دعوت به همکاری در زمینه طراحی زیورآلات طلا راهنمای کاربردی نقاشی پرتره آموزش طراحی بدنه خودرو آموزش راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: 20-اشنايي با انواع يقه ها در لباس

1. "" #1
    عضو ارشد طراحی‌لباس Saba آواتار ها

پیش فرض 20-اشنايي با انواع يقه ها در لباس

آموزش مارولس دیزاینر
    بالاترین لبه لباس که دور گردن را احاطه می‌کند یقه نام دارد. یقه ها بهترین وسیله هستند که گردن شما را کشیده‌تر یا کوتاهتر نشان دهند یا اینکه بالاتنه شما را چاقتر کنند یا حتی سینه ها را کوچکتر یا بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.
    یقه های بلند و عمیق انتخاب خوبی برای افراد باریک و ریزه اندام است و یقه های کم عمق و کوتاه همیشه برای افراد پر و چاق استفاده می‌شوند.
    فن های بسیار زیرکانه‌ای وجود دارد که شما بهترین فرم یقه را متناسب خود انتخاب کنید.
    من در چند مقاله انواع یقه ها را برایتان معرفی می‌کنم و توضیح خواهم داد که کاربرد هر یقه چیست و چه تاثیری بر روی تناسبات اندامی می‌گذارد. اینکه شما در چه لباس‌هایی چه یقه‌ای را انتخاب کنید و به بهترین شکل ممکن دیده شوید.

آشنایی با یقه‌های قطره اشکی، پولوی شل، بلوزی و هفت بلند

یقه قطره اشکی:

این مدل تاثیرش مانند یقه قایقی عمیق است اما یک طرح قطره اشکی هم در وسط دارد ...

اغلب در بالاتنه‌های لباس‌های عصرو شب از جنس پارچه های لخت و شل دیده می‌شود.
    ...

یقه هفت بلند:
    این نوع یقه با اندازه های متفاوت هفت استفاده می‌شود. از شانه تا فرو رفتگی قفسه سینه ارتفاعش متفاوت است.
    این مدل یقه با تاپ‌هایی که قسمت کوچکی از ان از زیر یقه دیده می‌شود و با رعایت هارمونی رنگ را می‌توانید بپوشید.

در این مدل نباید لباس زیرتان دیده شود.

یقه بلوزی:
    این مدل یقه در قسمت وسط یک هفت کوچک نیز دارد. هیچ زنی بر روی زمین وجود ندارد که در این مدل یقه خوب به نظر نرسد. برای قفسه لباستان حتما یک چنین بلوزی تهیه کنید.

یقه شل و بزرگ پولو:

این نوع یقه همیشه در کشباف‌های درشت و بافتنی‌های کلفت استفاده می‌شود. این یقه خیلی کلفت دور گردن ایستاده قرار می‌گیرد.

این یقه گردن را کوتاهتر نشان می‌دهد پس اگر بالاتنه پر و بزرگی دارید از این مدل استفاده نکنید.

این یقه گردن را کوتاهتر نشان می‌دهد پس اگر بالاتنه پر و بزرگی دارید از این مدل استفاده نکنید.

دوخت
    مخـــاطب شعر های من معشــوقی است که هنوز به دنیــــا نیامده نه تویـــــی که مدتهاست از دنیای من رفتـــــه ای...

2. "" #2

آشنایی با یقه‌های گرد،مربعی و ملوانی

یقه گرد:
    این یقه معمولا در تی‌شرت‌ها، پیراهن‌های حلقه آستین، کشباف های ظریف استفاده می‌شود.

یقه گرد بهترین انتخاب برای افرادی با بالاتنه بزرگ است.

یقه بالرین:
    این یک (wrap) بلند است که معمولا عمق کمتری نسبت به یقه هفت دارد. این مدل یقه در تاپ ها و جنسهای تریکو و کشباف کاربرد بیشتری دارد.

این مدل یقه نیز برای خانم‌هایی که بالاتنه بزرگی دارند مناسب است...

یقه مربعی :
    این مدل هم در تاپ‌ها، پیراهن‌ها و بعضی بافتنی های خاص دیده می‌شود.

خط افقی این مدل یقه عرض شانه‌ها را فراخ‌تر نشان می‌دهد.
    اگر شانه‌های بزرگ و پهنی دارید از این مدل استفاده نکنید.

یقه ملوانی (crew) :
    این مدل یقه کاملا دور گردن را می‌گیرد. در کشباف‌ها و بافتنی‌ها استفاده می‌شود.این مدل گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد، اگر گردن بلندی دارید این مدل مناسبی برای شماست.

اگر بالاتنه توپری دارید از این مدل اجتناب کنید. این مدل برای کسانی که بالاتنه ی کوچکی دارند مناسب است.
    مخـــاطب شعر های من معشــوقی است که هنوز به دنیــــا نیامده نه تویـــــی که مدتهاست از دنیای من رفتـــــه ای...

3. "" #3

یقه هفت:

این یک نوع یقه هفت است، البته هفت عمیق‌تری دارد. یک یقه هفت بلند اغلب در کشباف‌ها و تریکوها و بافتنی‌ها دیده می‌شود و یقه‌های هفت کوتاه‌تر در بالاتنه‌هایی از جنس لایکرا و مدل‌های wrap بیشتر کاربرد دارد.

یقه هفت بر روی اندازه سینه‌ها تاثیر خوبی دارند. یک یقه هفت بلند وسیله خوبی است که گردن را بلند و کشیده و سینه ها را کوچک نشان دهیم.

یقه گرد گود:
    این یقه مانند یک نیم دایره است و برای همه اندام‌ها مناسب است.

در این یقه توجه به سینه بیشتر است خواه خط سینه دیده شود یا خیر، پس اگر سینه‌های بزرگی دارید از این مدل استفاده نکنید.

یقه دلبری:

این یقه معمولا در لباس‌های نخی، ساتن و ابریشمی استفاده می‌شود چون این مدل در این نوع جنس‌ها شکل می‌گیرد.

با این مدل شانه ها صاف تر دیده می‌شوند و یک خط ظریف منحنی از هر سینه دیده می‌شود. این یقه بسیار ظریف و زنانه است و برای گردن‌های کوتاه و پر مناسب است.
    اگر شانه‌هایتان کمی افتاده است این مدل برای شما خیلی مناسب است.

یقه اسیتاده چینی (ماندارین):

یقه ایستاده که در قسمت وسط عمیق است و در پارچه های سفت و محکم کاربرد دارد. مدل دگمه دار این یقه ها که خیلی محکم بسته می‌شود در پارچه‌های ابریشمی این مدل زیادتر دیده می‌شود.

اگر بالاتنه کروی شکل و پری دارید از این مدل پرهیز کنید.

4. "" #4

سلام
    ببخشید هیچ کدم از عکسها باز نمیشه !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)