PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اورژانس 3d Max (پرسش و پاسخ درباره تری‌دی مکس)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FANTOM
09-07-02, 05:45
سلام دوستان
در مكس 8 ازچه راهي ميشه يك تصوير راروي يكي ازسطوح جسم قرارداد؟
تشكر از راهنماييهاتون

Edriss
09-07-02, 12:22
اگه منظورت از تصویر ، ویدئو هست ، من همیشه این کارو می کنم که مثلا اگه می خوای به یه وجه یک مکعب نسبت بدی یه پلان درست کن ، بعد ویدئو رو دراگ کن و روی یکی از کره های متریال ادیتور رها کن بعد به پلان نسبت بده ، البته به ابعاد پلانت توجه کن که هم ویدئو دفرمه نشه و هم به ابعاد وجه مکعب بخوره بعد بچسبونش به یک طرف مکعب . حالا در طول تایم لاین که حرکت کنی ویدئو هم پخش می شه و تو رندر هم میافته ، ترجیحا از Microsoft AVI استفاده کنی بهتره ، من تا Full HD هم تست کردم !!:)

Edriss
09-07-02, 12:25
در ضمن یه چک بکن ، فکر کنم یه تاپیک دیگه با این مضمون موجود باشه !!!

FANTOM
09-07-02, 14:12
ادريس جان ممنون از راهنماييت
من تاپيكي بااين عنوان نديدم وتعجب هم كردم شايدهم عجله داشتم ومتوجه اون نشدم .البته منظورم استفاده از فرمت JPG يا BMPبود

Edriss
09-07-02, 14:14
ادريس جان ممنون از راهنماييت
من تاپيكي بااين عنوان نديدم وتعجب هم كردم شايدهم عجله داشتم ومتوجه اون نشدم .البته منظورم استفاده از فرمت JPG يا BMPبود
در اون مورد هم می تونی دقیقا همین کارو بکنی ، فقط کافیه دراگ کنی عکستو روی کره های متریال ادیتور :D:)

ارشیتکت
09-07-31, 14:16
سلام دوستان
ببخشید کتاب کاملی جهت یاد گیری 3d maxمیشناسید؟
ایا بدون رفتن به کلاس میشه یاد گرفت؟
و ایایک ارشیتکت بهتره اول مکس رو خوب یاد بگیره یا راندوی دستی؟
یعنی راستش بین رفتن به این دو کلاس موندم کمکم کنید ممنونم:confused1:

moonga
09-07-31, 17:00
سلام دوستان

بهزادی جان بابا در هردو تو میخوای‌ یک طرحی رو اجرا کنی‌. ولی‌ در فرمان مغز به دست یک اتفاق می‌افته و در فرمان مغز به موس یک اتفاق دیگه... بهرحال وقتی‌ تو در مکس قویتر ظاهر میشی‌ که مغزتو بصورت سه بعدی آموزش دیده باشه که بهترینش همون کار بدسته...البته این نظر من. و خوب بچه هایی رو دیدم که اول با مکس شروع کردن و بچه هایی رم دیدم که اول بدست شروع کردن ....من فکر می‌کنم گروه دوم قویتر بودن.

سايه
09-08-04, 15:07
سلام دوستان خوبم:
متريالي كه با اون بشه fiber glass وabs plasticرونشون دادنياز دارم و متريال واسه ply woodتخته چندلا،ميشه لطفاراهنماييم كنيد ممنون ميشم

golden_architect
09-08-15, 14:19
سلام خدمت همه مکس کارهای پروفشونال علی الخصوص بر و بچ معمار،
اگه لطف کنید و عزیزانی که با مکس کار میکنند ( بخصوص معماران عزیز ) ، در رابطه با پلاگینهای برنامه مکس توضیح دهید ممنون میشم و اینکه کدومش از همه بهتره و از کجا میتونم دانلودش کنم ...
با تشکر:)

rabo
09-09-08, 12:25
نرم افزار 3D MAX8 از محصولات شرکت Autodesk یکی از برنامه های پیشرفته و انعطاف پذیر است که به مدد ابزارهای کارا در بسیاری از صنایع شامل بازی های رایانه ای ، طراحی و جلوه های ویژه استفاده می شود .

مشخصات اصلی

1- پویا نمایی ( انیمیشن )
در آمیزی (میکس) تدوین و متحرک سازی از هر نگارش دیگری از 3D MAX امکانپذیر شده است . برای نمایش حرکات شخصیت مورد نظر می توان از حرکات استاندارد تعریف شده استفاده کرد. همچنین می توان از فرمت XML برای نوشتن حرکات جدید استفاده کرد . ایجاد تصاویر شفاف و با کیفیت در نتیجه استفاده از ابزار شبیه سازی مو، لباس، سایر قسمت های فیزیکی و حرکات تمامی قسمت ها ممکن است .
2- مدل سازی
با استفاده از این نرم افزار بسیاری از ابزارهای گرافیکی چند ضلعی برای ایجاد اشکال با دقت بالا یا پایین به کار گرفته می شود، وجود ابزارهای گرافیکی پیشرفته باعث شده است تا بتوان فرایند اضافه کردن جزئیات به اجسام را سرعت بخشید. کمک گرفتن از ابزارهای سریع و منحصر به فرد این نرم افزار باعث می شود تا بتوان انواع مدل ها از ساده تا پیچیده را به دست آورد .
3- ابزارهای نگاشت ماوراء بنفش
با استفاده از این ابزار می توان موقعیت ماوراء بنفش (UV ) را در اجسام کنترل کرد. از این ابزار برای طرح دادن به جسم مورد نظر استفاده می شود . ناهمواری های موجود در اجسام را می توان به کمک ابزارهای ماوراء بفش بر طرف کرد ، بدین ترتیب، به میزان زیادی در وقت و هزینه صرفه جویی می شود و تمامی قسمت ها در جای خود قرار می گیرند چنان چه به هر گونه اصلاحات بعدی نیاز باشد، این کار به راحتی امکان پذیر خواهد بود .
4- با پوست پوشاندن
با استفاده از این ابزار می توان اشکال چند ضلعی ساده با کیفیت بالا تا جلوه های ویژه پر تراکم را با پوست پوشاند، در حال حاضر برای اصلاح رئوس هر نوع پوششی بدون نیاز به کوچک کردن یا کشیدن، از تجهیزات موجود بهره گرفته می شود .
5- اجسام (ماتریال ها)
می توان با استفاده از نگاشت های جا به جایی اجسام مشبکی با وضوح بالا و کلیه جزئیات را طراحی کرد. همچنین می توان از نگاشت های معمولی برای ساخت مدل با وضوح کم استفاده کرد . بدین ترتیب، می توان انواع بازیها را بدون نیاز به چند ضلعی های پیچیده طراحی کرد .با استفاده از ویراشگر منحصر به فرد اجسام این نرم افزار می توان مدل ها را انواع بافت ها ، اندازه های واقعی و پیچیدگی زیاد به دست آورد .
6- زبان MAXScript
با استفاده از MAXScript می توان در کم ترین زمان اِشکال های برنامه را ردیابی کرد. همچنین می توان ابزارهای عملیاتی را برای کنترل در واسط کاربری (UI ) به کار گرفت . از این زبان برنامه نویسی شی گرا برای بهینه کردن کار در محیط سه بعدی استفاده می شود.
7- پردازش کردن
تمام انتخاب های لازم برای پردازش (رندر) کردن اجسام ( مانند mental ray renderer ) تجهیزات کنترلی و سیستم مدیریت Autodesk Backburner در این نرم افزار موجود است .
8- نور پردازی
از انواع مدل های نوردهی برای استفاده در بازی های رایانه ای و انطباق با انواع رنگ ها ، طرح ها و حرکات استفاده می شود . امکانات زیادی برای بالا بردن کیفیت نوردهی در صحنه و جود دارد .
9- تجسم بخشیدن
به داده ها می توان از برنامه های دیگر شرکت Autodesk تجسم بخشید، به صورت مدلسازی ، پردازش و محیط پویانمایی غنی.
10- بسته بهبود نرم افزار ( SDK )
با استفاده از این بسته می توان ابزارهای مختلفی را در زبان برنامه نویسی دلخواه کاربر به وجود آورد. همچنین شامل یک واسط سطح بالا به نام iGame نیز می شود که برای صادر نمودن ( export کردن ) آسان به کار گرفته می شود .

برخی از ویژگیهای جدید 3ds Max 8

1- مدلسازی
با استفاده از ویرایشگر چند پله ( Poly bridge ) می توان جزئیات را نشان داد . با استفاده از ویرایشگر چند ارتباطه ( Poly Connect ) می توان کنترل بیشتری را بر کل اشکال اعمال کرد .
با استفاده از حلقه ها ( Ring/Loop ) می توان ابعاد لبه های جسم را بزرگ یا کوچک کرد.
در این نگارش جدید، فرآیند اصلاح و یا حذف لبه ها و اجزاء کوچک تسهیل شده است .
اصلاح کننده جاروبی ( Sweep modifier ) .
2- نگاشت و آشکار سازی ماوراء بنفش
- امکان نمایش نقوش بر مبنای سلایق کاربر فراهم شده است .
- امکان حذف آسان تر ناهمواری ها به وسیله امکانات موجود و صاف کردن آن ها فراهم آمده است .
- امکان دسترسی مستقیم به شکل های اصلی ( مانند جعبه، استوانه، کره و .... ) باعث شده تا اصلاحات سریع تر انجام پذیرد
- امکان صادر کردن نمونه های ماوراء بنفش فراهم آمده است و بدین ترتیب می توان از این نقوش در سایر محیط های گرافیکی بهره گرفت .
3- با پوست پوشاندن
- ابزار Skin Weight امکان دسترسی مستقیم را به ابزارهای اولیه پوششی فراهم می کند .
- برای اصلاح رئوس هر پوشش بدون نیاز به کوچک یا کشیدن، از اصلاح کننده پوست استفاده می شود .
4- زبان MAXScript
- با استفاده از آن می توان روند کاری را به صورت خودکار به گونه ای تنظیم کرد که از بانک اطلاعاتی SQL MAXScript نیز بهره ببرید .
- می توان سرعت یافتن خطاهای موجود را بالا برد . این اشکال زدا از استانداردهای صنعتی استفاده می کند و امکان آن را فراهم می آورد تا بتوان در متن مورد نظر هر گونه جای خالی و متن دیگر را وارد کرد .
- کنترل کننده های فعلی از پشتیبانی MAXScript بهره می گیرند .
- امکان بازسازی مجدد کنترل کننده ها با نام های مستقل وجود دارد .
5- پویانمایی شخصیت ها
- در حال حاضر امکان وارد و صادر کردن HTR و TRC برای 3d Max در نظر گرفته شده است . حرکات استاندارد می توانند کل شخصیت، صورت یا فقط بخشی کوچک را حرکت دهند .
- بارگذاری و ذخیره پویانمایی با استفاده از انواع اطلاعات بر پایه XML امکان پذیر است، در نتیجه می توان ذخیره، بارگذاری، نگاشت و پویا نمایی را بین شخصیت ها انجام داد . پویانمایی در میان شخصیت های مختلف با اندازه های متفاوت و طراحی های مختلف مقدور است . این امکان نیز وجود دارد که پویانمایی را به بخش های مختلف از یک جسم که مجدداً مورد استفاده قرار می گیرند، منتقل کرد .
- تمامی محدودیت های در آمیزی، تدوین،اصلاح، ف*ی*ل*ت*ر و زمان دهی در متحرک سازی 3d Max از بین رفته است .
- کنترل کننده ها این امکان را فراهم می آورند که به راحتی بتوان محدودیت های موجود در داخل یا خارج لایه را درک کرد،این محدودیت ها عمدتاً برای اعمال کنترل بیشتر و تحرک ساده تر در نظر گرفته شده است .
- با استفاده از گزینه Track-view می توان انتخاب،مشاهده، اصلاح یا کار بر روی منحنی ها را با سهولت بیشتری انجام داد.
6- پویانمایی حیوانات
- از دَوَران (( اولر )) و مکان یابی (( بزیه )) برای ویرایش این نوع متحرک سازی استفاده می شود .
- در شخصیت های با گردن بلند یا غیر متعارف با جزئیات زیاد، می توان از ترکیب ها و کنترل کننده های جدید بهره گرفت .
- امکان اتصال استخوان ها به یکدیگر با سه درجه آزادی فراهم شده است .
- می توان تغییرات در قسمت لگن را که نوعی اتصال توپی به شمار می رود، حذف کرد و کیفیت حرکت این قسمت از اسکلت را بهبود بخشید.
- پشتیبانی از حرکات انگشتان و قوزک پا افزایش داشته است، بدین ترتیب حرکات جزئی مانند خمش انگشتان بهتر شکل می گیرند .
7 – پردازش کردن
- برنامه Mental Ray توانسته پردازش ( رندر ) کردن را در 3d Max بسیار قدرتمند سازد. با استفاده از آن، روشن و تاریک کردن سایه ها، همچنین مدل نوردهی منحصر به فرد که دقت ثابتی را در میان حالت های مختلف فراهم می آورد، به آسانی انجام می پذیرد .
- (( پردازش گروهی )) از ابزارهای است که در زوایای مختلف به کار گرفته می شود و به وسیله آن تنظیمات پردازش و لایه ها در تمامی زوایا به راحتی انجام می پذیرد .
8- مدیریت و همکاری
تسهیم، کنترل و مدیریت تمامی اقدامات در حین کار به وسیله ابزار Asset Tracker در نرم افزار Cleaner XL , Toxik از محصولات Autodesk ارتقاء دارد . 3d Max همچنین امکان مکانی یابی مسیر، شماره فایل ها ، دقت و نام دوربین که در محیط کاری Toxik به کار گرفته شده را فراهم آورده است .
- امکان شناسایی و ذخیره مسیر فایل ها فراهم آمده است، مسیر فایل ها به همراه صحنه آن فایل ذخیره می شود و می توان این صحنه را تسهیم کرد و به راحتی مدیریت آن در میان تمامی اعضاء را انجام داد.
- نوردهی منعطف تر و پویاتر، کار کردن را لذت بخش کرده است. بدین منظور از ابزار فرمت فایلی OPEN EXR استفاده شده است .
9- مو و خز
- ابزار حالت دهی و شانه زدن در طرح های پیچیده در نظر گرفته شده است. همچنین ابزارهای برای تجعد و فر کردن .
- ابزار پویایی مو از موتور دینامیک نرم افزار Shave استفاده می کند و نیروهای دیگر که مستقیما از لایه یا حرکت هر اصلاح کننده دیگری، حرکت خود را تامین می کنند، در 3d Max تعبیه شده اند.
- Mental rey توانسته است تا پردازش کردن سریع و مستقیم را از طریق حافظه و با استفاده از شکل اولیه مو تامین می کند.
- می توان از شکل و هندسه مو در خلق جنگل، انواع گل ها یا هر چشم انداز دیگری بهره گرفت.
10 – لباس
- می توان انواع طرح های لباس از نظر جنس پارچه و مدل لباس که مشابه طرح های واقعی است، بهره گرفت .
- می توان مواد استفاده شده در لباس اعم از ابریشم، پنبه یا پشم را از فایل انواع لباس انتخاب کرد و طرح را مشابه لباس در دنیای واقعی به دست آورد.
- می توان لباس های خوش دوخت را با آن نرم افزار طراحی کرد و صرفا بدین گونه نیست که تنها خلق لباس هاس گشاد توسط آن انجام شود، حتی می توان منافذ و خط تا را در طرح نشان داد .
- می توان مدل لباس را برای شخصیت های دیگر نیز به کار برد و با تعویض نوع پارچه مدل لباس تغییر نمی یابد .پس می توان یک مدل لباس را برای شخصیت های مختلف استفاده کرد.
11 – طراحی جلوه های تصویری
- می توان از انواع مجموعه رنگ ها برای بالا بردن کیفیت نوردهی در صحنه استفاده کرد.
- استفاده از اندازه های واقعی این امکان را فراهم می آورد تا از لحاظ فیزیکی و مقیاس، مکان ها در صحنه بهتر طراحی شوند.
- می توان مشخصات و اطلاعات مربوط به اشیاء، لایه، اجسام، دوربین و نور را به عنوان اطلاعات مربوط به صحنه، ذخیره و د آینده مجددا از آن استفاده کرد.
- می توان اشکال را از نرم افزار Revit (محصول) Autodesk وارد کرد تا اشیاء با کیفیت بالاتری در 3d Max و از طریق فرمت DWG نمایش داده می شوند.
- می توان به فرمت فایلهای نرم افزار Inventor ( محصول) Autodesk مستقیما از ابزارهای import کردن دسترسی پیدا کرد .
- می توان اشیاء خلق شده را با استفاده از ابزارهای export در Autodesk DWF Viewer و Composer نیز مشاهده کرد.
12 – بسته بهبود نرم افزار ( SDK )
- می توان از محیط بهبود استفاده کرد و به کمک آن برای برنامه نویسان محیط کاری بهتر، چشم انداز و با کیفیت تر و موتورهای بی درنگ دقیق تری را فراهم آورد .
- بهبود دهنده iGame دسترسی به لایه DirectX را آسان تر می کند و این امکان را فراهم می آورد که کنترل کاملی بر ان چه در ویوپورت های 3d Max نشان داده می شود، انجام شود .
- ساختار خوب این نرم افزار باعث می شود که به راحتی با اجزای سایر سیستم ها بتواند خود را هماهنگ کند .

نیازمندی های سیستم

1- سخت افزار
- پردازنده اینتل ( از خانواده پنتیوم 3 ) با پردازنده AMD ( پانصد مگا هرتزی )
- حافظه اصلی ( RAM ) 512 مگابایت ( یک گیگا بایت پیشنهاد می شود ) .
- فضای swap به میزان پانصد مگابایت ( دو گیگابایت پیشنهاد می شود ) .
- کارت گرافیک که بتواند 16 * 7681 * 1024 بیت رنگ را با حافظه 64 مگابایتی پشتیبانی کند .
- سخت افزارهای OpenGL و Direct3D با مشخصات ذیل : شکل های گرافیک سه بعدی که بتواند 32 * 1024 * 1280 بیت رنگ را با حافظه 256 مگابایتی پشتیبانی کند .
- سیستم عامل ویندوز که تمامی ادوات اشاره گری را پشتیبانی کند .
- گرداننده دی وی دی
- تجهیزات ذیل دلخواه هستند :
کارت صدا و بلند گو، کابل کشی برای اتصال به شبکه، سخت افزار گرافیک سه بعدی، تجهیزات اتصال به ویدئو ، اهرم بازی ( جوی استیک ) ، تجهیزات MIDI ، ماوس سه دگمه.
2- نرم افزار
- سیستم عامل ویندوز XP ( به همراه سرویس پک 2 ) یا مدل خانگی یا ویندوز 2000 .
- مرورگر اینترنت اکسپلورر نگارش 6 .
نرم افزار های DirectX ( ضروری ) و OpenGL ( اختیاری )

فاتح
09-09-10, 23:08
سلام می بخشید می شه روش نصب تری دی مکس 9 رو خلاصه و مفید بگید:cursing:

Farzan
09-09-10, 23:31
سلام دوستان خوبم:
متريالي كه با اون بشه fiber glass وabs plasticرونشون دادنياز دارم و متريال واسه ply woodتخته چندلا،ميشه لطفاراهنماييم كنيد ممنون ميشم
اگه از vray استفاده میکنید بهترین انتخاب مجموعه متریال های Arch Shader هست.انواع پلاستیک مات و براق یا متالیک و تخته های مختلف رو داره.

Farzan
09-09-10, 23:40
سلام خدمت همه مکس کارهای پروفشونال علی الخصوص بر و بچ معمار،
اگه لطف کنید و عزیزانی که با مکس کار میکنند ( بخصوص معماران عزیز ) ، در رابطه با پلاگینهای برنامه مکس توضیح دهید ممنون میشم و اینکه کدومش از همه بهتره و از کجا میتونم دانلودش کنم ...
با تشکر:)
خب از اونجایی که پلاگ این ها انواع مختلفی دارن و عملکرد اونها ها متفاوته و بعضا ربطی به هم نداره نمیشه گفت کدوم بهتره.
منظورتون پلاگ این ها و موتور های رندرینگ هستن؟

FANTOM
09-09-19, 15:35
سلام دوستان
بعدازرندرگرفتن از مدل, قسمتی ازسطح تصویر به شکل زیرایجاد میشه یعنی سطحش یکدست نیست وحالت پله پله پیداکرده. چطورمیشه این حالت رو برطرف کرد؟
اضافه کنم که سطح موردنظر کمی قوس وانحناداره
http://picup.ir/image-D96F_4AB4838E.jpg (http://picup.ir/share-D96F_4AB4838E.html)

sayyad1364
09-10-28, 12:35
کسی می دونه چطوری می شه به رندرmax افکت داد .

محسن حسني
09-10-28, 15:19
آقا فرزان به نظر ريس اين بخشي يه سوال
چه طوري از يه درخت رندر بگيرم كه پشتش معلوم باشه
يه كم هم از نور پردازيه معماري بگيد
خيلي ممنون

FANTOM
09-12-20, 15:51
سلام دوستان
مدتی پیش آموزشهایی درباره روش مدلسازی بااستفاده ازبلوپرینت سه نمای خودروبا3dmax داشتیم ولی پیداشون نمیکنم. یادتون هست کجابود؟ممنون ازراهنماییتون

climber
10-01-01, 00:38
سلام به همه
من تازه عضو شدم.
می خواستم نظر دوستانو در مورد یک نرم افزار عالی برای طراحی و ملموس کردن طرح های ذهنی، از خودرو گرفته تا جواهرآلات و غیره بدونم.
آیا نرم افزاری بهتر از 3D S Max برای این منظور وجود داره؟
موفق باشید:)

حسام
10-01-01, 00:57
سلام به همه
من تازه عضو شدم.
می خواستم نظر دوستانو در مورد یک نرم افزار عالی برای طراحی و ملموس کردن طرح های ذهنی، از خودرو گرفته تا جواهرآلات و غیره بدونم.
آیا نرم افزاری بهتر از 3D S Max برای این منظور وجود داره؟
موفق باشید:)
سلام...خیلی خوش اومدید....
امیدوارم لحظات خوبی رو بین دوستان باشید
بله...نرم افزار های زیادی وجود دارن که میتونید ایده و خلاقیت خودتون رو روی اونها پیاده کنید
ولی...از نظر من و چندین نفر از دوستان که خیلی از نرم افزار های سه بعدی رو کار کردیم....بهترین و راحت ترین گزینه برای مدل سازی....راینو Rhino هست
تاپیک راینو رو حتما ببینید...نمونه کارهای بچه ها...آموزش ها و مسابقاتی که گذاشته شده
خودتون متوجه میشید.....
البته اگر کار با انیمیشن رو میخواید...به نظر من ..نرم افزاری بهتر از مکس نداریم
برای مدلینگ صورت و بدن هم...poser و Zbrush
و مدلینگ .. Maya ..max...Rhino ..solid و ....

نیکا
10-01-01, 01:27
سلام
میشه بگید چه جوری میشه از پلاگین ها استفاده کرد ، یعنی نمی دونم چه جوری باید نصب شن ؟
(الان 3d max 9 رو نصب دارم ، می خوام پلاگین نصب کنم)

meqi
10-01-02, 12:12
از اونجایی که این نرم افزار یکی از مهمترین نرم افزار ها برای سه بعدی سازی واسه کارای معماری هست گفتم یه تاپیک مجزا واسش بزنم که کسایی که تو این کار خبرن راهنمایی کنن

من خودم یه مکس کار هستم ولی اصلی ترین مشکل من نحوه شروع و روند کار هست
و یکی از مشکلاتم اینه که آیا یه کار رو تماماً با مکس بزنم یا یه قسمتش رو تو آتوکد سه بعدی کنم واسه بقیش از مکس استفاده کنم؟یا اصلاً کلش رو تو کد سه بعدی کنم و بعد واسه رندر و متریال ببرم تو مکس
لطفا راهنمایی کنین

Navid
10-01-02, 12:14
این تاپیک رو دیدید؟!
سوالهاي اعضاي كافه درمورد3d Max - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

;)

barby1
10-01-11, 00:29
سلام دوستان.من یه سوال دارم که جوابشو خیلی فوری نیاز دارم.سوالم اینه:
تفاوت vray با mental ray در 3D max چیست؟
کدوم یکی شون بهت هست؟
سرعت کدوم یکی بالاتر هست؟
تعریف هر دو چیست؟
هر چی اطلاعات بشتر باشه بهتره.ممنونم فقط فوری.باتشکر

s_mostafa_h
10-01-12, 14:06
با سلام
خواستم از دوستان سئوال کنم من می خوام یه خروجی با فرمت Avi با سایز 480*640 که دارای کیفیت خوب باشه بگیرم . لطفا تنظیمات اونو برایم بگید .
از راهنمایی تان ممنون

FANTOM
10-01-13, 01:25
خب تا اینجای کار چطور پیش رفت؟

راجع به تری دی و وی ری هرجایی سوال داشتین یا تو این آموزشا به مشکل خوردین بپرسین تا جوابتونو بدم

صبح ادامه درسو میذارم براتون;)

دوست عزيز ممنون كه اين آموزش خوب روگذاشتي.من MAX8-SP3 رونصب كردم. در سي دي دوم پكي كه تهيه كردم V-RAY 1.50.06 for MAX8 هم هست. چطورميتونم ازين وي ري درمكس استفاده كنم؟

mamal
10-01-13, 01:32
سلام دوست عزیز بعد از نصب وی ری و ری استارت کردن سیستمت مکس باز میکنی بعد رو rendre scene کلیک میکنی
تو آیتم common رو Assign renderer+ کلیک میکنی
لیست که باز شد روی گزینه ... production کلیک میکنی و وی ری رو انتخاب میکنی
از این به بعد موتور رندرت به .ی ری تغییر پیدا میکنه

behin_f
10-01-14, 00:14
سلام مرسی از آموزشتون من تا یه حدی تری دی بلدم.یه سوال داشتم.چطوری میشه تو تری دی رندر wire frame گرفت؟

jahangard
10-01-18, 14:11
لطفا براي وارد كردن فايلهاي rpc در max 2009 راهنمايي كنيد؟

masoud001
10-01-20, 14:48
سلام..
اگر امکان داره طریقه رندر گیری فایل مکس با موتور مکس ول رو توضیح دین که چطوریه ؟؟
شما بین مایا و تریدی مکس ، کدوم رو انتخاب میکنین ؟؟؟ البته اگر کار کرده باشین...

من خودم اگر کار معماری داشته باشم از مکس استفاده میکنم و پلاگین وی ری...ولی اگر بخوام روی مدلی کار کنم از مایا استفاده میکنم...شما نظرتون چیه ؟؟؟
راستی در مورد سئوال بالا هم اگر میشه هم جواب بدین و هم نحوه استفاده رو بگین که چطوریه...ممنونم

mamal
10-01-27, 10:58
سلام..
اگر امکان داره طریقه رندر گیری فایل مکس با موتور مکس ول رو توضیح دین که چطوریه ؟؟
شما بین مایا و تریدی مکس ، کدوم رو انتخاب میکنین ؟؟؟ البته اگر کار کرده باشین...

من خودم اگر کار معماری داشته باشم از مکس استفاده میکنم و پلاگین وی ری...ولی اگر بخوام روی مدلی کار کنم از مایا استفاده میکنم...شما نظرتون چیه ؟؟؟
راستی در مورد سئوال بالا هم اگر میشه هم جواب بدین و هم نحوه استفاده رو بگین که چطوریه...ممنونم

با توجه به گفته مدیرا چون این تاپیک آموزشیه لطفا سوالاتونو تو تاپیکایی که واسه پرسش و پاسخ و رفع اشکال هست بپرسین

اما سوال شما :

به دلیل مشغله کاریی که دارم هنوز با مکس ول کار نکردم
بعد اتمام درسم فقط فرصت یادگیری تری دی و وی ری رو داشتم و تخصصی معماری رو با تری دی و پلاگین وی ری کار کردم و فرصت کار با نرم افزار دیگه ایی رو نداشتم
شرمنده اگه نتونستم کمکتون کنم

حسام
10-01-27, 12:03
سلام..

سلام...
منم با مکسول کار نکردم...ولی یکی دوتا از دوستان حرفه ای با مکسول هستن...برای جوابتون باید کمی تحمل کنید ...
در مورد مدل سازی .....نظر شخصی من و خیلی از دوستان دیگه...فقط نرم افزار قدرتمند راینو هستش....
که بسیار مدل سازی راحت و پیشرفته ای داره... و خروجی های زیادی از جمله مکس و مایا هم داره
انیمیشن زیاد قدرتمندی نداره..چون تخصصا مربوط به مدل سازی هست...
برای شناخت بیشتر ...آدرس زیر رو ببینید :
Rhinoceros (راینو) - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

masoud001
10-01-28, 12:33
ممنون بچه ها که جوب دادین

راستی اگر منابع آموزشی .. زبان اصلی هم باشه فرقی نداره ... اگر دارین معرفی کنین .. مرسی

دریا1
10-02-19, 09:29
سلام لطفا راهنماییم کنید چرا وقتی ری تریس ( ray trace ) رو نسبت میدم اثر نمیگذاره؟ ممنون

حسام
10-02-19, 10:32
ممنون بچه ها که جوب دادین

راستی اگر منابع آموزشی .. زبان اصلی هم باشه فرقی نداره ... اگر دارین معرفی کنین .. مرسی
از این صفحه میتونید آموزشها رو دانلود کنید
3D Max (دانلود آموزش) - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

HAZHAR
10-02-19, 11:21
سلام يه سوال؟چطور ميشه از سيستم شبكه اي براي نرم افزار مكس استفاده كردبه طوري كه بشه از cpu وكارت گرافيكي سيستمهاي ديگه استفاده كردوراحت رندر گرفت ميدونيد كه vrayپدرسيستم رودر مياره. اگه نرم افزاري هست براي اينكار ممنون ميشم معرفي كنيد.

msr
10-02-21, 10:20
چه طوری می شه آدم در رندر های 3d داشت؟

lady_atieh
10-02-21, 16:56
چه طوری می شه آدم در رندر های 3d داشت؟

این نتیجه سرچ هایی که کردم ...

سلام.براي اضافه كردن آدم در 3d max چه روشهايي را استفاده مي كنيد؟
من خودم در حال حاضر عكس آدم را از تو عكس هاي photoshop جدا مي كنم و در به فايل هاي رندر شده 3d max اضافه مي كنم
مث اينكه اول تو نرم افزار poser كه مخصوص ادم درست كردن است درست كرده و بعد تو 3دي مكس ايمپورت ميكني
Poser نرم افزاري كه تعدادي مدل از پيش ساخته شده در اختيارت ميزاره كه به راحتي ميتوني اجزاي اون رو تغيير بدي. ميتوني كاراكتر خودت رو در حالات مختلف در اصطلاح در Gestureهاي مختلفي ببيني، مثلا در حال مطالعه و خوابيدن و روي صندلي نشستن و غيره، در ضمن ميتوني Animating هم انجام بدي و به كارت متريال بدي اما چيزي كه مهمه اينكه لذت طراحي دستي و ساخت از صفر خيلي شيرينتر و بهتر از استفاده از مدل هاي آماده است.خواستي Poser بگيري نسخه 5 ش رو پيشنهاد ميكنم، البته هفت هم اومده كه من تاحالا باهاش كار نكردم. كاراكترهاي نسخه 5 به مراتب بهتر از نسخه 6 هست.موفق باشين
و این لینکها برای آبجکت آماده پرسناژ :

http://mah3d.com/item.aspx?in=8
این محصولی است که ارائه شده برای خرید اما نمونه های شو برای دانلود گذاشتن .
http://www.max4object.com/wp/?page_id=91
http://www.rapidsharemix.com/?q=archmodels+3d+people+vol+1

حسام
10-02-21, 19:10
با تایید نوشته های عطیه بانو...یه راه ساده تر هم وجود داره....
البته فقط برای رندرینگ کاربرد داره و در انمیشین کاربردی نداره...اینکه ....از عکسهای Rpc استفاده کنید
نوعی عکس با فرمت Png بدون پس زمینه...که به عنوان متریال استفاده میشه
البته خیلی شبیه به 3 بعدی میشه...اما 2 بعدیه

حامد طباطبایی
10-02-21, 20:49
با تایید نوشته های عطیه بانو...یه راه ساده تر هم وجود داره....
البته فقط برای رندرینگ کاربرد داره و در انمیشین کاربردی نداره...اینکه ....از عکسهای Rpc استفاده کنید
نوعی عکس با فرمت Png بدون پس زمینه...که به عنوان متریال استفاده میشه
البته خیلی شبیه به 3 بعدی میشه...اما 2 بعدیه

ممنون از حسام . اما حسام جان rpc ها عکس نیستن....حتی متریال هم نیستن ....
میشه گفت نوعی آبجکت هستن که بدون متریال هم هستن و فقط یک عکس روی اونا map شده .
و هیچ مشکلی هم تو زمینه 3d بودن ندارن و تو هر زاویه ای که بخوای میتونی بچرخونیش.در واقع جوری طراحی میشن که مثل بلوپرینت ها که از وسط با یه حالت ترنسپرنسی کم دارن تقسیم میشن تا تو زاویه های مختلف 3 بعدی باشن و مشکلی از لحاظ دید سه بعدی نداشته باشن .
http://picup.ir/image-087B_4B81ECFC.jpg

اینم نمای نزدیک تر خوب مشخصه :

http://picup.ir/thumb-4542_4B81ECFC.jpg (http://picup.ir/share-4542_4B81ECFC.html)http://picup.ir/thumb-BE20_4B81ECFC.jpg (http://picup.ir/share-BE20_4B81ECFC.html)

معمولا rpc های استاندارد و خوب مشکلی از لحاظ سایه هم ندارن .و قابلیت cast shadow روی اونا خوب اعمال میشه .

aaeiria
10-02-21, 21:55
سلام
میشه بگید وقتی که unwrap می گیرم تا ببرم توی فوتوشاپ و درستش کنم چطوری باید قطعات رو از همدیگه تشخیص بدم که کدوم تکه مال کدوم قسمت از مدل منه؟
ممنون اگه کمکم کنید...

حسام
10-02-22, 10:52
این لینک یه سری آدمهای سه بعدی :

http://picup.ir/thumb-8086_4B82B518.jpg (http://picup.ir/share-8086_4B82B518.html)

Title:

Description: Good looking, casually dressed men and women in a wide variety of postures, gestures & leisure activities. These 109 people are sitting, walking, traveling, in beach attire, reading, shopping, running, skating, cycling and more. Surely will be an appealing addition to your design palette.
Year: 2010
Category: 3D Модели
size: 130Mb + 130Mb
format: *.mov

I
Скачать с Letitbit Part 1 (http://letitbit.net/download/8131.8079452354fc8ec6993d37821/I_WeekendPeople.part1.rar.html)
Скачать с Letitbit Part 2 (http://letitbit.net/download/5116.56d811f980b8c893d808a5277/I_WeekendPeople.part2.rar.html)
II
Скачать с Letitbit Part 1 (http://letitbit.net/download/8199.c88fa90276f3087be06630615/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar.html)
Скачать с Letitbit Part 2 (http://letitbit.net/download/8145.d8bf674416850f7323b8069f7/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar.html)
I
Скачать | Download | shareflare.net Part 1 (http://shareflare.net/download/2891.26b8cca8bb772307c6ab4004a/I_Business_People.part1.rar.html)
Скачать | Download | shareflare.net Part 2 (http://shareflare.net/download/1380.1280326a74b1d176fdbcd706a/I_Business_People.part2.rar.html)
II
Скачать | Download | shareflare.net Part 1 (http://shareflare.net/download/8142.c88fa90276f3087be06630615/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar.html)
Скачать | Download | shareflare.net Part 2 (http://shareflare.net/download/8461.d8bf674416850f7323b8069f7/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar.html)
I
Скачать | Download | RapidShare Part 1 (http://rapidshare.com/files/353562723/I_WeekendPeople.part1.rar)
Скачать | Download | RapidShare Part 2 (http://rapidshare.com/files/353561220/I_WeekendPeople.part2.rar)
II
Скачать | Download | RapidShare Part 1 (http://rapidshare.com/files/353546640/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar)
Скачать | Download | RapidShare Part 2 (http://rapidshare.com/files/353545380/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar)

حسام
10-02-22, 10:54
http://picup.ir/thumb-E306_4B82B614.jpg (http://picup.ir/share-E306_4B82B614.html)
Title: 3D Max Model - Business People
Description: Populate commercial or office design visualizations with 104 people dressed in business attire. Most people are wearing business suits, with some men dressed in sports jacket, slacks & tie and women in blazers with slacks or skirts.
Category: 3D models
Size: 125Mb
Format: *. max, *. obj

Letitbit
Скачать с Letitbit Part 1 (http://letitbit.net/download/2188.26b8cca8bb772307c6ab4004a/I_Business_People.part1.rar.html)
Скачать с Letitbit Part 2 (http://letitbit.net/download/1111.1280326a74b1d176fdbcd706a/I_Business_People.part2.rar.html)
ShareFlare
Скачать | Download | shareflare.net Part 1 (http://shareflare.net/download/2891.26b8cca8bb772307c6ab4004a/I_Business_People.part1.rar.html)
Скачать | Download | shareflare.net Part 2 (http://shareflare.net/download/1380.1280326a74b1d176fdbcd706a/I_Business_People.part2.rar.html)
Rapidshare
Скачать | Download | RapidShare Part 1 (http://rapidshare.com/files/353548684/I_Business_People.part1.rar)
Скачать | Download | RapidShare Part 2 (http://rapidshare.com/files/353548392/I_Business_People.part2.rar)

aaeiria
10-02-22, 13:36
سلام
میشه بگید وقتی که unwrap می گیرم تا ببرم توی فوتوشاپ و درستش کنم چطوری باید قطعات رو از همدیگه تشخیص بدم که کدوم تکه مال کدوم قسمت از مدل منه؟
ممنون اگه کمکم کنید...

واقعا کسی نیست جواب بده؟

محسن حسني
10-02-23, 17:13
ممنون از حسام . اما حسام جان rpc ها عکس نیستن....حتی متریال هم نیستن ....
میشه گفت نوعی آبجکت هستن که بدون متریال هم هستن و فقط یک عکس روی اونا map شده .
و هیچ مشکلی هم تو زمینه 3d بودن ندارن و تو هر زاویه ای که بخوای میتونی بچرخونیش.در واقع جوری طراحی میشن که مثل بلوپرینت ها که از وسط با یه حالت ترنسپرنسی کم دارن تقسیم میشن تا تو زاویه های مختلف 3 بعدی باشن و مشکلی از لحاظ دید سه بعدی نداشته باشن .
http://picup.ir/image-087B_4B81ECFC.jpg

اینم نمای نزدیک تر خوب مشخصه :

http://picup.ir/thumb-4542_4B81ECFC.jpg (http://picup.ir/share-4542_4B81ECFC.html)http://picup.ir/thumb-BE20_4B81ECFC.jpg (http://picup.ir/share-BE20_4B81ECFC.html)

معمولا rpc های استاندارد و خوب مشکلی از لحاظ سایه هم ندارن .و قابلیت cast shadow روی اونا خوب اعمال میشه .
خيلي ممنون از توضيحات جالبتون ميشه از rpc بيشتر بگيد روش كارشو،، نصبشو،، اصلا" از كجا پيداش كنيم،،دانلوديش هست؟

محسن حسني
10-02-23, 17:18
کسی می دونه چطوری می شه به رندرmax افکت داد .
توي منوي rendering<video post
كه روش كارش يه كم سخته

حامد طباطبایی
10-02-23, 18:03
خيلي ممنون از توضيحات جالبتون ميشه از rpc بيشتر بگيد روش كارشو،، نصبشو،، اصلا" از كجا پيداش كنيم،،دانلوديش هست؟

ممنون خواهش میکنم .
ببینین rpc ها کاملا تو همون پست از نظر ماهیت و کارایی بیان شده ولی برای دانلود چشم من حتما میگردم و یه سری لینک های خوب پیدا میکنم .
شما برای استفاده از rpc ها باید تجربه کافی در بحث رندرینگ هم داشته باشین و با تفاوت اعمال تنظیمات بر روی هر کدوم از اونا هم در نرم افزار های مختلف آشنایی داشته باشین .
چون همه نرم افزارها مثل هم رندر نمیگیرن و شما اول باید یه نرم افزار رو برای رندر گرفتن انتخاب و بعد در مورد ادامه جزییات اون تحقیق و تجربه کنین. :victory:

محسن حسني
10-02-24, 11:22
ممنون خواهش میکنم .
ببینین rpc ها کاملا تو همون پست از نظر ماهیت و کارایی بیان شده ولی برای دانلود چشم من حتما میگردم و یه سری لینک های خوب پیدا میکنم .
شما برای استفاده از rpc ها باید تجربه کافی در بحث رندرینگ هم داشته باشین و با تفاوت اعمال تنظیمات بر روی هر کدوم از اونا هم در نرم افزار های مختلف آشنایی داشته باشین .
چون همه نرم افزارها مثل هم رندر نمیگیرن و شما اول باید یه نرم افزار رو برای رندر گرفتن انتخاب و بعد در مورد ادامه جزییات اون تحقیق و تجربه کنین. :victory:
خيلي زحمت ميكشيد و منو شرمنده ميكنيد اگه اين كارو بكنيد....
من با مكس رندر ميگيرم،رندرم بد نميشه البته استفاده ازهيچ پلاگيني رو بلد نيستم

dsmax
10-02-24, 14:20
اگه منظورت از تصویر ، ویدئو هست ، من همیشه این کارو می کنم که مثلا اگه می خوای به یه وجه یک مکعب نسبت بدی یه پلان درست کن ، بعد ویدئو رو دراگ کن و روی یکی از کره های متریال ادیتور رها کن بعد به پلان نسبت بده ، البته به ابعاد پلانت توجه کن که هم ویدئو دفرمه نشه و هم به ابعاد وجه مکعب بخوره بعد بچسبونش به یک طرف مکعب . حالا در طول تایم لاین که حرکت کنی ویدئو هم پخش می شه و تو رندر هم میافته ، ترجیحا از Microsoft AVI استفاده کنی بهتره ، من تا Full HD هم تست کردم !!:)

دوست خوبم شايد شما يكم بايد بيشتر روي اين موضوع كار كني ..خيلي غير معقول و اگه ناراحت نشي اشتباه گفتي اگه قرار باشه روي يكي از وجوه يك گلدون يك عكس گل كوچيك بندازيم و او وجه هم خيلي پيچيده و زاويه دار باشه.اون وقت ديگه نمي شه كاري رو كه شما گفتيد رو انجام داد.هميشه اشكال ما يك مكعب ساده با يك وجه مربع شكل نيست كه بشه پلان ساخت و به جسم چسبوند.توضيح پايين مي تونه كمكتون كنه سعي كردم كامل كامل باشه:
FANTOMعزيز كه مي دونم خيلي سردرگم شديد :
1-بعد از اينكه جسمي كه مي خواستي را ساختي از مديفاير ليست MESH SELECT را انتخاب كن
اين مديفاير بهت اجازه ميده وجه نقاط يا ضلع شي را انتخاب كني و يك مديفاير بهش اطلاق كني.خوب اون وجهي را كه مي خواهي روش فيلم يا عكس يا يك رنگ متفاوت را بندازي را انتخاب كن.اگه چندتا وجه هست كليد CTRL را پايين نگه دار و اگه اشتباهي وجهي را انتخاب كردي كليد ALT را نگه دار و روي وجهي كه اشتباه انتخاب كردي كليك كن.
2-مديفاير MATERIAL را اضافه كن
وقتي مي خواهي توي يك جسم از چند گونه مختلف متريال استفاده كني بايد براي هر قسمت يك ايدي انتخاب كني
3-MATERIAL ID را يك انتخاب كن
(بين اين مرحله و مرحله بعد مي توني يك كار كوچيك انجام بدي ممكنه بخواهي يك عكس انتخاب كني كه خيلي بزرگ باشه يا كوچيك به هر حال هراندازه اي باشه اگه مي خواهي يك عكس روي وجه بندازي اگه مي خواي دفرمه نشه بايد مديفاير UVW MAP را اضافه كني و نوع PLANAR كه معمولا بهترين انتخابه-اگه روي اين مديفاير كليك كني و GIZMO روشن بشه مي توني GIZMO را كوچيك بزرگ و يا جابجا كني با اين كار و تغيير گيزمو اندازه عكس يا محل عكس تغيير مي كنه)
4- به همين صورت مي توني براي يك شكل هزار وجهي هم براي هر وجه يك متريال خاص داشته باشي
5-پنجره متريال اديتور را باز كن
6- روي گزينه STANDARD كليك كن.چون تو يك وجه نداري كه داري بهش متريال اختصاص مي دي بايد از MULTI/SUB-OBJECT استفاده كني.
7-در جواب كادري كه باز مي شه مي توني بگي متريال قبلي را نگه داره يا نه
8-حالا مي توني متريالي را كه مي خواهي بسازي.به اين ترتيب كه روي كليد كنار DIFFUSE كليك كن
از پنجره باز شده BITMAP را انتخاب كن بعد عكس يا فيم را كه مي خواهي را انتخاب كن.
اميدوارم موفق باشي.در ضمن اين يكي از راه هاي انتساب متريال به يك جسم هست راه ديگه اي هم هست كه مي دونم اگه الان برات بگم حسابي گمراهت مي كنم.

dsmax
10-02-24, 14:37
سلام دوستان
بعدازرندرگرفتن از مدل, قسمتی ازسطح تصویر به شکل زیرایجاد میشه یعنی سطحش یکدست نیست وحالت پله پله پیداکرده. چطورمیشه این حالت رو برطرف کرد؟
اضافه کنم که سطح موردنظر کمی قوس وانحناداره
http://picup.ir/image-D96F_4AB4838E.jpg (http://picup.ir/share-D96F_4AB4838E.html)

دوست عزيز اين بخاطر مدل سازي كه انجام داديدهست نمي شه گفت مدل سازي اشتباه بوده اما شايد مي شد كاري كرد كه اين EDGE هاي مخفي ديده نشه با تغيير روش. معمولا وقتي BOOLEAN مي گيري بيشتر اين اتفاق مي افته با اين همه راهي هست كه مي شه اين edge ها رو خاموش كرد.مديفاير edit poly را اضافه كن.از زير مجموعه اين مديفايرedge را انتخاب كن .از كركره edit edge دوتا گزينه هست كه كمكت مي كنه.edit tri و turn.مي شه با كليك روي دكمه turn بعضي از اين اضلاع مخفي را خاموش و يا تغيير جهت بدي.
اگه بخواهي مي توني از مديفاير edit mesh هم استفاده كني و به همين روش اضلاع را قابل مشاهده يا غير قابل مشاهده كني.موفق باشي

dsmax
10-02-24, 14:56
آقا فرزان به نظر ريس اين بخشي يه سوال
چه طوري از يه درخت رندر بگيرم كه پشتش معلوم باشه
يه كم هم از نور پردازيه معماري بگيد
خيلي ممنون

دوست عزيز توي مكس(2009)در پنل create-geometry-ace extended مي توني از folige درخت هايي كه خود مكس در نظر گرفته استفاده كني به قول خودت پشتش هم ديده مي شه.اما اگه دوست داري از عكس يك درخت استفاده كني به ترتيب زير عمل كن
عكس درخت بايد توي زمينه سفيد قرار بدي توي نرم فتوشاپ.در پنجره متريال اديتور اين عكس زمينه سفيد را توي شكاف diffuse قرار بده.حالا دقيقا همون عكس را بدون اينكه سايز يا جاش را تغيير بدي بكگراندش را سياه كن و اين عكس زمينه سياه روتوي شكاف opacity قرار بده.
به اين ترتيب يك متريال داري با زمينه شفاف اين مترياي را مي توني روي يك پلان بندازي.(پشتش هم معلومه)

dsmax
10-02-24, 15:52
با سلام
خواستم از دوستان سئوال کنم من می خوام یه خروجی با فرمت Avi با سایز 480*640 که دارای کیفیت خوب باشه بگیرم . لطفا تنظیمات اونو برایم بگید .
از راهنمایی تان ممنون

دوست عزيز براي اين كار به ترتيب زير عمل كن
1-rendering
2-render setup
3-از برگه common قسمت common parameters بايد active time segment را انتخاب كني
4-اگرمي خواهي كيفيت خوبي داشته باشي پيشنهاد مي كنم از خير 640*480 بگذري و از قسمت outputsize گزينه hdtv را انتخاب كني.سايزش را مي توني تقريبا اوني كه مي خواهي تغيير بدي نه كاملا(640*360)
5-از قسمت render output روي كليد files كليك كني و يك مسيري براي فايلت در نظر بگيري(توي اين مسير فايل avi شما ذخيره مي شه)
6-فرمت فايلت را avi انتخاب كن
7-تنظيمات براي رندر شما آماده است

dsmax
10-02-24, 15:53
سلام لطفا راهنماییم کنید چرا وقتی ری تریس ( ray trace ) رو نسبت میدم اثر نمیگذاره؟ ممنون

دوست عزيزهمونطور كه از نام raytrace مشخصه رديابي اشعه هاي محيطه. شما براي اينكه حضور يكي ماده raytrace رو توي صحنه احساس كنيد بهتره
1- با mental ray رندر بگيريد.
2- شيي كه اين متريال بهش اختصاص داده شده بايد حتما توي محيطي باشه كه چند تا شي ديگه اطرافش باشن .يا حداقل روي يك سطح باشه
3- بهتره نور پردازي فراموش نشه انواع نور و سايه مي تونه به يك فضاي حتي خيلي ساده جون ببخشه.
4- 4-reflect راكه فراموش نكردي اگر مي خواهي حالت آينه پيدا كنه عدد رو روي 100 يا رنگ را روي سفيد تنظيم كن در غيراين صورت 0-100 ويا از سياه تا سفيد نتايج مختلفي روبدنبال داره كه امتحان كردنش خالي از لطف نيست.موفق باشي

dsmax
10-02-24, 15:54
سلام دوستان.من یه سوال دارم که جوابشو خیلی فوری نیاز دارم.سوالم اینه:

تفاوت vray با mental ray در 3D max چیست؟
کدوم یکی شون بهت هست؟
سرعت کدوم یکی بالاتر هست؟
تعریف هر دو چیست؟
هر چی اطلاعات بشتر باشه بهتره.ممنونم فقط فوری.باتشکر

دوست عزيز vray وmentalray هر كدوم يك موتور رندر هستن كه متريال هاي خاص خود نور هاي خاص خود و روش كار خاص خودشون را دارن.هر دو براي طراحي داخلي عالي عمل مي كنن.اما وي ري معمولا نور روز را در فضاي داخلي خيلي بهتر به تصوير مي كشه.منتال ري هم من خودم خيلي باهاش حال مي كنم چون با اينكه سرعت و نتيجه رندرش خيلي خوبه ولي خيلي مظلومه.نور پردازي داخلي شب را خيلي عالي مي شه با منتال ري در آورد.وي ري هم براي خودش دنيايي داره براي اينكه يك نماي ثابت رو رندر بگيري عاليه شيشه و كريستال و ... را اشعه هاي raytrace اش را رديابي مي كنه.گرماي زندگي واقعي را خيلي راحت به تصوير مي كشه و ولي اگه مي خواهي يك انيميشن را با اين رندر بسازي يك كلمه بيشتر جواب نداره عمرا با اين كامپيوترهاي خانگي بشه.(البته كار نشد نداره)

moradi_2_sm
10-02-25, 08:09
یه مسابقه مدل سازی برگزار می شد ها من نمیتونم تاپیکشو پیدا کنم کمکم کنین لطفا

lady_atieh
10-02-25, 10:47
یه مسابقه مدل سازی برگزار می شد ها من نمیتونم تاپیکشو پیدا کنم کمکم کنین لطفا
مسابقه مدل سازی - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

dsmax
10-02-25, 16:08
سلام
ممنون اگه کمکم کنید...

سوال شما را كه ديدم يكم تعجب كردم.معمولا من وقتي مدل سازي مي كنم و به مشكلي برمي خورم از خودم سوال مي كنم كه راه رو درست رفتم و به اين مشكل برخوردم يا نه؟
من معمولا براي unwrap گرفتن از يك كاراكتر انسان به شكل زير عمل مي كنم خودت مي توني تعميمش بدي:
1-بعد از اضافه كردن اين مديفايراز زيرمجموعه اش face را انتخاب مي كنم و كل وجه را انتخاب كرده واز رول آوت map parameters كليد plannar و توي همون رول آوت align y
2-حالا تكه تكه از بدن را unwrap مي گيرم به اين صورت براي سر كل face هاي سر و گردن را انتخاب مي كنم از رول آوت map parameters كليد Cylindrical و align z
3- كليد edit را مي زنم
توي پنجره edit uvws از منوي displayگزينه FilterSelected Faces را انتخاب مي كنم

حتما متوجه شدي مشكلت كجا بوده.ديگه بقيه كار ساده است
4- توي ويوپورت پرسپكتيو گيزمو را توي جهت z طوري مي چرخونم و حواسم به پنجره edit uvws هست كه سر متقارن باشه وجوهش
5-حالا توي همون رول آوت كليد fit را كليك مي كنم بعد روي كليد Cylindrical
6-كار تقريبا تمومه اگه نخوام زياد پيچيده اش كنم حالا مي شه از Tools=> Render UVW Template
رندر uvs را انتخاب كنم از اين وجوه رندر بگيرم به اسمي ذخيره كنم كه بدونم مربوط به كدوم تكه هست و ببرمش توي فتوشاپ
اميدوارم متوجه شده باشي

mgo
10-02-26, 12:57
سلام دوستان
من تو اتوکد پروژه معماری رو کار کردم حالا می خوام رندر کنم می خواستم ببرم تو 3d max رندر کنم بعد از import کردن چیکار کنم که که view بهتری بهم بده؟
فقط نور و دوربین رو یه کمی بلدم اونم خیلی کم . اگه کسی بلده کمکم کنه
متشکرم
اصلا اگه بخوام یه رندر عالی از ساختمان داشته باشم با 3d max رندر کنم یا با برنامه های دیگه مثل وی ری ...که اسمشون رو تازه شنیدم اصلا کار نکردم.
:confused1:
هر کی می دونه کمک کنه.
تویه 3d max چطور با vray رندر می کنین؟؟؟؟؟ :confused1::confused1::confused1::confused1::confu sed1:

moradi_2_sm
10-02-27, 13:36
http://picup.ir/image-020F_4B89CC5F.jpgاین رندر 10 ساعت با منتال ری طول کشیده چرا این قدر زیاد؟ زمان برده؟

محسن حسني
10-02-27, 13:43
سلام دوستان
من تو اتوکد پروژه معماری رو کار کردم حالا می خوام رندر کنم می خواستم ببرم تو 3d max رندر کنم بعد از import کردن چیکار کنم که که view بهتری بهم بده؟
فقط نور و دوربین رو یه کمی بلدم اونم خیلی کم . اگه کسی بلده کمکم کنه
متشکرم
اصلا اگه بخوام یه رندر عالی از ساختمان داشته باشم با 3d max رندر کنم یا با برنامه های دیگه مثل وی ری ...که اسمشون رو تازه شنیدم اصلا کار نکردم.
:confused1:
هر کی می دونه کمک کنه.
تویه 3d max چطور با vray رندر می کنین؟؟؟؟؟ :confused1::confused1::confused1::confused1::confu sed1:
من يه پست تو كافه ديزاين گذاشته بودم احتمالاً نديديد
اين همون پست تو وبلاگمه
http://memarigoft.blogfa.com/post-52.aspx

eghlima
10-02-27, 13:51
salam.be nazare man age aval kelas rando berid behtare chon khalaghiat ro bala mibare o fekro baz mikone
ترجمه : به نظر من اگه اول کلاس راندو برید بهتره چون خلاقیت رو بالا میبره و فکر رو باز میکنه
توضیح : لطفا فقط فارسی تایپ کنید و قوانین کافه رو مطالعه کنید
آیین‌نامه - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

محسن حسني
10-02-27, 13:54
دوست عزيز توي مكس(2009)در پنل create-geometry-ace extended مي توني از folige درخت هايي كه خود مكس در نظر گرفته استفاده كني به قول خودت پشتش هم ديده مي شه.اما اگه دوست داري از عكس يك درخت استفاده كني به ترتيب زير عمل كن
عكس درخت بايد توي زمينه سفيد قرار بدي توي نرم فتوشاپ.در پنجره متريال اديتور اين عكس زمينه سفيد را توي شكاف diffuse قرار بده.حالا دقيقا همون عكس را بدون اينكه سايز يا جاش را تغيير بدي بكگراندش را سياه كن و اين عكس زمينه سياه روتوي شكاف opacity قرار بده.
به اين ترتيب يك متريال داري با زمينه شفاف اين مترياي را مي توني روي يك پلان بندازي.(پشتش هم معلومه)
خيلي ممنون از جوابتون ولي من درختي رو مي خام كه سه بعدي و شفاف باشه فردا نمونه شو براتون ميزارم

آرتا
10-02-27, 14:09
سلام دوستان كسي هست براي يادگيري 3d كمكم كنه.تازه كارشناسي معماري قبول شدم و فقط اين چند سال cad كار كردم ممنون ميشم راهنمايي كنيد ( البته من تهران نيستم )

محسن حسني
10-02-27, 14:44
سلام دوستان كسي هست براي يادگيري 3d كمكم كنه.تازه كارشناسي معماري قبول شدم و فقط اين چند سال cad كار كردم ممنون ميشم راهنمايي كنيد ( البته من تهران نيستم )
فكر كنم اين پست (http://memarigoft.blogfa.com/post-52.aspx)بدردتون بخوره

حسام
10-02-27, 14:56
سلام ..به کافه خوش اومدین
cad رو با مکس و نرم افزارهای سه بعدی یکی نکنید...درسته که میشه با کد هم 3 بعدی ساخت...اما جزو نرم افزارهای 3 بعدی حرفه ای به حساب نمیاد
برای آموزش 3d max و یادگیریش هم ..فک کنم اگه از این صفحات کارتون رو شروع کنید..به نتایج خوبی میرسید
آموزش تری دی مکس ( مقدماتی ) - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

هفت سین در 3dmax - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

محسن حسني
10-03-02, 14:39
خيلي ممنون از جوابتون ولي من درختي رو مي خام كه سه بعدي و شفاف باشه فردا نمونه شو براتون ميزارم
این شفافیت رو چطوری میشه ایجاد کرد؟؟

http://picup.ir/image-2B65_4B8E18C5.jpg (http://picup.ir/share-2B65_4B8E18C5.html)

mehraz23
10-03-04, 10:23
چه جوری میشه رنگ پس زمینه در اتوکد 2010 رو مشکی کرد؟!

همینطور چه جوری میشه کاری کرد که اتوکد 2010 خودش به صورت اتوماتیک فایل رو روی ورژن 2007 ذخیره کنه؟

mehraz23
10-03-04, 10:31
این شفافیت رو چطوری میشه ایجاد کرد؟؟

وقتی درخت رو گذاشتین روی modify درخت که برین
در گزینه view port canopy mode گزینه always
و در level of details گزینه low رو انتخاب کنید
همینی در میاد که شما می خواهین
موفق باشین:victory:

mehraz23
10-03-04, 10:42
یه فایل مکس دارم که به محض رندر گرفتن این پیغام براش میاد

Output path:…(address)……,does not exist , aborting render

حتی وقتی عین اون فولدری که در آدرس بالا میاد رو ایجاد می کنم بازم این پیغام میاد و رندر نمی گیره !

چه کنم؟!؟!

محسن حسني
10-03-04, 19:31
وقتی درخت رو گذاشتین روی modify درخت که برین
در گزینه view port canopy mode گزینه always
و در level of details گزینه low رو انتخاب کنید
همینی در میاد که شما می خواهین
موفق باشین:victory:
اين براي وقتي كه كار ميكني براي رندر كارساز نيست

محسن حسني
10-03-04, 19:36
چه جوری میشه رنگ پس زمینه در اتوکد 2010 رو مشکی کرد؟!

همینطور چه جوری میشه کاری کرد که اتوکد 2010 خودش به صورت اتوماتیک فایل رو روی ورژن 2007 ذخیره کنه؟

براي سياه كردن پس زمينه op را تايپ و اينتر بزنيد
سر برگ display بعد پايين تر color را انتخاب كنيد پنجره جديدي باز ميشه كه از اونجا به بعد راحته
براي save 2007 همانجا سربرگ open and save بعد از فرمت 2010 رو به 2007 تغيير بدين
البته ناگفته نمونه جاي اين سوال و جواب اينجا نبود ها

حامداوکراين
10-03-21, 21:55
سلام دوستان عزيز من يک مشکلی دارم . من vray را نصب کردم در قسمت تنظبمات رندر وقتی می رم در قسمت vray اين پيغام ميده .you will need to close and re-open 3dsmax for the changes to take effect بايد چکار کنم با تشکر فراوان.

بهروز 3d
10-04-08, 12:27
سلام دوستای خوبم یه مشکل اساسی من فایل های ذخیره شده مکسم همشون وقتی باز میکنم خالی هستند علت چیه چیکار کنم

pesarak
10-04-18, 18:02
سلام دوستان عزيز من يک مشکلی دارم . من vray را نصب کردم در قسمت تنظبمات رندر وقتی می رم در قسمت vray اين پيغام ميده .you will need to close and re-open 3dsmax for the changes to take effect بايد چکار کنم با تشکر فراوان.

سلام حامد جان ...داداش منم از اکراینم ...شما کدوم شهر هستین؟؟
در مورد سوال هم درست کرک کردین برنامه رو؟؟مطمعا بشید که برنامه با ویندوزتون سازگاری داره یا نه..منظورم 32 بیت یا 64 بیت بودنش هست..
من نصب کردم مشکلی نداشتم ..

mandana mirzadeh
10-04-22, 20:03
سلام یه سوال داشتم علت اینکه در ساخت کراکتر بعد از مش اسموث وقتی یه نقطه را تارگت میکنیم بعضی قسمتهای دیگه به هم میریزه چیه و چیکار باید کرد؟

امیر کوثری
10-04-23, 20:07
سلام بچه ها من یه پروژه طراحی بطری آب معدنی دارم اوردم تو مکس حالا میخوام رندر بگیرم خیلی خوب نمیشه کارتونی در میاد چیکار کنم؟
کسی یه متریال مناسب برا این کار داره؟
یا یه تنظیماتی که بهم کمک کنه؟

dsmax
10-04-23, 21:11
سلام بچه ها من یه پروژه طراحی بطری آب معدنی دارم اوردم تو مکس حالا میخوام رندر بگیرم خیلی خوب نمیشه کارتونی در میاد چیکار کنم؟
کسی یه متریال مناسب برا این کار داره؟
یا یه تنظیماتی که بهم کمک کنه؟

اگه توضيحاتتون جامع تر بود مي تونستم كمكتون كنم .متوجه نمي شم مشكل از مدلسازيتونه كه حالت كارتونيه يا متريالش؟

dsmax
10-04-23, 21:39
سلام یه سوال داشتم علت اینکه در ساخت کراکتر بعد از مش اسموث وقتی یه نقطه را تارگت میکنیم بعضی قسمتهای دیگه به هم میریزه چیه و چیکار باید کرد؟

ببين عزيزم وقتي يك مديفاير (اصلاح كننده) را به جسمت اضافه مي كني جسم ماهيتش تغيير مي كنه به اون مديفاير.
بزار با زبون ساده تر برات توضيح بدم.فرض كن يك استوانه مي سازي.وقتي يك مديفاير edit poly اضافه مي كني بهش ديگه استوانه نيست بلكه يك جسم قابل ويرايشه.
وقتي مديفاير mesh smooth اضافه مي كني ديگه جسم قابل ويرايش نيست.
پس شما دو تا راه داري يا تغييراتي كه روي مديفاير زير mesh smooth اعمال مي كني را با توجه به مديفاير بالايي انجام بدي چه جوري با فشردن كليد show end and result..

1913
.اونوقت مي بيني با جابجايي يك vertex چه تغييري كلي روي جسمت اتفاق مي افته..و راه دوم اينكه بعد از اضافه كردن mesh smooth يك مديفاير اصلاح كننده مثل edit poly يا edit mesh اضافه كني و كارت رو ادامه بدي.موفق باشي

امیر کوثری
10-04-24, 00:55
مشکل طراحی ندارم ولی همیشه تو رندر گرفتن چه کترتی معماری چه کارای دیگه رندرم مثل نقاشی میشه طبیعی نیست نمیگم میخوام مثل وی ری بشه ولی خوب نیست دیگه:blink: نمیدونم به متریال مربوطه یا نور دادن بیشتر فکر کنم نور دادن و بلد نیستم کمککککککککک

mandana mirzadeh
10-04-24, 02:19
show end and result رو می زنم تا یه جاهای خوب کار می کنه ولی مثلا تو صورت روی قسمت لب که آخر کار بود وقسمت انتهایی ران که یه مقدار بیشتر کار میبره و کمی هم باید برش اضافه بدی یهو قاطی می کنه کل اون قسمت دفرمه میشه نقطه های اضافه رو مجبورم تارگت کنم چون پاک که میکنم کلا یه faceپاک می شه نمیدونم چرا؟:confused1:

dsmax
10-04-24, 04:09
مشکل طراحی ندارم ولی همیشه تو رندر گرفتن چه کترتی معماری چه کارای دیگه رندرم مثل نقاشی میشه طبیعی نیست نمیگم میخوام مثل وی ری بشه ولی خوب نیست دیگه:blink: نمیدونم به متریال مربوطه یا نور دادن بیشتر فکر کنم نور دادن و بلد نیستم کمککککککککک

دوست عزيز من فكر نمي كنم مشكلتون از نور پردازي باشه من خيلي سريع يك بتري ساختم ويك نور معمولي OMNI توي صحنه گذاشتم. و با منتال ري رندر گرفتم.اصلا شبيه نقاشي نشده.فكر مي كنم مشكل توي متريال دهي تون هست از ARCH & DESIGN استفاده كند. و IOR رو من براي اين بطري IOR=1.07 در نظر گرفتم
1967

dsmax
10-04-24, 04:14
show end and result رو می زنم تا یه جاهای خوب کار می کنه ولی مثلا تو صورت روی قسمت لب که آخر کار بود وقسمت انتهایی ران که یه مقدار بیشتر کار میبره و کمی هم باید برش اضافه بدی یهو قاطی می کنه کل اون قسمت دفرمه میشه نقطه های اضافه رو مجبورم تارگت کنم چون پاک که میکنم کلا یه faceپاک می شه نمیدونم چرا؟:confused1:

1- از روش BOX LOW POLY استفاده كن.(مدلسازي جعبه اي با سگمنت هاي كم) و هر جايي كه نياز داشتي برش بزن
2-براي هر قسمت و مرحله يك مديفاير EDIT POLY مثلا براي چشم.ابرو.گونه....
3-براي پاك كردن VERTEX به قول خودت اضافه ،كليد REMOVE رو از مديفاير EDIT POLY بزن نه كليد DEL كيبرد

موفق باشي

msr
10-04-25, 10:22
وقتی برنامه مکس رو باز می کنم نوار بالایی که توش علامت اندو ومیرور و...بود نیست باید چه کار کنم؟

mandana mirzadeh
10-04-25, 18:13
وقتی برنامه مکس رو باز می کنم نوار بالایی که توش علامت اندو ومیرور و...بود نیست باید چه کار کنم؟
customize: show ui: show main tool bar یا alt+6

امیر کوثری
10-04-26, 07:45
dsmax عالی بود بطریت ولی من رندر معمولی میگیرم شما با منتال ری گرفتی که من اصلا نمیدونم چیه بذتر یکم ور برم ببینم چیکار میکنم ;)

دریا1
10-04-26, 10:12
سلام دوستان کسی می دونه چرا موقع کار با تکست توی تری دی حروف فارسی به هم نمی چسبند واز چپ به راستن؟:victory:

moeinnn
10-04-26, 17:11
دوست عزیز 3D Max نرم افزار سینمایی است نه معماری

Unrated
10-04-26, 19:12
3ds max نرم افزار مدل سازی/ انیمیشن هست. نه نرم افزار سینمایی.

dsmax
10-04-27, 04:18
سلام دوستان کسی می دونه چرا موقع کار با تکست توی تری دی حروف فارسی به هم نمی چسبند واز چپ به راستن؟:victory:

دوست عزيز اول اينكه تاپيكي به نام اورژانس مكس هست كه سوالتون رو بايد اونجا مي پرسيدين و از مديرا مي خوام اين تاپيك رو جابجا كنن. و دوم اينكه اين مشكل تازه اي نيست اكثر نرم افزارا اين مشكل رو دارن و بايد از يك برنامه كامپايلر استفاده كني من براي تايپ فارسي از برنامه فارسي نويس جوان استفاده مي كنم برنامه هاي ديگه اي هم هست كه من فعلا حضور ذهن ندارم.موفق باشي

mandana mirzadeh
10-04-27, 16:43
می دونم که کاربرد در معماری هم داره و در حقیقت کارهای مدل سازی مربوط به auto cadرو با تری دی انجام میدهند

pesarak
10-04-27, 23:18
سلام دوستان...مشکل من توی عکس زیر کاملا مشخصه..
این دو تیکه جفتش یه متریال و تکستر داره..اما نمی دونم چرا قسمت سمت راست اینجوری میشده..
من قسمت سمت راست رو با پلن کشیدو و بعد کانورتش کردم توی ادیت پولی و بعد ورتکس هار جا بجا کردم و فرمم رو ساختم..اما اینجوری میشه..کمکم کنید دوستان.
http://www.privateimage.com/images/2775rbzc5cdgiuppbykk_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=2775rbzc5cdgiuppbykk.jpg)

pesarak
10-04-28, 23:50
اقا یکی نبود جواب ما رو بده؟؟

امیر کوثری
10-04-29, 04:43
شما برو تو مادیفای لیست uvw map رو بزن یه سری پارامتر هست که به راحتی میتونی باهاش تنظیم کنی امیدوارم این مشکلت رو حل کنه

msr
10-04-29, 09:51
چطوری میشه پرزهای یه موکت پرز بلند یا چمن روساخت؟

msr
10-04-29, 10:34
نحوه کار با cloth رادر مکس بگویید.

دریا1
10-04-30, 20:32
دوست عزيزهمونطور كه از نام raytrace مشخصه رديابي اشعه هاي محيطه. شما براي اينكه حضور يكي ماده raytrace رو توي صحنه احساس كنيد بهتره
1- با mental ray رندر بگيريد.
2- شيي كه اين متريال بهش اختصاص داده شده بايد حتما توي محيطي باشه كه چند تا شي ديگه اطرافش باشن .يا حداقل روي يك سطح باشه
3- بهتره نور پردازي فراموش نشه انواع نور و سايه مي تونه به يك فضاي حتي خيلي ساده جون ببخشه.
4- 4-reflect راكه فراموش نكردي اگر مي خواهي حالت آينه پيدا كنه عدد رو روي 100 يا رنگ را روي سفيد تنظيم كن در غيراين صورت 0-100 ويا از سياه تا سفيد نتايج مختلفي روبدنبال داره كه امتحان كردنش خالي از لطف نيست.موفق باشي
ازت واقعا ممنونم

JamesWatt
10-05-02, 05:52
سلام
بچه ها من یه دستگاه استریولیتوگراف دارم که مدل با پسوند stl و پسوندهای رایج نرم افزارهای مکانیک را میگیره و برام دلشو میسازه میخاستم ببینم کسی میتونه یه عکس چهره رو با نرم افزارهای مدل سازی مثلا تری دی مکس مدل سازی کنه یکم برام اگه میشه توضیح بدید چقدر زمان میبره متوسط..چقدر مهارت میخاد و جزئیات فنی دیگه
من با کتیا سالید ورک پرو انجینر یونیگرافیک اتوکد مکانیکال و خیلی از نرم افزارهای مکانیک کار کردم و اینا به علت ماهیت مهندسی که دارند خیلی دقیق هستند و فقط یکم تو محیطهای سورفیس و محیطهای شیپینگ دست ادم بازه و نمیشه مثلا یه عکسو مدل سازی کرد به این اسونی (البته مگر اینکه ابعاد دقیق رو داشته باشیم که راحت میشه کار) میخام ببینم با نرم افزارهایی که بیشتر هنری هستند کار چطوریه .. لطفا اگه کسی میتونه یه عکس چهره را برام مدل کنه بفرسته ببینم دستگاه قبول میکنه

مک10
10-05-02, 21:15
سلام
یه سئوال.
کسی میدونه چطور میشه تو مکس یک جسم نورانی ساخت؟ مثل یک گوی نورانی. یا اگر آموزش اون جایی توی این سایت هست راهنمایی کنه ممنون میشم.

dsmax
10-05-03, 23:09

براي ساختن پرز بلند موكت يا چمن دو راه وجود داره يا مدلسازي كني و يا از متريال استفاده كني
راه اول رو كه من توي آموزش هفت سين ساختن سبزه رو گذاشتم مي توني تعميمش بدي براي چمن و يا موها رو كوتاه كني براي فرش و....وپلاگينهايي به نامobject Sisyphus وitoo softwareهم هست كه براي ساختن چمن كمكتون مي كنه.
در مورد راه دوم هم خيلي ساده هست از يك نقش نويز كه توي فتوشاپ مي سازي براي displacement استفاده كن

dsmax
10-05-03, 23:32
نحوه کار با cloth رادر مکس بگویید.

مديفاير cloth فوق العاده كاربردي و وسيعه من يكي از موارد استفادش رو توي تاپيك هفت سين آموزش دادم و سعي مي كنم موارد ديگه اش رو هم آموزشش رو بزارم

dsmax
10-05-03, 23:35
سلام
یه سئوال.
کسی میدونه چطور میشه تو مکس یک جسم نورانی ساخت؟ مثل یک گوی نورانی. یا اگر آموزش اون جایی توی این سایت هست راهنمایی کنه ممنون میشم.

براي ساختن يك جسم نوراني چندين راه وجود داره كه يكيش اينه:
1-از پنجره متريال اديتور material id channel رو عددي دلخواه مثلا 1 انتخاب كني
2855

2-از پنجره environment and effect از تب effect ،len effects رو اضافه كني
3-از رول آوت پارامترهاي اين افكت glow رو اضافه كني
4-از رول اوت مخصوص اين افكت روي تب option كليك كني
2858

5-و مطابق شكل زير اون id كه به متريالت نسبت داده بودي را اينجا معرفي كني.
2856

فقط لازمه پارامترهاش رو حتما تنظيم كني چون مقدارش خيلي زياده.

dsmax
10-05-03, 23:35
سلام
بچه ها من یه دستگاه استریولیتوگراف دارم که مدل با پسوند stl و پسوندهای رایج نرم افزارهای مکانیک را میگیره و برام دلشو میسازه میخاستم ببینم کسی میتونه یه عکس چهره رو با نرم افزارهای مدل سازی مثلا تری دی مکس مدل سازی کنه یکم برام اگه میشه توضیح بدید چقدر زمان میبره متوسط..چقدر مهارت میخاد و جزئیات فنی دیگه
من با کتیا سالید ورک پرو انجینر یونیگرافیک اتوکد مکانیکال و خیلی از نرم افزارهای مکانیک کار کردم و اینا به علت ماهیت مهندسی که دارند خیلی دقیق هستند و فقط یکم تو محیطهای سورفیس و محیطهای شیپینگ دست ادم بازه و نمیشه مثلا یه عکسو مدل سازی کرد به این اسونی (البته مگر اینکه ابعاد دقیق رو داشته باشیم که راحت میشه کار) میخام ببینم با نرم افزارهایی که بیشتر هنری هستند کار چطوریه .. لطفا اگه کسی میتونه یه عکس چهره را برام مدل کنه بفرسته ببینم دستگاه قبول میکنه

دوست عزيز حتما براي ساختن سر لازم نيست تري دي مكس رو(حرفه اي) بلد باشي نرم افزارهاي ديگه هم هست.كه خيلي سريع براتون يك سر با پارامترهاي قابل تغيير مي سازه.من مي خوام بهت نرم افزار facegen رو معرفي كنم كه فقط كافيه عكسي رو از نماي جلو و نيمرخ چهره بهش بدي و سه بعديش رو برات مي سازه.اگه خواستي مي توني عكس مورد نظرت رو برام بفرستي تا من فايل 3ds رو برات بفرستم

dsmax
10-05-03, 23:37
سلام دوستای خوبم یه مشکل اساسی من فایل های ذخیره شده مکسم همشون وقتی باز میکنم خالی هستند علت چیه چیکار کنم

دوست خوبم فايلهاي تري دي مكس بعد از يك مدتي خراب مي شن.نمي دونم دليل علميش چيه.اما راهش اينه كه فايلهات رو save as.. كني نه save موفق باشي

دریا1
10-05-04, 01:21
سلام دوستان اگر کسی بتونه درباره تنظیمات پنجره رندر (منتال ری )و گزینه های مختلفش توضیح بده واقعا ممنون میشم

)

FANTOM
10-05-09, 07:40
[quote=dsmax;116462]دوست عزيز من فكر نمي كنم مشكلتون از نور پردازي باشه من خيلي سريع يك بتري ساختم ويك نور معمولي OMNI توي صحنه گذاشتم. و با منتال ري رندر گرفتم.اصلا شبيه نقاشي نشده.فكر مي كنم مشكل توي متريال دهي تون هست از ARCH & DESIGN استفاده كند. و IOR رو من براي اين بطري IOR=1.07 در نظر گرفتم

دوست عزيز
ايناروكجا ميشه پيداكرد؟

dsmax
10-05-12, 08:16
[quote=dsmax;116462]دوست عزيز من فكر نمي كنم مشكلتون از نور پردازي باشه من خيلي سريع يك بتري ساختم ويك نور معمولي OMNI توي صحنه گذاشتم. و با منتال ري رندر گرفتم.اصلا شبيه نقاشي نشده.فكر مي كنم مشكل توي متريال دهي تون هست از ARCH & DESIGN استفاده كند. و IOR رو من براي اين بطري IOR=1.07 در نظر گرفتم

دوست عزيز
ايناروكجا ميشه پيداكرد؟

اين تاپيكو ببين:
ساختن نمايي از دريا (رندر:منتال ري)

s.j
10-05-12, 09:03
سلام دوستان
سلام آرشیتکت جان به نظر من بهتره خودت یاد بگیری چون من دارم این کارو می کنم اگه خواستی کتاب بگیری تالیف مهندس علی محمودی رو بگیر کتاب مفیدیه در ضمن سعی کن هر کلاسی که میخوای بری قبلش یه خورده اطلاعات در مورد اون موضوعی که می خوای بری کلاس، کسب کنی به هر حال موفق باشی:cool:

s.j
10-05-12, 09:15
:cool:سلا م.برای دادن حالت مو، پرز و چمن از فرمانhir and fur در لیست modify استفاده کنین. قبلش باید موضوع رو انتخاب کنید بعد فرمانو اجرا کنین.فقط باید برای تبدیل شدن به مدل دلخواهتون تنظیماتش روبا دقت انجام بدین. فکر کنم این راه ساده تر باشه:cool:

s.j
10-05-12, 09:25
customize: show ui: show main tool bar یا alt+6
:cool:سلام روی یکی از نوار ابزارها کلیک راست ن(فقط مواظب باش روی آیک نه کلیک نکنی رو قسمت خالیش کلیک راست کن)بعد دقت کن که گزینه main toolbar تیک خورده باشه . همین:cool:

سيمين صحرائيان
10-05-12, 11:29
سلام .من يه انيماتورم اما 2 بعدي كارم و خيلي دوست دارم كار با تردي مكس رو يادبگيرم و متاسفانه وقتشم ندارم چون هم شاغلم هم دانشجو و هم متاهل .حلا بگيد چطور به خاسته ام برسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Talisa
10-05-16, 20:04
سلام چطوری میشه به حجمی که با کد سه بعدی ترسیم شده توی مکس بهش متریال داد مرسی

Black eyed peas
10-05-16, 22:51
سلام خدمت دوستان عزیز.
من چند تا موضوع با Ngon و ellipseساختم حالا که میخوام بهشون extrode بدم توی کادر بازشو modify فقط face extrode داره چجوری بهشون حجم بدم؟:'(:(

s.j
10-05-17, 07:19
سلام کسی میتونه چند تا متریال بهم بده یا طریقه ساخت چند مورد رو بهم بگه-در زمینه نمای کامپوزیت-کمک از بزرگان مکس:cool:

mandana mirzadeh
10-05-18, 17:41
سلام .من يه انيماتورم اما 2 بعدي كارم و خيلي دوست دارم كار با تردي مكس رو يادبگيرم و متاسفانه وقتشم ندارم چون هم شاغلم هم دانشجو و هم متاهل .حلا بگيد چطور به خاسته ام برسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کتابهای تری دی مکس در بازار هست میتونید با اونا شرع کنید ولی از اول موضع کاری تون و مشخص کنید که وقتتون تلف نشه . بعد که ابتدای کار رو یاد گرفتید برای مراحل پیشرفته تر میتونید از کلاسهای خصوصی استفاده کنید که میتونه حتی یه روز در هفته باشه این کلاسها قیمتهای متفاوت دارند مثلاًمن قبل از عید از یک آموزشگاه وابسته به فنی حرفه ای پرسیدم جلسه ای 12000 تومان بود .موفق باشید

Black eyed peas
10-05-19, 05:50
سلام و خسته نباشید .عزیزم من یک مشکل جدی تو این مقوله دارم که هنوز منتظر جوابم. مال 1 پروزه تو مترو هستش.
همه موضوع هام که ساختم حجم میگیره بغیر از موضوع هایی که با vortex بهشون شکل دادم. این موضوع ها face extrude داره که فقط بهش سطح میده اما حجم amount مقدارش تاثیری تو شکل نداره و حجم نمیگیره.
تورو خدا زود تر جواب بدین.:(:(:(

dsmax
10-05-19, 07:15
سلام و خسته نباشید .عزیزم من یک مشکل جدی تو این مقوله دارم که هنوز منتظر جوابم. مال 1 پروزه تو مترو هستش.
همه موضوع هام که ساختم حجم میگیره بغیر از موضوع هایی که با vortex بهشون شکل دادم. این موضوع ها face extrude داره که فقط بهش سطح میده اما حجم amount مقدارش تاثیری تو شکل نداره و حجم نمیگیره.
تورو خدا زود تر جواب بدین.:(:(:(

در اين جور مواقع فقط بايد پيشند ببندي :blink:و كلاه شيريني پزي رو بزاري سرت و قالب بزني:blink::blink:. دارم جدي مي گم،اينجوري عمل كن:
يك Plane رسم كن و انتخابش كن از پنل geometry-compound object روي كليد shapemerge كليك كن از رول آوت pick operand گزينهpick shape را انتخاب و حالا شكل (دو بعدي) كه مي خواي حجم داشته باشه را انتخاب كن.
(اينجايه كاره كه بايد قالب بزني:D):از همون رول اوت و از قسمت operation گزينه cookie cutter وگزينه invert را تيك بزن

كار تمومه كافيه مديفاير extrude را اضافه كني و مي توني لبه هارو chamfer كني
من اين كار رو بيشترش رو با همين روش ساختم:
4139

موفق باشي:victory:

ellina
10-05-20, 00:57
سلام؛من مدت کوتاهی که در حال آموزش 3d هستم ؛ لطفا درباره متریال ها من را راهنمایی کنید.(مخصوصا شیشه)

ellina
10-05-20, 01:44
تو رو خدا یکی جواب منو بده . [:)

Black eyed peas
10-05-23, 19:01
dsmax يه دونه باشي مر30 الان دارم ميرم كلاه شيريني پزي بخرم

Black eyed peas
10-05-23, 19:21
سلام؛من مدت کوتاهی که در حال آموزش 3d هستم ؛ لطفا درباره متریال ها من را راهنمایی کنید.(مخصوصا شیشه)

سلام
ببين عزيزم ساخت متريال شيشه خيلي راحته .
ابتدا كليد m رو ميزني تا متريال اديتور باز شه بعد روي كليد standard كليك ميكني تو material/ map گزينه Architectural رو دوبار كليك ميكني تو پنجره متريال اديتور ، تو قسمت templates از كادر باز شو گزينه Glass- Clear رو انتخاب ميكني.
شما الان شيشه داري بپا نشكنيش;)
اگه خواستي رنگ بدي بهش ميتوني تو Diffuse color رنگ مورد نظر رو بدي ولي اگه ميخواي بي رنگ باشه بايد بهش سفيد مطلق بدي. در ضمن گزينه Index of Refraction مربوط ميشه به ميزان درخشندگي يا شفافيت سطح شيشه شما. اونقد كه اگه دست بهش بزني جاي انگوشتات روش ميمونه.:D
موفق باشي by:victory:

Black eyed peas
10-05-23, 21:49
حالا كه زحمت ميكشيد لطفا آموزش ساخت رعد و برق كه فكر ميكنم پلاگين بخواد رو بصورت كامل توضيح بديد.
ممنون و تشكر

itsamemar
10-05-31, 17:28
این لینک یه سری آدمهای سه بعدی :

http://picdozer.com/thumb-8086_4B82B518.jpg (http://picdozer.com/share-8086_4B82B518.html)

Title:

Description: Good looking, casually dressed men and women in a wide variety of postures, gestures & leisure activities. These 109 people are sitting, walking, traveling, in beach attire, reading, shopping, running, skating, cycling and more. Surely will be an appealing addition to your design palette.
Year: 2010
Category: 3D Модели
size: 130Mb + 130Mb
format: *.mov

I
Скачать с Letitbit Part 1 (http://letitbit.net/download/8131.8079452354fc8ec6993d37821/I_WeekendPeople.part1.rar.html)
Скачать с Letitbit Part 2 (http://letitbit.net/download/5116.56d811f980b8c893d808a5277/I_WeekendPeople.part2.rar.html)
II
Скачать с Letitbit Part 1 (http://letitbit.net/download/8199.c88fa90276f3087be06630615/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar.html)
Скачать с Letitbit Part 2 (http://letitbit.net/download/8145.d8bf674416850f7323b8069f7/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar.html)
I
II
Скачать | Download | shareflare.net Part 1 (http://shareflare.net/download/8142.c88fa90276f3087be06630615/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar.html)
Скачать | Download | shareflare.net Part 2 (http://shareflare.net/download/8461.d8bf674416850f7323b8069f7/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar.html)
I
Скачать | Download | RapidShare Part 1 (http://rapidshare.com/files/353562723/I_WeekendPeople.part1.rar)
Скачать | Download | RapidShare Part 2 (http://rapidshare.com/files/353561220/I_WeekendPeople.part2.rar)
II
Скачать | Download | RapidShare Part 1 (http://rapidshare.com/files/353546640/I_People_on_the_weekend_2.part1.rar)
Скачать | Download | RapidShare Part 2 (http://rapidshare.com/files/353545380/I_People_on_the_weekend_2.part2.rar)

حسام جان داداش من اینارو دانلود کردم فرمتشون tif بود .:D
کسی میتونه لینک چند تا RPC واسه دانلود بزاره . نیازمندیم جون داداش

Talisa
10-06-03, 08:52
سلام میشه متریال دادن به حجمی که در کد سه بعدی ترسیم شده رو اموزش بدین اخه من یه مشکلی دارم اینه که به حجم متریال میدم ولی موقع رندر گرفتن متریال توش دیده نمیشه شاید متریال دادن من اشتباه باشه میشه طرز متریال دانو اموزش بدین ! مرسی

Parandeye Mohajer
10-06-06, 16:25
سلام بچه‌ها همونطور که میدونید بعد از کلی کلنجار بین راینو و تری دی بالاخره شروع به یادگرفتن 3d کردم، الانم دارم مثلا طرحمو که هتله مدل میکنم اما یه مشکل دارم:
من از یه مکعب حجم زیرو خارج کردم اما مشکل اینجاس که میخام پلیگانارو به زمین متصل کنم، چون سطح دارای انحناس تصمیم گرفتم چنتا چنتا پلیگانارو اکسپورت کنم بعدش ایج یا ورتکساشو یا ول یا کانکت کنم اما هرکاری میکنم کانکت نمیشه حالا یه کمک میکنید؟
http://imgdl.ir/images/78hotel3_tn.jpg (http://imgdl.ir/view-78hotel3.jpg)

بین این پلیگانا هم دوباره اکسترود میشه بعدش باید این دوتا بهم با این واسطه متصل بشن که نمیشه.

http://imgdl.ir/images/652_tn.jpg (http://imgdl.ir/view-652.jpg)

Parandeye Mohajer
10-06-07, 05:23
با یکم ور رفتن مشکل حل شد:)
چون اکسترود از یه شکل انجام شده گویا نمیشه از ول استفاده کرد،
روش کشف شده:
3 پلیگان عمودیرو پاک کردم بعدش خیلی راحت بریج شد...
یکم پشت کار حلال تمام مشکلاته رفقا:cool:

Talisa
10-06-07, 08:52
سلام من یه مشکلی دارم اونم اینه که وقتی حجمم رو با کد 3بعدی میکشم و میخوام توی مکس بهش متریال بدم متریال میگیره ولی موقع رندر گرفتن متریالم دیده نمیشه میشه راه متریال دادن رو اموزش بدین شاید روش من اشتباهه مرسی (ببخشید من این درخواست رو اشتباها جای دیگه هم دادم شرمنده )

Black eyed peas
10-06-11, 15:10
سلام دوستان آموزش ساخت رعد و برق و جرقه الکتریکی در مکس یادتون نره

m.b2679s
10-06-11, 21:03
سلام چه طور میشه تو مکس متریال شیشه ساخت:cool:

dsmax
10-06-12, 01:44
حالا كه زحمت ميكشيد لطفا آموزش ساخت رعد و برق كه فكر ميكنم پلاگين بخواد رو بصورت كامل توضيح بديد.
ممنون و تشكر

سلام به تمام مكس كاراي عزيز دوباره اينجا كه پر از سوال بي جواب شده تا اونجايي كه وقت كنم امشب جواب سوالاتتون رو مي دم :

دوست عزيز اين تاپيك اورژانسه مكسه يعني وقتي داري يه راهي رو مي ري و يه مشكل كوچولو يا بزرگ داري مي توني اينجا بپرسي اينكه مي خواي ساخت رعد و برق رو اينجا توضيح بديم آموزش ساخت رعد و برق خيلي طولانيه و سطحه آموزشيش پيشرفته است توضيح لفظيش يكي دو ساعت طول مي كشه حالا اگه اين آموزشها بخواد با عكس همراه باشه فكر مي كنم 5-6 صفحه اي بشه حداقل.پلاگينش هم همينطور البته من رعد و برق روخودم مي سازم و از پلاگين استفاده نكردم و بلدم نيستم شايد يك روزي حسش بود و آموزشش رو گذاشتم اما فعلا كه نيست .موفق باشي

dsmax
10-06-12, 01:46
با یکم ور رفتن مشکل حل شد:)
چون اکسترود از یه شکل انجام شده گویا نمیشه از ول استفاده کرد،
روش کشف شده:
3 پلیگان عمودیرو پاک کردم بعدش خیلی راحت بریج شد...
یکم پشت کار حلال تمام مشکلاته رفقا:cool:

خوشحالم كه به اين نتيجه با ارزش رسيديد حالا هرچي بيشتر كار كنيد به نتايج بهتري هم مي رسيد يكي از اين نتايج اينكه: براي ساختن ناهمواريهاي زمين چرا از باكس استفاده كرديد؟؟چرا اون polygon ها رو ساختيد كه مجبور بشيد پاكش كنيد ؟؟حتما با ضريب سگمنت بالا و مديفاير meshsmooth يا turbosmooth اين سطح رو در آورديد
پيشنهاد مي كنم با روشي كه بهت پيشنهاد مي كنم يك بار ديگه ناهمواري هايي كه مي خواي رو بسازي و ببيني چه صحنه سبك (از لحاظ حجم) و زيبايي خواهي داشت
از پنل createè geometryènurbs surface مي توني point surface رو انتخاب كني از رول آوت create parameters تعداد نقاط طول و عرض رو به دلخواه تغيير بده توي نماي top پلانت رو رسم كن و روي سربرگ مديفاي نقاط كنترلي رو انتخاب كن تا روشن بشه حالا نقط رو مي توني ويرايش كني و ببيني چه انحناهاي زيبايي به كارت مي ده
موفق باشي:victory::victory:

dsmax
10-06-12, 21:53
سلام من یه مشکلی دارم اونم اینه که وقتی حجمم رو با کد 3بعدی میکشم و میخوام توی مکس بهش متریال بدم متریال میگیره ولی موقع رندر گرفتن متریالم دیده نمیشه میشه راه متریال دادن رو اموزش بدین شاید روش من اشتباهه مرسی (ببخشید من این درخواست رو اشتباها جای دیگه هم دادم شرمنده )

سلام چه طور میشه تو مکس متریال شیشه ساخت:cool:
سلام به همه
دوست عزيز آموزش ساختن متريال شيشه رو توي چه موتور رندري مي خواي ساختن شيشه خيلي آسونه توي هر رندري من برات وي ري و منتال ري رو توضيح مي دم
براي وي ري كارت خيلي ساده است نوع ماده استاندارد متريال رو به vraymlt تغيير بده و طبق عكس تنظيماتي رو كه نشون دادم رو اعمال كن توجه كن كه با تغيير مقدار ior مي توني آب شيشه نازك يا ذره بيني و يا حباب داشته باشي
7541
براي منتال ري هم بازم ساده است بعد از اينكه نوع رندر رو منتال ري اتنخاب كردي نوع استاندارد ماده رو به arch & design تغيير بده و باز هم طبق عكس تنظيماتش رو انجام بده باز هم مقدار ior را مد نظر قرار بده همون توضيح قبلي.
خب حالا مي خواهيم اين ماده شيشه رو كه ساختيم رو به آبجكتي توي صحنه نسبت بديم آبجكت مورد نظر رو انتخاب و كليد assign material to selection رو از پنجره متريال اديتور مي زنيم من دور اين كليد با خط سبز توي هر دو عكس كادر كشيدم. اينكه مي بينيد اين علامت توي عكس غيره فعاله چون من آبجكتي انتخاب نكردم مــــعفق(!) باشين
7542

Talisa
10-06-13, 09:19
سلام من فقط مکس دارم وی ری و منتال ندارم یعنی مشکل متریال من به خاطر نداشتن این دوتاست؟:confused1:

dsmax
10-06-13, 13:43
سلام من فقط مکس دارم وی ری و منتال ندارم یعنی مشکل متریال من به خاطر نداشتن این دوتاست؟:confused1:

نه مشكلت اينجاست كه سعي نمي كني ياد بگيري فقط مي خواي يه سوالي بپرسي به جواب گوش نمي دي مهم برات فقط پرسيدنه:cursing::cursing:
دوست من منتال ري چيه؟؟
توي همين تالار يه تاپيك آموزشي هست بد نبود يه نگاهي بهش مي كردي
ساختن نمايي از دريا (رندر:منتال ري)
:cursing:

s.a.r.a
10-06-14, 01:19
سلام من نمیدونم این 3d مو چیکار کردم که وقتی رندر میگیرم فقط سیاه سفید در میاد.اینطوری:

http://www.iranimg.com/images/52564187802007334218_thumb.jpg (http://www.iranimg.com/viewer.php?file=52564187802007334218.jpg)

چیکا کنم رنگی رندر بگیره؟
(ببخشید اگه سوالم یکم پیش پا افتادس.آخه تازه کارم:blushing:)

dsmax
10-06-14, 13:05
سلام من نمیدونم این 3d مو چیکار کردم که وقتی رندر میگیرم فقط سیاه سفید در میاد.اینطوری:

http://www.iranimg.com/images/52564187802007334218_thumb.jpg (http://www.iranimg.com/viewer.php?file=52564187802007334218.jpg)

چیکا کنم رنگی رندر بگیره؟
(ببخشید اگه سوالم یکم پیش پا افتادس.آخه تازه کارم:blushing:)

دوست عزيز دو تا دليل مي تونه داشته باشه يا نرمالهاي وجهات به سمت داخله كه راهش اينه كه يك مديفاير normal بهش اضافه كني و يا متريالي كه استفاده كرده توي موتور رندرت ساپورت نمي شه مثلا متريالهاي خاص منتال ري كه توي رندر دفالت ووي ري و .. ساپورت نمي شه يا برعكس.
سوالتون اصلا هم پيش پا افتاده نبود مشكل خيلي ها ممكنه باشه .معفق(!) باشين:victory::cool:

dehdaran
10-06-14, 14:55
سلام من تازه دارم 3dsmax یاد میگیرم استادم یه تمرین بهم داده که باید تا پنجشنبه انجامش بدم اما 3دی مکس من مشکل پیدا کرده یعنی ابزار Select And Move تغییر کرده قبلا بزرگتر بود اما حالا کوچیک شده نمیدونم باید چه کارش کنم؟ تورو خدا خیلی زود بهم کمک کنید و جوابم بدید.

Talisa
10-06-21, 09:29
عجب آدم عصبی هستی آقا ! خب من تازه دارم مکس یاد میگیرم یکم برام سخته تازه کلاسم نمیرم خودم دارم کتاب میخونم تا یاد بگیرم :(:cursing::'(
منتال ری نرم افزاریه مثل وی ری کمی مجهز تر

Talisa
10-06-21, 09:54
تقصیر من نیست به خدا به من گفته بودن منتال ری یه نرم افزاره خاصه :'(

dsmax
10-06-21, 14:14
عجب آدم عصبی هستی آقا ! خب من تازه دارم مکس یاد میگیرم یکم برام سخته تازه کلاسم نمیرم خودم دارم کتاب میخونم تا یاد بگیرم :(:cursing::'(

تقصیر من نیست به خدا به من گفته بودن منتال ری یه نرم افزاره خاصه :'(

من آقا نيستم اولا دوما عصبي هم نيستم:D
بيشتر كار كن موفق مي شي:victory::confused1:

Talisa
10-06-24, 08:33
سلام
یه کم برام سخته ولی سعی بیشتری میکنم مرسی:blushing:

Talisa
10-06-24, 08:38
راستی یه سوال دارم متریال ورق کامپوزیت رو چطوری میشه ساخت ؟ البته اگه امادش هست از کجا باید تهیه کنم ؟یه سوال دیگه اینکه وقتی به حجمم متریال میدم گوی متریال کم میارم چطوری میتونم گوی اضافه کنم ؟
ببخشید من همیشه زیاد سوال دارم
مرسی

Black eyed peas
10-06-24, 19:08
سلام دوست عزیز و خسته نباشید بابت زحماتتون.من آموزش ساخت رعد و برق و جرقه الکتریکی در مکس رو میخوام که خیلی برام مهمه.
البته تو اسمون نمیخوام اعمال کنم. من میخوام بین 2 جسم این جرقه برقی رو اعمال کنم مث جرقه 2سر شوکر برقی. گفتم شاید فرق کنه اخه مبتدیای مثل من نمیدونن.
ببخشید اگه این درخواستو بد جایی گذاشتم بگید برش دارم.

Black eyed peas
10-06-24, 20:31
دوست عزيز اين تاپيك اورژانسه مكسه يعني وقتي داري يه راهي رو مي ري و يه مشكل كوچولو يا بزرگ داري مي توني اينجا بپرسي اينكه مي خواي ساخت رعد و برق رو اينجا توضيح بديم آموزش ساخت رعد و برق خيلي طولانيه و سطحه آموزشيش پيشرفته است توضيح لفظيش يكي دو ساعت طول مي كشه حالا اگه اين آموزشها بخواد با عكس همراه باشه فكر مي كنم 5-6 صفحه اي بشه حداقل.پلاگينش هم همينطور البته من رعد و برق روخودم مي سازم و از پلاگين استفاده نكردم و بلدم نيستم شايد يك روزي حسش بود و آموزشش رو گذاشتم اما فعلا كه نيست .موفق باشي

متشکرم دوست من.
از اینکه اینجا سوال کردم معذرت
من این سوال رو تو تاپیک اموزش گذاشتم اگه حال کردی جوابشو بزار خوشحال میشم .اینجا که کاری از دستم بر نمیاد ولی 10000بار از پستت تشکر میکنم که خستگیت در بره.:tt1:;)

hadiranjbari
10-07-03, 10:15
سلام من تازه شروع به ياد گيري 3ds كردم
gismo هاي حركت و چرخش و... غير فعال شده چجوري دوباره فعالشون كنم

arad.arch
10-07-07, 18:05
کمک . . . نیاز فوری به rpc فواره. . .
واقعا هرکی میتونه کمک که ثواب داره
جبران میکنم .........

حسام
10-07-22, 14:39
سلام احتمالا سرت خیلی شلوغه بابا من که اخراج شدم که:'(.
حالا عیب نداره فدا سرت.;) ولی بگو اینو چون 28 روز از 2 روزی که گفتی میگذره تشنه تر شدم.:D
تازه اگه بگی 1چیز ناب میشه من که تو هیچ سایت فارسی اموزششو ندیدم:tt1:
بازم تشکر و پیگیرم .
وای.. واقعا ببخشید... به کلی فراموش کرده بودم... شرمنده...
این هم.. عکسها و خود نمونه کار... از منبعی که داشتم...
ببخشید که آموزش به صورت عکس از کتاب هست... چون اگر میخواستم تایپش کنم.. خیلی طول میکشید... و من هم بی فرصت
امیدوارم همونی باشه که میخوای ( البته اینو بگم که.. این ساخت رعد و برق نیست.. اما نتیجه اش.. همونه که شما میخوای.. یعنی میتونی بعد از ساخت این... رعد رو هم به راحتی بسازی )
http://www.4shared.com/file/1w7SKZb0/sakht_raad.html

Parandeye Mohajer
10-07-22, 23:00
سلام خدمت همه دوستان
یه سئوال دارم اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم،
تو گوشه های کارام پلیگان بصورت مثلثی در میاد که موقع رندر کارو خراب میکنه پیشنهادی واسه برطرف کردن این مشکل دارید؟
http://www.tehranpic.net/images/pp418gvuyxgxlx57xp6u_thumb.jpg (http://www.tehranpic.net/viewer.php?file=pp418gvuyxgxlx57xp6u.jpg)

حسام
10-07-23, 00:13
سلام خدمت همه دوستان
یه سئوال دارم اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم،
تو گوشه های کارام پلیگان بصورت مثلثی در میاد که موقع رندر کارو خراب میکنه پیشنهادی واسه برطرف کردن این مشکل دارید؟
http://www.tehranpic.net/images/pp418gvuyxgxlx57xp6u_thumb.jpg (http://www.tehranpic.net/viewer.php?file=pp418gvuyxgxlx57xp6u.jpg)

من خیلی یادم نیست از مکس... اما .. فک کنم یکی از راههاش... برش دادن بسیله دستور cut باشه... و اون پولیگان ها رو به مش های 4 ضلعی تبدیل کردن
و البته... میتونی با جا به جا کردن ورتکس ها هم.. به نتیجه برسی...

mehraz23
10-07-23, 00:50
کمک . . . نیاز فوری به rpc فواره. . .
واقعا هرکی میتونه کمک که ثواب داره
جبران میکنم .........

من توی ابجکت های آماده ای که خود سایت گوگل واسه گوگل اسکچ آپ قرار داده 4 تا 5 مدل فواره دیدم
میتونی از اونجا دانلود کنی و بعد بیاریش تو مکس
حجمشونم کمه فکر کنم....:victory:

mehraz23
10-07-23, 01:09
پیشنهاد می کنم در مورد v-ray sun و تنظیماتش به خصوص سایه هاش توضیحاتی رو قرار بدین....
من وقتی v-ray sun میذارم سایه اصلا نداره....
مرسی

iceman10
10-07-29, 09:29
سلام چندتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید کارم گیر کرده من یه حجم و از اتوکد آوردم توی مکس نور \ردازی و دوربینشم درست کردم کاملم بهش متریال دادم الان
میخوام رندر بگیرم خواستم ببینم
1.. واسه طراحی فضای اطرافش باید چیکار کنم آدم و درخت و آبنما و جدول و اینا چجوری باید بزارم و
2..اینکه آسمانش چی میشه ممنون
میشم اگه کامل برام توضیح بدین
3.بعدشم اینکه من ویری مربوط به مکس دیزاین 2009 رو نصب کردم آخه مکس من هم همین ورژنه ولی وقتی توی قسمت متریال ادیتور میرم وروی گزینه متریال استاندارد کلیک میکنم توی قسمت سمت راست یا خمون قسمت متریال مپ بروزر برام ویری نیومده چرا؟البته وقتی تیک گزینه incompitle و میزنم میاد ولی به رنگ خاکستری که اونهم درست کار نمیکنه

mehraz23
10-07-30, 03:31
سلام چندتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید کارم گیر کرده من یه حجم و از اتوکد آوردم توی مکس نور ردازی و دوربینشم درست کردم کاملم بهش متریال دادم الان
میخوام رندر بگیرم خواستم ببینم
1.. واسه طراحی فضای اطرافش باید چیکار کنم آدم و درخت و آبنما و جدول و اینا چجوری باید بزارم و
2..اینکه آسمانش چی میشه ممنون
میشم اگه کامل برام توضیح بدین
3.بعدشم اینکه من ویری مربوط به مکس دیزاین 2009 رو نصب کردم آخه مکس من هم همین ورژنه ولی وقتی توی قسمت متریال ادیتور میرم وروی گزینه متریال استاندارد کلیک میکنم توی قسمت سمت راست یا خمون قسمت متریال مپ بروزر برام ویری نیومده چرا؟البته وقتی تیک گزینه incompitle و میزنم میاد ولی به رنگ خاکستری که اونهم درست کار نمیکنه

1/واسه طراحی فضای اطرافش 2 تا راه هست یکی این که بیای همه ی اینارو با دقت بسازی و بذاری دور و اطرافش که پیشنهاد نمی کنم چون هم ساختشون زمان زیادی می بره و هم اگه نتونی دیتیل هاشو در بیاری کارت در کل بی کیفیت و بی ارزش نشون میده
روش دوم روشی هست که من خودم انجامش میدم و نتیجه ی خوبی هم میده و اون اینه که من میام یه کلیت رو از احجامی که اطراف هستن مثل خیابون ها و ساختمون ها با یه کلیت و بدون دیتیل میسازم بعد به همشون یه رنگ خنثی ترجیحا خاکستری در بخش maps&material میدم (بسته به رنگ شیت و...میتونی هر رنگ دیگه ای بدی!)و یه مقداری opacity رو همونجا کم می کنم تا یه هاله ای از محیط اطراف رو نشون بدم (ازدحام رو نشون بده ولی باعث نشه چشم از محیط اصلی منحرف شه) این opacity دلخواهه ولی 30 تا 40 خوبه....
2/آسمون رو برو توی rendering بعد برو توی environment اونوقت اولین مستطیل رو بزن و عکس یه آسمون دلخواهتو انتخاب کن و ok رو بزن
3/توی assign render وی - ری رو به عنوان موتور رندر انتخاب کردین؟!؟؟!؟!؟!؟

Parandeye Mohajer
10-08-02, 10:11
دوستان محترم تا حالا کسی حجمیرو از تری دی به کد برده؟؟؟
من اینکارو میکنم اما یه مشکل پیش میاد!
حجم ساخته شده بصورت وایر به کد تری دی منتقل میشه حالا مشکل اینجاست که وقتی از دید تاپ تو کد میخام پلان به حجم اضافه کنم تو لایه های مختلف خطوط رسم میشن یعنی وقتی از دید پرسپکتیو حجمو میبینم همه چی تو همو شناوره!!!!!!!!!!!!!!
به نظرتون راه کار چیه؟

mehraz23
10-08-03, 03:16
حجم ساخته شده بصورت وایر به کد تری دی منتقل میشه حالا مشکل اینجاست که وقتی از دید تاپ تو کد میخام پلان به حجم اضافه کنم تو لایه های مختلف خطوط رسم میشن یعنی وقتی از دید پرسپکتیو حجمو میبینم همه چی تو همو شناوره!!!!!!!!!!!!!!
به نظرتون راه کار چیه؟

میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟!؟!؟
یا حداقل یه عکس بذارین...منظورتون از شناور چیه؟!؟!؟

خاطره
10-08-03, 22:38
طریقه ساخت خرپا فضایی:
http://rapidshare.com/files/410743176/Kharpa.pdf.html

خاطره
10-08-05, 15:06
چه طوری میتونم یک گنبد ژئودزیک بکشم تومکس؟

mehraz23
10-08-06, 21:25
چه طوری میتونم یک گنبد ژئودزیک بکشم تومکس؟

فکر کنم با همون گزینه های شکل کره بازی کنی بتونی درش بیاری
بعد هم در مپ ها حالت wire بهش بده میشه همونی که می خوای
این شکلی
http://www.uploadmisr.com/files/voc6f8yqoyc8ef4yut37_thumb.jpg (http://www.uploadmisr.com/viewer.php?file=voc6f8yqoyc8ef4yut37.jpg)

میتونی segment هاشو به دلخواه کم و زیادکنی و اتصالات و دیتیل هاشو جدا جدا بسازی که واسه دیدن اتصالاتش یه سرچ کنی عکسهای دقیق خوبی بهت میده

خاطره
10-08-07, 06:04
می تونید از قسمت ایجاد Object و در منوی Standard یک Geo Sphere بسازید .هرچقدر سگمنت ها کمتر باشن بهتر دیده میشن . ولی توجه کنید که زیاد هم کم بشه ، کره تون از شکل در میاد .البته Hemisphere تیک میخواد تا نیم کره باشه ... و بعد همه اینا باید lattice اعمال شه تا گوی ها به وجود بیان
http://www.irfreeup.com/images/cfb8x8yxowzid9k4gzz1d_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=cfb8x8yxowzid9k4gzz1d.jpg)
اگه بخوام دو لایه باشه باید چه جوری اینو به لایه درونی وصل کنم؟؟؟
این مقطعشه:
http://www.irfreeup.com/images/lgyq12w838d0d7rfyc3m_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=lgyq12w838d0d7rfyc3m.jpg)
میشه یکی ازش کپی کرد و کمی کوچکتر داخلش قرار داد .. اما چه جوری به هم وصل بشن تا شبیه مقطع بالا بشه؟

shelman666
10-08-08, 01:19
به نظرتون راه کار چیه؟

معمولا وقتی این کار رو می کنند که واقعا مجبور باشند . چون حجمی که از مکس میره توی کد 4 لایه فیس داره . و همین باعث میشه که حجم فایل بسیار سنگین بشه و نشه زیاد باهاش کار کرد .

مشکل شما من فکر می کنم از اونجایی آب می خوره که حجم شما در فضا و در یک مختصاتی قرار داره که پلان شما با اون مختصات هیچ سنخیتی نداره . مثلا حجم شما در مکس توی 20 و 20 و 20 هستش . ولی شما میاید توی کد و می خواید پلانتون رو بزارید روش ، پلانتون توی مختصات دیگهایه مثلا ( 30 و 80 و 90 ) . توی پرسپکتوی درست دیده میشه ولی توی نما های دیگه به هم میریه .

راه علاج اینه که قبل از اینکه حجم رو بیارید توی کد ، با استفاده از دستور MOVE و راست کلیک کردن روی گزینه آن ، توی جدول باز شده ، مختصات 0.0.0 رو بدید . بعد پلانتون رو هم توی کد با MOVE ببرید به 0.0.0 . ایشالا درست میشه .

همچنین ممکنه واحد هاتون درست نباشه . یعنی توی کد واحد شما میلیمتر باشه ولی توی مکس اینچ یا حتی متر باشه . همین هم می تونه اشکال ایجاد کنه .

shelman666
10-08-08, 01:29

منتال ری یه موتور رندر هستش که توی خود مکس موجوده . از وی ری خیلی عقب مونده تر هستش و تنظیمات نوری و سایه ای که وی ری داره ، عمرا منتال ری بتونه اعمال کنه . ولی هرچی هست از موتور رندر دیفالت خیلی بهتره و کیفیت کار رو هم خوب می کنه . به طور کلی برای کسایی که سیستم خوب ندارند تا وی ری بگیرند ، خیلی خوبه ...

ezatolah
10-08-08, 03:42

مهمترین عامل در یاد گیری هر کاری وقت گذاشتن است که شما ندارید! نرم افزارهای سه بعدی مانند نرم افزارهای دو بعدی نظیر فتوشاپ و فلش نیستند که طی یک و یا دو هفته تمرین و آموزش بتوان در آنها اثری خلق کرد این نرم افزارها دارای قسمت های مختلفی هستند که یاد گرفتن هر یک نیاز به یک پروسه طولانی آموزش و تمرین دارد modeling - lighting- rendering - و کلی مبعث درباره انیمیشن و اسکریپت ها و بایپدها و دوربین ها و .... تقریبا از هر صد هزار کاربر کامپیوتر 1000 نفر می تواند با فتوشاپ کار کند و لی از هر 100 هزار نفر فقط یک نفر می تواند مکس و یا مایا کار کند (مبحث انیمیشن و نه معماری) چون یادگیری این نرم افزارها بسیار وقت گیر است و مشکل ولی هر کسی که می خواهد شروع کند کافی است این چند عامل را (البته بغیر از سخت افزار و نرم افزار) داشته باشد من به شما قول می دهم امکان ندارد به خواسته تان نرسید
نیاز شماره یک: انگیزه لازم برای یادگیری چه مالی و چه هیجان و اشتیاق برای خلق یک اثر انیمیشن تری دی. نیاز شماره دو : استعداد در طراحی و ترجیحا داشتن تجربه در مجسمه سازی برای درک درست مغز شما از حجمهای سه بعدی 3 - وقت کافی حداقل روزی ده ساعت اگر احساس کردید بعد از دو ساعت تمرین خسته می شوید مطمئن باشید نیاز شماره یک در شما به خوبی بوجود نیامده است
برای شروع آموزش (البته من تجربه کلاس رفتن در این خصوص ندارم ) اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید با سی دی های آموزشی زبان اصلی شروع کنید من مجموعه چهار سی دی آموزشی GEORGE MAESTRI رو توصیه می کنم که یک آموزش کامل و فشرده است در غیر اینصورت با سی دی آموزش زبان فارسی شروع کنید تا راه بیافتید بعد از مدتی می توانید برای تکمیل اطلاعات به کتاب های موجود در بازار (ترجیحا کتابهای آقای داریوش فرسایی) رو بیاورید و بعد از تسلط کافی می توانید بدون اینکه زبان بدانید فیلم های آموزشی زبان اصلی را بفهمید و با آنها تمرین کنید به همین سادگی !

ezatolah
10-08-08, 04:01
سلام من تازه شروع به ياد گيري 3ds كردم
gismo هاي حركت و چرخش و... غير فعال شده چجوري دوباره فعالشون كنم

منظور شما از غیر فعال شده را درست متوجه نمی شوم در هر حال
1 - دکمه ایکس را بر روی کیبرد یکبار فشار بده
2 - توجه کنید در پایین صفحه آیکون قفل فعال نباشد

حسام
10-08-08, 04:55
دوستان سعی کنید...از پستهای آخر نقل قول بگیرید... نه از پستهایی که تاریخشون برای سال 2007 هست..ممنون

ezatolah
10-08-08, 21:26
دوستان سعی کنید...از پستهای آخر نقل قول بگیرید... نه از پستهایی که تاریخشون برای سال 2007 هست..ممنون

حسام عزیز بعضی از کاربران سوالشون رو گوگل می کنند و می رسند به این صفحه و براشون هم مهم نیست که تاریخ سوال و جواب مربوط به چه تاریخیه مهم براشون اینه که به جوابشون برسند

paion
10-08-08, 22:53
سوال در مورد متریال در تری دی
برای آنکه سمت نر پله نورانی شود باید چه کار کرد؟
جسم نورانی که از خودش نور بده را چطور ساخته میشه؟

------
راهنماییم کنید
یه پله طراحی کرده ام که میخوام قسمت نر آن روشن باشع(یعنی زیر پله)پلکسی مات که از خودش نور سید یا زرد بده.
و
یه ستون پارچه ای( پارچه استوانه ای شکل) که داخلش نور بذارم و نورش از بافت پارچه خارج بشه چه طور ساخته میشه؟

ممنون از پاسخ

ezatolah
10-08-09, 08:53

------
راهنماییم کنید
یه پله طراحی کرده ام که میخوام قسمت نر آن روشن باشع(یعنی زیر پله)پلکسی مات که از خودش نور سید یا زرد بده.
و
یه ستون پارچه ای( پارچه استوانه ای شکل) که داخلش نور بذارم و نورش از بافت پارچه خارج بشه چه طور ساخته میشه؟

ممنون از پاسخ

سلام
البته اگه یک عکس می گذاشتید بهتر میشد راهنمایی کرد حداقل موتور رندرتون رو مشخص می کردید ولی در هر حال برای درخشان کردن اجسام در مکس چند راه وجود داره که من دوتاش رو می گم شاید بقیه دوستان هم راههای دیگه ای رو پیشنهاد کنند
1 - در متریال ادیتور گزینه self illumination رو فعال کنید و رنگ دلخواه رو انتخاب کنید و عدد رو هم تنظیم کنید تا نتیجه ای که می خواهید رو بگیرید ( عدد صد جسم بصورت درخشان کامل است) بعد می تونید با کلیک بر روی مربع کوچک جلو self illumination از map browser یک تکسچر به جسم نسبت بدید
2 - راه دوم که برای ساختن لامپ نئون استفاده می شه (مثل لامپ نئون نور از جسم ساطع می شود) متریال ادیتور را باز کنید روی استاندارد کلیک کنید و از map browser نوع متریال رو mentalray انتخاب کنید. در basic shader بر روی surface کلیک کنید و glow lume را انتخاب کنید رنگ glow رو بدلخواه تنظیم کنید و برایتنس را روی هفت یا هشت بگذارید.
اگر خواستید خیلی حرفه ای کار کنید می تونید برای شفاف کردن متریال در Glow lume بر روی surface material کلیک کنید و از map browser گزینه dielectric material رو انتخاب کنید

ولی با vray کار به این سادگی ها نیست باید در متریال ادیتور با vraylightmtl کار کنید که تنظیماتش یه کمی پیچیده است توی لینک زیر آموزش داده
http://vrayelite.com/MBM_VrayElite/Tutorials/Html/Html/JP_03.html (http://vrayelite.com/MBM_VrayElite/Tutorials/Html/Html/JP_03.html)

shelman666
10-08-10, 00:41

------
راهنماییم کنید
و

ممنون از پاسخ

سمت نر ؟!!! تا حالا نشنیده بودم .

برای این کار 2 تا راه دارید :
1- در زمان رند از منو موتور رندر ، گزینه Force 2 Side رو بزنید . این کار باعث میشه هر دو طرف صفه رندر گرفته بشه . این گزینه برایا جسامی که پیچ و خم زیادی دارند خیلی خوبه مثل پارچه یا اشیائی مثل سر سر پیچی

2- نرمال های پلتون رو به سمت دوربین بپچرخونید . برای این کار ( راهی که من بلدم ) ابتدا کارتون رو به ادیت پولی یا مش کانورت کنید ( با راست کلیک ومنوی Convert ) و بعد از کزینه Element و در زیر منوی Surface Properties گزینه Flip رو بزنید .

orangephoenix
10-08-11, 06:34
هوم ، من یکم ناواردم توی مکس و دانلود آبجکت هاش :blushing: میشه یکی منو راهنمایی کنه؟ چجوری آبجکت ها رو دانلود کنم از نت؟ چی سرچ کنم ؟ بعد مثلا یه چند تایی که دانلود کردم متریال نداشتن و یا توی مکس که باز میکردم map هاشون رو نمیشناخت یا توی رندر نمی افتاد ... آبجکت ها رو هم با متریال و اینا میخوام ...

پ ن: سوالم که خنده دار نبود؟ :blushing:

حسام
10-08-11, 08:57
هوم ، من یکم ناواردم توی مکس و دانلود آبجکت هاش :blushing: میشه یکی منو راهنمایی کنه؟ چجوری آبجکت ها رو دانلود کنم از نت؟ چی سرچ کنم ؟ بعد مثلا یه چند تایی که دانلود کردم متریال نداشتن و یا توی مکس که باز میکردم map هاشون رو نمیشناخت یا توی رندر نمی افتاد ... آبجکت ها رو هم با متریال و اینا میخوام ...

دانلودش که زیاده آبجکت ها.... حتی تاپیک آبجکت هم ... توی کافه داریم ...
مثلا این... که عطیه خانوم گذاشتن... نمونه آبجکت های معماری و طراحی داخلی هستن :
Archmodels - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران
چندتا سایت خوب هم هستن... که رایگان بهتون آبجکت میدن ... مثل :
http://archive3d.net
---
بعد از دانلود.... آبجکت رو باید import کنی ..یا اگر فرمتش با مکس آشناست... open میکنی
معمولا ..توی پوشه هر آبجکت... متریالهاش هم هستن.. که بسته به موتور رندری که شما باهاش کارمیکینن... باید تکسچر ها رو تنظیم کنین و روی جسم بزارید

هرگز از سوال کردن نترسین.... هر سوالی... شروعی برای پیشرفته

ezatolah
10-08-12, 03:52

قرار بود سوالات این بخش اورژانسی باشه ولی این یکی از اون دسته از سوالاتیه که باید بستری بشه
یک فایل وقتی توی نرم افزار مکس باز می شه اگر نرم افزار لینک تکسچرها رو گم کنه اولش یه منو باز می شه به نام missing external files و لیست تکسچرهایی که نداره رو می ده اگر این پنجره رو ندیدید مطمئن باشید فایل تون از همون اول فاقد تکسچر بوده - اگر این پنجره رو دیدید بروید تکسچرها رو پیدا کنید و یکی یکی بریزید شون توی یک فولدر و بعد برگردید روی browse کلیک کنید در پنجره بعدی روی add کلیک کنید و از اونجا به فولدر تکسچری که ساختید بروید و بر روی یکی از تکسچرهای گمشده کلیک کنید بعد use path رو بزنید مکس همه تکسچرها رو خواهد شناخت اگر دیدید که اسلات های متریال ادیتور سیاه شده اند به این معنی است که موتور رندر اشتباه انتخاب شده باید از rendering - render setup - assign renderer موتور رندر رو عوض کنید

حسام
10-08-12, 06:36
در ضمن شرمنده بدون عکس توضیح دادم سایت picdozer میگه شرمنده ما بسته شدیم!
میتونید از بخش ضمیمه های کافه استفاده کنید ....
تصاویرتان را در خود کافه دیزاین آپلود کنید - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران
و میتونید از این سایتها هم استفاده کنید....
http://www.irfreeup.com/index.php
http://imgdl.ir//index.php

homayoon_fattah
10-08-17, 00:53
سلام به همه
می خواستم بدونم آیا تو مکس میشه ذره بین و به طور کلی عدسی ها رو مدل سازی کرد ؟! البته به طوری دید طبیعی داشته باشه یا مثلا تصویر حقیقی یک آبجکت (مثلا شمع)رو، رو یک پرده بندازه . هر کی کارش درسته کمکم کنه .

سلام به همه
راجع به کلیات ارتباط مکس با بازی های کامپیوتری آیا کسی کتاب یا سایتی سراغ داره ؟ اینکه چطور برنامه کامپیتری چطور با آبجکتا ارتباط برقرار میکنه؟
ممنون

ezatolah
10-08-17, 01:43
سلام به همه
می خواستم بدونم آیا تو مکس میشه ذره بین و به طور کلی عدسی ها رو مدل سازی کرد ؟! البته به طوری دید طبیعی داشته باشه یا مثلا تصویر حقیقی یک آبجکت (مثلا شمع)رو، رو یک پرده بندازه . هر کی کارش درسته کمکم کنه .

در مجموع نرم افزار مکس از آن دسته از نرم افزارهایی است که مدلسازی یک پدیده مانند آب و یا شیشه و ... را کاملا بر اساس فرمول های ریاضی و واقعیت های علمی محاسبه می کند و خصوصا در موتور رندرهای حرفه ای تر مانند برزیل ، مکسول و یا وی - ری سعی شده خواص این آبجکت ها هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک شوند ولی درباره بزرگنمایی یک ذره بین معمولی من کارهای زیادی انجام داده ام و تا بحال مشکلی ندیده ام ولی فکر نمی کنم مثلا بتوان با مکس یک تلسکوپ طراحی کرد چون گاهی در مواردی خاص مثلا شکست نور از بین دو جسم با ضریب شکست مختلف مثلا آب و شیشه مشاهده شده که موتر رندر VRAY قادر به محاسبه نبوده (باصطلاح باگ نرم افزاری دارد) و تصویر واقعی را نشان نمی دهد

ezatolah
10-08-17, 02:01
سلام به همه
راجع به کلیات ارتباط مکس با بازی های کامپیوتری آیا کسی کتاب یا سایتی سراغ داره ؟ اینکه چطور برنامه کامپیتری چطور با آبجکتا ارتباط برقرار میکنه؟
ممنون

من اطلاعاتم خیلی کمه فقط می دونم این کار توسط نرم افزارهایی به نام GAME ENGINE انجام میشه مثل
Unnreal Development Kit....... (http://www.udk.com/)Quest 3D (http://quest3d.com/).......Torque Engine (http://www.torquepowered.com/products/download/453)......

البته توی ایران real Engine (http://www.torquepowered.com/products/download/453) از همه معروفتره

lady_atieh
10-08-17, 04:25
یه سوال داشتم . امیدوارم تا امشب جوابشو بگیرم !;)

امروز روی یه سیستم مکس 9 نصب کردم اما موقعی که می خواستم از کرکش استفاده کنم و active اش کنم برای گرفتن auth code با مشکل روبرو میشدم یعنی بجای دادن autho code می گفت : REQUEST CODE ERROR! حالا می خوام بدونم یعنی مشکل از کرکشه ؟ اگه آره لینک کرک مکس 9 32 بیتی رو دارین؟ :blushing:

ezatolah
10-08-17, 06:16
لینک کرک مکس 9 32 بیتی رو دارین؟ :blushing:

اگر سعی کنید با دست request code رو وارد کرک کنید مشکل حل می شه چون احتمالا کرک سالمه و در کپی / پیست request code درست وارد کرک نمی شه وقتی request code با اشکال paste شود یکی از بلوکهای چهار حرفی auth code در خط سوم به جای اینکه دنباله خط را پُر کند به صورت جدا در خط چهارم ایجاد می شود در کل نباید auth code بصورت سه خط و نیم تولید شود و در خط چهارم هم یک بلوک جدا باشه

دانلود کرک مکس 2009 و 2008

لینک اول (http://max.mailbigfile.com/54faa3d2514e670242ca938835b37a9e/listFiles.php) لینک mailbigfile فقط تا یکماه قابل دسترسی است

لینک دوم (http://www.4shared.com/file/f579b9fl/Autodesk_3DS_MAX_Design_2009-2.html)

lady_atieh
10-08-17, 07:27
اینم ورژن جدید vray 1.50 sp4

http://rl-team.net/uploads/posts/2010-04/thumbs/1270478817_1.jpeg
V-Ray 1.50 SP4 for 3ds max 2009, 2010 x86/x64 (05.04.2010) - 179.02 Mb:
http://sms4file.com/downloadvip/3760.3541da2efb99e97a825e344d7ba6aa65/VRay_1.50_SP4.rar.html (http://sms4file.com/downloadvip/3760.3541da2efb99e97a825e344d7ba6aa65/VRay_1.50_SP4.rar.html)
mirror:
http://rapidshare.com/files/371946795/VRay....part1.rar.html (http://rapidshare.com/files/371946795/VRay_1.50_SP4.part1.rar.html)
http://rapidshare.com/files/371946778/VRay....part2.rar.html (http://rapidshare.com/files/371946778/VRay_1.50_SP4.part2.rar.html)
mirror:
http://www.megaupload.com/?d=QHVHR1X2
http://www.megaupload.com/?d=CGQ4EMBN

من این وی ری رو دانلود و نصب کردم اما موقعی که مکس رو باز می کنم وی ری رو نشون نمیده . انگار نه انگار که نصب شده !!:confused1::blink:

ezatolah
10-08-17, 14:42
من این وی ری رو دانلود و نصب کردم اما موقعی که مکس رو باز می کنم وی ری رو نشون نمیده . انگار نه انگار که نصب شده !!:confused1::blink:

مکس از اون دسته از نرم افزارهایی است که موقع نصب ریجستری ویندوز رو تغییر میده بنابراین چه در مورد مکس و چه در مورد vray نباید از ورژن های غیر مطمئن که قبلا کرکش تست نشده استفاده کنید چون اگه موقع نصب به مشکل بخورید مجبور می شوید کلا ویندوزتون رو عوض کنید. در ضمن vray موقع نصب سه دسته فایل یکی توی فولدر اصلی مکس یکی توی فولدر پلاگین مکس و یکی هم برای خودش فولدر مستقل درست می کنه و درایو پیش فرض هم موقع نصب C است اگه مکس توی درایو C نصب نشده باشه باید این مسیر ها رو بصورت دستی وارد کنید

homayoon_fattah
10-08-17, 21:35
در مجموع نرم افزار مکس از آن دسته از نرم افزارهایی است که مدلسازی یک پدیده مانند آب و یا شیشه و ... را کاملا بر اساس فرمول های ریاضی و واقعیت های علمی محاسبه می کند و خصوصا در موتور رندرهای حرفه ای تر مانند برزیل ، مکسول و یا وی - ری سعی شده خواص این آبجکت ها هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک شوند ولی درباره بزرگنمایی یک ذره بین معمولی من کارهای زیادی انجام داده ام و تا بحال مشکلی ندیده ام ولی فکر نمی کنم مثلا بتوان با مکس یک تلسکوپ طراحی کرد چون گاهی در مواردی خاص مثلا شکست نور از بین دو جسم با ضریب شکست مختلف مثلا آب و شیشه مشاهده شده که موتر رندر VRAY قادر به محاسبه نبوده (باصطلاح باگ نرم افزاری دارد) و تصویر واقعی را نشان نمی دهد

ممنون استاد جان ، دمت گرم

orangephoenix
10-08-18, 01:41
منم یه سوال داشتم :blushing:
من مکس 2009 رو نصب کردم + v-ray مربوط بهش رو ... کرکش هم کردم الان مشکلم اینه که رندر که میگیرم چک مارک v-ray همه جای رندر هست ، با توجه به اینکه v-ray و مکس رو از کسی گرفتم و روی کامپیوترم نصب کردم و خودم ندارمشون راه حلی داره؟

ezatolah
10-08-18, 03:11
منم یه سوال داشتم :blushing:
من مکس 2009 رو نصب کردم + v-ray مربوط بهش رو ... کرکش هم کردم الان مشکلم اینه که رندر که میگیرم چک مارک v-ray همه جای رندر هست ، با توجه به اینکه v-ray و مکس رو از کسی گرفتم و روی کامپیوترم نصب کردم و خودم ندارمشون راه حلی داره؟

من تابحال با این مشکل روبرو نشدم ولی اگر شما لوگوی vray را در همه جای تصویر می بینید نشانه این است که نرم افزار درست کرک نشده به نظر من نسخه های تایید شده vray را از لینک های زیر دانلود و مجددا کرک کنید

ورژن های مختلف Vray

این تنها فیلم موجود به زبان فارسی درباره آموزش نصب vray است که البته کامل هم آموزش نمی ده

دانلود فیلم آموزش نصب vray (http://dl.yaheydar.ir/vray/installationVray.rar)

ورژن های مختلف Vray
برای دانلود فایلها:

لینک ها را در آدرس بار کپی / پیست کنید اینتر را بزنید بعد از مدتی صفحه ذخیره فایل ظاهر می شود (فایلها بزرگه اینترنت دایال آپ طول می کشه سعی کنید با فایرفاکس دانلود کنید)

vray مکس 9 ورژن32بیت
dl.yaheydar.ir/soft/VRay_adv_15RC5_max9.rar
پسورد :yaali
حجم فایل 22 مگ

Vray مکس 2008 ,ورژن 64 بیت
dl.yaheydar.ir/soft/Vray Final 1.5 Sp1 For Max 2008 (64 Bit).rar
حجم فایل 8 مگ

Vray مکس 2009 ,ورژن 32 بیت
dl.yaheydar.ir/soft/Vray v1.50 SP2 Advanced x86 Max2009.rar
حجم فایل 29 مگ

Vray مکس 2009 ,ورژن 64 بیت
dl.yaheydar.ir/soft/Vray v1.50 SP2 Advanced x64 Max2009.rar
حجم فایل 34 مگ

orangephoenix
10-08-18, 20:14
Vray برای مکس 2009 ,ورژن 32 بیت
دانلود (http://www.cafedexign.com/dl.yaheydar.ir/soft/Vray%20v1.50%20SP2%20Advanced%20x86%20Max2009.rar)
حجم فایل 29 مگ

خیلی ممنون اما ، این لینک درست نیست که ... میشه چک کنید دوباره ؟

ezatolah
10-08-18, 21:49

سلام
لینک ها سالم هستند لطفا بر روی "دانلود" کلیک راست کنید و گزینه save target as برای اینترنت اکسپلورر و گزینه save link as را برای فایرفاکس انتخاب کنید چون فایل بزرگه با فایرفاکس بهتر لود میشه

shelman666
10-08-18, 22:20

امروز روی یه سیستم مکس 9 نصب کردم اما موقعی که می خواستم از کرکش استفاده کنم و active اش کنم برای گرفتن auth code با مشکل روبرو میشدم یعنی بجای دادن autho code می گفت : REQUEST CODE ERROR! حالا می خوام بدونم یعنی مشکل از کرکشه ؟ اگه آره لینک کرک مکس 9 32 بیتی رو دارین؟ :blushing:

اگر در زمان کرک کردن اتصال به اینترنت داشته باشید ، دیگه کرکتون کار نمیکنه . سعی کنید همیشه قبل از کرک کردن اتصالتون رو قطع کنید ...

orangephoenix
10-08-19, 02:30

سلام
لینک ها سالم هستند لطفا بر روی "دانلود" کلیک راست کنید و گزینه save target as برای اینترنت اکسپلورر و گزینه save link as را برای فایرفاکس انتخاب کنید چون فایل بزرگه با فایرفاکس بهتر لود میشه

آهان لینکا سالمن فقط یه مشکلی هست ... ببینید اول لینکای دانلودتون اینه : http://cafedexign.com که اینو که برداریم اینبار دانلود میشه ... میشه لطف کنید لینکها رو تصحیح کنید ... ممنون :)

ezatolah
10-08-19, 03:57
آهان لینکا سالمن فقط یه مشکلی هست ... ببینید اول لینکای دانلودتون اینه : http://cafedexign.com که اینو که برداریم اینبار دانلود میشه ... میشه لطف کنید لینکها رو تصحیح کنید ... ممنون :)

حق با شماست ولی هر کاری می کنم خود سایت آدرس اضافه می کنه در هر حال با کپی کردن آدرس می تونید دانلود کنید

lady_atieh
10-08-19, 06:08
اگر سعی کنید با دست request code رو وارد کرک کنید مشکل حل می شه چون احتمالا کرک سالمه و در کپی / پیست request code درست وارد کرک نمی شه وقتی request code با اشکال paste شود یکی از بلوکهای چهار حرفی auth code در خط سوم به جای اینکه دنباله خط را پُر کند به صورت جدا در خط چهارم ایجاد می شود در کل نباید auth code بصورت سه خط و نیم تولید شود و در خط چهارم هم یک بلوک جدا باشه

دانلود کرک مکس 2009 و 2008

لینک اول (http://max.mailbigfile.com/54faa3d2514e670242ca938835b37a9e/listFiles.php) لینک mailbigfile فقط تا یکماه قابل دسترسی است

لینک دوم (http://www.4shared.com/file/f579b9fl/Autodesk_3DS_MAX_Design_2009-2.html)

این کرک که کار نکرد . همون اول ارور میداد اصلا باز نمیشد .

مکس از اون دسته از نرم افزارهایی است که موقع نصب ریجستری ویندوز رو تغییر میده بنابراین چه در مورد مکس و چه در مورد vray نباید از ورژن های غیر مطمئن که قبلا کرکش تست نشده استفاده کنید چون اگه موقع نصب به مشکل بخورید مجبور می شوید کلا ویندوزتون رو عوض کنید. در ضمن vray موقع نصب سه دسته فایل یکی توی فولدر اصلی مکس یکی توی فولدر پلاگین مکس و یکی هم برای خودش فولدر مستقل درست می کنه و درایو پیش فرض هم موقع نصب C است اگه مکس توی درایو C نصب نشده باشه باید این مسیر ها رو بصورت دستی وارد کنید

فکر نمی کنم این مشکل بوده باشه !

اگر در زمان کرک کردن اتصال به اینترنت داشته باشید ، دیگه کرکتون کار نمیکنه . سعی کنید همیشه قبل از کرک کردن اتصالتون رو قطع کنید ...
اصلا به نت وصل نبود .

ezatolah
10-08-19, 08:03
این کرک که کار نکرد . همون اول ارور میداد اصلا باز نمیشد .

من حداقل سه ساله دارم با مکس 9 کار می کنم و دقیقا هم از همین کرک استفاده می کنم این که کار نمی کنه می تونه دلیلش این باشه که
1 - کرک توسط آنتی ویروس کامپیوتر به عنوان ویروس شناسایی می شه و آنتی ویروس مانع اجرای کرک می شه
2 - ورژن مکس شما با ورژن کیجن فرق دارد دقیقا از فایل text داخل سی دی مطمئن شوید ورژن کیجن با ورژن مکس یکی باشد
3 - کیجن مکس فقط در صورتی اجرا می شود که مکس اجرا شود و تقاضای activate کند مثلا اگر شما کیجن را روی یک کامپیوتر که مکس روی آن نصب نشده اجرا کنید error می دهد
4 - اگر تصویر error رو بگذارید بهتر می تونم کمک کنم

ezatolah
10-08-19, 08:16
یه توصیه کلی به همه بچه هایی که یه جورایی با نصب مکس و vray مشکل دارند
اولا نسخه 2009 مکس به نظر من فعلا از همه نظر کامل است (نسخه 2010 فعلا با گذشت شش ماه برایش vray کرک شده و معتبر نیامده و ورژن 2011 متریال ادیتورش تغییرات اساسی کرده و با وجود امکانات بسیار خوبی که به آن اضافه شده ولی برای تازه کارها کارکردن یه کمی باهاش مشکله)
یک نسخه مکس 2009 -service pack 1- release 11 کرک شده که بنظر من فعلا نسخه خوبش توسط شرکت گردو ارائه شده رو می تونید از فروشگاه تکنو 2000 بازار رضا چهارراه ولیعصر تهیه کنید البته از سایت تکنو پستی هم می تونید بخرید (جهت اطلاع مکس 9 ورژن سال 2008 است و با مکس 2009 فرق دارد) بعد یا خودتان با حوصله از روی هلپ تصویری نصب کنید و یا بدهید یک شخص وارد برایتان مکس و وی ری و درایورهای کامپیوتر و همه نرم افزارهای موردنیازتان را نصب کند بعد با نرم افزار norton ghost یک بک آپ از سیستمتون بگیرید بعد از چند ماه که به هر دلیل سیستم ویروسی شد و یا نرم افزارها expire شدند می تونید کامپیوتر را با سی دی norton ghost بوت کنید و سیستم رو در مدت ده دقیقه برگردونید به روز اول با همه نرم افزارهای کرک شده و پلاگین هاش

orangephoenix
10-08-19, 19:13
دوستان یه سوال! :blushing:

چجوری یه عکس رو بندازیم پشت پنجره! مثل این!:

17989

هوم من خودم چند بار سعی کردم مثلا با فوتوشاپ! اما چون دقیق بلد نبودم اصلا کیفیت نداشت یا توی مکس یه plane ساختم و خمش کردم و کیفیتشو بردم بالا و گذاشتم پشت پنجره! و به اون vraylightmtl دادم اما 1000 ساعت داشت یه کوچولوشو رندر میگرفت! :o

یه سوال دیگه!
وقتی از متریالهای آماده استفاده میکنم خیلی سرعت رندر میاد پایین! این طبیعیه؟ چاره ش چیه؟ مثلا به همه آبجکتها متریال نباید بدیم (مثلا مبلمان!) ؟

حسام
10-08-19, 21:13

17989

هوم من خودم چند بار سعی کردم مثلا با فوتوشاپ! اما چون دقیق بلد نبودم اصلا کیفیت نداشت یا توی مکس یه plane ساختم و خمش کردم و کیفیتشو بردم بالا و گذاشتم پشت پنجره! و به اون vraylightmtl دادم اما 1000 ساعت داشت یه کوچولوشو رندر میگرفت! :o

یه سوال دیگه!
وقتی از متریالهای آماده استفاده میکنم خیلی سرعت رندر میاد پایین! این طبیعیه؟ چاره ش چیه؟ مثلا به همه آبجکتها متریال نباید بدیم (مثلا مبلمان!) ؟
خوب... ببین.. وی -ری راینو با اینکه یه مقداری تفاوت با مکس داره.. اما کلیت شون یکیه
من برای اینکه پس زمینه عکسی داشته باشم.... 2 تا راه حل دارم :
1- همین راهی که شما گفتی... یه پلان بزاری پشت پنجره.. البته با فاصله... و بعد بهش متریال همون عکس رو بدی... و رندر بگیری( البته منظورتو از vraylightmt نفهمیدم)
2- میتونی از فایلهای HDRi استفاده کنی ولی طوری باید تنظیمش کنی که از داخل پنجره.. منظره خوبی دیده بشه...
----
متریال های آماده... احتمال زیاد چون چند لایه هستن... برا همین اکثرا دیر رندر میشن
مثلا 2 یا 3 تا لایه رفلکت دارن که خودش.. کلی زمان بره...
میتونی خودت... همون متریال رو ... با استفاده از تکسچرهاش.. تغییر بدی و کم حجمش کنی:victory:

ezatolah
10-08-20, 02:31

البته بهترین راه همان راهی است که شما انتخاب کردید ولی راه دوم این است که از منوی render گزینه environment رو انتخاب کنید و در environment map یک عکس قرار بدهید اگر خواستید setting عکس رو تغییر بدید باید عکس رو درگ کنید توی یکی از اسلات های متریال ادیتور و سپس گزینه instance رو انتخاب کنید حالا می توانید تغییرات مورد نظرتان را روی عکس بدهید

برای کم کردن زمان رندر : کیفیت رندر در VRAY در حالت default را می توانید در هنگام تست نور رو رنگ پایین بیاورید و هنگامی که به کیفیت مطلوب رسیدید کیفیت را بالا ببرید و رندر کنید در انیمیشن با توجه به رندر هزاران فریم بحث زمان مطرح است و شاید گاهی مجبور شویم از کیفیت صحنه بکاهیم ولی در معماری چون تعداد فریم ها محدود است شما نباید کیفیت نهایی کار را فدای سرعت رندر کنید حتی اگر هر فریم یک شبانه روز طول بکشد!

می توانید از این لینک (http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=4443&page=6) آموزش vray به زبان فارسی را دانلود کنید

Ida_mm
10-08-20, 02:53
سلام
من مکس 2010 رو سیستمم نصب کردم که ویندوز 7 داره هرکار کردم activition code رو قبول نمی کرد چند جا بردمش گفتن کرکش با ویندوزت سازگار نیست اخه ویندوزش اورجینالیه که رو خودش بوده حالا زمان یک ماهش تموم شده و باز نمی شه می خوام ببینم چجوری می شه فایلهایی که با این ورژن کار کردم رو تو مکس7 باز کنم اصلا امکانش هست؟؟؟

ezatolah
10-08-20, 03:48
سلام
من مکس 2010 رو سیستمم نصب کردم که ویندوز 7 داره هرکار کردم activition code رو قبول نمی کرد چند جا بردمش گفتن کرکش با ویندوزت سازگار نیست اخه ویندوزش اورجینالیه که رو خودش بوده حالا زمان یک ماهش تموم شده و باز نمی شه می خوام ببینم چجوری می شه فایلهایی که با این ورژن کار کردم رو تو مکس7 باز کنم اصلا امکانش هست؟؟؟

1 - ویندوز سون user account setting داره که موقع نصب حتما باید خاموش باشه چون اجازه نمی ده کرک ریجستری ویندوز رو عوض کنه مطمئن باشید که هنگام نصب خاموش باشه
2 - چقدر خوب بود قبل از اینکه زمان یکماهه اش تموم بشه می گفتید مشکل به راحتی حل می شد چون نرم افزار trial reset یک نرم افزار بسیار مفید است که برای ریست کردن زمان نرم افزارهای ترایال است با این نرم افزار فعلا هیچکس نیازی به کرک کردن نرم افزار نداره فقط توجه کنید نرم افزار می ره توی ریجستری ویندوز می گرده و هر چی نرم افزار کرک شده است و ریست می کنه حتی فتوشاپ و هر چی که هست بنابراین همه نرم افزارهای کرک شده شما (البته حق انتخاب نرم افزار هم دارید ولی سخته باید کلی بگردید تو لیست) ترایال سی روزه می شوند و مجبورید هر بیست و پنج شش روز اجراش کنید
هر چند مکس وقتی ترایالش تموم میشه بداخلاق می شه ولی در هر حال ترایال ریست رو دانلود کن و اجرا کن ببین مشکل حل میشه اگر نشد تاریخ ویندوز رو ببر عقب و دوباره ترایال ریست رو اجرا کنید شاید شد
اگر نشد دوباره ویندوز عوض کن و بعد مکس سی روزه رو با ترایال ریست تا آخر عمر کار کن
3- تا جایی که من میدونم چون مکس 7 خیلی قدیمیه فقط می تونید آبجکت ها رو بدون متریال با STL ذخیره کنید و ببرید توی مکس هفت و بعد دوباره نوربردازی و متریال

yaradan
10-09-02, 05:27
سلام بر اساتید محترم:
من هر وقت میخوام تو مکس حجم های منحنی وارو وارد کنم منحنی نمیشه. چند ضلعی بیرون میاد.حالا چیکارکنم که با این مشکل روبرو نشم؟

ezatolah
10-09-02, 07:32
سلام بر اساتید محترم:
من هر وقت میخوام تو مکس حجم های منحنی وارو وارد کنم منحنی نمیشه. چند ضلعی بیرون میاد.حالا چیکارکنم که با این مشکل روبرو نشم؟

یک تصویر از این مشکل بگذارید تا بهتر منظورتون رو بفهمیم
منظورتون از وارد کردن ایمپورت کردن است دیگه؟ پس لطف کنید مشخص کنید هنگام ایمپورت از چه نرم افزاری و با چه فرمتی دچار این مشکل می شوید فایل های خود مکس که مطمئنا نمی تونه باشه
مطمئن باشید مکس همین یک ایراد رو به هیچوجه نداره به شرطی که شما راه رو درست انتخاب کنید

yaradan
10-09-04, 01:20
یک تصویر از این مشکل بگذارید تا بهتر منظورتون رو بفهمیم
منظورتون از وارد کردن ایمپورت کردن است دیگه؟ پس لطف کنید مشخص کنید هنگام ایمپورت از چه نرم افزاری و با چه فرمتی دچار این مشکل می شوید فایل های خود مکس که مطمئنا نمی تونه باشه
مطمئن باشید مکس همین یک ایراد رو به هیچوجه نداره به شرطی که شما راه رو درست انتخاب کنید

ممنون
19716

ezatolah
10-09-04, 01:56
ممنون
19716

سلام yaradan
پیشنهاد می کنم اگر می خواهید آبجکتی را از نرم افزارهای دیگر وارد مکس کنید با STL آن را export کنید و سپس در محیط مکس import کنید
در ضمن اگر امکان داره به بقیه سوالات هم جواب بدید .
1 - این آبجکت ها در چه نرم افزاری مدل شده (اتوکد،مکانیکال، اینونتور .....)
2 - برای ایمپورت کردن در مکس با چه فرمتی save شده
3 - اگر امکان دارد یک عکس هم از محیط نرم افزار اصلی از این آبجکتها قبل از save as بگذارید
در ضمن نرم افزار مکس در هنگام ایمپورت آبجکت ها از سایر فرمت ها یک سری سوالات درباره کیفیت ایمپورت سوال می کند

yaradan
10-09-04, 06:21
سلام yaradan
پیشنهاد می کنم اگر می خواهید آبجکتی را از نرم افزارهای دیگر وارد مکس کنید با STL آن را export کنید و سپس در محیط مکس import کنید
در ضمن اگر امکان داره به بقیه سوالات هم جواب بدید .
1 - این آبجکت ها در چه نرم افزاری مدل شده (اتوکد،مکانیکال، اینونتور .....)
2 - برای ایمپورت کردن در مکس با چه فرمتی save شده
3 - اگر امکان دارد یک عکس هم از محیط نرم افزار اصلی از این آبجکتها قبل از save as بگذارید
در ضمن نرم افزار مکس در هنگام ایمپورت آبجکت ها از سایر فرمت ها یک سری سوالات درباره کیفیت ایمپورت سوال می کند
ممنون:
با اتو کد کار شده.
با فرمتdwgذخیره شده.

ezatolah
10-09-05, 01:43
ممنون:
با اتو کد کار شده.
با فرمتdwgذخیره شده.
در نرم افزار مکس از منوی فایل گزینه ایمپورت را انتخاب کنید . سپس نوع فرمت رو دقیقا مانند شکل زیر انتخاب کنید و بعد هم در تنظیمات ایمپورت گزینه auto smooth رو فعال کنید

جهت اطلاعات بیشتر این لینک (http://www.recipester.org/Recipe:Import_AutoCAD_drawing_files_in_3ds_MAX_352 46746) را ببینید

Ida_mm
10-09-08, 20:40
سلام
من با مکس 2010 کار می کنم گویهای متریالم یهو سیاه شده باید چکار کنم؟
هروقت وی ری رو نصب می کنم یا کلا هر کاری با وی ری توی مکس انجام می دم موقع رندر گرفتن پیغام خطا می ده مشکل از کجاست؟
ممنون

ezatolah
10-09-08, 23:03
سلام
من با مکس 2010 کار می کنم گویهای متریالم یهو سیاه شده باید چکار کنم؟
هروقت وی ری رو نصب می کنم یا کلا هر کاری با وی ری توی مکس انجام می دم موقع رندر گرفتن پیغام خطا می ده مشکل از کجاست؟
ممنون

فروشگاه تکنو 2000 رو همه کسانی که به صورت حرفه ای با کامپیوتر و نرم افزار کار می کنند به عنوان یک مرجع نرم افزار و پلاگین مطمئن می شناسند و هنگامی که تکنو 2000 می گوید: "وی ری برای مکس 2010 نداریم" به این معنی است که ورژن هایی که در حال حاضر در بازار موجود است همه مشکل دارند. چند روز پیش که سوال کردم دقیقا گفتند: "در حال حاضر وی ری های موجود برای مکس 2010 در هنگام کار error می دهند. اگر نسخه سالم و مطمئنی برسد حتما در فروشگاه عرضه می کنیم" پیشنهاد می کنم پلاگین و نرم افزار را از فروشگاههای خیلی معتبر تهیه کنید و همچنین فعلا تا عرضه نسخه معتبر وی ری مجبورید از مکس 2009 استفاده کنید.

yaradan
10-09-09, 02:32
در نرم افزار مکس از منوی فایل گزینه ایمپورت را انتخاب کنید . سپس نوع فرمت رو دقیقا مانند شکل زیر انتخاب کنید و بعد هم در تنظیمات ایمپورت گزینه auto smooth رو فعال کنید

جهت اطلاعات بیشتر این لینک (http://www.recipester.org/Recipe:Import_AutoCAD_drawing_files_in_3ds_MAX_352 46746) را ببینید
عمو عزت ا... مشکل من درست نشدها.

ezatolah
10-09-09, 05:11
عمو عزت ا... مشکل من درست نشدها.

سلام yaradan (http://www.cafedexign.com/member.php?u=20796) جان
1 - اگر فایل رو با 4shared بفرستید بهتر می تونم بگم مشکل از کجاست
2 - یک سوال : آیا در هنگام ایمپورت کردن فایل در مکس منوی DWG/DXF IMPORT OPTION باز می شود ( عکس پایین)
اگر می تونید این فیلم یوتیوب رو ببینید
YouTube- Tutorial 3ds Max -- Importar Autocad a 3ds Max
3 - چون شما می خواهید از اتوکد فایلی رو وارد مکس کنید بنابراین مشکل شما فقط مربوط به نرم افزار مکس نمی شه شما رو کسانی می تونند بهتر راهنمایی کنند که هم اتوکد کار می کنند و هم مکس
نرم افزار اتوکد و مکس هر دو محصول شرکت اتودسک هستند پس مطمئن باشید فرمت های آنها با هم قابل تبادل کردن هستند اما همانطور که می دانید شرکت آتودسک برای کارهای سه بعدی نرم افزار مکانیکال دسکتاپ را معرفی کرد و بعد از آن نرم افزار خیلی خیلی کامل inventor که به راحتی فایل های inventor با پسوند ipt رو می شه در مکس ایمپورت کرد
YouTube- Autodesk Inventor Import Improvements — 3ds Max Design 2011 New Features

moonga
10-09-09, 05:38
فروشگاه تکنو 2000 رو همه کسانی که به صورت حرفه ای با کامپیوتر و نرم افزار کار می کنند به عنوان یک مرجع نرم افزار و پلاگین مطمئن می شناسند و هنگامی که تکنو 2000 می گوید: "وی ری برای مکس 2010 نداریم" به این معنی است که ورژن هایی که در حال حاضر در بازار موجود است همه مشکل دارند. چند روز پیش که سوال کردم دقیقا گفتند: "در حال حاضر وی ری های موجود برای مکس 2010 در هنگام کار error می دهند. اگر نسخه سالم و مطمئنی برسد حتما در فروشگاه عرضه می کنیم" پیشنهاد می کنم پلاگین و نرم افزار را از فروشگاههای خیلی معتبر تهیه کنید و همچنین فعلا تا عرضه نسخه معتبر وی ری مجبورید از مکس 2009 استفاده کنید.

آقا ماکه داریم با ورژن ۲۰۱۰، ۶۴بیتی کارمیکنیم vray هم خوب جواب میده....مشکلی‌ نداریم فعلا

ezatolah
10-09-09, 06:25
آقا ماکه داریم با ورژن ۲۰۱۰، ۶۴بیتی کارمیکنیم vray هم خوب جواب میده....مشکلی‌ نداریم فعلا

توضیح :
همه مطالب گفته شده فوق مربوط به v-ray نسخه "کرک" شده است که در حال حاضر در بازار ایران در فروشگاهها عرضه می شود.
دوست عزیز گویا شما ساکن مالزی هستید. آیا نسخه ای که شما با آن کار می کنید شامل توضیحات فوق می شود؟

moonga
10-09-09, 22:09
توضیح :
همه مطالب گفته شده فوق مربوط به v-ray نسخه "کرک" شده است که در حال حاضر در بازار ایران در فروشگاهها عرضه می شود.
دوست عزیز گویا شما ساکن مالزی هستید. آیا نسخه ای که شما با آن کار می کنید شامل توضیحات فوق می شود؟

چرا نمی‌شود قربانت گردم . شما فکر می‌کنید مگر ما اینجا چیزی می‌خریم؟ ماهم به نوبه خود دانلود می‌کنیم. بفرما این هم لینکش ۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی واسه 2011 و 2010 با کرک, تازه..sp4
امیدوارم برای شما هم کار کناد.

http://www.4shared.com/file/rJ2rJ2zJ/VRay_150_SP4_3ds_max_2010__201.html

ezatolah
10-09-10, 03:34
چرا نمی‌شود قربانت گردم . شما فکر می‌کنید مگر ما اینجا چیزی می‌خریم؟ ماهم به نوبه خود دانلود می‌کنیم. بفرما این هم لینکش ۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی واسه 2011 و 2010 با کرک, تازه..sp4
امیدوارم برای شما هم کار کناد.

http://www.4shared.com/file/rJ2rJ2zJ/VRay_150_SP4_3ds_max_2010__201.html

خیلی خیلی ممنون moonga از بابت لینک
دانلود کردم ولی هنوز نصب نکردم چون فعلا با مکس 2009 کار می کنم

yaradan
10-09-12, 18:58
سلام حالتون خوبو خرم باد.
تقریبا میشه 1ماهی است که تردی مکس من خوب بالا نمیاد در ویندوز7 چیکار کنم.؟
20654

ezatolah
10-09-13, 01:47
تقریبا میشه 1ماهی است که تردی مکس من خوب بالا نمیاد در ویندوز7 چیکار کنم.؟
20654

سلام yaradan
این اولین باریه که میبینم مکس نصفه باز می شه :confused1:

1 - نرم افزار مکس در هنگام نصب از شما سوال می کنه که می خواهید مکس رو با OPENGL باز کنم و یا با DIRECTX گاهی با تغییر درایور در تنظیمات نرم افزار این مشکل رفع می شه
برای تغییر درایور از منوی customize گزینه preference رو انتخاب کنید و بعد مطابق شکل زیر تغییرات رو اعمال کنید و بعد مکس رو ببندید و دوباره باز کنید

2 - از منوی customize گزینه ... custom UI and defaults را انتخاب کنید از ستون سمت چپ max رو انتخاب کنید و set رو بزنید

3 - دی وی دی مکس رو بگذارید و مکس رو آنیستال کنید و دوباره اینستال کنید و چون کرک در ریجستری ویندوز ثبت شده نیازی به کرک کردن دوباره نیست در اینصورت اگر به هر علتی اشکال نرم افزاری از مکس باشه یا فایلی پاک شده باشه مشکل برطرف می شه

3d sepehr
10-09-13, 22:39
سلام به همه ی دوستان. من 13سالمه و اطلاعات زیادی در مورد 3dmax ندارم .
من وقتی یه کارکتر میسازم و وقتی که بهش biped اعمال میکنم و وقتی که کارترم رو حرکت میدم قمس کتف و مچ پای کارکترم به طرز ناجوری خم میشه. ممنون میشم کسی کمکم کنه:confused1:

Ida_mm
10-09-14, 20:16
سلام
2تا سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اول اینکه با تری دی مکس چجوری اتش بسازیم من از fire effect استفاده کردم ولی توی رندر دیده نمیشه
دوم یه بار یه جا دیدم یه عکس رو روی یه box انداختن بعد یه کاری کردن که اطرافش شفاف شد کسی می دونه چجوریه؟
درضمن با مکس 2010 کار می کنم

ezatolah
10-09-14, 21:20
سلام به همه ی دوستان. من 13سالمه و اطلاعات زیادی در مورد 3dmax ندارم .
من وقتی یه کارکتر میسازم و وقتی که بهش biped اعمال میکنم و وقتی که کارترم رو حرکت میدم قمس کتف و مچ پای کارکترم به طرز ناجوری خم میشه. ممنون میشم کسی کمکم کنه:confused1:

سعی کنید از سی دی های آموزشی که در بازار فراوونه استفاده کنید چون قسمت بایپد مکس رو با عکس نمی شه توضیح داد
ولی خیلی خلاصه:
قبل از اعمال physique سعی کنید تا حد امکان بایپد رو با کاراکتر تنظیم و منطبق کنید در اینصورت مشکلات کمتری خواهید داشت عکس رو نگاه کنید و مطابق اعداد روی عکس کارهای زیر را انجام دهید
1 - کاراکتر را انتخاب کنید
2 - physique را انتخاب کنید
3 - بعد که envelope رو انتخاب کردید
4 - خط زردرنگ روی کاراکتر رو انتخاب کنید
5 - خط زرد مربوط به جایی که مشکل دارد رو که انتخاب کنید محدوده تاثیر بایپد روی کاراکتر مشخص می شود
6 - دلیل شکستن کاراکتر اینه که بایپد نمی تونه تاثیر درست روی ورتکس ها بگذاره و باید این محدوده را تنظیم کنید inner مربوط به خط قرمز داخلی و outer مربوط به خط بنفش خارجی both محدوده تاثیر هر دو را تغییر می دهد

ezatolah
10-09-14, 22:14
سلام
اول اینکه با تری دی مکس چجوری اتش بسازیم من از fire effect استفاده کردم ولی توی رندر دیده نمیشه
دوم یه بار یه جا دیدم یه عکس رو روی یه box انداختن بعد یه کاری کردن که اطرافش شفاف شد کسی می دونه چجوریه؟

بهترین روش ساخت آتش در مکس استفاده از پلاگین FumeFX است
که می تونه آتش رو خیلی خیلی طبیعی در مکس بازسازی کنه
مثل این شکل (http://www.koreansoft.com/public/upload/FumeFX/FumeFX_img04.jpg) که در مکس با پلاگین FumeFX کار شده
سوال دوم: فرض کنید قراره یک دایره قرمز رو بیاندازید روی یک پلان بطوریکه فقط دایره قرمز دیده بشه دو تا راه برای اینکار در مکس هست که یکی اش رو اینجا می گم
اول دوتا تصویر بافتوشاپ آماده کنید
تصویر اول یک دایره قرمز توی یک زمینه سفید و تصویر دوم یک دایره سفید توی یک زمینه سیاه
به diffuse تصویر اول رو بدهید و به opacity تصویر دوم
مکس همه قسمتهای سیاه رو mask می کنه و فقط به قسمت سفید اجازه می ده که بیت مپ diffuse دیده بشه

paion
10-09-16, 20:13
متریال پرده حریر سفید پاچه ای را چطور نشان میدن؟

اگه میشه در مورد نشون دادن متریال یک جسم نورانی مثل حباب لامپ که مات باشه راهنماییم کنید.

لطفا در مورد ساخت متریال پرده حریر و حباب مات لامپ نورانی توضیح دهید.

4030
10-09-16, 21:23
سلام دوستان گر کسی در مورد نحوه ی کار با Nurbs Surfaces اطلاعاتی داره به من کمک کنه ،نمی دونم چه شکلی با هاش کار کنم کمی پیچیدخ است ؟؟!!

حسام
10-09-17, 03:21
متریال پرده حریر سفید پاچه ای را چطور نشان میدن؟

اگه میشه در مورد نشون دادن متریال یک جسم نورانی مثل حباب لامپ که مات باشه راهنماییم کنید.

لطفا در مورد ساخت متریال پرده حریر و حباب مات لامپ نورانی توضیح دهید.
خوب.. ببینین.. من توی وی -ری راینو... حریر رو اینطوری ساختم ...
از یه تکسچر ضربدری ( چهارخونه ) شبیه این استفاده کردم...
http://www.irfreeup.com/images/wodm0msdcfx33sepk76_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=wodm0msdcfx33sepk76.jpg)
تعداد تکسچر رو بالا بردم.... و شفافیتش رو کم کردم.... که به نوعی حالت نخ های پارچه و شفافیت حریر رو بدست بیارم...
bump هم از همون تکسچری که داشتم دادم.. تا کاملا شبیه نخ و بافت پارچه بشه....
اینم نتیجه اش :

http://www.cafedexign.com/attachment.php?attachmentid=12471&stc=1&thumb=1&d=1279093511 (http://www.cafedexign.com/attachment.php?attachmentid=12471&d=1279093511)
برای متریال لامپ هم.. فکر میکنم آماده اش موجود باشه توی نت... بگردید پیدا میکنین

ezatolah
10-09-17, 04:16
سلام دوستان گر کسی در مورد نحوه ی کار با Nurbs Surfaces اطلاعاتی داره به من کمک کنه ،نمی دونم چه شکلی با هاش کار کنم کمی پیچیدخ است ؟؟!!

همینطور که می دانید اینجا نمی شه توضیحات زیاد داد و زیاد عکس گذاشت بنابراین دقیقا بگید چه کاری می خواهدی با Nurbs Surfaces انجام بدهید تا در باره همان موضوع توضیح بدهیم

Ida_mm
10-09-18, 18:57
[quote=ezatolah;147493]بهترین روش ساخت آتش در مکس استفاده از پلاگین FumeFX است
که می تونه آتش رو خیلی خیلی طبیعی در مکس بازسازی کنه
مثل این شکل (http://www.koreansoft.com/public/upload/FumeFX/FumeFX_img04.jpg) که در مکس با پلاگین FumeFX کار شده
ممنون از راهنماییتون عکس هم خیلی زیباست فقط می شه یکم بیشتر توضیح بدین چون من اول کارمه خیلی هنوز وارد نیستم
بازم ممنون

4030
10-09-18, 19:47
همینطور که می دانید اینجا نمی شه توضیحات زیاد داد و زیاد عکس گذاشت بنابراین دقیقا بگید چه کاری می خواهدی با Nurbs Surfaces انجام بدهید تا در باره همان موضوع توضیح بدهیم

اگر بخوایم تغییرات روش انجام یدیم از کجا باید وارد شیم ؟ پارامتراش رو از کجا دست کاری کنیم ؟

ezatolah
10-09-18, 20:05
ممنون از راهنماییتون عکس هم خیلی زیباست فقط می شه یکم بیشتر توضیح بدین چون من اول کارمه خیلی هنوز وارد نیستم
بازم ممنونبهتره قدم به قدم پیش برویم
اول پلاگین رو تهیه کنید و بعد از اینکه نصب کردید باید مانند .... این شکل .... (http://imgdl.ir/images/765fumefx.jpg) در مکس شما اضافه شود

پلاگین را می توانید از اینجا دانلود کنید
http://rapidshare.com/files/39654946/FUMEFX_V1.0A.rar.html

ezatolah
10-09-18, 20:47
اگر بخوایم تغییرات روش انجام یدیم از کجا باید وارد شیم ؟ پارامتراش رو از کجا دست کاری کنیم ؟

سلام
1 - من سالهاست با مکس کار می کنم ولی کمتر کسی رو دیدم با nurbs surfaces مدلسازی کند زیرا مکس امکانات بسیار کاملی در مدلسازی با edit poly و edit mesh دارد که هر مدلی رو می تونید با آنها خلق کنید
2 - اگر هم خیلی اصرار دارید با nurbs کار کنید بهتره با nurbs curves کار کنید که امکانات مدلسازی خیلی کاملتری نسبت به nurbs surfaces داره
شکل یک (http://imgdl.ir/images/417nurbs_curves.jpg)
شکل دو (http://imgdl.ir/images/940nurbs_curves_01.jpg)
12 دقیقه فیلم آموزشی nurbs در یوتیوب

اما درباره nurns surfaces
وقتی یک surface ایجاد کردید
از مویفای می تونید گزینه point رو انتخاب کنید و سپس می تونید با جابجا کردن نقطه ها فرم شکل رو تغییر دهید

paion
10-09-19, 19:25
سلام
میشه راهنماییم کنید که متریال پرده حریر را چه طور بسازم؟
با پلاگین وی ری

ezatolah
10-09-19, 22:22
سلام
میشه راهنماییم کنید که متریال پرده حریر را چه طور بسازم؟
با پلاگین وی ری

برای ساخت متریال پارچه ابریشمی در وی ری هم می تونید از standard استفاده کنید و هم از vraymtl
یکی از اسلات ها را انتخاب کنید و آن را با استفاده از material map browser به vraymtl تغییر دهید اعداد را مانند عکس تنظیم کنید
برای بالا بردن کیفیت متریال عدد جلو subdivide رو در قسمت reflection and refraction بالا ببرید مثلا 14

می توانید از این دو متریال آماده پارچه ابریشمی هم استفاده کنید
متریال اول (http://www.4shared.com/file/sa4ldZbR/_2__Silk_blue.html)
متریال دوم (http://www.4shared.com/file/CfpiZ0ah/Silk_red.html)

Ida_mm
10-09-20, 18:24
سلام
بازم من اومدم با سوال
1. چجوری باید آینه بسازیم(ترجیحا با وی ری)
2. ازین نورهای هالوژن که رو دیوار می افته تقریبا مثلثی شکله (متاسفانه عکسی ازش ندارم) واسه نورپردازی یه جای خاص روی دیوار
3. چجوری باید از rpc های داخل 3dbox استفاده کرد از کجا باید نصبشون کرد
مرسی

ezatolah
10-09-20, 21:02
سلام
بازم من اومدم با سوال
1. چجوری باید آینه بسازیم(ترجیحا با وی ری)
2. ازین نورهای هالوژن که رو دیوار می افته تقریبا مثلثی شکله (متاسفانه عکسی ازش ندارم) واسه نورپردازی یه جای خاص روی دیوار
3. چجوری باید از rpc های داخل 3dbox استفاده کرد از کجا باید نصبشون کرد
مرسی

سوالات شما همه مربوط به معماری است با اینکه تخصصم معماری نیست ولی در حد اطلاعاتم پاسخ می دهم
1 - برای ساخت آینه vraymtl رو انتخاب کنید و رنگ reflect رو هر چی روشن تر کنید انعکاس جسم بیشتر می شود

به این شکل نگاه کنید (http://imgdl.ir/images/249mirror.jpg)

در این لینک می توانید فیلمهای آموزشی کامل تری را دانلود کنید (http://www.cafedexign.com/showpost.php?p=141889&postcount=45)

2 - این نورها به نورهای IES مشهورند که بصورت آماده با فرمت IES در مکس ایمپورت می شوند

به این شکل نگاه کنید (http://imgdl.ir/images/116ies.jpg)

برای آموزش کامل نورهای مخفی این فیلمهای آموزشی را دانلود کنید
برای دانلود بر روی لینک کلیک راست کنید و گزینه save target as برای اینترنت اکسپلورر و گزینه save link as را برای فایرفاکس انتخاب کنید
فیلم اول 11 مگ (http://dl.yaheydar.ir/vray/IES1.rar)
فیلم دوم 6 مگ (http://dl.yaheydar.ir/vray/IES2.rar)

فایل های IES نورهای مخفی آماده (http://www.4shared.com/file/KliCrkLE/IES.html) را می توانید از 4shared دانلود کنید

3 - برای استفاده از RPC باید ابتدا پلاگین RPC را نصب کنید تا مکس بتواند این فرمت را مدیریت کند

orangephoenix
10-09-24, 21:43
یه سوال بنیادی حیاتی خیلی خیلی فوری! :blushing::D

میگم وقتی توی کد مدلسازی می کنیم بعد می بریم توی مکس میخوام لایه های کدم رو بشناسه اما فقط رنگاشو میشناسه و همه solid هست اسماشون توی مکس ... میشه بگین چیکار کنم؟ مثلا لایه های سقف و دیوار و بقیه رو که تعریف کردم چجوری توی مکس پیداشون کنم؟ اگه تنظیمات خاصی داره ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید :blushing: مرسی پیشاپیش :victory:

orangephoenix
10-09-24, 23:26
یه سوال بنیادی حیاتی خیلی خیلی فوری! :blushing::D

میگم وقتی توی کد مدلسازی می کنیم بعد می بریم توی مکس میخوام لایه های کدم رو بشناسه اما فقط رنگاشو میشناسه و همه solid هست اسماشون توی مکس ... میشه بگین چیکار کنم؟ مثلا لایه های سقف و دیوار و بقیه رو که تعریف کردم چجوری توی مکس پیداشون کنم؟ اگه تنظیمات خاصی داره ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید :blushing: مرسی پیشاپیش :victory:

پیدا کردم! :blushing: حالا شاید یکی دیگه هم مشکل منو داشته باشه پس توضیح میدم!
اول اینکه توی کد لایه لایه ش میکنید و بعد توی مکس import را انتخاب میکنیم و توی پنجره ای که باز میشه توی قسمت : derive autocad primitives by گزینه layers رو فعال میکنیم! به همین راحتی بود اما من میرفتم توی بخش اشتباهی :blushing:

karim
10-09-25, 00:26
سلام من به تازگی کار طراحی داخلی و دکوراسیون انجام میدم ، بعضی قسمتها مثل آشپزخانه مجبورم آبجکتهای زیادی بذارم که باعث میشه فایل مکس خیلی سنگین بشه و کار کردن خیلی مشکل میشه میخواستم ببینم راهی وجود داره که بشه حجم آبجکتهارو داخل فایل کم کنم تا بشه راحتتر کار کرد ؟ ممنون میشم کسی کمکم کنه

ezatolah
10-09-25, 01:16
سلام من به تازگی کار طراحی داخلی و دکوراسیون انجام میدم ، بعضی قسمتها مثل آشپزخانه مجبورم آبجکتهای زیادی بذارم که باعث میشه فایل مکس خیلی سنگین بشه و کار کردن خیلی مشکل میشه میخواستم ببینم راهی وجود داره که بشه حجم آبجکتهارو داخل فایل کم کنم تا بشه راحتتر کار کرد ؟ ممنون میشم کسی کمکم کنه

راه اول این است که شما نحوه نمایش اجسام را در viewport از حالت smoth به bounding box تغییر دهید برای اینکار بر روی نوشته کنار view port کلیک کنید و تغییرات فوق را اعمال کنید (این راه توصیه نمی شود چون همه آبجکت ها تبدیل به باکس می شوند)

راه دوم این است که بر روی آبجکت هایی که فکر می کنید ورتکس های زیادی دارند کلیک راست کنید و گزینه object properties رو انتخاب کنید و مربع جلوdisplay as box رو تیک بزنید بدین ترتیب آبجکت مورد نظر به شکل باکس دیده می شود
مانند این شکل (http://imgdl.ir/images/496as_box.jpg)

راه سوم در مکس امکانی هست که شما می توانید تعداد ورتکس های آبجکت رو کم کنید که طبیعتا از کیفیت سطوح جسم کاسته می شود برای اینکار آبجکت را انتخاب کنید و سپس از منوی modify گزینه multires رو انتخاب کنید و سپس generate رو بزنید و بعد درصد vert percent را کاهش دهید

karim
10-09-25, 02:11
خیلی ممنون دوست عزیز لطف کردید

اس اس
10-09-25, 05:56
1- چه جوری در تردی مکس یک لامپ رو با نور میشه حالت روشن شدن بهش داد به صورت واقعی. منظورم با متریال نیست.
2- uvw map رو طریقه کار کردن باهاشو یاد بدید.
3- برای ساخت ماشین احتیاج به blue print هست چه جوری میشه وارد تردی مکس کرد مثل عکس زیر و اگه دارین برام بذارین.
p://up.iranblog.com/Files/ba93bcb881164f0dbb47.jpg

خاطره
10-09-25, 06:03
یه ستون با فرمت 3dsوارد مکس کردم تو تمام پنجره ها دیده میشه ولی موقع رندر نصفش نیست!
چند بار پاکش کردم با آوردم .. با ستون های دیگه هم امتحان کردم ..
برنامه رو بستم باز کرم و ریستارت هم کردم ..
درست نشد!
میشه راه جدیدی پیشنهاد بدین؟

ezatolah
10-09-25, 17:15
یه ستون با فرمت 3dsوارد مکس کردم تو تمام پنجره ها دیده میشه ولی موقع رندر نصفش نیست!
چند بار پاکش کردم با آوردم .. با ستون های دیگه هم امتحان کردم ..
برنامه رو بستم باز کرم و ریستارت هم کردم ..
درست نشد!
میشه راه جدیدی پیشنهاد بدین؟

من solidworks کار می کنم و آبجکت ها رو با فرمت stl توی مکس ایمپورت می کنم بنابراین با این فرمت که مخصوص CAD است زیاد کار نکرده ام ولی این راه حل ها به نظرم میرسه
اول متریال را 2side کنید
دوم روی جسم کلیک راست کنید و convert to editable poly و حالت element رو انتخاب کنید و بعد از انتخاب همه جسم از منوی edit element گزینه flip رو انتخاب کنید یا روی جسم کلیک راست کنید و convert to editable mesh رو انتخاب کنید و رندر بگیرید
سوم با مکس آبجکت رو با فرمت stl اکسپورت کنید و دوباره در مکس ایمپورت کنید
اگر با انجام سه راه حل بالا مشکل حل نشد یک shot از پنجره مکس در حالت wireframe اینجا بگذارید مطمئنم راه حل چهارم مشکل را حل می کند

paria@baran
10-09-28, 02:29
سلام : من یکبار max رو 30 نصب کردم وبعد اتمام دوره دیگه رو سیستمم هر چی تلاش می کنم نصب نمی شه علّت چی می تونه باشه ؟ می دونم که مشکل از برنامه ام نیست چون رو سیستم های دیگه نصب شد!

ezatolah
10-09-28, 05:01
سلام : من یکبار max رو 30 نصب کردم وبعد اتمام دوره دیگه رو سیستمم هر چی تلاش می کنم نصب نمی شه علّت چی می تونه باشه ؟ می دونم که مشکل از برنامه ام نیست چون رو سیستم های دیگه نصب شد!

سلام
علت رو خودتون نوشتید دوست عزیز!
اگه قرار بود نرم افزار رو سی روزه نصب کنید و دوره اش تموم بشه و بعد دوباره بتونید نصب کنید و سی روز دیگه استفاده کنید که دیگه چه نیازی به خرید نرم افزار و یا کرک آن است. امکان سی روزه و یا نسخه trial برای آزمایش نرم افزار و در صورت رضایت خرید اون توسط کاربر است .امکان نصب نرم افزار در حالت trial بر روی هر ویندوز فقط یکبار امکان پذیر است
راه حل: ویندوزتون رو عوض کنید و به راحتی مکس رو نصب کنید ولی اینبار کرک آن را نیز اجرا کنید تا بصورت دائمی بتوانید از آن استفاده کنید

حامد طباطبایی
10-09-28, 05:29
سلام
علت رو خودتون نوشتید دوست عزیز!
اگه قرار بود نرم افزار رو سی روزه نصب کنید و دوره اش تموم بشه و بعد دوباره بتونید نصب کنید و سی روز دیگه استفاده کنید که دیگه چه نیازی به خرید نرم افزار و یا کرک آن است. امکان سی روزه و یا نسخه trial برای آزمایش نرم افزار و در صورت رضایت خرید اون توسط کاربر است .امکان نصب نرم افزار در حالت trial بر روی هر ویندوز فقط یکبار امکان پذیر است
راه حل: ویندوزتون رو عوض کنید و به راحتی مکس رو نصب کنید ولی اینبار کرک آن را نیز اجرا کنید تا بصورت دائمی بتوانید از آن استفاده کنید

البته میشه با نرم افزار های Uninstaller کاملا رد پای نرم افزار رو پاک کرد طوری که دیگه نیازی به پاک کردن ویندوز نباشه .

چون رد پای نرم افزار رو از رجیستری پاک میکنن . الان میگردم یه نرم افزار پیدا میکنم که خودم قبلا ازش راضی بودم میزارم اونو تست کنین .

اونی که خودم تست کرده بودم پیداش نکردم این نبود اما اینم همون کارو میکنه .
یه تست بکنین بد نیست

اکثر افراد بر روی ویندوز خود برنامه ها و بازی های بسیاری نصب و حذف می کنند . این کار به مرور زمان باعث کاهش سرعت ویندوز می شود . جمله ی معروفی در این زمینه است که نصب برنامه ها آسان تر از حذف کردن آنهاست . در واقع اگر برای حذف یک برنامه به کنترل پانل ویندوز برویم و از طریق Add/Remove اقدام کنیم تنها دیرکتوری آن برنامه حذف می شود اما هنوز فایل های اضافی از آن برنامه در نقاط مختلف وجود دارند که هارد را بی خود و بی جهت اشغال می کند و همین ها باعث افت سرعت باز کردن پوشه ها ، اجرای برنامه ها و … می شوند . نرم افزار های حرفه ای زیادی در زمینه ی حذف برنامه ها به طور کامل از هارد دیسک وجود دارند که هر کدام قابلیت های خوص خود را دارند . پیشنهاد می کنیم برای حذف برنامه و بازی مورد نظرتان از این نرم افزار که مختص همین کار ساخته شده اند استفاده نمایید . یکی از بهترین نرم افزارها در این زمینه را کمیاب آنلاین برای دانلود کاربران قرار داده است . نام این نرم افزار کاربردی Uninstall Expert می باشد . اگر نرم افزاری را با Uninstall Expert حذف نمایید مطمئن باشید که آن نرم افزار به طور کامل از هارد رایانه حذف شده است و دیگر هیچ فایلی از آن برنامه در هیچ جای هارد دیده نخواهد شد . سرعت حذف برنامه ها نیز در این نرم افزار بسیار بالاتر از نرم افزار مشابه است . .با Uninstall Expert شما می توانید برنامه ها را با سرعتی در حدود ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر نسبت به Add/Remove ویندوز پاک کنید .علاوه بر این ممکن است بعضی از برنامه ها در کامپیوتر شما وجود داشته باشند که در Add/Remove نشان داده نشوند که آنها را می توانید با Uninstall Expert به راحتی مشاهده و حذف نمایید . می توانید این برنامه ی کاربردی را از کمیاب انلاین به صورت رایگان دریافت نمایید .

ویژگی های کلیدی نرم افزار Uninstall Expert v3.0.1.2199 :
- حذف کامل برنامه ها از هارد دیسک
- سرعت بسیار بالا در حذف برنامه ها
- نشان دادن برنامه ها در ۳ شکل (آیکون ، گزارش و لیست)
- قابلیت گرفتن نسخه پشتیبان
- قابلیت جستجوی هوشمند
- سازگار با ویندوزهای مختلف
- کاربری آسان
- داشتن حجم کم
- و …
http://www.kamyabonline.com/download/picture/Uninstall%20Expert%20v3.0.1.2199.jpg

دانلود با حجم ۲.۸ مگابایت (http://dl.kamyabonline.com/download/program/Uninstall%20Expert%20v3.0.1.2199.exe)
پسورد : www.kamyabonline.com (http://www.kamyabonline.com/)

paria@baran
10-09-28, 07:27
ممنونم از شما دوستان! اما من الان برنامه ام remove شده است ، این نرم افزار الآن جواب می ده یا مجدد نصب کنم تا بتونم از این نرم افزار استفاده کنم ؟ ( از پس از اتمام دوره برنامه ام نصفه نصب می شه )

yaradan
10-09-30, 04:24
آقا من یافتم. هر کی تو این اشغال داره این اعداد را بزنه. مربوط به شکل های منحنی میشه که ایمپورت میکنیم.
این هم نتیجه کار:
2268522686

خاطره
10-10-01, 04:58
کسی بلده متریال شیشه بسازه تو مکس ؟

yaradan
10-10-01, 06:51
با اجازه بزرگترها.
خانم مهندس اول شی(جسمی که میخوای شیشه ایی بشه)انتخاب میکنی.
بعدمتریال ادیتور را میزنی و روی یکی از کره ها کلیک میکنی.
بعد طبق شکل عدد opacityرا کم میکنیم.
بعد متریال مورد نظر را میکشیم میاریم رو شئ مورد نظر.تمام.(در ضمن بعد شیشه ای کردن میتونی عدد opacityرا کم یا زیاد بکنی تا حالت شیشه ای دلخواه بوجود آید.)
22801
22802
22803

pesarak
10-10-02, 01:42
سلام دوستان.یه برنامه می خوام که بعد از کشیدن اجسام (درمورد کاربنده ساختمان مد نظرم هست)بتونم تمام اندازه ها رو روش بکمش تا مجبور نشم یه بار نقشه رو بکشم و مودلینگ رو جا بکشم.
همچین برنامه ای برای مکس هست?اگرمیشه جواب رو برام به صورت پیغام ارسال کنید و پیشاپیش ممنونم.

خاطره
10-10-02, 04:02
سوالی داشتم از محضر اساتید ...
من تو کارم یک گلدان دارم که هر چی و هر متریالی که بهش میدم همچنان سیاه میمونه و تو رندر هم سیاهه؟
چی کارش کنم متریال بگیره؟
راستی شیشه رو ساختم ...

ezatolah
10-10-02, 04:56
سوالی داشتم از محضر اساتید ...
من تو کارم یک گلدان دارم که هر چی و هر متریالی که بهش میدم همچنان سیاه میمونه و تو رندر هم سیاهه؟
چی کارش کنم متریال بگیره؟
راستی شیشه رو ساختم ...

1 - اگر گلدون رو با lathe ساختید گزینه flip normals رو فعال کنید (تصویر1)
2 - اگر جواب نداد حتما با 2 side کردن متریال مشکل شما حل می شه (تصویر 2)
3 - اگر نشد گلدون رو convert to editable poly کنید و بعد در حالت element همه جسم رو انتخاب کنید و بعد گزینه flip رو انتخاب کنید (تصویر3)

هر سه روش رو امتحان کنید جواب نداد دوباره پیغام بگذارید

HAMIDMAX
10-10-05, 10:09
سلام ایا میشه متریال های یه فایل مکس را که متریال وی ری داره به متریال استاندارد تبدیل کرد که بشه با DEfalt Rendering رندر گرفت میدونم امکانش هست که متریال های استاندارد را به ویری تبدیل کرد اما برعکس را نمیدونم میشه مرسی اگر کسی میتونه راهنمایی کنه

Ida_mm
10-10-06, 23:40
سلام
چندتا سوال درباره ساخت انیمیشن با مکس دارم
1.{کاملا ابتدایی}دکمه میانبر ساخت key frame کدوم بود؟ (یادم رفته هرچقدر هم که گشتم پیدا نکردم)
2.چجوری میشه زمان انیمیشن رو زیاد کرد فکر می کنم 100 فریم که تو مکس وجود داره تقریبا 3ثانیه می شه اگر یه انیمیشن زمانش بیشتر بود چکار باید بکنیم؟
مرسی

ezatolah
10-10-07, 04:18
سلام
چندتا سوال درباره ساخت انیمیشن با مکس دارم
1.{کاملا ابتدایی}دکمه میانبر ساخت key frame کدوم بود؟ (یادم رفته هرچقدر هم که گشتم پیدا نکردم)
2.چجوری میشه زمان انیمیشن رو زیاد کرد فکر می کنم 100 فریم که تو مکس وجود داره تقریبا 3ثانیه می شه اگر یه انیمیشن زمانش بیشتر بود چکار باید بکنیم؟
مرسی

1 - کلید میانبر keyframe دکمه "K" است
2 - برای اضافه کردن به فریم ها در مکس به شکل زیر نگاه کنید

Ida_mm
10-10-07, 15:23
یه سوال دیگه اگر بخوام یه مسیر تعریف کنم که دوربین روی اون حرکت کنه از کدوم گزینه باید استفاده کنم؟
وقتی می خوام مثلا یه قسمت از یه شی (ساختمان نباشه) به طور مداوم بچرخه و درعین حال یه سری دیگه افکت روی اون انجام بشه چکار کنم؟ یعنی باید هر فریم واسش تعریف کنم یا گزینه ای هست که بتونم بهش (یه برنامه)بدم که خودش تا اخر انیمیشن بچرخه؟
ممنون

ezatolah
10-10-07, 21:09
یه سوال دیگه اگر بخوام یه مسیر تعریف کنم که دوربین روی اون حرکت کنه از کدوم گزینه باید استفاده کنم؟
وقتی می خوام مثلا یه قسمت از یه شی (ساختمان نباشه) به طور مداوم بچرخه و درعین حال یه سری دیگه افکت روی اون انجام بشه چکار کنم؟ یعنی باید هر فریم واسش تعریف کنم یا گزینه ای هست که بتونم بهش (یه برنامه)بدم که خودش تا اخر انیمیشن بچرخه؟
ممنون
برای حرکت دادن اجسام بر روی path از گزینه path constraint استفاده می کنیم این جسم می تونه هر چی باشه دوربین و یا تارگت دوربین

1 - دوربین را در حالت انتخاب قرار دهید
2 - گزینه path constraint را انتخاب کنید یک خط بین نشانگر موس و دوربین ایجاد می شود حالا path یا مسیری که می خواهید دوربین روی آن حرکت کند را انتخاب کنید
3 - اگر خواستید می توانید تارگت دوربین را هم به path دیگر لینک کنید

جواب سوال دوم که می خواهید حرکت مداوم به جسم بدهید راه حل حرفه ای اینه که از curve editor استفاده کنید ولی کارکردن با این قسمت یه کمی مشکله ولی ساده ترین راه اینه که اول برای یک سیکل کاری چند تا کیفریم بگذارید وقتی دیدید حرکت جسم خوبه کیفریم ها رو انتخاب کنید و ضمن پایین نگهداشتن دکمه شیفت آنها را درگ کنید تا کپی شوند دقیقا مثل کپی کردن یک جسم می توانید کیفریم ها را هم کپی کنید

hamidsal
10-10-12, 16:33
چگونه تصاویر خروجی تری دی مکس را طبیعی کنیم؟ تصاویر مثل نقاشی بنظر میرسند چرا؟

pesarak
10-10-12, 17:58
چگونه تصاویر خروجی تری دی مکس را طبیعی کنیم؟ تصاویر مثل نقاشی بنظر میرسند چرا؟

سلام دوست عزیز
شما باید:
1- موتور رندرگیریتون رو درست انتخاب کنید
2-نورپردازی درست داشته باشید
3-به سایه ها دقت کنید
4-بعد از پایان رندر با فتوشاپ نور ,رنگ ,روشنایی ,بکگراند , و خیلی چیزای دیگه رو میشه روش کار کرد وبه نتیجه دلخواه حتما میرسید...