نور سنجی در عکاسی راهنمای کاربردی نقاشی پرتره آموزش کاربردی عکاسی دیجیتال آموزش راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

صفحه 3 از 27 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 24 از 210

موضوع: طراحی تابلو فرش کامپیوتری

1. "" #17
    کاربر فعال طراحی‌فرش

دو تا پاسخ برای یکی از کاربرا که از اقاحسام در مورد رنگ ونقطه در فتوشاپ وهمچنین تعیین تعداد رنگ یک عکس یا نقشه فرش پرسیده بود گذاشتم تو آدرس http://www.cafedexign.com/showthread...A7%D9%BEعجب آدرس سرراستی مهم نیست کپی میکنین نمی خواد که باذغال یادداشت کنین

2. "" #18
    کاربر فعال طراحی‌فرش

نکته ای در همین سایت در پست رنگ ونقطه کردن با فتو شاپ نوشتم خواستم این پست هم بی نصیب نمونه :

با سلام به همه بروبچه های انجمن
    من مطالب این پست رو خوندم شما اگه تونستین کاری پروژه ای یا سختترین قسمت طراحی فرش رو پیدا کنین که نرم افزارهای فتوشاپ وفتوایمپکت یا پینت دات نت نتونست انجام اون موقع برین 18000000 پول زبون بسته روبه این نرم افزار هابدین ولی ما خودمون تولید انبوه تابلوفرش وفرش نفیس داریم مطمئن باشید به هیچ نرم افزار گرونی نیاز ندارین باتمام احترامی که به کپی کنندگان به اصطلاح کدنویس برنامه های بیت مپی دارم بهتون بگم این نرم افزارها کارهای خیلی کودکانه رو براتون انجام میدن ودلیل محکمی هم واسه این حرفم دارم برای مثال اگه همه این نرم افزارها روقدرتشونو جمع کنین اگه تونستن در مقابل الگوریتم کاهش رنگ تصویر فتو شاپ وکورل حرف واسه گفتن داشته باشن من اولین کسی خواهم بود که بهترین اون نرم افزار هارو میخرم واینو بگم من آرزومه که ما توایران همچین برنامه نویسان قدری داشته باشیم البته داریم منتهی تواین زمینه نرم افزارهای ما اصلا کارایی ندارن مثلا رابط کاربری ضعیف اینها یکی از مشکلاتشونه ومهم تر از همه شما بیشترتون زمینه فتوشاپ رو دارین آیا میارزه که وقت بذارین یه نرم افزار رویادبگیرین که کل توانش به اندازه یه پلاگین فتوشاپ هم نیس .من به شدت بانظر کاربر محترم حسام گل موافقم برین سراغ نرم افزارهای استخون دار .متسفانه من نتونستم چند تا از عکسها ی کارامونو براتون تو انجمن بذارم تا ببینین وخودتون قضاوت کنین آیا یه همچین کارهایی رو با این نرم افزارهایی که ذکر شدن می شه درآرود.سعی میکنم نحوه ارسال عکس رو به انجمن یاد بگیرم .براتون عکس آموزشی هم میذارم .فعلا مواظب پولهاتون باشین گول نخورین .وقتتون هم مهمه.
    این دو تا لینک رو ببینین و خودتون قضاوت کنین فقط کافیه روی لینکها کلیک کنین این عکس ها رو در پاسخ وراهنمایی چند تا از بچه های فروم گذاشته بودم
    naderi-meh@mihanmail.ir

روش رنگ ونقطه کردن نقشه فرش با فتو شاپ
    باسلام رنگ ونقطه کردن اگه منظورتون یه صفحه شطرنجی توی فتوشاپ داشته باشی اینه که Ctrl+kرادر فتوشاپ بزنی وبری به preferences واونجا سمت چپ گزینه هشتم Gides&Grid&Slices رابزنی حال سمت چپ اپلت Grid رادارین.خوب اینجا مقدار Gridline Every را 5بذارین البته قبلش نوع واد روبرویش را بر حسب Pixel بذارین مثلا بر حسب Cmنباشد همچنین مقدار کادر زیرش رو هم یعنی مقدار Subdivisions را برابر 5 بذارین OKکنین برین روی فایلتون حالا Ctrl + " رابزنین عکس شما مثل اینکه دقیقا روی کاغذ شطرنجی کشیده شده است.برای تسلط بیشتر باید روی مد ایندکس فتوشاپ کار کنین ازمنو Image >Index وبرای اطلاعات بیشتر به پست طراحی فرش کامپیوتری در همین سایت مراجعه کنید
    naderi-meh@mihanmail.ir

تعیین تعداد رنگ یک عکس -یا نقشه فرش در فتوشاپ

یادم رفت بگم تعداد رنگ را در همون مد Index مشخص میکنین مثلا وقتی عکسی در مد RGB دارین میرین از منوی Image گزینه Index رامیزنین قبل از ok کردن جنس Palet را Local Adaptiv میزنی و مقابل Color هم مقدار دلخواه رنگت رومی دی کار بران عزیز این هاییکه گفتم نه توکتابها هست نه تواینترنت .میگین نه بگردین پیداش کنین این همه کتاب زدن ریختن توبازار برین قبل ا خرید یه تورقی انجام بدین اینو گفتم که قدر کافه دیزاین رو بدونین قربان همه شما :1829
    http://www.cafedexign.com/images/smilies/00/wink.gif

واما لینک ها
    http://www.up.iranblog.com/images/zq...tsgu6bne2h.jpg

لینک دوم
    http://www.up.iranblog.com/images/a1ik2clla3fg7d29zw0.jpg

لینک سوم
    http://www.up.iranblog.com/images/ax...cqes5kp1hp.jpg

ارادتمندتان 1829
    naderi-meh@mihanmail.ir

عکس ها با کیفیت خوبن برای بار اول کمی لازم شد صبر کنین 15 ثانیه بالا می آن
    ویرایش توسط 1829 : 13-04-25 در ساعت 01:06

3. "" #19

واقعا ممنونم دوست عزیز ...... منتظر آموزش های بعدیتون با یکم توضیح بیشتر هستم ...

4. "" #20
    کاربر فعال طراحی‌فرش

مثل اینکه اعضای دیگه نظری ندارن ! not problem
    این هم داشته باشین که برای طراحی آیات قرآنی مثل وان یکادالذین ... وطراحی یک منظره یا طبیعت اصول وروش متفاوتی هست البه ابزار همونه ولی روش کار متفاوته مثلا اصول کار آیه با بک پرتره ویا یک مدل شرقی (اوریانتال) با یک گل نکات راجع به خودشون رو دارن ومهمتر از همه اینکه درتمام قلمرو نت این اولین فروم وتنها فروم عملی طراحی نقشه فرش کامپیوتری با ابزار حرفه ای فتوشاپ وکورل هست کساییکه میخوان واقعاکاریاد بگیرن خودشون از قید نرم افزارهای دیگه رها کنن فقط فقط فتوشاپ وکورل وفتوایمپکت ویا پینترودر بعضی موارد خاص برای ساخت تکه هایی از کارکوئست تری دی ومکس ومایا بدرتون میخوره ولی در کل برنامه های دو بعدی پایه کارن تابعد

5. "" #21
    کاربر فعال طراحی‌فرش

در ضمن از تمامی دوستداران هنرفرش ایرانی خواهشمندم ابداع وتکمیل تابلو فرش نفیس مخصوصا کدباف رابه شرکت های فروش محصول جهت تبلیغ یا احیانا چیزدیگر نسبت ندهند هنر تابلوبافی یافرش بافی به شکل عدد ورقم قدمتی به اندازه ی حداقل 10 برابر سن من داره یعنی زمانی که نه کامپیوتر بود ونه چیزی وکدبافی ازهمون موقع بوده ودلیلی محکمتر برای اینکه کسی نمایش رنگ را با کد به خودش یا شرکتهای ذیربطش نسبت ندهد اینکه برین نسخه های فتوشاپ خیلی قدیمی رو ببینین بابا جون اونجا اگه دقت کنین با تغییر در آپشن اینفو اگر نوع نمایش رنگ را روی ایندکس بذارین وبا قطره چکان روی تصویر فایلتون حرکت کنین شماره ی رنگ را مشاهده خواهید کرد البته باید در مد ایندکس باشین.این از این .در ضمن اگه مدیریت سایت اجازه بدن میگم که چند تا ازبچه های همین سایت گیر همین شرکت ها افتادن البته نه توسط این سایت بلکه رفتن توسایت خود آقایون وخرید کردن به قیمت بالای یه میلیون بقییه اش رو اگه مدیر اجازه بدن خود کساییکه این بلا سرشون اومده همین پست یا پست من بیان بگن که چه خبره البته اونهاییکه به من میل زدن تا حدامکان تلاش کردم کمکشون کنم واز این بابت سایت کافه رسالت خودشو انجام داده به هرحال اینجا برای آخرین بار به کساییکه به نام کوشا ونمیدونم چی ... بخوان هنرفرش رو به نام شرکت ورفیقشون مصادره کنن فکر نکنم کافه جای مناسبی براشون باشه .آقا به خدا ما قدمت تابلو بافی رقمی رو حداقل خیلی قبل تراز سال 72 داشتیم میگین نه برین کتابهای سال دوم راهنمایی 30 سال قبل رو ورق بزنین اونجا یه ماتریس کوچولو براتون توی بازی وریاضی ونقطه ورنگ فرش رو خیلی ساده بیان کرده بی هیچ ادعای کشفی یا اختراعی کشیده چند تا دلیل می خواین .حتما بعدا میآن میگن نه ما مثلا فلان تیپ کارو میگیم به هر حال باید یکی بود که اینهارو میگفت به ناگه ازمیان جمع شاگردان یکی برخواست -همیشه یک نفر باید به پا خیزد ...نه !این اشباهی فاحش و محض است ...یک با یک برابر نیست !معلم مات برجا ماند .سکوت مدحشی بود وسوالی سخت .و....الی آخر)یادش بخیر با این شعر سیمین دوران دبیرستان حالی میکردیم.تا بعد

6. "" #22
    کاربر فعال طراحی‌فرش

سلام به همه ی بچه های کافه وهمه ی کساییکه چه از طریق ایمیل ویا تماس تلفنی ویا اعضایی که بادادن امتیاز ویا تشویق منو مورد لطف قراردادن سعی میکنم مطالب کاربردی ومهم رادراین پست قرار بدم.براتون مژده میدم که اگه مطالب روباحوصله مطالعه وتعقیب کنین شما به سادگی پروسه تولید تابلوفرش وکلا فرش رو یاد میگیرید میتونین خودتون طراحی کنین وخودتون ببافین ویا باتیراژچند عدد تا چندصدتا بدین ببافن هم اشتغال زایی کنین هم خودتون درآمد چشم گیری داشته باشین یا اینکه نه فقط طراحی کنین.ببینین شما قبل از تولیدتابلو فرش باید درزمینه انتخاب مدل مطالعه داشته باشین مگر کار سفارشی داشته باشین که دیگه این به طراح مربوط نیس.پس برای تولید یک تابلو فرش شما به یک نقشه ویک دارقالی ونخ وکرک به اندازه لازم برای مدل انتخابی نیاز دارین البته پود ضخیم ونازک هم لازمه که به موقع اونهم میگم.فرض من براینه که شما تا به امروز هیچ زمینه فعالیت فرش ندارین ولی می خواین پرتره ی چهره خودتون یا هرشخص دیگه ویا نه مثلا تصویر یک گل-منظره -و....را ببافین البته فعلا فقط بافت چون طراحی یه کار زمانبروتخصصیه البته تواین زمینه هم من تا جاییکه برام مقدورباشه توهمین پست مطلب میذارم .برای بافت شما باید نحوه ی گره زدن ترکی را یاد بگیرین که این کار در عرض 40 ثانیه حله.البته میتونین بافت رو به روش گره فارسی هم کارکنین ولی خوب میدونین که یه تابلوفرش نفیس همیشه باید گره ترکی باشه.فرق گره ترکی با گره فارسی اینه که بافت گره ترکی یه کم زمان زیادی نسبت به فارسی میگیره وبه صورت متقارن بافته میشه برعکس فارسی که نامتقارن بافته میشه این متقارن ونامتقارن هم یه عکس میذارم تا خوب متوجه بشین تاکارتونو به صورت کاملا علمی پیش ببرین.مزیت دیگرگره ترکی اینه که فرش اون خیلی محکم وباموندگاریه زیاده.شما بهراحتی میتونین از یه فرش که به صورت گره فارسیه یه گره روبگیرین وبا کمی کشش اونودربیارین ولی این کار در فرش گره ترکی نمیشه یعنی گره ها بیرون نمی آن حتی ممکنه نخ پاره بشه ولی تار و ول نمیکنه .مزیت دیگر گره ترکی اینه که چون دو سر گره با پیچش وچرخش دست بافنده به صورت متقارن بافته میشه خیلی سخته که بتونن رباتیکش کنن وچند تامزیت دیگه که فعلا اینها براتون کافیه.درضمن کساییکه گره ترکی بلد نیستند میتونن دور وبرشون زیاده کساییکه ازاونها رایگان یاد بگیرن.اما برم سر یه موضوع در فتوشاپ که باتوجه به تماس ها وایمیلهام مثل اینکه همه سر این مشکل گیرن .واون اینکه شما وقتی عکس رو به مد ایندکس میبرین یعنی دیگه خداحافظ *****ها وابزارهای متنوع فتوشاپ!میدونین چرا ؟خوب وقتی فتوشاپ یه ابزار بیت مپیه یا این جوری بگم پیکسلیه شما از یه ***** چه انتظاری دارین وقتی تصویررو ایندکس میکنین میخواین اون ***** برای یه پیکسل چیکار کنه مثلا یه پیکسل رومیتونه خم یا کجش کنه ؟مسلما نه پس به همین خاطر اگر اون ***** ها در مد ایندکس فعال هم بودن عملا نمی تونستن برای اون پیکسل منفرد کاری انجام بدن .***** ها برای یه تصویر به صورت میانگین کارمیکنن یه ***** مثلا نصفش رو بازاویه ی 20 درجه می چرخونه ونصف دیگه شو بدون چرخش رها میکنه تاشما بتونین به کاریکاتورازتصویرتون برسین .حال شما فکر میکنین بیچاره فتوشاپ که ریزترین واحد برای یه تصویر براش یه پیکسله با اون یه پیکسله چیکار کنه ؟هیچی اخم میکنه وخیلی از ابزارهاش تو مد ایندکس سگرومه هاشون تو همه .این تیکه رو واسه اونهیی نوشتم که مطلب رو تا اینجا تعقیب کردن.ارزومند موفقیتتان 1829- naderi-meh@mihanmail.ir یه وقت این مطالب رو خوندین امتیازی چیزی....بابا بی خیال من به تمام مشتریهای پستم امتیاز کامل میدم.
    ویرایش توسط 1829 : 13-04-25 در ساعت 01:06

7. "" #23
    کاربر فعال طراحی‌فرش

مثل اینکه این صفحه به کلمه یFilter حساسیت داره اونارو به شکل ستاره درمیاره ویرایش هم کردم نشد شما هر جا ستاره دیدین اون همون کلمه ی مرموز Filter هستش نکنه این کلمه خودش Filter شده -راستی اقای مدیر اره ؟استغفرالله

naderi-meh@mihanmail.ir
    ویرایش توسط 1829 : 13-04-25 در ساعت 01:08

8. "" #24

ممنون از آموزش هاتون 1829 عزیز. دیگه تصمیم ندارین این تاپیکو ادامه بدین؟

صفحه 3 از 27 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)