دعوت به همکاری در زمینه طراحی زیورآلات طلا راهنمای کاربردی نقاشی پرتره آموزش طراحی بدنه خودرو آموزش راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 12

موضوع: چگونگی طراحی محصول در پرسپکتیو

1. "" #1

Smile چگونگی طراحی محصول در پرسپکتیو

سلام.لطفا در مورد پرسپکتیو و چگونگی طراحی محصول در پرسپکتیو تو ضیح دهید!!!!

2. "" #2
    عضو فعال jazire آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط n_s نمایش پست ها
    سلام.لطفا در مورد پرسپکتیو و چگونگی طراحی محصول در پرسپکتیو تو ضیح دهید!!!!
    پرسپکتیو رو با تعریف نمیشه یاد گرفت باید حتما کلاس برید ولی در کل...
    پرسپکتیوها دو دسته هستند:پرسپکتیوهایی که طبق دستگاه مختصات کشیده میشن(ایزومتریک ،دیمتریک،کاوالیر،پلان ابلیک،...)که این دستگاه مختصات تحت استاندارد امریکا و اروپاست.نوع دوم پرسپکتیو هایی که به نقطه گریز میرن و دارای خط افق هستند وبیشتر در کارهای هنری و معماری مورد استفاده قرار میگیره(یک نقطه ای،دو نقطه ای،سه نقطه ای)که این نقاط به اسم نقاط گریز یا فرار شناخته میشن ...
    پرسپکتیو در تمامی رشته های هنری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیره و از یک قانون تبعیت می کنه...بستگی به ذوق و هنر طراح داره که چطور از پرسپکتیو استفاده کنه.دید پرنده یا انسان یا مورچه.

3. "" #3

نقل قول نوشته اصلی توسط jazire نمایش پست ها
    پرسپکتیو رو با تعریف نمیشه یاد گرفت باید حتما کلاس برید ولی در کل...
    پرسپکتیوها دو دسته هستند:پرسپکتیوهایی که طبق دستگاه مختصات کشیده میشن(ایزومتریک ،دیمتریک،کاوالیر،پلان ابلیک،...)که این دستگاه مختصات تحت استاندارد امریکا و اروپاست.نوع دوم پرسپکتیو هایی که به نقطه گریز میرن و دارای خط افق هستند وبیشتر در کارهای هنری و معماری مورد استفاده قرار میگیره(یک نقطه ای،دو نقطه ای،سه نقطه ای)که این نقاط به اسم نقاط گریز یا فرار شناخته میشن ...
    پرسپکتیو در تمامی رشته های هنری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیره و از یک قانون تبعیت می کنه...بستگی به ذوق و هنر طراح داره که چطور از پرسپکتیو استفاده کنه.دید پرنده یا انسان یا مورچه.
    مرسی.ببخشید سوالم خیلی ابتدایی هست
    اما اینارو میدونستم...مشکل من این هست که توی پرسپکتیو ها (انقطه ای 2نقطه ای و 3 نقطه ای )نمیدونم چه طور مکعب بکشم --بیشتر مکعب مستطیل در می آد و در مورد تناسبات .فاصله ها مثلا برای کشیدن قاشق یا اجناس دیگه خیلی تمرین کردم ولی باز هم به مشکل برخوردم کلا تو قواعدو تناسبات مثل فاصله تیر های برق و ....میخواستم بدونم

ترم اول طراحی صنعتی هستم استادمون هم توضیح داده ......اما بازم اینطور میشه .....

4. "" #4
    عضو فعال jazire آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط n_s نمایش پست ها
    مرسی.ببخشید سوالم خیلی ابتدایی هست
    اما اینارو میدونستم...مشکل من این هست که توی پرسپکتیو ها (انقطه ای 2نقطه ای و 3 نقطه ای )نمیدونم چه طور مکعب بکشم --بیشتر مکعب مستطیل در می آد و در مورد تناسبات .فاصله ها مثلا برای کشیدن قاشق یا اجناس دیگه خیلی تمرین کردم ولی باز هم به مشکل برخوردم کلا تو قواعدو تناسبات مثل فاصله تیر های برق و ....میخواستم بدونم
    هر چه قدر به نقطه گریز نزدیکتر باشه مکعب دفرمه شده به نظر می رسه ....برای اینکه تناسبات خوبی داشته باشی از نقطه یابی استفاده کن...اول نمای بالا رو بکش بعد شکل مورد نظرت رو داخل یه مربع جای بده.همین مربع رو تبدیل کن به پرسپکتیو و بعد شکل رو با نقطه یابی داخل مکعب پیاده کن...به نظر من از اجسام ساده تر شروع کنید،مثل چهار پایه، صندلی و بعد به سراغ اجسام منحنی برید.

میتونی از این تصاویر استفاده کنی.....

ویرایش توسط jazire : 08-10-21 در ساعت 15:57

5. "" #5

سلام دوست عزیز
    پرسپکتیو (علم مناظرو مرایا) با تصاویر مجسم متفاوت است . تصاویر مجسم در هر محور دارای خطای 30 تا 15 درصد است و نمایش ام غیر طبیعی است و برای کارهای صنعتی کاربرد دارد. ولی پرسپکتیو به سه دسته یک نقطه / دو نقطه/سه نقطه تقسیم می شود ساده ترین ان در کتاب نقشه کشی معماری دو توسط اقای خان محمدی توضیح ساده داده شده است که یکی از کتاب های هنرستان است و بسیار ساده به یادگیری پرسپکتیو پرداخته است و یا کتاب علم مناظر و مرایا رشته گرافیک سال سوم . موفق باشید

6. "" #6
    مدیر طراحی‌صنعتی (در مرخصی) Navid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط پهلوانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پرسپکتیو (علم مناظرو مرایا) با تصاویر مجسم متفاوت است . تصاویر مجسم در هر محور دارای خطای 30 تا 15 درصد است و نمایش ام غیر طبیعی است و برای کارهای صنعتی کاربرد دارد. ولی پرسپکتیو به سه دسته یک نقطه / دو نقطه/سه نقطه تقسیم می شود ساده ترین ان در کتاب نقشه کشی معماری دو توسط اقای خان محمدی توضیح ساده داده شده است که یکی از کتاب های هنرستان است و بسیار ساده به یادگیری پرسپکتیو پرداخته است و یا کتاب علم مناظر و مرایا رشته گرافیک سال سوم . موفق باشید
    سلام دوست من...به کافه خوش اومدی.....منظورت رو از اینکه گفتی در هر محور 30تا 15 درصد خطا دارن رو متوجه نمیشم! منظورتون زاویه ی محور با افق هستش؟

7. "" #7
    کارشناس طراحی خودرو برخورداری آواتار ها

اين رو دانلود كنيد...

http://f1.grp.yahoofs.com/v1/MLb9SIl...0To%20Draw.pdf

اميدوارم مشكلي نداشته باشيد توي دانلود ، اما اين يه مطلبه كه در مورد پرسپكتيوه و ميتونيد اون رو توي گروه ياهو Carstylers پيدا كنيد.

موفق باشيد.

8. "" #8

سلام بر دوستان
    ببخشید میشه برام توضیح بدین پرسپکتیو دایره را چه جوری می کشند؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)