نور سنجی در عکاسی راهنمای کاربردی نقاشی پرتره آموزش کاربردی عکاسی دیجیتال آموزش راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 12

موضوع: چطوری یه مجسمه بسازم؟

1. "" #1

Cool چطوری یه مجسمه بسازم؟

سلام من رشتم معماریه و خیلی به ساخت مجسمه علاقه دارم.
    میخوام 2 تا مجسمه فلزی برای شروع بسازم ولی سوال اولم اینه که از چه **** استفاده کنم؟
    مجسمه اول یه سطح تخت و صاف هست که فکر کنم باید با لیزر فرم رو در بیارم.
    می خوام از تو صفحه چند تا تیکه بردارم.
    مجسمه دوم فرمی از یه زن و مرد هست که فرم نرمیه بدون جزییات یعنی یه حاله از زن و مرده. اون رو از چه **** بسازم که بتونم بهش فرم بدم. راستی چطوری فرم بدم؟

2. "" #2
    مدیر طراحی جواهرآلات ezrael آواتار ها

در مورد کار اولتون چون میخواهید یک صفحه رو برش بدید که یک صفحه میخواهید با همون متریال که مد نظر دارید و برش میزنید ..حالا با هر روشی

ولی در مورد دومی فرم رو اگر بخواهید مستقیم روی فلز کار کنید که فکر نکنم روش درستی باشه . فکر کنم شما میخواهید ریخته گریش کنید ..بسته به نوع روشی که میخواهید ریخته گری کنید نوع متریال فرق میکنه

اگر با روش ریخته گری تحت فشار بخواهید کار کنید مدل حتما باید قابل ذوب باشه و بسوزه و هیچ پس مانده ای نداشته باشه باید با چیزی مثل موم کار منید

اگر با روش دیگه ای مثل خاک ماسه بخواهید کار کنید متریال مدل زیاد مهم نیست میتونید با کچ یا گل رس هم کار کنید
    یک راه دیگش هم اینه که:
    میتونید مدل رو با هر متریال که میخواهید بسازید سپس اسکن کنید و با تراش cncروی فلز بتراشید

روش زیاده بسته به نوع کیفیتی که میخواهید و هزینه که میخواهید بکنید خیلی میتونه متفاوت باشه
    .............I have a dream

3. "" #3

oخوب دوست عزیز چون اولم هست نمیخوام هزینه زیادی بکنم میتونم اول با گل درستش کنم بعد قالب گچی بگیرم ولی از اینجا به بعد چی کارش کنم؟
    تو قسمت ریخته گری چه چیزایی باید رعایت شه؟
    اگه یه منبع یا جایی رو میشناسی معرفی کنید مرسی

4. "" #4
    مدیر طراحی جواهرآلات ezrael آواتار ها

اگر مدل اصلیتون رو با کچ اماده کنید میتونید با روش خاک ماسه ریخته گری کنید ولی احتیاج دارید که باز بعد ریخته گری روش سطح کار کنید چون سطح زیاد خوبی نمیده
    ولی معمول ترین روش برای مجسمه است مخصوصا مجسمه های بزرگ
    متریال پیشنهادی من برای شما برنز است چون فلز مورد علاقه مجسمه سازها ست
    ولی باز در مورد اندازه و فرم کارتون بیشتر توضیح بدید شاید بتونم بیشتر کمک کنم

منظورتون رو از منبع متوجه نشدماگر جایی رو میخواهید که مجسمه رو ریخته گری کنید من در خدمتم
    با هر روشی امکان ریخته گری برای شما رو دارم
    فقط با روش تحت فشار محدودیت حجم دارم ولی با روش دیگه نه محدودیت حجم نه متریال
    البته چیزی مثلا مثل استیل که درجه ذوب خیلی بالا داشته باشه رو نمیوتنم ذوب کنمولی حتی با اهن و چدن هم میشه کار شما رو ساخت
    باز در مورد ابعاد بیشتر توضیح بدید میتونم بیشتر کمک کنم
    .............I have a dream

5. "" #5
    کاربر mandana mirzadeh آواتار ها

یه روش هم هست که همه دوست ندارند شاید در مورد کار دوم شما جواب بده با یونالیت طرحی رو که میخواهید در بیارید با کاتر وسمباده کاملش کنید این می شه قالب کار بعد با چسب چوب وروزنامه به روش پاپیه ماشه در تا دور کار رو بپوشونید
    کاغذ روزنامه رو تکه تکه می کنیدمی گذارید یکی دوروز خیس میخوره بعد با چسب چوب لایه لایه انو رو بدن مجسمه میچسبونید می تونید کاغذ خیس رو له کنید با چسب چوب قاطی کنید
    کارتون که تموم شد روی کار مل بکشید وبعد از خشک شدن جاهایی رو که لازم سمباده بزنید این روش هزینه ی زیادی نداره وقابلیت انعطافشم بد نیست.موفق باشید

6. "" #6

واقعا ممنون راهنماییاتون عالی بود من طرحم رو میکشم میذارم که ببینید و بتونیم با هم یه کار نقلیه باهال درست کنیم بعد بدینش به من

7. "" #7
    کاربر mandana mirzadeh آواتار ها

یه کاری هم متونید انجام بدید یه سری مفتولهای سیمی هست که فکر کنم ابزار فروشیها دارند با اونا اسکلت کار رو درست میکنید که البته باید خیلی دقیق باشه بعد روی اون رو می تونید از گچی کمی تو آب حل شده باشه و زود ببنده بریزید

8. "" #8

<

بالاخره ساختمش پدرم درومد ولی دوسش دارم البته هنوز رنگ نخورده اسمشش فرشته ای از جهنمه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)