آموزش طراحی جواهر با نرم افزار ماتریکس آموزش نرم افزار راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 11

موضوع: مطب های پزشکی

1. "" #1

Post مطب دندانپزشکی برونر واگنر --- Brauner Wegner Priehn Den

اطلاعات بيشتر : مطب دندانپزشکی برونر واگنر ----------------------- Brauner Wegner Priehn Dental Practice
    پروژه : طراحي داخلي
    مكان : آلمان - هامبورگ
    طراح : جي . ماير
    منبع : Cool Boom
    ترجمه : تيوا طرح

جي . ماير در طراحي اين پروژه ، فضا را بوسيله پانلهاي گچي در رنگهاي آبي و قهوه اي تقسيم بندي و با صندليهاي از جنس پلي اورتان مبلمان كرده است .
    المانهاي ايستاده در مركز طرح ، فضا را به چندين قسمت با كاربري هاي گوناگون تقسيم كرده است . اين المانها ايستگاههاي كار مستقلي مانند اتاق عكسبرداري با اشعه و سایر اتاقهای درمانی را بوجود آورده اند .

ویرایش توسط A R C H I T E C T : 10-10-16 در ساعت 21:51

2. "" #2
    عضو فعال آیدا آواتار ها

پیش فرض مطب های پزشکی

سلام به همه
    دقیقا نمی دونم تاپیک دیگه ای با این عنوان هست یا نه من که ندیدم پس از مدیران محترم تقاضا می کنم اگه جای این تاپیک اشتباهه زحمت جابجا کردنشو بکشن قبلا یه دنیا ممنون و شرمنده
    حالا بریم سر بحث خودمون...
    اول از همه باید توجه داشت عموما مطب ها مکان مورد علاقه برای گذراندن زمان انتظار نیست. چرا؟ چون از نظر نور، رنگ وسایل و... با عرض معذرت مثل یه سمساری در ته شهر است!!! با گلدانهای گل خشک شده !!! و نور مهتابی!!! (همین جا از همه پزشکایی که به روحیه مریضشون اهمیت می دن و یه خورده فقط یه خورده به ظاهر مطبشون می رسن تشکر می کنم و می گم لطفا بهتون بر نخوره )
    همه چیز مهیاست برای بیشتر فکر کردن در مورد بیماری و غصه خوردن!!
    اول از همه بدانید که رنگ سفید دیوارها باید معنا دار باشد با قابهای عکس نقاشی یا پوسترهای زیبای مناظر...
    که البته من رنگهای شاد و ملایم را ترجیح می دم چون علاوه بر نشان دادن الودگی ها که در رنگ سفید مد نظر است محیط را از یکنواختی در می اورد. میل نارنجی کمرنگ ، سبز روشن یا حتی زرد... چون زرد رنگی است که باعث نشاط و در عین حال ارامش خاصی می شود.
    خواهش می کنم صندلی های قراضه را بریزید دور!!! فکر می کنم درامد پزشکان اینقدر هست که کفاف یک دست نیمکت یا صندلی یا مبل شیک و راحت اداری را بدهد نه؟؟؟؟؟؟
    نور مهتابی را فراموش کنید حتی از اباژورهای ارزون قیمت کاغذی هم در گوشه مطب بهتر از مهتابیه...
    یک جامجله ای هم فراموش نکنید ت روزنامه ها روی میز پخش نباشد.
    گل مصنوعی را شما به خدا بندازید دور... بابا 2تا شاخه بامبو تو یک گلدون با دهانه تنگ ارزانتر و شیک تر است.
    یک موزیک ملایم بهترین روش روحیه دادن است و زیباترین حالت برای مطب شما...
    نقاشی های انتخابیتون بهتره رنگهای شاد داشته باشه و القا کننده ارامش
    یک گبه رنگی کوچک فراموش نشود.... اگر پنجره دارید پرده مناسب فراموش نشود....
    البته بهتر است بدانیم که چه مطبی برای چه تخصصی و چه گروه سنی اماده می شود مثلا مطب یه دکتر اطفال خیلی فرق می کنه با مطب یه دکتر قلب....
    لطفا با نظراتتون کمک کنین تا دفعه بعدی که خدایی نکرده می ریم دکتر لااقل زمانی که منتظریم اعصابمون بیشتر خرد نشه......... مخصوصا بچه های طفلکی که تا مطبو می بینن حالشون بدتر می شه اخه گناه دارن طفلکیا.......

3. "" #3
    عضو فعال آیدا آواتار ها

دردکوراسیون محیطهای درمانی، موارد گوناگونی همچون پوشش های فضاها، لوازم گرمایشی و سرمایشی، لوازم دکوراسیونی ، نورپردازیها و... همگی می بایست تاحد امکان با نیازهای بیماران مراجعه کننده مطابقت داشته باشد.
    پوشش فضاها: به طور کلی برای پوشش سطح دیوارها و کف یک محیط درمانی که انواع و اقسام الودگی ها و میکروبها در ان وجود دارند، قابل شستشو بودن از جمله مهمترین و ضروری ترین خصوصیت موردنیاز محسوب می شود. بنابراین طبیعی است که کاربرد رنگهای پلاستیکی و همچنین کاغذهای دیواری برای اغلب مکانها رد خواهد شد مگر انکه کاغذ دیواری تاحدودی قابل شست و شو بوده و در سطح بالای دیوار و دور از دسترس همگان به کار برده شده باشد و فضای زیرین ان را پوشش های قابل شستشویی مانند رنگهای روغنی ویا دیوارپوش های پلاستیکی و یا سنگ و سرامیک دربرگرفته باشند.
    البته رعایت این موضوع درمورد مطب های پزشکان به اهمیت اتاق انتظار در مراکز درمانی بزرگ مانند بیمارستان ها و درمانگاه ها نیست. در میان رنگها نیز رنگ روغنی ان هم از نوع براقتر مناسب ترین انتخاب رنگی جهت پوشش دیوارهای این قبیل مکانهاست. زیرا هرچه میزان رنگ روغنی براق نسبت به مات بیشتر باشد، سطح صیقلی تر بوده و درنتیجه شستشوی ان راحت تر امکان پذیر است.
    توصیه : با نصب زه های چوبی ویا پلاستیکی برروی دیوارهایی که پوشش رنگی برای انها انتخاب شده است، ان هم در ارتفاع مناسب با ارتفاع پشتی صندلی و محل برخورد احتمالی با دیوار، از اسیب دیدگیهای حاصل از این گونه برخوردها نیز می توان جلوگیری کرد.
    از دیوارها که بگذریم کفها نیز از مهم ترین سطوحی هستند که به راحتی در معرض الودگی قرار می گیرد لذا می بایست به پوشش قابل شستشوی انها نیز توجه کرد. درهمین راستا سنگ و سرامیک بهترین انتخاب به حساب می ایند.
    البته در مورد مطبهای خصوصی، پوشش کف با کفپوشهای HDF لمینیت شده نیز بلامانع است زیرا امکان استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده به وسیله انواع و اقسام تی ها برای تمیز کردن انها وجود دارد به شرط انکه اب به طور مستقیم استفاده نشده و نسبت به خشک کردن سطح ان نیز به سرعت اقدام شود.

4. "" #4
    مدیر طراحی‌داخلی مريم آواتار ها

از وقتي اين تاپيك رو ديدم يادم افتاده به يه تجربه اي كه همون موقع وحشتناك بود ولي بعدش برام شد درس عبرت!!!
    البته بحث اين تاپيك يه كم با موردي كه من مي خوام بگم فرق داره ولي جهت درس گرفتن معمارها لازمه...
    يه بار يكي از دوستام واسه خاطر مشكلات خونوادگي كه داشت ازم خواست تا باهاش بريم پيش يه روانپزشك.منم كه مثل هميشه نمي تونم بگم نه!برنامه هام جور كردم و باهاش رفتم.
    چشمتون روز بد نبينه يه كلينيك اعصاب و روان بود.هنوز با گذشتن بيشتر از يه سال وقتي محيطش يادم مياد همه تنم مي لرزه!!!!
    الان با اجازه فقط راجع به معماريش حرف مي زنيم...
    يه راهروي باريك.شايد به عرض يك متر و نيم يا دو متر.آخه يادمه دو طرف صندلي چيده بودن و وسط هم به اندازه اي كه يه آدم رد بشه راه بود.
    رنگ ديوارها يه رنگ خاكستري تيره!كف هم يه پوشش خيلي بد از موزاييك.سقفش هم يه رنگ خاكستري....
    لامپ هاشو بگو....يه سري چراغ مهتابي كم نور.....
    حدود دو ساعت اونجا معطل شديم تا دوستم نوبتش شد كه بره پيش دكتر.
    وقتي رفتيم داخل اتاق به دكتره گفتم ببخشين ها قبل از اينكه دوستم كه براي صحبت پيشتون اومده شروع كنه بذارين من بگم!
    دكتر طفلي خنديد و گفت بفرمايين!
    گفتم آخه اين چه وضعشه.ببخشين ولي آدم اگه صد در صد سالم هم باشه بياد اينجا مريض مي شه.بعد هم يه عالم از ايرادهاي اونجا رو بهش گفتم.
    گفتم مي دونم شما مسئول اين موارد نيستين ولي تو رو خدا به هر كي مسئولشه بگين تا يه فكري بكنن.......
    هنوز هم وقتي از نزديكياي اون كلينيك رد مي شم خاطره وحشتناك اون روز يادم مياد!!!!
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه

5. "" #5
    عضو فعال آیدا آواتار ها

سلام به همه با عرض معذرت که چندروزی نتونستم بیام اخه داشتم شرکت ADSL ام رو عوض می کردم اینترنت نداشتم هورااااااااااااااااااااا حالامن اینترنت دارم
    خب بریم سر بحث خودمون... مریم جان منم یه بار با یکی از دوستام رفتم پیش یه مشاور چشمت روز بد نبینه علاوه بر چیزایی که گفتی مطب این خانم دکتر (مجتمع درمانی) توی یه زیر زمینم بود که حدود 5/1 متر از سطح زمین می رفت پایین تر... حالا ببین اونجا چطوری می خواستن افسردگی دوست منو برطرف کنن

6. "" #6
    عضو فعال آیدا آواتار ها

لوازم و دکوراسیون: در اتاق انتظار یه مطب و یا مرکز درمانی به طور قطع تعدادی صندلی و چند میز برای همراهان و خود بیمار لازم است که راحت تر بودن این صندلی ها برای نشستن حتی طولانی مدت ، به صبوری در انتظار کمک می کند. بنابراین برای چنین محیط هایی صندلی ها و یا مبلمان هایی مناسب هستند که ارتفاع سطح نشیمنگاه تا زمین زیاد نباشد. هرچه این میزان در محدوده استاندارد خود کمتر باشد، فرد به هنگام نشستن احساس راحتی بیشتری می کند. با توجه به نوع بیماری و وضعیت جسمی اغلب بیماران مراجعه کننده و تخصص پزشک، درصورت نیز می بایست تختی نیز برای بیماران بدحال در گوشه ای از سالن ویا در اتاق دیگری در نظر گرفته شود. به جای پارچه برای روکش صندلی ها و یا مبلمان، چرم های مصنوعی را برای این منظور انتخاب کنید تا شستشو و ضدعفونی کردن انها امکان پذیر بوده و الودگی ها به راحتی تمیز شوند.
    رنگ پوشش ها: هنگامی که درمورد رنگ یک فضا بحث می کنیم، تنها به رنگ سطوح ثابت ان مکان یعنی دیوارها، درها و کف محدود نمی شود بلکه پالت رنگی یک محیط تمام رنگهای به کار رفته در لوازم و سطوح را در بر می گیرد (حتی رنگ غالب در تابلوهای نصب شده). لذا برای انتخاب لوازم دکوراسیونی و کاربردی، علاوه بر موارد لازم جهت درنظرگرفتن نوع کاربرد انها، به زیبایی ظاهری و رنگشان نیز توجه کنید زیرا همانطور که می دانید رنگ تاثیر مستقیمی برروی روحیه افراد می گذارد. بنابراین در چنین مکانهای از رنگهای شاد، ملایم و ارامبخش استفاده کرده و از به کار بردن رنگهای افسرده کننده و حتی تند صرف نظر کنید. به عنوان مثال بهترین انتخاب برای پالت رنگی محیط های درمانی رنگهای سبز، سبز ابی، ابی کمرنگ، ابی سبز، صورتی کمرنگ، گلبهی، کرم، لیمویی و یا تلفیقی از انها با هم است ولی برعکس کاربرد رنگای بنفش، خاکستری ، قهوه ای مشکی و مانند اینها هرگز توصیه نمی شود.

7. "" #7
    عضو فعال آیدا آواتار ها

عناصر تزئینی: باکاربرد عناصر صرفا تزئینی و دکوراسیونی مانند تابلوها، گل و گیاه طبیعی (دقت کنید حتما طبیعی باشه) و شمعدان فضایی ایجاد شده و به همین طریق کمی از اضطراب و ناراحتی بیمار می توان کاسته و ارامشی هرچند موقتی را در او پدید اورد.
    لوازم سرگرم کننده: مراجعین یک مطب پزشک و یا یک مرکز درمانی می بایست مدت زمانی که معمولا چندان هم کوتاه نیست را برای مراجعه به انتظار سپری کنند. گذشت این مدت زمان هنگامی قابل تحمل تر می شود که افراد سرگرم کاری باشند. به عنوان مثال تماشای تلویزیونی که برروی دیوار نصب شده و یا در گوشه ای قرار گرفته یا گوش دادن به موسیقی ملایم و ارامبخش و یا رادیو یا حل کردن جدول و مطالعه مجله یا روزنامه می تواند از جمله این سرگرمی ها باشد.
    نورپردازی: از انجا که نور غذای روح است، دریک محیط درمانی که اغلب بیماران با ناراحتی های جسمی یا روحی ناشی از مشکل جسمی شان مراجعه می کنند، وجود نوری مناسب و کافی ضروری است.
    تسهیلات گرمایشی و سرمایشی : وجود تسهیلات مناسب فصل برای گرم کردن و یا خنک کردن فضا برای افزایش استانه تحمل بیماران و همراهان دریک انتظار چند ساعته بسیار موثر است.
    سرویس های بهداشتی:در فضای ساختمان یک مطب وجود یک سرویس بهداشتی ضروری است. در این سرویس نیز می بایست تسهیلات لازم درقالب توالت فرنگی و دستگیره های موردنیاز برای بیمارانی که درچار معلولیت جسمی بوده و یا به جهت دردهای مفاصل با امکان استفاده از توالت های معمولی برایشان وجود ندارد، در نظر گرفته شود.

8. "" #8
    عضو فعال آیدا آواتار ها

یعنی واقعا بعداز این همه مدت کسی چیزی نداره به این قسمت اضافه کنه
    بابا ایول این همه نظر و عقیده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)