حداقل تا سال 90 حتی اتحادیه منطقه ای خوتون هم شما رو به عنوان یه عضو حرفه ای و فعال توی این صنف معرفی نکرده ، نمی دونم شایدم یادشون رفته - شما هم یادتون رفته توی هیچ کدوم از نمایشگاههایی که گفتم باشید !!!
همه اینا رو گفتم که یادآوری کنم هیچ کدوم از ما کسی نیستیم که بخواد خودشو بخاطر شغل پدر یا سابقه درخشانش یا هر چیزه دیگه نسبت به بقیه بالاتر ببینه . نه تنها ما بلکه هیچ انسانی حق همچین برخوردی رو نداره . ببینم مگه نه اینکه ما همه فقط دوستایی هستیم که توی یه کافه سر یه میز اونم بخاطر مسئله ای که همه توی دوست داشتنش مشترکیم نشستیم ؟ کنار هم هستیم تا همه از هم استفاده کنیم . به هم کمک کنیم . همین ...
در ضمن اون موضوعی که قرار شده آخرش بگمم بی خیال پشیمون شدم .
فقط از همه دوستام عذر می خوام . ببخشید . یه خورده تند رفتم اما لازم بود .
همگی موفق باشید و سربلند .

حامد طباطبایی
12-03-26, 04:36
حامد جان سلام
عذر می خوام اما چون از اول تاپیک همون طورکه گفتم تک تک نظرات رو خوندم لازم دونستم با اینکه دلم راضی نمیشه اما یه چیزایی رو یادآوری کنم اما قبل از اون یه سری به سایت شما زدم تا از چیزایی که می خوام بگم مطمئن باشم .
اول اینکه یاد بگیر کمتر این نیشخندارو چاشنیه حرفات به این و اون بکنی یه جورایی خودتو می بره زیر سئوال !
دوماً رو آخرش می گم اما سوماً ...
شاید باور نکنی که چقدر از نزدیک با اخبار صنف در ارتباطم و به دلایلی با روسا و مسئولان چندتا از اتحادیه ها بخصوص مشهد ، تهران ،اصفهان . یزد و بندرعباس مکرراً صحبت و مکاتبه کردم .
نمایشگاه سالانه بین المللی اکسپو تهران بعلاوه اولین دوره نمایشگاه فناوری طلای 90
دومین نمایشگاه بین المللی طلای یزد
نماشیگاه شیراز و تبریز
و حتی چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی مشهد که اگه اشتباه نکنم اردیبهشت ساله قبل برگزار شد بنده نه نامی از غرفه شما و نه اسمی از نام محترم خانوادگی شما شنیدم - هر چند حضور در نمایشگاهها می تونه واسه بعضی از موسسات و شرکت ها مسئله مهمی نباشه اما هویت منطقه ای ،کشوری و حتی بین المللی به روند معرفی هرچه بیستر شغل و حرفه شرکت کنندگان می ده -
بگذریم ... ساله پیش قرار بود یه لیست کامل از اعضای فعال اتحادیه شهرهای مختلف به تهران ارسال بشه چرا ،بماند ... اما مکاتبات و نامه نگاری هاش با این بنده حقیر بود البته از قضا مشهد و اصفهان ! جناب آقای تقی زادگان که احتمالاً معرف حضور هستن ؟! بله ،رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد رو عرض می کنم من داخله لیست ارسالی ایشون نامی از شما ندیدم - البته با کمی تامل در لیست ایشون داخل هارد سیستم چند دقیقه پیش - و این دو مورد مطمئناً دلیلی واسه صوری بودن موسسه شما خدای نکرده نیست اما دلیل محکمیه که حداقل واسه من ثابت می کنه که باز حداقل تا سال 90 حتی اتحادیه منطقه ای خوتون هم شما رو به عنوان یه عضو حرفه ای و فعال توی این صنف معرفی نکرده ، نمی دونم شایدم یادشون رفته - شما هم یادتون رفته توی هیچ کدوم از نمایشگاههایی که گفتم باشید !!!
همه اینا رو گفتم که یادآوری کنم هیچ کدوم از ما کسی نیستیم که بخواد خودشو بخاطر شغل پدر یا سابقه درخشانش یا هر چیزه دیگه نسبت به بقیه بالاتر ببینه . نه تنها ما بلکه هیچ انسانی حق همچین برخوردی رو نداره . ببینم مگه نه اینکه ما همه فقط دوستایی هستیم که توی یه کافه سر یه میز اونم بخاطر مسئله ای که همه توی دوست داشتنش مشترکیم نشستیم ؟ کنار هم هستیم تا همه از هم استفاده کنیم . به هم کمک کنیم . همین ...
در ضمن اون موضوعی که قرار شده آخرش بگمم بی خیال پشیمون شدم .
فقط از همه دوستام عذر می خوام . ببخشید . یه خورده تند رفتم اما لازم بود .
همگی موفق باشید و سربلند .

اول از همه سلام به رفقای قدیمی و با معرفت هایی که هنوزم در خدمتشونیم .
به دلایلی که کاملا مشخص بود و هنوز هم هست از چند ماه پیش پستی نذاشتم .

اما امشب لینک اینجارو یکی از دوستان بهم داد و دلم نیومد که جواب این دوست عزیزمون رو ندم ....

آقای میرزایی (اگه اشتباه نگفته باشم) دوست عزیز ....
اول از همه بهتره بدونین که همین دوستی که بنده بهشون پست داده بودم(آقا صادق عزیز) از عزیز ترین رفقا و همکارای ما هستن و ما هنوزم با ایشون ارتباط داریم !!!

پس بهتره بدونین که دلیل خنده های ما با هم رفاقت و همکاریمونه که آقا صادق خودش اخلاق من رو میشناسه ;) در نتیجه دیگه بدون اطلاع برای کسی نصیحت نفرمایین .

شما اگر تازگی همکار ما شدی برای ما محترمی جای شما هم روی سر ماس و خیلی هم از آشنایی باهاتون خوشحال میشیم

ما متاسفانه یا خوشبختانه افرادی مثل شما رو زیاد دیدیم که برامون به این نحو حرف در میارن....
فقط جهت این که به شما بگم هنوز هم داریم نفرات 1 تا 3 رو برای مسابقات خروجی میدیم اینو میگم که همین امسال و همین چند هفته پیش باز هم از هنرجویان عزیز آموزشگاه نفر دوم مسابقات کشوری جواهر سازی شد ....
تو عکسی که تو این صفحه از سایت هست میتونین ایشون رو که سمت راست عکس هستن ببینین:

http://www.myrhino.ir/tabid/139/View/597/id/46/Default.aspx

اگر باز هم شک داشتین در مورد آموزشگاه میتونین اینجا هم یه سر بزنین :
کارشناس رسمی مسابقات بین‎‌الملل جواهرسازی ایران گفت:.... (http://khorasan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=16594)

و شاید بد نباشه سایت رسمی مسابقات جهانی رو هم یه مروری بکنین البته اگه اجازه دسترسی به بخش کارشناسان رو داشته باشین (اگر خواستین میتونیم براتون یوزر پسوورد درخواست کنیم)
7151571516

دیگه حرفی ندارم فقط حیف که اینطوری ما با شما آشنا شدیم اما مشکلی نیست به هر حال از آشنایی با شما دوست عزیز خوشحالیم و سال خوبی رو براتون آرزو داریم .

موفق و پیروز باشین .

www.MyRhino.ir (http://www.MyRhino.ir)

SaharRazavi
14-02-28, 15:27
دوستان بدون دوره تو آموزشگاه هم می تونیم خودمون برای مدرک فنی حرفه ای اقدام کنیم؟

من چند جلسه بصورت خصوصی دوره جواهرسازی دیدم قبلا می خواستم برای گرفتن مدرک برم آموزشگاه ولی بعد به این نتیجه رسیدم که آموزشگاه ها دلسوزانه تجربیاتشون رو در اختیار هنرجوها نمی ذارن و تشکیل کلاسها بیشتر حالت نمادین داره.

رو این حساب می خواستم خودم منابع جواهرسازی رو مطالعه کنم و بعد برم امتحان بدم.